odjava ili registracija

maff

New member
dobio sam od policije obavijest da pošto nisam odajvio motor u roku od 15 dana od isteka registracije, moram u roku od pet dana odjaviti motor i vratiti tablice. ponovno registriravanje motora se nigdje ne spominje. ak ga ja sad registriram u roku od tih pet dana, hoću li morat platiti kaznu i dal ću ću gauopće moć registrirat"
 
maff said:
dobio sam od policije obavijest da pošto nisam odajvio motor u roku od 15 dana od isteka registracije, moram u roku od pet dana odjaviti motor i vratiti tablice. ponovno registriravanje motora se nigdje ne spominje. ak ga ja sad registriram u roku od tih pet dana, hoću li morat platiti kaznu i dal ću ću gauopće moć registrirat"
Naravno da ga uvijek možeš registrirati. Možeš ga registrirati i sada pa onda na policiju donijeti dokumente na uvid da vide da je registiran.
Ali kazna ostaje.
 
maff said:
dobio sam od policije obavijest da pošto nisam odajvio motor u roku od 15 dana od isteka registracije, moram u roku od pet dana odjaviti motor i vratiti tablice. ponovno registriravanje motora se nigdje ne spominje. ak ga ja sad registriram u roku od tih pet dana, hoću li morat platiti kaznu i dal ću ću gauopće moć registrirat"

plati kaznu i bok
 
kaj već nakon 15 dana od isteka registracije ti je došla obavijest. :shock:

meni je prošle ili pretprošle god. prošlo više od 6 mj. kak mi je istekla rega pa sam tek onda dobio obavijest.

kolika je kazna?
 
prijatelj je imao sranja s tablicom kad su mu je oduzeli u madjarskoj jer je imao nekih naljepnica po njoj.... uglavnom kad je dosao u HR naravno bez tablice i kao fer covjek otisao u policiju i rekao sta se desilo prvo je cekao tablicu jedno 5mj u medjuvremenu mu je istekla registracija a motor nije mogao ni odjaviti bez tablice ni ponovo registrirati ali je naravno dobio kaznu. A da je jednostavno odma rekao da je izgubio tablicu napravio bi novu i super.
 
swag said:
kaj već nakon 15 dana od isteka registracije ti je došla obavijest. :shock:

meni je prošle ili pretprošle god. prošlo više od 6 mj. kak mi je istekla rega pa sam tek onda dobio obavijest.

kolika je kazna?

Koga zanima neka čita:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2004/2021.htm

 
prošlo je dosta više od 15 dana, istekla rega negdje u jesen pa sam planirao tek na proljeće registrirati. obavijest sam dobio jučer s rokom od 5 dana za dojavu ak neću platiti kaznu. zanima me dal ne plaćam kaznu i ak ga samo registriram?
 
Imam sličnih problema jer mi je jedan motor na moru, rega istekla prije skoro dva mjeseca a meni se ne da otići do dole. :mrgreen: Kolika je kazna?
 
maff said:
prošlo je dosta više od 15 dana, istekla rega negdje u jesen pa sam planirao tek na proljeće registrirati. obavijest sam dobio jučer s rokom od 5 dana za dojavu ak neću platiti kaznu. zanima me dal ne plaćam kaznu i ak ga samo registriram?
da.
ne plaćaš.
valjda.

uostalom nazovi 01/6333333 pa pitaj.
 
mate said:
Imam sličnih problema jer mi je jedan motor na moru, rega istekla prije skoro dva mjeseca a meni se ne da otići do dole. :mrgreen: Kolika je kazna?
S obzirom na jučerašnji Play of the day mislim da si zaslužio da ti se kaže  :mrgreen:
Članak 250.

(1) Vlasnik vozila, koji ne izvrši produženje važenja prometne dozvole u roku od 15 dana od dana isteka važenja prometne dozvole dužan je odjaviti vozilo, vratiti prometnu dozvolu i registarske pločice policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji koja vozilo vodi u evidenciji.

(2) U roku iz stavka 1. vlasnik vozila dužan je prijaviti promjenu prebivališta, odnosno sjedišta, i bilo kojeg drugog podatka koji je upisan u prometnoj dozvoli ili knjižici vozila.

(3) Vlasnik vozila dužan je u roku od 30 dana odjaviti registrirano vozilo te vratiti prometnu dozvolu vozila i registarske pločice ako je vozilo uništeno ili otpisano ili ako je vozilo otuđeno ili nestalo.

(4) Odredbe stavka 1. ovoga članka ne odnose se na vlasnike vozila iz članka 249. ovoga Zakona osim vozila koja se moraju privremeno registrirati u skladu sa stavkom 2. člankom 249. ovoga Zakona.

(5) Vlasnik vozila iz članka 249. koji najkasnije u roku od 12 mjeseci ne obnovi privremenu registraciju dužan je postupiti po stavku 1. ovoga članka.

(6) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba-obrtnik ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

(7) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.

(8 ) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vlasnik vozila koji postupi suprotno odredbama ovoga članka.


Uz malo sreće nećeš dobiti ovo pisamce sa pozivom za odjavu i računom na 500kn.
 
zahvaljujem na telefonskom broju! teta s druge strane kaže da dan nakon registracije nazovem ponovno i kažem broj poziva da me evidentiraju. kaznu izgleda ne bum platio  (y)
 
maff said:
zahvaljujem na telefonskom broju! teta s druge strane kaže da dan nakon registracije nazovem ponovno i kažem broj poziva da me evidentiraju. kaznu izgleda ne bum platio  (y)
(y)

Broj poziva??
Koji mrtvi broj poziva?
Ur. broj?
 
pa ima neki broj na tom pismu koje sam dobio, vjeorjatno je urudžbeni, iako piše samo "broj"  :mrgreen:
a zovu ga valjda broj poziva jerbo:

PREDMET: Poziv za odjavu vozila reg. oznake....
 
maff said:
pa ima neki broj na tom pismu koje sam dobio, vjeorjatno je urudžbeni, iako piše samo "broj"  :mrgreen:
a zovu ga valjda broj poziva jerbo:

PREDMET: Poziv za odjavu vozila reg. oznake....
Ahaaa... da, da!
Jasno urudžbeni broj: 511-19-XXX ..... /08  (y)
Mislio sam da te traže broj predmeta od stanice za t.p.
 
Kazna ide tek onda kad ti stričeki dođu na vrata ukoliko se oglušiš na pisamce za rok od pet dana , bar je tako kod nas. E sad  ja vas pitam: šta je sa godišnjim porezom na CMV ukoliko je motor neregan  i nije odjavljen  :misli:
 
Ja prodao motor, a odjavio ga tek nakon dvije godina. Niko me nije zvao, nit pisao, nit sam išta platio. Čak me ništa niti nisu pitali di sam bio i šta sam radio.

Yugo odjavljen tek nakon tri mjeseca. Ista priča ko i s motorom. Ko da niti ne postojimo.

A možda sam zaprešićki Čak Noris, pa ih je strah? :mrgreen:
 
DADO PU said:
Kazna ide tek onda kad ti stričeki dođu na vrata ukoliko se oglušiš na pisamce za rok od pet dana , bar je tako kod nas. E sad  ja vas pitam: šta je sa godišnjim porezom na CMV ukoliko je motor neregan  i nije odjavljen  :misli:
Uredno ga plaćaš.  :?
Mora baš žmigati VOZILO ODJAVLJENO da ti ne bi stigao porez!
 
DADO PU said:
Kazna ide tek onda kad ti stričeki dođu na vrata ukoliko se oglušiš na pisamce za rok od pet dana , bar je tako kod nas. E sad  ja vas pitam: šta je sa godišnjim porezom na CMV ukoliko je motor neregan  i nije odjavljen  :misli:

Kad već spominješ ovu temu, zadnji put smo debatirali jer pali ili ne pali fora da se motor odjavi prije kraja trećeg mjeseca kad tete u poreznoj upravi, barem u Zagrebu, rade obračun za naplatu poreza. Registracija mi je istekla 12.1. a ovih dana ću se zaletiti po papire i odjavit motor do 20.3. pa ćemo baš vidjeti jel to funkcionira.
 
mate said:
Kad već spominješ ovu temu, zadnji put smo debatirali jer pali ili ne pali fora da se motor odjavi prije kraja trećeg mjeseca kad tete u poreznoj upravi, barem u Zagrebu, rade obračun za naplatu poreza. Registracija mi je istekla 12.1. a ovih dana ću se zaletiti po papire i odjavit motor do 20.3. pa ćemo baš vidjeti jel to funkcionira.

Ne funkcionira, i ja sam mislio, ali izgleda da ipak ne pali ta fora.