Oprema, Šepić, Uvex, ostali

foggy said:
Sledge, kao prvo, sori znam da si stariji i postujem te kao takvoga ali naporan si kao necu reci sta. Dosta puta sam bio kod sepica i u nekoliko navrata sam vidio Talijane, njih 5-6 u grupi i razne strance kako u vecim kolicinama kupuju robu bas kod Sepica, zasto nisu jednostavno otisli kod Louisa?

Zato jer Louisa nema u Italiji, pa im je ovaj najsličniji i najbliži, ali glavna spika je u tome što će dobiti PDV natrag, a to ti je već popust od 22%. Bez moljakanja. A oprema u Italiji je jako skupa.
 
Sledgehammer said:
foggy said:
Sledge, kao prvo, sori znam da si stariji i postujem te kao takvoga ali naporan si kao necu reci sta. Dosta puta sam bio kod sepica i u nekoliko navrata sam vidio Talijane, njih 5-6 u grupi i razne strance kako u vecim kolicinama kupuju robu bas kod Sepica, zasto nisu jednostavno otisli kod Louisa?

Zato jer Louisa nema u Italiji, pa im je ovaj najsličniji i najbliži, ali glavna spika je u tome što će dobiti PDV natrag, a to ti je već popust od 22%. Bez moljakanja. A oprema u Italiji je jako skupa.
Tako je! I zato netreba uc u EU. Dosta smo mi isli njima u shopping! Sad nek oni idu nama! :mrgreen: :mrgreen:
 
Sledgehammer said:
Trebam moto-hlače.

Ustvari, imaš li ti dućan ili ne? Da znam, da ne gubimo vrijeme bezveze.

Idem se igrati na Boćarski dom. Tamo je moja omiljena ljuljačka, tobogan, pješčanik i metalna lijana. Yesssss.... A možda dobijem i sladoled i šećernu vatu.
poreka je kruh kojeg se čovjek najviše u životu najede. a ti budi i dalje malouman i samouvjeren :wink:
 
Sledgehammer said:
Zato niti Bandit nije u pravu kada kaže da ja šveram, jer nemam namjeru izbjegavati redovite i zakonite procedure ili utajiti nešto što je u obvezi prijave pred zakonom. Ako me carinik pusti i kaže "u redu je, možete ići", onda je u redu.

Ej Sledge...zakon kaže da si dužan platiti obaveze pri bla,bla...To kaj maloumnik na carini tebe ništ ne pita ne znači da po zakonu nisi obavezan prijaviti robu koju uvoziš. Daj još jednom pogledaj kaj piše u zakonu. Ti možda nemaš namjeru, ali svjesno izbjegavaš platiti obaveze prema državi. :mrgreen:
Dužan si prijaviti robu koju uvoziš...ne zaboravi. Ali ja nisam dužan tražiti policajca i reči mu da sam se krivo parkiral :mrgreen: :mrgreen:
 
Šepić je u zadnje vrijeme drastično podigao cijene i radi sa preko 100% marže,cijena ista za keš i karticu i nije u redu da za stalne mušterije ne daje popuste koje je nekad davao,osim za neke "drugare" koji su i dalje u igri po nekoj drugoj liniji
 
BORISSS said:
Šepić je u zadnje vrijeme drastično podigao cijene i radi sa preko 100% marže,cijena ista za keš i karticu i nije u redu da za stalne mušterije ne daje popuste koje je nekad davao,osim za neke "drugare" koji su i dalje u igri po nekoj drugoj liniji

Šepić ne daje popuste radi toga što je on uvoznik i distributer za Hrvatsku (svi ostali dučani uzimaju od njega) pa stoga je morao ukinuti popust na robu jer su mu se njegovi partneri koji od njega uzimaju robu žalili i rekli da to nije u redu je on njima daje rabat na robu recimo od 30% od maloprodajne cijene i ako on daje popust redovno na svoje cijene svakom kupcu morao bi dati i njima još veći rabat tak da i oni mogu dati popust. i onda to vodi u zbrku s rabatima i popustima i to vodi do smanjenja zarade.... stoga on ne daje popuste.

neko je već napisao.... ljudi koj misle da su naši trgovci s bilo čim pljačkaš i da deru marže od 100% nek se sami upuste u trgovinu i nek vide kak je to... nešto što si kupio za 50 a prodao za 100 nije marža od 100% i tebi ne ostaje 50 :!:
 
Eto da i ja prenesem svoje iskustvo s Šepić dućanom.

Prije cca. metar-dva dana odlučio sam otići do šepića po kacige, pojaseve, ruksake. Ukupni ceh bio je cca 3000 i planirao sam to platit u kešu jer gotovo svaki ducan daje kakvih 5-10% popusta za keš. Na moje pitanje kolko je popust na keš odgovorio je da ga nema pa sam stoga iso peglat karticu pa neka onda on njima placa 8% ili kolko je vec za transakciju za placanje karticom.

Sto se tice usluge tu nemam nikakvih zamjerki, isprobavao sam sve sto sam htio, popricao s njim o svemu sta me zanima itd...itd...
 
Ma daj, pa nemaju se što ostali dućani buniti, Šepić je glavni zastupnik za Hrvatsku, ima pravo dati 10% na gotovinu. Znači, ostali dućani smiju davati 10% na keš, ali Šepić ne smije jer je izvor svih dućana u Hrvatskoj. Ma daj... Ako se nekome tko uzme robu od Šepića (znači plati tu robu još više zbog Šepićevog rabata) i dalje isplati davati popust, onda stvarno ne vidim razloga zašto se to ne bi ostvarilo i kod njega. A uostalom, on je i imao popust 10% na keš prije 3 godine, ali od onda to više ne ide.
CBzweR - Marac je napisao činjenicu. Po meni žalosno, kako može biti isto da li platiš na 8 rata karticom ili gotovinom??
 
Ubuduće svoje kupovine ostvarujem u Čakovcu. Podatke naveo Tomee. Zašto? Zato jer mi se najviše isplati. Ako nema, idem u Streetfightera, ali kako on nabavlja kod njih, onda ću ić kod Piccila.
Louis mi je dobar, ima i odličnih stvari za nać, ali malko je predaleko.
 
Ljudi dragi vi samo izraćunajte koliko ćete vremena i novaca potrošiti na putovanje u npr. Louis (Čk-Graz cca 150km) !? Uzmeš godišnji, dođeš u Graz, sav sretan uđeš u Louis, a kad tamo oni nemaju onu jaknu ili kacigu koju bi ti htio! Potrošio si dragocjeno vrjeme, lovu, kupio neku glupost, platio kaznu za brzinu(normalno u SLO), posvđao se s carinikom i nezadovoljan došao doma!To se jednostavno meni ne isplati jer i kod nas ima dovoljno kvalitetne opreme a i neki popusti se mogu dobit, dok u Louisu nema popusta a i cjene su nešto više nego u katalogu. :chainsaw:
 
Bandit said:
Sledgehammer said:
Zato niti Bandit nije u pravu kada kaže da ja šveram, jer nemam namjeru izbjegavati redovite i zakonite procedure ili utajiti nešto što je u obvezi prijave pred zakonom. Ako me carinik pusti i kaže "u redu je, možete ići", onda je u redu.

Ej Sledge...zakon kaže da si dužan platiti obaveze pri bla,bla...To kaj maloumnik na carini tebe ništ ne pita ne znači da po zakonu nisi obavezan prijaviti robu koju uvoziš. Daj još jednom pogledaj kaj piše u zakonu. Ti možda nemaš namjeru, ali svjesno izbjegavaš platiti obaveze prema državi. :mrgreen:
Dužan si prijaviti robu koju uvoziš...ne zaboravi. Ali ja nisam dužan tražiti policajca i reči mu da sam se krivo parkiral :mrgreen: :mrgreen:

Bandit, u krivu si! Ja i prijavim robu; on me pita "imate li što...", ja kažem da imam to i to. Ja sam svoju dužnost obavio. I prijavio sve što je bilo. A to što on sa time nije ništa napravio, a neću se ja zbog toga buniti. A to nije niti svjesno niti nesvjesno izbjegavanje bilo čega.

Nisi dužan tražiti policajca, ali si dužan poštovati prometne znakove i pravila. zato nije bitno da li je policajac blizu ili ne. Znak je zato stalno tamo. Kako su meni znali reći "znate, nisam vas vidio...", na što mu kažem da me i nije trebao vidjeti. Trebao je vidjeti znak promjera metra koji mu stoji iznad glave, a ne tražiti mene pogledom. A ta kriva procjena, naravno, košta.
 
8) Iako sam kompletnu opremu koju uvozi Šepić(IXS)kupio u Moto tradeu u Karlovcu,kada sam prije dva tjedna došao k Šepiću po neke majce,spomenuo sam mu kako mi se na IXS čizmi Agiro,malo odšio rub"futre"koja je na onoj opni između zatvarača(nebitno i navažno),gosp.Marijan me je zamolio da čizmu odnesem postolaru da ju popravi na njegov trošak.Rekao sam mu da mi to može i žena prišiti,a on mi je na to onda poklonio IXS kapu koja košta 75kn.Napominjem da nisam imao čizme sa sobom(niti računa za iste) i da je sve to bilo usput i bez ikakve namjere.Možda i nije nešto,ali gesta je od strane gosp.Šepića sasvim u redu. :wink:
 
Lijepo za čizme, ali mi njihov način poslovanja stvarno nije jasan. Ja sam na početku sezone u dućan donio čizmu Stylo (bila je stara 1 god) na kojoj je cijeli unutarnji dio popucao, te sam ga pitao za savjet. Rekao je da odem postolaru, da se nada da bu se moglo složiti. Mislim, nije da sam ja očekivao išta više, ali nakon ovog tvog posta sam još zbunjeniji...

A jesi dobio kakav popust ako si uzimal na keš u Moto-Trade-u?
 
Ja sam kod Šepića kupovao nekoliko puta i to ne baš za male novce. Nikad nisam dobio baš nikakv popust. Istina, robu sam mogao isprobati bez većih problema i gunđanja, ali nisam osjetio nikakvu posebnu ljubaznost, možda nešto veću nego tipičnu neljubaznost trgovaca moto opreme s kojima se malo tko može po tom mjeriti. Valjda su se ufurali da prodaju ne znam što i da su jedini na svijetu. Dalje, u Šepiću izbor uopće nije tako spetakularan i nisam našao par stvari koje sam tražio. Cijene su kao i kod većine, pogotovo sad kad su cijene malo skočile. Recimo, identične cijene su u BIG BIKE-u u Slavonskom Brodu, bar one opreme koju sam ja kupovao. Ipak, da sve ne bude tako crno, nisam našao tu kod nas jeftiniju trgovinu, tek poneka stvar. Nadam se da će Šepić ovo pročitati i potruditi se ubuduće malo više.
P.S.
Interesantno, najljubazniji trgovac od svih moto salona u kojima sam bio je trgovac iz Tremba u Ducati salonu u Samoborskoj. Čudno, ipak jedan prestižan motor a trgovac ljubazan kao bakica koja prodaje kupus na placu! Evo, svaka mu čast!!!!
 
Vidim ljudi se raspisali o popustima ovakvim i onakvim pa hajde da mi netko odgovori kakva je situacija vani. Dođeš npr. u Louis, Hein Gericke, Auner ili bilo koji drugi i veliš ja imam 500 ili više eura i oni odmah padnu ničice pred tobom i daju ti popusta 20.30 ili više %. Ja osobno to nisam doživio. Koliko je koštalo toliko sam platio i točka. Ako je bilo sniženje i to sam platio koliko je pisalo i točka. Bojim se da je kod nas još onaj stari sustav dok je bila inflacija kad su svi dizali cijene za određeni postotak pa onda ako dođeš sa gotovinom onda može i popust. A što se tiće cijena kod Šepića tražite ga cjenik pa uspoređujte cijene tu i vani pa ćete vidjeti koja je razlika. Ja je osobno nisam vidio toliku razliku zbog koje bi se isplatilo prijeći više od 20km. Ako nemožete dobiti kod njega mogu vam ja dati nedjeljom u Pitu od 9-11 (mislim cjenik da nebi bilo zabune). Istina iz 2003 g. ali je još uvijek aktuelan provjereno.
 
samo da vas pitam.
zašto bi neko morao dati bilo kakav popust na cijenu nekog proizvoda???
jel pitate popust u dućanu di svako jutro kupujete kruh??
davaje popusta je iskljućivo stvar prodavača i nije nikakava obaveza.

p.s. ja sam bio par puta u šepića i nemam nikakvih primjedbi.ka i svugdi ostalo, osim u ŠAGE :evil:
 
TNT said:
Ako ne možete dobiti kod njega mogu vam ja dati nedjeljom u Pitu od 9-11 (mislim cjenik da nebi bilo zabune). Istina iz 2003 g. ali je još uvijek aktuelan provjereno.

Je si li ga pitao kako to da roba stara 2 godine još uvijek drži istu cijenu???

Toga nema nigdje! Naravno, osim kod nas, gdje se trgovac ne bi odrekao niti milimetra cijene zato jer si je on, kada je robu nabavljao, zacrtao u glavi koliko na tome može i mora zaraditi, i nemaju šanse nikakvi principi popusta zbog kojega bi on možda morao i mijenjati neke opcije u prodajnom softwareu, jer opcija izvanrednog popusta, naravno, u njegovom ne postoji... To što i on sam zna da nigdje nema toga da se roba stara 2 i više godina (ma već i roba kojoj je prošla "sezona" i dolazi nova olekcija i modeli) cijeni kao najnovija, naše trgovce - barem dobar dio njih u moto-svijetu - uopće ne tangira. Uvijek može računati na naš glup i neuk i neinformiran narod, i da će već za 5 minuta u dućan uletjeti neki moto-gušter sa novcima koji nema pojma o odnosima cijena, novoj-staroj robi i modelima, cijenama kod konkurencije, kojemu će bez beda uvaljati bilo što pod foru maltene "prodajem unikate"...

U Louisu sam naručivao neke stvari koje su već bile prodane (pisao sam o njima u nekim prethodnim postovima). Platio sam ih za vrijeme trajanja akcije, i otišao doma. Nakon 10-ak dana dobio sam doma razglednicu na kojoj piše da je roba došla, da dođem po nju do tada i tada. Došao sam, uzeo robu, i onda na blagajni doplatio do finalne cijene (jer sam i uzeo nešto "pride"). Cijena je, naravno, bila akcijska, mada akcije više nije bilo (zbog narudžbe još dok je akcija trajala), i u softwareu blagajne vidim da blagajnica bez problema odbija od sadašnje cijene popust za akciju, da se bez problema knjiži za svakog trgovca u dućanu tko je to od trgovaca prodao (a ima i onih ovlaštenih dati izvanredne popuste starim mušterijama), da mi se odmah upisuje suma na Louis-Fun-Card i obračunavaju bodovi, te istodobno i dodaje taj novostečeni popust onim prijašnjim i tako umanjuje sadašnja cijena, što se bez problema vodi kroz do tada skupljene bodove (u katalogu piše koliko pojedini artikal donosi izvanrednih bodova, a ostali se zbrajaju ovisno o količini ukupne dotadašnje kupnje). Mislim da je taj princip podosta transparentan i pošten, jer znam pravila igre i znam koliko čega ostvarujem bez da ikoga išta moljakam ili tražim. I važno je što ostvareni popust ne mogu izgubiti sve da se sa nekim u dućanu posvadim, ili ga kritiziram, "na noževe"... Uopće nije bitno da li me prodavač voli ili ne, prepoznaje ili ne itd...

Takav način popusta i prodaje osigurava trajno svježu ponudu, veliki obrtaj robe i novca, jer im je dobro znana logika da je "bolje prodati troje hlača sa zaradom od 100 kuna nego jedne sa zaradom od 200 kuna". A to je princip koji naši "zakoni" ne mogu i ne žele shvatiti, pa se onda niti ponašati u skladu sa time. Kada su došli veliki trgovački lanci kod nas, a la Mercatone, Metro itd..., ja više zbog mnogih stvari ne putujem u Sloveniju ili Austriju. Jer su oni tu foru, o kojoj ja pričam, uspješno prodali ovdje i dižu lovu. Što je, očito, našim moto-trgovcima, neprovedivo, zbog pljačkaškog mentalnog ustroja.
 
TNT said:
Vidim ljudi se raspisali o popustima ovakvim i onakvim pa hajde da mi netko odgovori kakva je situacija vani. Dođeš npr. u Louis, Hein Gericke, Auner ili bilo koji drugi i veliš ja imam 500 ili više eura i oni odmah padnu ničice pred tobom i daju ti popusta 20.30 ili više %. Ja osobno to nisam doživio. Koliko je koštalo toliko sam platio i točka. Ako je bilo sniženje i to sam platio koliko je pisalo i točka. Bojim se da je kod nas još onaj stari sustav dok je bila inflacija kad su svi dizali cijene za određeni postotak pa onda ako dođeš sa gotovinom onda može i popust. A što se tiće cijena kod Šepića tražite ga cjenik pa uspoređujte cijene tu i vani pa ćete vidjeti koja je razlika. Ja je osobno nisam vidio toliku razliku zbog koje bi se isplatilo prijeći više od 20km. Ako nemožete dobiti kod njega mogu vam ja dati nedjeljom u Pitu od 9-11 (mislim cjenik da nebi bilo zabune). Istina iz 2003 g. ali je još uvijek aktuelan provjereno.

TNT, oni ti ne daju i ne trebaju dati neki extra-popust na koji si naučio da se kod nas dogovara!

Glavna stvar je što su kod njih stalno cijene podosta niže nego kod velike većine naših trgovaca. U tome je fora. Pa mi za kacigu, koja je kod Louisa na akciji 25 eura ili u punoj cijeni 35 eura, a koju naši lopovi prodaju za 850 kuna, nikakav dodatni popust i ne treba. Ova razlika u cijeni me sasvim zadovoljava. Čak i da inzistiram, i na koljenima molim carinika da mi naplati apsolutno sve što se, vezano za tu kacigu, može i/ili mora naplatiti.
 
jokezakon said:
Opet "kratko" :twisted:

Neki dan sam rekao Banditu u Pitu, a bio je pokraj i Taubi i još neki dečki, da mi se čini da su motoristi, poglavito članovi ovog foruma, uglavnom **peeeeeep** tipovi, jer čim piše više od dva reda, odmah je "kuku lele, **peep**...".

Joke, jel' te jako boli?

Pa preskoči onda te teške zadatke kojima nisi dorastao. Nemoj se izlagati teškim naporima, može te od puno razmišljanja strefiti i moždani udar! A čuvaš i oči... I ne moraš niti odgovarati!! Kolike prednosti...

Uglavnom, preskoči!..

Sledge...ovo ti je prvo upozorenje. Molim da se suzdržiš od komentiranja tuđih mentalnih sposobnosti. I opčenito vrijeđanja po forumu.
edit by Bandit, 20.06.2005. at 13:37


Primio na znanje. Nadam se da više neće biti niti komentiranja u stilu "murjak - idiot - kreten - itd" kojim se poteže na mene. Ustvari, nadam se da ćeš i to vidjeti, kao što vidiš i mene. Iliti, vidiš odgovore, ali ne vidiš pitanja. Pa se pitam kako i zašto... Uglavnom, područje vrijeđanja na nešto je vrlo široko. Moj post nisi trebao editirati, jer ja nisam nikoga imenovao, i ti mu sa ovim "peeepanjem" nisi promijenio smisao. Ali barem si, koliko vidim, izbrisao ono gdje sam ja proglašen "peep" & "peep". Hvala na tome. Nadam se i ubuduće još većoj brzini i još puno većoj objektivnosti u pronalaženju uvredljivih i nepripadajućih riječi, fraza i postova.