Održavanje puteva

vzblade said:
Bude se to sve rijesilo,ceste ce se sigurno obnovit bila ova vlast ili neka druga.Do prije par godina nismo bas niti autoputeva imali a sad......
(y)

mislim da is u pravu  (y)

zemlje se razvijaju po 50 100 godina pa imaju jos puno toga za ispravit,

a mi eto 19 godina,

smo sto bi mi htjeli sve i odmah, a to ne ide,

doduse islo bi lakse bez lopina, ali eto njih svugdje pa i u postenih 'rvata
 
sid said:
moz dijete plakat ko ludo za novim Nike tenisicama, kad novca ima smao za kruh i mlijeko, a i to ako,

Al zato novca ima za cigare  :wink:  :)
 
e to je pitanje za gazdu od kese,

ovdje je rasprava sto napravit da se ceste po prave,

jedan prijedlog zvati murju i prijavljivati (daje rezultate u roku par dana-uglavnom)

ici na demonstracije, proteste, samospaljivanja i ostalo, sto ce dati rezultate kad bude love za generlan po pravak cesta.
 
Bollocks!! said:
Gdje su te PeČine u Rijeci? :mrgreen:

istocno,prema tebi  :mrgreen:
 
sid said:
mislim da is u pravu  (y)

zemlje se razvijaju po 50 100 godina pa imaju jos puno toga za ispravit,

a mi eto 19 godina,

smo sto bi mi htjeli sve i odmah, a to ne ide,

doduse islo bi lakse bez lopina, ali eto njih svugdje pa i u postenih 'rvata

mislim da nisi u pravu
mi se mozda razvijamo 19 godina ali razvijaju nas oni koji su tu 50-60 !
i mislim da tim prijavama i telefoniranjima nista necemo postic
recimo to slikovito a da ostanemo u temi,rijecke pecine...
rupa na rupi,zakrpe,rubnici su izmrvljeni od penjanja na njih,desna strana ceste dobrim dijelom okupirana parkiranim autima i to vecinom hotelski gosti....
i sad ti ces na telefon prijavit sta?da hotel nema parkiraliste-ne vrijedi jer onaj kojem ces to prijavit vjerojatno u taj hotel vodi svoju "necaku"
ili ces rec molim vas asfaltirajte 3-4 kilometra 30 godina starih rupa ?

sta ce se desit?
nista
e, a da kojim slucajem imamo politicara s mudima ili udrugu gradjana pa da 7 dana blokiramo  tu cestu,pa novine,tv.....
da vidis kako bi se naslo novaca za sanaciju



 
Babylon-07 said:
Sta se imamo prepirati, ti imas svoje misljenje ja imam svoje, htio sam samo reci da je cijeli sistem sjeban i da stvari koje bi trebale normalno funkcionirati ne rade i da se nista nemoze rijesiti niti ce se rijesiti klasicnim putevima koje si naveo gore.
Ni dijete se nece nahraniti ako ne zaplace, a mi vec jako dugo ne placemo za nicim i zato nam i je tako.

,,složio bih se sa tvojim viđenjem. nema ništa lošeg u legalnoj konstruktivnoj inicijativi s ciljem da se stvari promjene nabolje. hoćemo li to nazvati demonstracije i shvatiti u krajnje negativnom kontekstu, ili ćemo pak govoriti o građanskim inicijativama koje su sastvani dio svih razvijenih zapadnih demokracija, jasno je da su oba viđenja posljedica upravo nepravilnosti i ne-funkcioniranja onoga što se popularno naziva 'nadležnim institucijama'. svijest i zauzimanje građana u takvim su situacijama krucijalni pokretači promjena u društvu. imamo pravo znati što se radi s našim novcima i zahtijevati da se ulažu u predviđene svrhe. da se razumijemo, nisam nikakav idealist i prvi ću gunđati a ne poduzeti ništa, ali, s druge strane, nisam ni naivac koji vjeruje institucijama koje evidentno ne rade svoje posao. prema tome, ne vidim ništa lošega u tome što sugerira Babylon 07 a to je da se, kako to čine sva razvijena društva, pravnim putevima a ako ustreba i demonstracijama i blokadama zalažemo za ono što nam pripada. I vjerujem da ne bi bilo uzaludno, da bi se stvari, u ovom slučaju ceste i prometna kultura, popravile makar mrvicu nabolje.
 
sid said:
e to je pitanje za gazdu od kese,

ovdje je rasprava sto napravit da se ceste po prave,

jedan prijedlog zvati murju i prijavljivati (daje rezultate u roku par dana-uglavnom)

ici na demonstracije, proteste, samospaljivanja i ostalo, sto ce dati rezultate kad bude love za generlan po pravak cesta.

kome ces prijavit "znate krivo ste projektirali zavoj,treba ga nagnut na drugu stranu"?

vjerujem i da znas kako se danas rade natjecaji za posao, kume posalji mi popis mehanizacije a ja cu slozit natjecaj
u kojem je uvjet bas ta i takva mehanizacija........20% njemu,20% nadzornom.....

 
ddario said:
,,složio bih se sa tvojim viđenjem. nema ništa lošeg u legalnoj konstruktivnoj inicijativi s ciljem da se stvari promjene nabolje. hoćemo li to nazvati demonstracije i shvatiti u krajnje negativnom kontekstu, ili ćemo pak govoriti o građanskim inicijativama koje su sastvani dio svih razvijenih zapadnih demokracija, jasno je da su oba viđenja posljedica upravo nepravilnosti i ne-funkcioniranja onoga što se popularno naziva 'nadležnim institucijama'. svijest i zauzimanje građana u takvim su situacijama krucijalni pokretači promjena u društvu. imamo pravo znati što se radi s našim novcima i zahtijevati da se ulažu u predviđene svrhe. da se razumijemo, nisam nikakav idealist i prvi ću gunđati a ne poduzeti ništa, ali, s druge strane, nisam ni naivac koji vjeruje institucijama koje evidentno ne rade svoje posao. prema tome, ne vidim ništa loše u tome što, po mom mišljenju, sugerira Babylon 07, a to je da se, kako to čine sva razvijena društva, pravnim putevima zalažemo za vlastiti boljitak. I vjerujem da ne bi bilo uzaludno, da bi se stvari, u ovom slučaju ceste i prometna kultura, popravile makar mrvicu nabolje.

i nece funkcionirati dok god mi budemo zvali na telefone.....
korupcija je toliko duboko u nasem drustvu da oni kojima se zalimo jednostavno NE MOGU nista poduzeti
jer su zajedno s politicarima,projektantima i ostalim sudionicima u istoj  kesi...



 
obzirom da mi se neda pisati post ala Sledg, ukratko

glasnocijevac- osnovna stvar u politici (mislim kao znanosti) ti je prihvacanje da se drzava, kao i ljudi, razvija i raste, nema te drzave koja je odjedanput postala dobro organizirana, svakoj je trebalo vrijeme
dalje govoris znao ovo znamo ono-kome si od nadleznih institucija to prijavio, pravi put je prijava nadleznoj instituciji a onda preko medija javno preispitivanje tko i zasto nije odradio ono za sto ej placen, jedino i na taj nacin ce se nesto pokrenuti (govorim u trenutnim uvijetima koji vladaju u RH)

ko bi nas po tebi trebao razvijati kad smo zadnjih 50-60 godina zivjeli u socijalizmu, Austrijanci ?, dalje necu jer vodi u politiku, ak te zanima potrazi citat iz mog potpisa  :mrgreen:

ddario, svi mi znamo kako bi trebalo biti i kako bi bilo dobro, drugo pitanje je sto se moze poduzeti sada, a to sam lijepo naveo u svom postu, aa teortiziranje ki bi da bi, je ionako 'rvatcki specijalitet
demonstracije (prosvijed ) u ovakvom ekonomskom i politickom stanju, samo bi izazvao kontraefekat

glasnocijevaac- ak nisi primjetio vodi se dosta istraga oko korupcije, mnogi su zavrsili iza resetaka, nadam se da je to pocetak i da ce se tako nastaviti,


i opet se jasno pokazalo ono sto tvrdim, 'rvati hoce sve i odmah a to je nemoguce ne samo u RH nego i u ostalim zemljama Svijeta,
 
sid said:
mislim da is u pravu  (y)

zemlje se razvijaju po 50 100 godina pa imaju jos puno toga za ispravit,

a mi eto 19 godina,

smo sto bi mi htjeli sve i odmah, a to ne ide,

doduse islo bi lakse bez lopina, ali eto njih svugdje pa i u postenih 'rvata

Tako je,ceste su po nekim europskim zemljama bolje ali ima svugdje losih cesta.Kod Graza imas dio autoputa,one betonske ploce jaja ti otpadnu na motoru.

U Njemackoj ima autoput A3,ima dijelova koje je jos Hitler radio,nejde to na brzinu.Samo sto neke zemlje ulazu u ceste vec 30tak godina. Nemaju ni njemci vise para za ceste,sad ce jos malo i vinjete za aute a ne samo za kamione. :mrgreen:
 
sid said:
obzirom da mi se neda pisati post ala Sledg, ukratko

glasnocijevac- osnovna stvar u politici (mislim kao znanosti) ti je prihvacanje da se drzava, kao i ljudi, razvija i raste, nema te drzave koja je odjedanput postala dobro organizirana, svakoj je trebalo vrijeme
dalje govoris znao ovo znamo ono-kome si od nadleznih institucija to prijavio, pravi put je prijava nadleznoj instituciji a onda preko medija javno preispitivanje tko i zasto nije odradio ono za sto ej placen, jedino i na taj nacin ce se nesto pokrenuti (govorim u trenutnim uvijetima koji vladaju u RH)

ko bi nas po tebi trebao razvijati kad smo zadnjih 50-60 godina zivjeli u socijalizmu, Austrijanci ?, dalje necu jer vodi u politiku, ak te zanima potrazi citat iz mog potpisa  :mrgreen:

ddario, svi mi znamo kako bi trebalo biti i kako bi bilo dobro, drugo pitanje je sto se moze poduzeti sada, a to sam lijepo naveo u svom postu, aa teortiziranje ki bi da bi, je ionako 'rvatcki specijalitet

demonstracije (prosvijed ) u ovakvom ekonomskom i politickom stanju, samo bi izazvao kontraefekat

glasnocijevaac- ak nisi primjetio vodi se dosta istraga oko korupcije, mnogi su zavrsili iza resetaka, nadam se da je to pocetak i da ce se tako nastaviti,


i opet se jasno pokazalo ono sto tvrdim, 'rvati hoce sve i odmah a to je nemoguce ne samo u RH nego i u ostalim zemljama Svijeta,

ili me ne razumijes ili me namjerno ne razumijes
razvijaju nas oni isti koji su nas u ovo i doveli
ceste se rade na isti nacin,mito i korupcija!
to sto se vodi prljava politicka borba u vrhu nema veze s ovim o cemu mi pricamo
ja govorim o namjestanju natjecaja i poslova,o losem materijalu,losim izvodjacima i mitu i korupciji u svemu tome
istraga?
valjda si svjestan da je to nemoguce iskorijeniti
kako moze netko u danasnje vrijeme napraviti cestu-zavoj sa potpuno kontra nagibom koji te vuce van?
greska?
i svi nadzorni organi i sluzbe nisu vidili taj nagib?
ne bih rekao
vidjao sam iz prve ruke,neki su nadzorni toliko bijedni da ih kupis sa par boca sivog pinota,
a neki otvore sinu gradjevinsku firmu namjeste firmi poslove (mnozina!)
i onda mu oni budu nadzorni na gradilistu?

a ja da zovem,koga?
mislim,kuzis sta hocu rec?

nema tu pomoci od telefona,nego barikade,novine i tv pa da vidis kako bi neko izravnao zavoj!
 
ti mene ne razumijes, ja tvrdim da za to treba proci vrijeme, i onda ce stavri lijegati na svoje mjesto,

o politici se radi cim pricas ko nas vodi,

ko bi nas trebao voditi,

i ovi i oni su se skolovali u starom sistemu, i razlike ce biti minimalne, sve dotle dok se prirodnom slekcijom, ne uspne mladja generacija, a i ona ce biti djelomicno pod utjecajem Kumrovecke skola, pa ona iza nje ce biti pod manjim utjecajem, pa opet iduca pod jos manjim, kuzis sad protok vremena i odrastanje drzave.

najteze je mijenjati mentalitet ljudi, osim toga postoji jedna teorija da je za uspjesno suzbijanje korupcije potrebno imati zemlju s najmanje 20 mil. stanovnika.

a ti odi na barikade i glumi da nesto poduzimas, a ja cu i dalje na 192 prijavljivati ostecenja ceste koja se u roku 3 dana saniraju.
 
nevalja sistem

da je sistem bolji bile bi bolje i ceste  :mrgreen:
 
markookram said:
nevalja sistem

da je sistem bolji bile bi bolje i ceste   :mrgreen:

s tim se slazem  (y)

i ne samo ceste, al bit ce valjda nasoj djeci
 
Jebiga kad se na običnim cestama nemože toliko ukrast ko na autoputu pa nikom nije zanimljivo :wink:  :jesus:
 
sid said:
ti mene ne razumijes, ja tvrdim da za to treba proci vrijeme, i onda ce stavri lijegati na svoje mjesto,

o politici se radi cim pricas ko nas vodi,

ko bi nas trebao voditi,

i ovi i oni su se skolovali u starom sistemu, i razlike ce biti minimalne, sve dotle dok se prirodnom slekcijom, ne uspne mladja generacija, a i ona ce biti djelomicno pod utjecajem Kumrovecke skola, pa ona iza nje ce biti pod manjim utjecajem, pa opet iduca pod jos manjim, kuzis sad protok vremena i odrastanje drzave.

najteze je mijenjati mentalitet ljudi, osim toga postoji jedna teorija da je za uspjesno suzbijanje korupcije potrebno imati zemlju s najmanje 20 mil. stanovnika.

a ti odi na barikade i glumi da nesto poduzimas, a ja cu i dalje na 192 prijavljivati ostecenja ceste koja se u roku 3 dana saniraju.

aj molim te nam onda saniraj Pecine, a ja cu ti poslije dosapnut za mjesta na Zametu,Skurinjama... :mrgreen:
 
Ma Pecine su super!!!
bio sam prije neki dan sa skutericem, poslje ljepo vidis koji ti dio oplate oce ispast.
Mene vise strah Zadarskog Bulevara, ljepi cisti i glatki ko staklo, ne da moras paziti s motorom nego i cipele moras imati prikladne da ne bi trosnuo na prvom semaforu. A pogoditi zeleni val.... ima li toga uopce u Zadru.
 
Betonske  ploče  između  šina  jako  sklisko ali  ima  i neravnih  npr. savska  preko  puta mup-a

Ovo  je  dio  prepisa s odgovornim za  održavanje  cesta  možete  pisat  kao i  ja g.  Antun Vonić <[email protected]>  iz  ministarstva  prometa i  prijavljivat  takve  stvari .  Ja  sam  prijavio  i  rotor  u  Zagrebu 11. 5.  i nedugo  zatim  je  asvaltiran  novo  :mrgreen: ne  znam  jesam  li  zaslužan  ili  ne  ali  treba  raditi .  Pisao  sam  i  o  toj  temi  u  motopulsu prije  par  brojeva


"...kružni  tok nova  cesta  i  kranjčevićeva  tu  bi  trebalo  ispitat  kliznost  asfalta -  uvijek  klisko  pogotovo  po  kiši.

...  naribana  cesta  od  Karlovca prema  splitu  kod  Slunja  most .

Šaht  na  parkiralištu 
koliko  je  razlika  max  .  5 mm  ??

Mene  zanima  tko  određuje kako  se  takva  cesta  nariba  postoji  li  drugo  riješenje ??

Krpanje  pukotina  pogotovo  na  rotoru  jadranski  most jučer  se  provezao  čuje  se  kao  kad  prelazite  preko  onih  malih  bijelih  ležećih  policajaca prije  zebre.. ..