odgađanje plačanja god. poreza...

napomena, zastara je 6g. a taj frend sta nije dobija porez nece ni dobit i neka nista ne trazi jer su zaboravili evidentirat u poreznoj i to prolazi to znam sigurno.
 
monstrum said:
p.s. samo napomena da se zastara ne utvrđuje po službenoj dužnosti, nego samo ukoliko se porezni obveznik pozove na nju... znači ukoliko dobije bilo kakvo rješenje gdje ga se tereti za stari dug, na isto odgovara zahtjevom u kojem traži utvrđivanje nastupa zastare
tako je (y)
 
mario045 said:
napomena, zastara je 6g. a taj frend sta nije dobija porez nece ni dobit i neka nista ne trazi jer su zaboravili evidentirat u poreznoj i to prolazi to znam sigurno.

da ali apsolutna zastara... kao što ti je Hrvoje napisao brkaš pojmove relativne i apsolutne zastare..
Apsolutna zastara ti znači da je nakon proteka roka od 6 godina nastupila zastara na utvrđivanje i naplatu duga u svakom slučaju, dok ti relativna zastara iznosi 3 godine, i nastupa nakon tri godine računajući od dana kada je zastara počela teći, ukoliko nije bilo nikakvih poduzimanih radnji od strane porezne (sa svakim prekidom, zastara počinje ponovo teći)

Napominjem, da zastara prava na utvrđivanje poreza počinje teći tek nakon isteka godine u kojoj je trebalo utvrditi poreznu obvezu.  :wink:

 
mario045 said:
drugim ricima si se izvuka i nakon 3godine ako ne pokrenu postupak, ili se varam...

za određeni dio.. kao što sam navela zastara počinje teći nakon isteka godine u kojoj je trebalo utvrditi poreznu obvezu..što znači da porezna ima također rok u kojem može pokrenuti postupak uopće utvrđivanja obveze.. ukoliko se ne pozoveš na zastaru, porezna npr.2010. godine ima pravo izdati ti rješenje u kojem ti se utvrđuje obveza poreza za 2004. godinu (tek će 01.01.2011.nastupiti zastara)
 
monstrum said:
Iako, ukoliko ti je tu istu uplatnicu poslala porezna uprava koja ažurno obavlja posao, postoji mogućnost da ti se nakon predviđenog roka za plaćanje od 15 dana izda rješenje o pljenidbi plaće, odnosno da ti pošalju kod poslodavca rješenje kojim je on dužan od tvoje plaće odbiti iznos duga.

kaj je zapravo lako moguce da nam se ovih dana i dogodi kad nam je drzava u banani i samo traze nacin da nam cim brze uzmu pare....ja do sad uvijek placal taj glupi porez na kraju 10 mjeseca....i nikad problema.... :D
a sad, bumo vidli dal budu mi stegnuli od place  :shock:
 
KorniKornjaca said:
kaj je zapravo lako moguce da nam se ovih dana i dogodi kad nam je drzava u banani i samo traze nacin da nam cim brze uzmu pare....ja do sad uvijek placal taj glupi porez na kraju 10 mjeseca....i nikad problema.... :D
a sad, bumo vidli dal budu mi stegnuli od place  :shock:

Ovo se ne bi smjelo dogoditi a da ti o tome prije ne budeš obaviješten.Naime, prvo ti dolazi rješenje u kojem ti se utvrđuje porez, i daje rok od 15 dana da to platiš. Ako to ne platiš nakon toga ti se šalje opomena u kojoj te opominju da dug podmiriš u roku 8 dana, a tek nakon toga ako i dalje nisi platio ti se radi rješenje o pljenidbi plaće, ali to rješenje dobivate i ti i tvoj poslodavac. Tako da se ne bi smjelo desiti da ti skinu s plaće a da ti o tome nisi bio upozoren (osim u slučaju da namjerno odbijaš preuzeti poštu).
 
Hrvoje said:
Ja ne plaćam uopće jer niti glavnice niti kamata nemam. 8)
Jel te pitala teta na šalteru zašto odjavljuješ  :lolcry:
 
Ja riknem na te poreze,,,a najviše me u pojam ubije kada dobijem "Porez na tvrku ili ime " je..li ih njihovi izmišljeni porezi....ufff bolje da se ne nerviram...
 
monstrum said:
Ovo se ne bi smjelo dogoditi a da ti o tome prije ne budeš obaviješten.Naime, prvo ti dolazi rješenje u kojem ti se utvrđuje porez, i daje rok od 15 dana da to platiš. Ako to ne platiš nakon toga ti se šalje opomena u kojoj te opominju da dug podmiriš u roku 8 dana, a tek nakon toga ako i dalje nisi platio ti se radi rješenje o pljenidbi plaće, ali to rješenje dobivate i ti i tvoj poslodavac. Tako da se ne bi smjelo desiti da ti skinu s plaće a da ti o tome nisi bio upozoren (osim u slučaju da namjerno odbijaš preuzeti poštu).

hvala na objasnjenju :D
 
Jedne godine ne pošalju,pa onda iduće godine za dvije godine pošalju  :?
Platim kad imam  (y)
 
kuglager said:
Jedne godine ne pošalju,pa onda iduće godine za dvije godine pošalju  :?
Platim kad imam  (y)

meni nisu 2007 poslali, jer sam onda motor kupil....al su mi zato 2008. poslali za 2007. i 2008. :D
 
DADO PU said:
Jel te pitala teta na šalteru zašto odjavljuješ  :lolcry:
Aha. :mrgreen:
Privremena odjava.  :mrgreen: :mrgreen:
 
kuglager said:
Jedne godine ne pošalju,pa onda iduće godine za dvije godine pošalju  :?
Platim kad imam  (y)
za to nemam nikad pa mi odbiju od povrata poreza :)
 
Hrvoje said:
Aha. :mrgreen:
Privremena odjava.  :mrgreen: :mrgreen:
Znači i kod tebe debilane  :mrgreen:

Babetine, Sve bi htjele znati  :LOL: