odjava ili registracija

DADO PU said:
Znaš šta, za onih soma kuna idem sad utipkati ODJAVLJENO  :LOL: :LOL:
Požuri, možda si već i zakasnio!  :mrgreen:

mate said:
Kad već spominješ ovu temu, zadnji put smo debatirali jer pali ili ne pali fora da se motor odjavi prije kraja trećeg mjeseca kad tete u poreznoj upravi, barem u Zagrebu, rade obračun za naplatu poreza. Registracija mi je istekla 12.1. a ovih dana ću se zaletiti po papire i odjavit motor do 20.3. pa ćemo baš vidjeti jel to funkcionira.
Ja sam ga lani odjavio 22.1. i nije mi ništa stiglo (zd), znači prije toga ne rade obračun. Baš me žarko zanima da li je i 20.3. dovoljno kasno. Neki kažu da je baš 31.3. kritični datum.
max34 said:
Ne funkcionira, i ja sam mislio, ali izgleda da ipak ne pali ta fora.
Funkcioniralo je prethodne 3 godine. Ne znam zašto ne bi i četvrte. Samo je pitanje točnog datuma.
A kako funkcionira? Ne da mi se opet ispočetka izlagati moju teoriju. Ima to u onoj jednoj temi objašnjeno.
 
Hrvoje said:
Funkcioniralo je prethodne 3 godine. Ne znam zašto ne bi i četvrte. Samo je pitanje točnog datuma.
A kako funkcionira? Ne da mi se opet ispočetka izlagati moju teoriju. Ima to u onoj jednoj temi objašnjeno.

Pa hebate, baš u onoj temi su me uvjerili suprotno??  :misli:
 
max34 said:
Pa hebate, baš u onoj temi su me uvjerili suprotno??  :misli:
Samo treba redovito i iz godine u godinu odjavljivati. Ako jednom prekineš sa odjavama motora koji ima istu registraciju onda ti naplate minimalno prethodnu godinu iako si te godine na vrijeme odjavio i opet prijavio.
Eto ja sam živi primjer da funkcionira, a ima i još živih svjedoka (npr. bivši gazda od zeca).
 
Hrvoje said:
Samo treba redovito i iz godine u godinu odjavljivati. Ako jednom prekineš sa odjavama motora koji ima istu registraciju onda ti naplate minimalno prethodnu godinu iako si te godine na vrijeme odjavio i opet prijavio.
Eto ja sam živi primjer da funkcionira, a ima i još živih svjedoka (npr. bivši gazda od zeca).

Evo sad sam našao temu:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,74321.0.html


Je u pravu si, ja sam malo zaboravio o čemu je točno riječ... :mrgreen:
Znam za tu njegovu foru sa porezom, zato sam i bio postavio temu sa onim pitanjem, koja je neslavno završila...  :LOL:
A bemu miša, dobro ga je izbjeći tako, ali opet  :misli:, odjavit ću ga, a onda ću se  htjet provozat, pa onda moram gledati vani u sunce i jaukati....ove godine ga nisam uopće niti gasio, cijelu se "zimu" vozam....
 
mate said:
Znaš sigurno ili pretpostavljaš? Odnosno, kad si točno odjavljivao?
Pali ta fora! Pitao sam rođakinju koja radi u poreznoj, ona kaže da od policije dobivaju podatke zaključno sa 31.3!
 
max34 said:
Evo sad sam našao temu:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,74321.0.html


Je u pravu si, ja sam malo zaboravio o čemu je točno riječ... :mrgreen:
Znam za tu njegovu foru sa porezom, zato sam i bio postavio temu sa onim pitanjem, koja je neslavno završila...  :LOL:
A bemu miša, dobro ga je izbjeći tako, ali opet  :misli:, odjavit ću ga, a onda ću se  htjet provozat, pa onda moram gledati vani u sunce i jaukati....ove godine ga nisam uopće niti gasio, cijelu se "zimu" vozam....
Daj se uozbilji,pa znaš da je to kažnjivo-gledanje i jaukanje  :wink:
 
max34 said:
A bemu miša, dobro ga je izbjeći tako, ali opet  :misli:, odjavit ću ga, a onda ću se  htjet provozat, pa onda moram gledati vani u sunce i jaukati....ove godine ga nisam uopće niti gasio, cijelu se "zimu" vozam....
Odjaviš motor, ostane ti važeća polica i vrijedi ti tehnički. Dakle ako te netko zaustavi i krene za*ebavati (malo vjerojatno pošto imaš osiguranje i tehnički) može ti naplatiti samo kaznu za neregistriran motor. :mrgreen:
Balki said:
Pali ta fora! Pitao sam rođakinju koja radi u poreznoj, ona kaže da od policije dobivaju podatke zaključno sa 31.3!
To znamo da dobivaju podatke sa ZAKLJUČNO 31.3.!
Pitanje je kada ih POČINJU dobivati!
 
Hrvoje said:
Pitanje je kada ih POČINJU dobivati!
Brijem da ni oni to neznaju :hehehe:
 
Balki said:
Brijem da ni oni to neznaju :hehehe:
Ako ih pitaš, to sigurno  (y) ali pitaj ih za iznos godišnjeg poreza… :palacdolje:
 
Jucer sam cuo zanimljivu pricu oko registracije i odjave:
gospodja uredno regala auto ali ekipa sa tehnickog nije poslala u nas MUP podatke da je taj auto regan-
dolazi joj doma obavjest da odjavi auto-odlazi na MUP i pokazuje prometnu,osiguranje itd..nakon nekog vremena joj dolazi doma kazna od 500 kn,opet odlazi na MUP-knjizica,prometna,osiguranje sve ima,jos ekipa zove stanicu za tehnicki i provjerava.
Eto sad je dobila poziv sudcu za prekrsaje posto nije platila kaznu za "neodjevljeni i neregistrirani " auto. :misli: :misli:

Mozda Hrvoje moze malo pojasnit kako je to moguce-i to ovaj dio nakon kaj je ona bila u MUP-u..

 
Sad kad je već ova tema. Ak sam sad prodao motor, ja trebam odjavit regu na mojoj policiji, i kao ako hoću tu tablicu prenjet na drugi motor oni je čuvaju il 1 mj il 3 mj, nisam siguran? I jel se to šta plaća? I jel trebam ići na stanicu za tehnički pregled il nešto zbog osiguranja?
 
Webfreak said:
Sad kad je već ova tema. Ak sam sad prodao motor, ja trebam odjavit regu na mojoj policiji, i kao ako hoću tu tablicu prenjet na drugi motor oni je čuvaju il 1 mj il 3 mj, nisam siguran? I jel se to šta plaća? I jel trebam ići na stanicu za tehnički pregled il nešto zbog osiguranja?
kod osiguranja ides ako zelis da ti vrate pare za preostali dio sto je osiguran
 
flugo said:
Jucer sam cuo zanimljivu pricu oko registracije i odjave:
gospodja uredno regala auto ali ekipa sa tehnickog nije poslala u nas MUP podatke da je taj auto regan-
dolazi joj doma obavjest da odjavi auto-odlazi na MUP i pokazuje prometnu,osiguranje itd..nakon nekog vremena joj dolazi doma kazna od 500 kn,opet odlazi na MUP-knjizica,prometna,osiguranje sve ima,jos ekipa zove stanicu za tehnicki i provjerava.
Eto sad je dobila poziv sudcu za prekrsaje posto nije platila kaznu za "neodjevljeni i neregistrirani " auto. :misli: :misli:

Mozda Hrvoje moze malo pojasnit kako je to moguce-i to ovaj dio nakon kaj je ona bila u MUP-u..
Očigledno da je moguće. Sve je moguće.
S obzirom kakvih stručnjaka ima ne čudi me.
Prvi dio priče je vjerojatno uzrokovan nekom tehničkom greškom u komunikaciji između stp i baze podataka od mupa.
Dio nakon ovoga što je bila na mupu je pak greška birokracije.

Dakle sasvim jednostavno i ništa novo. :mrgreen:

Webfreak said:
Sad kad je već ova tema. Ak sam sad prodao motor, ja trebam odjavit regu na mojoj policiji, i kao ako hoću tu tablicu prenjet na drugi motor oni je čuvaju il 1 mj il 3 mj, nisam siguran? I jel se to šta plaća? I jel trebam ići na stanicu za tehnički pregled il nešto zbog osiguranja?
90 dana čuvaju i to se ne plaća. Nakon toga možeš dobiti isti reg.broj, ali trebaš platiti izradu nove tablice.
Ne razumijem ovaj dio sa stp i osiguranjem? Na što misliš?

markookram said:
kod osiguranja ides ako zelis da ti vrate pare za preostali dio sto je osiguran
Možda je na to mislio... ali za to najčešće tražei potvrdu od mupu da je motor odjavljen koja se plaća 35 ili 40kn u biljezima i koju treba posebno zatražiti.  Iz nepoznatih razloga na tome inzistiraju osiguravajuće kuće umjesto da se zadovolje sa kopijom potvrde o deponiranoj prometnoj ili kopijom poništene prometne.
 
Hrvoje said:
Odjaviš motor, ostane ti važeća polica i vrijedi ti tehnički. Dakle ako te netko zaustavi i krene za*ebavati (malo vjerojatno pošto imaš osiguranje i tehnički) može ti naplatiti samo kaznu za neregistriran motor. :mrgreen:To znamo da dobivaju podatke sa ZAKLJUČNO 31.3.!
Pitanje je kada ih POČINJU dobivati!

E znam, a kolika je kazna?
Čini mi se 1000 kn, a toliko je i iznos poreza...  :(
 
max34 said:
E znam, a kolika je kazna?
Čini mi se 1000 kn, a toliko je i iznos poreza...  :(
da
čl.241 st. 1 i 9.
 
Hrvoje said:
da
čl.241 st. 1 i 9.

Ima još nešto, a to je da ne mogu preko granice tako....a pošto često idem u Dubrovnik ne isplati se igrati sa time, nego šuti, plati i vozi....  :hehehe:
 
Hrvoje said:
90 dana čuvaju i to se ne plaća. Nakon toga možeš dobiti isti reg.broj, ali trebaš platiti izradu nove tablice.
20 kunelića u biljezima  :palacdolje:
 
evo, sam da potvrdim, registrirao, nazvao, dao registarski broj i broj pozica i sve ok!  (y)
 
maff said:
evo, sam da potvrdim, registrirao, nazvao, dao registarski broj i broj pozica i sve ok!  (y)
Da sam ja na tvom mjestu otišao bi osobno kod tetkice na šalter i vidio da je zatefterila  :mornar:  šta jes jes mogao bi još i čestitku od prekršajnog dobit  :yikes: