Održavanje puteva

jbg. postoji pojam odgovornosti ukoliko se dogodi nesreca a cestari su bili upozoreni na ostecenje na cesti a nisu prvilno reagirali,
u svakom slucaju, od prijave glava ne boli, a moze pomoci daleko vise nego da se ne prijavi
 
Plavi Lav said:
Samo jedna napomena makar vjerojatno to već znate.

AKo ikad pogodite rupu na cesti i oštetite motor,stanite i zovite policiju koja će napisati zapisnik.Štetu bi trebale platiti HRV. ceste preko osiguranja.
Frend je pogodio rupu autom,pukla felga i zvao policiju.Sad čeka lovu.
I načekat će se.. To još nitko nije dobio od njih.
 
vladof said:
Ceste su katastrofa to je tocno,ali samo zato jer se od pocetka ne naprave kak se spada.Da sad ne imenujem ali auto cesta stara par godina i vec se krpa,pa to je sramota.Znaci da priprema nije dobro napravljena,da podloga nije nabita,da asfalt nije dovoljno debel i sl. da sad ne nabrajam.Da netko za to odgovara kao izvođac radova i plati neke penale ili ne dobi placeno za svoj fuseraj, drugi put bi razmisljal jel bi to tak napravil ili onak kak bog zapoveda.A ne kod nas je obrnuto,ak manje napravis dobis bolje placeno,npr.farbanje tunela itd. da sad ne nabrajam dalje, jer mi nebi stalo do dna stranice.A i krpanje rupa po cesti izgleda ovak: dojdu s par tacki asfalta, bace ga u neociscenu rupu punu prasine da sa asfalt nemoze ni primiti,puknu ga lopatom i masu mi kad naiđem s kamionom da ga pregazim, prvi minus (ako izdrzi) i to je vani. Ne da mi se vise pisati,sve vam je jasno, valjda.
istina,potpisujem se..
dodju popravit cestu,a naprave jos gore tako u nedogled...
 
smarty said:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/zupanijske-ceste-bit-ce-sve-losi.aspx

Sve stoji kako su to javno objasnili ali ipak se neki klinac napravio proteklih mjesec dva u Rijeci. Ne kažem da su napravili posao ali najkritičnije su u centru Rijeke sanirali!  :pjevajuci: :naklon: Da su napravili sve kako treba mislio bi ujutro kad idem na posao da sam se zaje... i vozim se po krivom gradu  :confused2: tako da shvaćam i njih da nesmiju prenagliti :mrgreen:
 
sid said:
ono sto se moze napraviti, i sto uglavnom daje rezultate, je slijedece,

kad vidite rupcagu ili jace ostecenje asfalta, lijepo stanete, nazovete 92 i prijavite uz kratak opis rupe i mjesta gdje se nalazite,

obavezno naglasiti da rupa ugrozava sigurnost prometa (ili da je znak nepropisno postavljen),

operativno dezurstvo tad posalje najblizu slobodnu ophodnju koja sastavi zapisnik i nalozi cestarima da poprave,

u pravilu rupa (ili znak) je sanirana u roku 3 dana,

tak barem funkcionira u Zagrebu,


Nadam se da refundiraju i za pozive  :shock:  Budem li tako kraj svake rupe djabe saniranje kad ja bankrotiram od silnih poziva  :palacdolje:  (y) :mrgreen:

Jedino da se ekipica iz svakog grada grupno dogovori pa da djelimo troškove (mislim pozive) :mrgreen: :mrgreen:
 
mislim (znam da je prije bilo tako, ali kod nas se pravilnici stalno mijenjaju) da je svaki poziv prema zurnim sluzbama (192, 93, 94, 112) besplatan.
 
zizosb said:
Potpisujem....nevijerujem da ce biti velike vajde od prosvijeda... :palacdolje:

Niti ja, al kolektivno se polit benzinom i zapalit sigurno bi plijenilo pažnju  :mrgreen: :LOL:
 
pojedinac teško da može nekaj napraviti, ali da bar svako od nas napiše pismo, (e-mail) i pošalje ga odgovornima (ministrstvo, lokalni održavatelj ceste=, policija, mislim da bi imalo efekta, tako radim, šaljem mailove na odgovorne sa slikicama. (y)
 
PA iskreno mislim da je taj nazovimo napredak kod nas dogodio povodom toga jer je u Ri. neznam točno ali neka akcija i prezentacija potrebna osnovna oprema svakog vozača. Došle su i neke glavešine ako se ne varam iz prometne policije i poglavarstva pa se usput diskutiralo i o tol katastrofi od cesta. Uglavnom bit i je toga da bi očito više takvih neznam kako da to nazovem "manifestacija" ili "akcija" uz medije i napravilo neki korak. Čak je tu nazovimo prezentaciju ilustrirao čovjek iz nekog našeg dućana moto opreme.
 
Ceste su nam kao i drzava  :mrgreen: evo ja konkretno radim u firmi koja se bavi izradom i montazom cestovne signalizacije i mogu reci da je stanje kod nas jadno.... izademo na natjecaj sa ponudom tolikom da si na knap pokrivamo svoje troskove, samo da bi nesto radili u ovo jadno doba recesije, i naravno nerijetko i po nekoliko firmi da manju ponudu.... kako onda sa takvom cijenom napraviti kvalitetan posao? -Nikako, stedi se gdje se nikako nebi smjelo. A kod nas u drzavi se samo gleda na sto manju cijenu a ne na kvalitetu radova, naravno ako je natjecaj ''cist''... ako nije, onda ni cijena ni kvaliteta nisu bitni.
 
Malo reklame za nase ceste prije pocetka turisticke sezone. :shock:


http://www.jutarnji.hr/austrijski-prometni-klub--na-hrvatskim-cestama-najveci-broj-poginulih/842199/
 
Neka se austrijski i slovenski mutavci nauče vozit kako spada pa neće ginut ko muhe kad dođu na pravu mušku cestu  8) 8) 8)
 
Ghostrider-SB said:
Neka se austrijski i slovenski mutavci nauče vozit kako spada pa neće ginut ko muhe kad dođu na pravu mušku cestu  8) 8) 8)

Trebaju nasi iskoristiti reklamu za lose ceste pa poceti tjerati vodu na svoj mlin pa staviti poster sa slikom Chuck Norrisa i natpis "Chuck Norris je vozio po Hrvatskoj neozlijedjen" ili "Na muci se poznaju junaci", "Hrvatske ceste, test za prave vozace !!!" ITD.


No salu a stranu, tesko ce se kod nas ikada ista promjeniti u tom smjeru jer je Hrvatski narod po prirodi pokoran i suti i nije spreman za prosvjede i neke demonstracije. To se vidi svakodnevno i jednostavno nedostaje organizacije i dobre volje, ali eto mlada smo demokracija i jos ce trebati par generacija da se narod nauci buniti i boriti protiv sistema koji ne valja.
 
Babylon-07 said:
Trebaju nasi iskoristiti reklamu za lose ceste pa poceti tjerati vodu na svoj mlin pa staviti poster sa slikom Chuck Norrisa i natpis "Chuck Norris je vozio po Hrvatskoj neozlijedjen" ili "Na muci se poznaju junaci", "Hrvatske ceste, test za prave vozace !!!" ITD.


No salu a stranu, tesko ce se kod nas ikada ista promjeniti u tom smjeru jer je Hrvatski narod po prirodi pokoran i suti i nije spreman za prosvjede i neke demonstracije. To se vidi svakodnevno i jednostavno nedostaje organizacije i dobre volje, ali eto mlada smo demokracija i jos ce trebati par generacija da se narod nauci buniti i boriti protiv sistema koji ne valja.

daj molim te prestani vise s pobunama, prosvijedima i inim metodama, kako 'rvati u svemu, ali apsolutno u svemu pretjeruju tako su i prosvjede uspjeli obezvrijediti, postoje razlozi za prosvjede, ali ovo to sigurnoa nije.

Drugo, na prosvijede se ide kad se iscrpe sve ostale mogucnosti, sve drugo spada u podilazenje politici.

Sistem ne valja, ne valja naravno, niti jedan sistem ne valja, zasto, zato jer je krojen za vecinu a samim time uvijek ce se naci dovoljan broj onih kojima ne odgovara.

Iber ej dobro rekao da je problem u nabavi, postoji zakonska odredba najjeftinijeg ponudjaca, problem je cesto u tome sto najjeftiniji nije cesto i najoptimalniji, jer jest da je jeftino, ali qurtzu nevalja (znam kad mi nabavljamo neka sredstva, jeftino do boli ali traje 2-3 dana i finito) sto je cesto u konacnici skuplje.

Problem je kako definirati optimalnu ponudu, a da se istovremeno meksimalno smanji mogucnost namjestanja i pogodovanja skupljem ili nekvalitetnijem ponudjacu, u tom segmentu mi se Kinesko rjesenje (metak u potiljak krivcu, metak i troskovi naplacuju se od obitelji) cini optimalnim
 
sid said:
daj molim te prestani vise s pobunama, prosvijedima i inim metodama, kako 'rvati u svemu, ali apsolutno u svemu pretjeruju tako su i prosvjede uspjeli obezvrijediti, postoje razlozi za prosvjede, ali ovo to sigurnoa nije.

Drugo, na prosvijede se ide kad se iscrpe sve ostale mogucnosti, sve drugo spada u podilazenje politici.

Sistem ne valja, ne valja naravno, niti jedan sistem ne valja, zasto, zato jer je krojen za vecinu a samim time uvijek ce se naci dovoljan broj onih kojima ne odgovara.

Iber ej dobro rekao da je problem u nabavi, postoji zakonska odredba najjeftinijeg ponudjaca, problem je cesto u tome sto najjeftiniji nije cesto i najoptimalniji, jer jest da je jeftino, ali qurtzu nevalja (znam kad mi nabavljamo neka sredstva, jeftino do boli ali traje 2-3 dana i finito) sto je cesto u konacnici skuplje.

Problem je kako definirati optimalnu ponudu, a da se istovremeno meksimalno smanji mogucnost namjestanja i pogodovanja skupljem ili nekvalitetnijem ponudjacu, u tom segmentu mi se Kinesko rjesenje (metak u potiljak krivcu, metak i troskovi naplacuju se od obitelji) cini optimalnim

A tko je kriv za los materijal i za namjestanje natjecaja i za sto kuraca koji ne valjaju o nasoj drzavi i gdje je sve isprepleteno da se ne zna tko vise ima ruku u cijem dzepu.
Nemoj biti dijete, kakvi pregovori? S kime? Sta mislis rijesiti sa pregovorima? Tko ce pregovarati? Jebote jedni od najvecih kriminalaca sjede u Hrvatskim cestama i nitko nista ne poduzima i ti razmisljas o pregovorima a natjecaji se namjestaju kao nikada i nitko nista ne istrazuje.
Ovo sa cestama je samo mali dio sranja koje imamo u nasem drustvu samo eto, svi samo laprdaju dok se ovce u ovom slucaju narod konstantno sisa.
 
Babylon-07 said:
A tko je kriv za los materijal i za namjestanje natjecaja i za sto kuraca koji ne valjaju o nasoj drzavi i gdje je sve isprepleteno da se ne zna tko vise ima ruku u cijem dzepu.
Nemoj biti dijete, kakvi pregovori? S kime? Sta mislis rijesiti sa pregovorima? Tko ce pregovarati? Jebote jedni od najvecih kriminalaca sjede u Hrvatskim cestama i nitko nista ne poduzima i ti razmisljas o pregovorima a natjecaji se namjestaju kao nikada i nitko nista ne istrazuje.
Ovo sa cestama je samo mali dio sranja koje imamo u nasem drustvu samo eto, svi samo laprdaju dok se ovce u ovom slucaju narod konstantno sisa.

pod jedan uopce se nemam namjeru prepirati s tobom jer ocito ne poznas ustroj drzave, a drugo ne poznas i ne priznajes princip cinjena onog sto je moguce, uvijek je efektnije vikat o necemu sto je nemoguce.

Svi mi znamo da je mjesec od sira, jel tako, sitniji problewm je to i dokazati (govorim figurativno) tako da o "poznatim lopovima u HAC-u, Elektri, Saboru, HČSP-u, moze i mora govoriti jedino i iskljucvo pravosudje temljem pravomocnih presuda.

Da li netko nesto poduzima, za to pitanje se obrati Uskoku, tamo takodjer moze reci sve sto "znas" o lopovima.

Da se razumijemo, i meni je pun quratz lopova i cesta i inih sranja, ali daj se smiri i razmisli sto se moze a sto je lajanje na mjesec, bez obzira koliko lajanje bilo zabavno.
 
sid said:
pod jedan uopce se nemam namjeru prepirati s tobom jer ocito ne poznas ustroj drzave, a drugo ne poznas i ne priznajes princip cinjena onog sto je moguce, uvijek je efektnije vikat o necemu sto je nemoguce.

Svi mi znamo da je mjesec od sira, jel tako, sitniji problewm je to i dokazati (govorim figurativno) tako da o "poznatim lopovima u HAC-u, Elektri, Saboru, HČSP-u, moze i mora govoriti jedino i iskljucvo pravosudje temljem pravomocnih presuda.

Da li netko nesto poduzima, za to pitanje se obrati Uskoku, tamo takodjer moze reci sve sto "znas" o lopovima.

Da se razumijemo, i meni je pun quratz lopova i cesta i inih sranja, ali daj se smiri i razmisli sto se moze a sto je lajanje na mjesec, bez obzira koliko lajanje bilo zabavno.

Bude se to sve rijesilo,ceste ce se sigurno obnovit bila ova vlast ili neka druga.Do prije par godina nismo bas niti autoputeva imali a sad......
(y)
 
sid said:
pod jedan uopce se nemam namjeru prepirati s tobom jer ocito ne poznas ustroj drzave, a drugo ne poznas i ne priznajes princip cinjena onog sto je moguce, uvijek je efektnije vikat o necemu sto je nemoguce.

Svi mi znamo da je mjesec od sira, jel tako, sitniji problewm je to i dokazati (govorim figurativno) tako da o "poznatim lopovima u HAC-u, Elektri, Saboru, HČSP-u, moze i mora govoriti jedino i iskljucvo pravosudje temljem pravomocnih presuda.

Da li netko nesto poduzima, za to pitanje se obrati Uskoku, tamo takodjer moze reci sve sto "znas" o lopovima.

Da se razumijemo, i meni je pun quratz lopova i cesta i inih sranja, ali daj se smiri i razmisli sto se moze a sto je lajanje na mjesec, bez obzira koliko lajanje bilo zabavno.

Sta se imamo prepirati, ti imas svoje misljenje ja imam svoje, htio sam samo reci da je cijeli sistem sjeban i da stvari koje bi trebale normalno funkcionirati ne rade i da se nista nemoze rijesiti niti ce se rijesiti klasicnim putevima koje si naveo gore.
Ni dijete se nece nahraniti ako ne zaplace, a mi vec jako dugo ne placemo za nicim i zato nam i je tako.
 
moz dijete plakat ko ludo za novim Nike tenisicama, kad novca ima smao za kruh i mlijeko, a i to ako,