obe,obe su pale''kurbe ''austrijske-lutanja Gorskim Kotarom

I mene moja zove na kupanje a ja više volin đir na motoru.More bit da je to zato jer dok čvrćci ne padaju sa borića i dok ribe ne plivaju sa štumkon na gori ja ne iden u more.Pričajući sa drugima svatija san da nisan jedini,ima nas dosta. :mrgreen:
 
Barba Ruse, govoriš ki iz libra, jebeš more, samo cesta... još kad je po tako ugodnoj temperaturi i opuštajućem krajoliku, bez indijanaca u kamperima i kamikaza s gumenjacima na krovu... diš boje!

(y)
 
dođeš u oštarije i ne pitaš za skucu..  :no:
a dobro bar si tajsona upoznao..  :LOL:
 
skuco said:
dođeš u oštarije i ne pitaš za skucu..  :no:
a dobro bar si tajsona upoznao..  :LOL:
e ma nisam bija u Oštarijam ,dalje od Ogulina nisam išao tad iako je Tajson navaliva daidemo u Oštarije kod njega zva ženu da spremi spizu ,ma i tebe je spominja ,ali kako ti ja koliko god mogu izbjegavam vožnju noču,dogovorili smo se nač sljedeči put (y)
 
barba said:
I mene moja zove na kupanje a ja više volin đir na motoru.More bit da je to zato jer dok čvrćci ne padaju sa borića i dok ribe ne plivaju sa štumkon na gori ja ne iden u more.Pričajući sa drugima svatija san da nisan jedini,ima nas dosta. :mrgreen:
ma nime voja kupat se samo da bi se smočija ,prije dok smo imali godišnje odmore odila je moja klapa po škojima ronili prstavce i ribu,eee to mi je nekako zabavno pa kasnije demijana vinagradele,a i pisma bi znala past ,e to se zove kupanje
 
rus said:
e ma nisam bija u Oštarijam ,dalje od Ogulina nisam išao tad iako je Tajson navaliva daidemo u Oštarije kod njega zva ženu da spremi spizu ,ma i tebe je spominja ,ali kako ti ja koliko god mogu izbjegavam vožnju noču,dogovorili smo se nač sljedeči put (y)
(y)
 
rus said:
ma nime voja kupat se samo da bi se smočija ,prije dok smo imali godišnje odmore odila je moja klapa po škojima ronili prstavce i ribu,eee to mi je nekako zabavno pa kasnije demijana vinagradele,a i pisma bi znala past ,e to se zove kupanje
.....nekad bilo pa još uveče uz gitaru negdi na parapetu privlačiti Austrijanke a sad osim što ćeš dobiti kaznu za remećenje javnog reda i mira dobićeš i još zatvorsku ako ti nađu macu u kaiću-anti prstace  ;)
Lipo si ovo prođirao,zadnji put prošao tim putem kod Ogulina prije par godina - i onda nam triba odlazak u neke Abu-Dabije,ma imamo svega samo vrimena i volje a kupati ću se ionako u 9 misecu,Ljubo guštaj  (y)
 
đir je pravi , proša san ga pri dvi šetimane, samo san se diga na Križišće pa Bribir pa ubrdo i ušumu do Ogulina i onda na Vbovsko, Ravnu Goru, Mrkopalj, Fužine i opet priko Zlobina u Križišće, pa na most i trajekt u Lošinj, cili dan guštanja :)
 
Otočanin said:
đir je pravi , proša san ga pri dvi šetimane, samo san se diga na Križišće pa Bribir pa ubrdo i ušumu do Ogulina i onda na Vbovsko, Ravnu Goru, Mrkopalj, Fužine i opet priko Zlobina u Križišće, pa na most i trajekt u Lošinj, cili dan guštanja :)
lipo za čut inšoma nisan zna da se sa več sa Križišča može dignut gori do Mrkoplja ,ajde upoznat če mo i tu dionicu (y) ma u zaleđu ima mali miljun lokalnih cesta tribalo bi sve zapisivat jer kod nas se putokazi postavljaju samo za domače (domicilno) stanovništvo a ne za goste oliti strance :LOL: :misli:
 
papillon said:
.....nekad bilo pa još uveče uz gitaru negdi na parapetu privlačiti Austrijanke a sad osim što ćeš dobiti kaznu za remećenje javnog reda i mira dobićeš i još zatvorsku ako ti nađu macu u kaiću-anti prstace  ;)
Lipo si ovo prođirao,zadnji put prošao tim putem kod Ogulina prije par godina - i onda nam triba odlazak u neke Abu-Dabije,ma imamo svega samo vrimena i volje a kupati ću se ionako u 9 misecu,Ljubo guštaj  (y)
lipi moj sedaj ženu na motor i ajde ponovo u Liku i Goskom Kotaru,ali čnek ovi šušur od furešti prođe,ali znan te ti češ poč na Korčulu oko maslin i trsi pošipa  :LOL: :LOL: :jesus:
 
rus said:
lipo za čut inšoma nisan zna da se sa več sa Križišča može dignut gori do Mrkoplja ,ajde upoznat če mo i tu dionicu (y) ma u zaleđu ima mali miljun lokalnih cesta tribalo bi sve zapisivat jer kod nas se putokazi postavljaju samo za domače (domicilno) stanovništvo a ne za goste oliti strance :LOL: :misli:
ili se javit domorodcima..  (y)
 
rus said:
lipo za čut inšoma nisan zna da se sa več sa Križišča može dignut gori do Mrkoplja ,ajde upoznat če mo i tu dionicu (y) ma u zaleđu ima mali miljun lokalnih cesta tribalo bi sve zapisivat jer kod nas se putokazi postavljaju samo za domače (domicilno) stanovništvo a ne za goste oliti strance :LOL: :misli:

more se more, malo svita tuda gre, cili dan san skontra 5 autih  (y)
 
Otočanin said:
more se more, malo svita tuda gre, cili dan san skontra 5 autih  (y)

ma divota se vozit ovde  :D je sad je velika gužva i šušur na cestama uz more :mrgreen: ali zato imaš na raspolaganju ceste u zaleđu i ove šta idu prema Gorskon Kotaru.em su ceste u dobrom stanju ,zanimljive su,a da ne govorin koliko se ugodno vozit kad je temperatura i do desetak stupnjeva niža nego na moru :rolleyes:

 
papillon said:
.....nekad bilo pa još uveče uz gitaru negdi na parapetu privlačiti Austrijanke a sad osim što ćeš dobiti kaznu za remećenje javnog reda i mira dobićeš i još zatvorsku ako ti nađu macu u kaiću-anti prstace  ;)
Lipo si ovo prođirao,zadnji put prošao tim putem kod Ogulina prije par godina - i onda nam triba odlazak u neke Abu-Dabije,ma imamo svega samo vrimena i volje a kupati ću se ionako u 9 misecu,Ljubo guštaj  (y)
prijateju pri smo bižali na more jebalo nas se kolikko če mo popit brodi su vozili do 9 milja i nikad nije bilo sudari ni stradali,a sad kad je ove ''nove''plima izbacila kupili likovi velike gliseri e sad nisi siguran nigdi sad zaradi njih i na moru moran puvat,al zato san ja odlucija liti motoron po G,Kotaru i planinama,tamo nema raznoraznih Horvatiniča
 
da nastavin sa ovin navigavanjem po zaleđu Kvarnera oli ti ga Gorskom Kotaru,
prošlu šetemanu u nediju sidin u kafiču u Kraljevici pijen prvu jutarnju kafu lip dan ma je da nisu sparine ka ča su bile ,ali isukrsta mi za vozit se ka bog,ajd diži se (govorin sam sebi)u 'otel obuč se na motor i pravac Grobnik,a ovo mi dođe ka nedijna misa ,povirit Grobničku stazu ma nisan se puno zadržava popija još jednu kafu zapalija dva španjuleta i pravac ČABAR skrenen prema mistu Mrzla Vodica dođen do jezera na toj rjrčici zapalit španjulet,a na obali jezera desetak ribara ma oma san vidija da su pravi ribari i pametni judi,a ča je ??ča je bilo s tin ribarima aaaaa??eee mone su ti rječni ribari ka ovi naši s mora .a.aa,dunkve ovako njih desetak,a ščapi za ribu lovit more bit tridesetak svi uredno namiščeni tunja u jezeru ,a oni,a oni ka normalni pametni judi prču meso na gradele ,ala ča je vonjalo ,a priroda za dušu izličit,a ne virujen da su pili vodu iz jezera
 
ostavjamo ribare,i nastavljamo vožnju prelipim krajolikom kad uz cestu stoji div sa grdom na ramenu,a nekako iznenađen nisan zna oču li stat šta ču i več prođem nekih pedesetak metara i vratim se ,a ono Petar Klepac legendarni div iz Gorskog Kotara ma odavna sam iz osnovne izaša ,al kao kroz maglu mi nekako nadolaze prisječanja na priče o Petru Klepcu
 
ostavljamo Petra sa svojom gredom i idemo dalje Crni Lug,Gerovo,i dolazin do Čabra đir po gradu,kafa ,španjulet i koja fotografija
 
šetajuči ugledam tablu državna granica ,ala la ,a tot smo nima policijoti nima nikoga iden priko mostiča na potoku ili riječici Čabranki ,a na drugoj bandi državna meja ,asti iruda državna granica ,a ja se šetan ka po rivi i oma mi je palo napamet serija Prosjaci i sinovi kad je Matan švercujuči prolazija granice a da nikad pasoš nije ima i uvik je govorija ''a šta če pasoš poštenom čoviku''...