Održavanje puteva

mg749ie

Active member
Bok ekipi,
na ovu temu me je ponukala nesreća s smrtnom posljedicom u Rijeci na Pečinama, ekipa koja pozna cestu, veli da je cesta u katastrofalnom stanju i da je moguće da je neko stupić, koji odvaja kolnik od pješaćkog dijela, iščupao i bacio na kolnik.
Ovakve slučajeve bi mogli iskoristiti za prosvjed i zahtjevati da nadležni počnu održavati ceste, pa mi plaćamo cestarinu i poreze koji su poveći.
Da su ceste bolje ipak bi spasili koji život, a i ozljeđenih bi bilo manje.
Ispričavam se svima ako sam nekoga povrijedio, ali iza ove duge zime ceste su nam katastrofa pune rupa i sipine pa treba biti na enduro motorima kako bi uspješno savladavali ležeće policajce i policajke, a netreba niti napominjati da se na takvim putovima i cestama motori oštečuju. 8)
 
Čestitke za temu  (y)

Čak ne bi bilo loše da se u ovoj temi upozori na posebno opasna mjesta na cestama (rupe, opasne izbočine i sl.)..
 
,,svaka čast za temu  (y)

..ceste su zaista ispod svakog nivoa; i to ne samo generalno, već i s obzirom na opasna mjesta koja nisu stvar financija već krajnje neodgovornosti "odgovornih". vrlo jednostavnom računicom može se doći do zaključka da vrlo mali dio novca koji svake godine uplaćujemo za održavanje cesta, zaista i bude potrošen u predviđenu svrhu. posljedica je neizbježna - dok, vozeći gradom, izbjegavam prepreke i trudim se što manje oštetiti ovjes svojega motora, ali i vlastitu kralježnicu, više se ne osjećam kao motociklist već kao nekakav supermario u konstantnom iskušenju i opasnosti.  :(
 
mg749ie said:
Bok ekipi,
na ovu temu me je ponukala nesreća s smrtnom posljedicom u Rijeci na Pečinama, ekipa koja pozna cestu, veli da je cesta u katastrofalnom stanju i da je moguće da je neko stupić, koji odvaja kolnik od pješaćkog dijela, iščupao i bacio na kolnik.
Ovakve slučajeve bi mogli iskoristiti za prosvjed i zahtjevati da nadležni počnu održavati ceste, pa mi plaćamo cestarinu i poreze koji su poveći.
Da su ceste bolje ipak bi spasili koji život, a i ozljeđenih bi bilo manje.
Ispričavam se svima ako sam nekoga povrijedio, ali iza ove duge zime ceste su nam katastrofa pune rupa i sipine pa treba biti na enduro motorima kako bi uspješno savladavali ležeće policajce i policajke, a netreba niti napominjati da se na takvim putovima i cestama motori oštečuju. 8)



Mi placamo ogromne poreze i cestarine, a ceste se ne odrzavaju (stara prica) :palacdolje: :palacdolje:. Situacija se moze promijeniti sa
presedanom na sudu,..ali tko ce se suditi s bandom... :( :(
 
Samo jedna napomena makar vjerojatno to već znate.

AKo ikad pogodite rupu na cesti i oštetite motor,stanite i zovite policiju koja će napisati zapisnik.Štetu bi trebale platiti HRV. ceste preko osiguranja.
Frend je pogodio rupu autom,pukla felga i zvao policiju.Sad čeka lovu.
 
mg749ie said:
i da je moguće da je neko stupić, koji odvaja kolnik od pješaćkog dijela, iščupao i bacio na kolnik.

Prije koju godinu se slična stvar dogodila i kod nas na kRRndiji, samo na svu sreću bez posljedica....

Vozili se Gajs, moj stari i još nekoliko lokalnih RRacera po kRRndiji i krenuli prema Brodu .... Gajs i moj stari se malo odvojili kad iza jednog zavoja 10ak 15 stupića pobacano po cesti .... srećom pa su spazili na vrijeme i srećom pa dva iskusna vozača, pa nitko nije pao .... a nakon par kilometara ide neka ekipica njih 4-5 mlađi dečki, poprilično pijani i smiju se ko budale i bacaju stupiće po cesti .... Malo je pala berba ušiju i tako ...  :mrgreen:


Nisu baš za sva sranja generalno krivi "cestari" ....  (y)
 
prosvijedi su u modi, svako malo netko za nesto prosvjeduje    :LOL:

sto mislis da ces postici prosvjedom,

pogotovo u ova krizna vremena kad nas dobar dio populacije dozivljava kao dokone raspikuce,

mos mislit kakvu ces podrsku imati,

a to da su ceste katastrofa, jesu, i to u valjda svim dijelovima zemlje,

a ne treba zaboraviti ni dobro odgojene 'rvate koji svojim postupcima jos doprinose svemu (Stras lijepo opisao)

uglavnom, dobra ideja ali na zalost u pogresno vrijeme

jbg.
 
sid said:
prosvijedi su u modi, svako malo netko za nesto prosvjeduje    :LOL:

sto mislis da ces postici prosvjedom,

pogotovo u ova krizna vremena kad nas dobar dio populacije dozivljava kao dokone raspikuce,

mos mislit kakvu ces podrsku imati,

a to da su ceste katastrofa, jesu, i to u valjda svim dijelovima zemlje,

a ne treba zaboraviti ni dobro odgojene 'rvate koji svojim postupcima jos doprinose svemu (Stras lijepo opisao)

uglavnom, dobra ideja ali na zalost u pogresno vrijeme

jbg.
Potpisujem....nevijerujem da ce biti velike vajde od prosvijeda... :palacdolje:
 
Ceste jesu loše, to je činjenica, ali moj je dojam da su ipak bolje nego prije nekih 10-ak godina kad sam počeo voziti i kad su bile fakat katastrofa. Ja bih se osobno više zalagao za bolju prometnu signalizaciju koja točno upozorava na loše ceste i radove. Često sam naišao na razne oznake loše ceste i radova, a kad tamo ništa od navedenog ili pak obrnuta situacija kad je cesta narezana ili puna rupa, kolotraga i svakakvih drugih čuda, a bez ikakvog upozorenja koje itekako koristi jer bar znaš da te čeka neko sranje. Osim toga, u ovoj gospodarskoj situaciji... jeftinije je.
 
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/zupanijske-ceste-bit-ce-sve-losi.aspx
 
Ceste su katastrofa to je tocno,ali samo zato jer se od pocetka ne naprave kak se spada.Da sad ne imenujem ali auto cesta stara par godina i vec se krpa,pa to je sramota.Znaci da priprema nije dobro napravljena,da podloga nije nabita,da asfalt nije dovoljno debel i sl. da sad ne nabrajam.Da netko za to odgovara kao izvođac radova i plati neke penale ili ne dobi placeno za svoj fuseraj, drugi put bi razmisljal jel bi to tak napravil ili onak kak bog zapoveda.A ne kod nas je obrnuto,ak manje napravis dobis bolje placeno,npr.farbanje tunela itd. da sad ne nabrajam dalje, jer mi nebi stalo do dna stranice.A i krpanje rupa po cesti izgleda ovak: dojdu s par tacki asfalta, bace ga u neociscenu rupu punu prasine da sa asfalt nemoze ni primiti,puknu ga lopatom i masu mi kad naiđem s kamionom da ga pregazim, prvi minus (ako izdrzi) i to je vani. Ne da mi se vise pisati,sve vam je jasno, valjda.
 
A kak se na lošoj cesti, u slučaju "nečega" osloboditi one famozne "nisi brzinu prilagodio uvjetima na cesti," a ne moraš voziti brzo, ali eto dogodilo se..........
 
Roadkiller said:
A kak se na lošoj cesti, u slučaju "nečega" osloboditi one famozne "nisi brzinu prilagodio uvjetima na cesti," a ne moraš voziti brzo, ali eto dogodilo se..........
moras biti uporan, kak ti mogu dokazati brzinu bez tragova kocenja 
 
vladof said:
Ceste su katastrofa to je tocno,ali samo zato jer se od pocetka ne naprave kak se spada.Da sad ne imenujem ali auto cesta stara par godina i vec se krpa,pa to je sramota.Znaci da priprema nije dobro napravljena,da podloga nije nabita,da asfalt nije dovoljno debel i sl. da sad ne nabrajam.Da netko za to odgovara kao izvođac radova i plati neke penale ili ne dobi placeno za svoj fuseraj, drugi put bi razmisljal jel bi to tak napravil ili onak kak bog zapoveda.A ne kod nas je obrnuto,ak manje napravis dobis bolje placeno,npr.farbanje tunela itd. da sad ne nabrajam dalje, jer mi nebi stalo do dna stranice.A i krpanje rupa po cesti izgleda ovak: dojdu s par tacki asfalta, bace ga u neociscenu rupu punu prasine da sa asfalt nemoze ni primiti,puknu ga lopatom i masu mi kad naiđem s kamionom da ga pregazim, prvi minus (ako izdrzi) i to je vani. Ne da mi se vise pisati,sve vam je jasno, valjda.
pa kako neznas,triba cuvat posa.kako bi bilo kad bi odma napravili uredu,sta bi posli popravljali.triba cuvat radna mista po svaku cjenu. :D
 
vladof said:
...A i krpanje rupa po cesti izgleda ovak: dojdu s par tacki asfalta, bace ga u neociscenu rupu punu prasine da sa asfalt nemoze ni primiti,puknu ga lopatom i masu mi kad naiđem s kamionom da ga pregazim, prvi minus (ako izdrzi) i to je vani. Ne da mi se vise pisati,sve vam je jasno, valjda.
moj stari je reka jos dok san bija dite da su nasi cestari specijalci.pitan ga ja kako to,a on kaze :lipo,od jedne rupe naprave dvi. :mrgreen:
 
jerryST said:
pa kako neznas,triba cuvat posa.kako bi bilo kad bi odma napravili uredu,sta bi posli popravljali.triba cuvat radna mista po svaku cjenu. :D
da to je tak u nasoj drzavi,a onaj visak od goriva,cestarina,cestarina kod registracije i kojekakvih davanja nekome  u džep
 
Roadkiller said:
.......... danas ti moraš dokazivati da nisi, a ne oni da jesi..........(kriv, naravno)
pa nisam i nisam i nisam,i opet nisam i dan danas nisam
 
ono sto se moze napraviti, i sto uglavnom daje rezultate, je slijedece,

kad vidite rupcagu ili jace ostecenje asfalta, lijepo stanete, nazovete 92 i prijavite uz kratak opis rupe i mjesta gdje se nalazite,

obavezno naglasiti da rupa ugrozava sigurnost prometa (ili da je znak nepropisno postavljen),

operativno dezurstvo tad posalje najblizu slobodnu ophodnju koja sastavi zapisnik i nalozi cestarima da poprave,

u pravilu rupa (ili znak) je sanirana u roku 3 dana,

tak barem funkcionira u Zagrebu,
 
u ZG da ali u okolici i ne,dođu pogledaju metnu znak i to tak stoji barem mjesec dana