obe,obe su pale''kurbe ''austrijske-lutanja Gorskim Kotarom

rus

Active member
inšoma za sve su krive mudantine,a kako za gospu sad mudantine jemaju veze sa neputama našeg dobrog Franje cara Josipa ,a rič je o Rudolfini i Luizijani (ako san falija ispravite)
dunkve ovako ,trenutno san poslon vezan za Krajevicu,a u prošlu nediju jema san nakratko poč s poslon do Rijeke oliti Fjume,a kad san več tamo moga bi do Tover centra kupit mudantine,jer more bit da san jedini koji to ne nosi sobon tokom lita.
U Rijeci tog jutra gori asvalt motor mi pokazuje 37 stupnjeva,ala ma ko če ovo priživit a ne okupat se.
i tamo nigdi oko po bota (12.30)zove me Ona,a čaje di si, jesi napokon kupija te mudantine,aaaaaaa
a,je je jušto san izaša u garažu centra zapalit španjulet,a vazeja san i mineralne ,
a ča če ti mineralna oli je nema u Krajevici??? i ča je jel se greš napokon bokun okupat čušaru Trogirski,aaaaaaa
ma jok neču,neču se poč cmarit na suncu oli ti u ladovini tuč po gemištima gren prema Gorskon Kotaru,gren u Novi Vinodolski pa če mo po našoj Rudolfini ,neputi Franje cara našega do Ogulina.
a isukrsta ti luda čovika,ako si ti normalan vrag me odnija, radje te vrag na motor tira nego se poč ka čovik rasfriškat u moru,a svašta.
e bilo je to zadnje ča san od nje čuja na mobitelu
i bogami bilo je pakleno vozit tih 50-ak km gužva po cesti nemoguča ,a zvizdan prži nemilosrdno sad je na motoru 38 stupnjeva i tako je sve dok se nisan poćeja penjat u brda poviše Novog
 
i boga mi cesta je dobra ,fibra pada kako se penjem prema G Kotaru,a priroda za mene zadivljujuča ovoliko zelenila nima u ciloj Dalmaciji  :LOL: :LOL:
 
put vodi dalje ,a uz cestu tabela ,a na njoj bijele i samarske stjene 6 km,ali nisan vidija da piše i + 40 min pješačenja,a to sam vidija teka nakon parnekoliko km makadama .a za pj4ešačenje nisam nek planinari osvajaju Veliku Kapelu,ali i ovo stjenja šta stoji u8z taj makadanski put u tako gustoj šumi je zaista dojmljivo
 
nastavak sljedi ,gren večerat :misli: :jesus:
 
ljepota zelenilama toliko gusta šuma da su rijetka mista di sunce probija ,a motor cilo vrime pokazuje ugodnih 25 do nepodnošljivih 27 stupnjeva zaista ugodno za vozit
 
ovde san se dosta zadrža uživa u prirodi ,a sada idemo dalje :021:
 
dolazim u Ogulin prekrasno misto malo u šetnju pa u kafič
 
ma di se kod maknen po ovoj našoj zemji nalazin ,dvorce,vile,ljetnikovce od Zrinskih Frankopana,ala koji su to tajkuni bili :misli: :misli: :LOL:
 
nakon ugodno korisnog čakulanja u kafiču sa Tajsonom iz Oštarija put vodi preko Vrbovskog za Delniče i dalje prema Grobniku,i na povratku srečem jako puno motora u pravcu prema Zagrebu vjerojatno nakon dana provedenog na kupanju  :jesus: :jesus:
 
pored dobrih cesta za vožnju ,pored prekrasnih pesaža i ovo je jedan razlog zašto sam kupanje zamjenio sa putem u G Kotar
 
A šta pametnije napravit po takoj spalionici nego se dat u visine.
Dobro ti ide od pera.
 
tutankamon said:
ja čekam kurbe i austrijanke :mrgreen:
a šta ,oli u Jstri nima  :misli: :LOL: a ja se drugu šetemanu spreman doli,aj nađi dvi,al da nisu betežne
 
rus said:
a šta ,oli u Jstri nima  :misli: :LOL: a ja se drugu šetemanu spreman doli,aj nađi dvi,al da nisu betežne

a ča je, :misli: sa godinama i prohtjevi rastu :LOL: :LOL: :LOL:

:0648:
 
rus said:
a šta ,oli u Jstri nima  :misli: :LOL: a ja se drugu šetemanu spreman doli,aj nađi dvi,al da nisu betežne

da je meni naći jednu :LOL:  dvi su već amerika :LOL: :LOL: :LOL: