Oprema, Šepić, Uvex, ostali

Kod nas nema razlike, svi uzimaju robu preko Šepića, cijene su iste. Zovi- Superbike, R.P.M., AMD (nekad su imali i jeftinije od Šepića, više ne drže), Lerga.. ni ne znam više.
 
neke razlike Louis katalog-neki dučani
Uvex flash 129,95e-1167,43kn
Uvex magnum 99,95e-834,22kn
Uvex VX8 149,95e-1260,53kn
kompresor za pumpat gume 12V 19,95e-65,00kn
AGV GP-1 vizir 9,95e-97,00kn
potkapa ninđa ljetna 3,45e-22,00kn
ALU nosač tablice 29,95e-580,00kn
štitnik za ruke enduro 9,95e-60,00kn
kapice ventila(izgled klipa ) eloksirano 2kom 6,95e-19,10kn 4kom
sve je to tu negdje ja osobno idem u siječnju u louis možda nekaj i najdem,a i bit će mi izgovor za cjelodnevno druženje sa ekipom :roll:
 
Ovo su moja iskustva kao novaka u moto priči, imam 38 godina i dugo nisam vozio motor, zbog teškog pada u mladosti. To ružno iskustvo me uvjerilo da količina novca koju imam za kupovinu motora nije dovoljna i za novi motor, zaštitnu opremu, registraciju i servis i doradu motora. Odlučio sam stoga kupiti rabljeni, ali očuvan motor, i tako namknuti sredstva za kupovinu opreme za suprugu i sebe.
Opremu sam počeo tražiti več u kolovozu i moram reći da sam bio jako razočaran s situacijom na tržištu. Obišao sam i kontaktirao sve dućane u Zagrebu i okolici, a i neke van njega, ali moja prvobitna ideja da svu opremu kupim na jednom mjestu nije uspjela. Nisam mogao shvatiti da sa više od 20000 kuna gotovine u džepu nisam dovoljno interesantan kao potencijalani kupac. Uglavnom svi su se vadili na kraj sezone, na duge rokove čekanja robe koja se kupuje iz kataloga, upitnu mogućnost izbora boja i veličina. NISAM želio ići u Grac ili München, već sam novce želio ostaviti u Hrvatskoj i dobiti račun za svaki komad koji kupim.
Jedini dućani koji su uopće imali barem nešto opreme na lageru s bzirom na ono što sam želio kupiti su bili Šepić, Motormanija, i Novema. Jedini su oni mogli nas dvoje makar i djelomično obući. Napominjem da su bili vrlo uslužni i korektni i da su puno vremena potrošili na odgovore na sva naša pitanja. Na kraju smo kacige (Nolan N-101 Matrix) kupili u BIM-u, kožne jakne i hlače, rukavice ljetne, steznike i moto-trapericeu Novemi (Spool), moje čizme, kišnjake i ovratnike u Šepiću (IXS), zimske rukavice, navlake za kacige u Motormaniji (Orina). Ovo su bili dućani gdje smo mogli ući, isprobati i obući ono što želimo, odnosno naručiti i u razumnom roku, (10-ak) dana dobiti robu iz kataloga, te sve to platiti. Popusta je bilo u BIM-u 10%, Novema 7%, Motormanija 20 %, Šepić ništa. Nama je puno više od popusta bila važna činjenica da je roba kvalitetna i DOSTUPNA.
Drugi zastupnici i dućani nisu loši, ali jednostavno nisu imali robu koja nama treba ili je nisu mogli ili znali nabaviti u razumnom roku. Katalozi su u nekim slučajevima samo gubljenje vremena, jer je moguće nabaviti možda samo 10% od ponuđenih artikala.
 
brum said:
. NISAM želio ići u Grac ili München, već sam novce želio ostaviti u Hrvatskoj i dobiti račun za svaki komad koji kupim.
.


vjerujem da bi i u Grazu i u münchenu dobio racun za svaki dio opreme, jos bi i MwSt. dobio natrag. a za 20000kn obuces dvojicu i to jako jako dobro.
 
Ne sumnjam da bih, ali da ne ponavljam priču s našim carinicima prilikom povratka u zemlju. Mislim, ako idem motorom van moram imati opremu, kuda sa njom ako kupim novu? A opet ako idem autom, 20000 kuna u opremi teško je ne primijetiti u autu. A poslije zadnjeg iskustva s carinicima u Bregani kada sam se vraćao na motoru s novim gumama kupljenim kod Furlana ( obje sam platio 1350 kuna umjesto 2460 kuna kod nas) i gnjavaže. ostajem i dalje pri tome da je moj izbor Hrvatska ako je ikako moguće.
Moje mišljenje je da dok god postoje i rade, ti i takvi dućani s moto opremom kod nas, vrlo vjerojatno imaju dovoljno kupaca koji kupuju po tim cijenama i uvjetima. Kada tih kupaca više ne bude, jer će odlaziti u neke druge dućane i oni će promijeniti stav.
Jednostavno moramo čekati dok se ne otvore veći moto marketi i ne počne funkcionirati prava tržišna utakmica. Sve bolja prodaja motora dokaz je tome da se stvara kritična masa potencijalnih kupaca opreme. Stvar je samo procjene kada će netko odlučiti da je taj dio kolača financijski interesantan. Sjetite se situacije s zastupnicima automobila, velikim trgovačkim centrima, bankama...
 
Sniženje AGV serije K u Louisu- 79,85e u Zagrebu - 1970kn :roll:
 
dobar je sepic., ljudi rade svoj posao. ja uvjek dobijem popoust iako ih neznam. i opet cu ici kupiti kod njega jer je bolji od vecine prodavaca kod kojih sam bio.uvjek ima svega u shopu.
 
Onda ću slijedeći put kad trebam nešto kod njega prvo nazvati tebe, pa ti uzmeš sa popustom. Ko zna, vjerojatno si ljepši od mene, pa zato.  :mrgreen: Ili to te onak- tebi dam, tebi ne dam. Pa sad koji uđeš..
 
Evo da se i ja ubacim u raspravu koja je krenula u razne pravce.
i
Za mjesec dana ja krecem u dilanje jakni , nisu marka ( tipa IXS, Dainese, Heine Gericke ..)  ali su povoljne (1400 kn), koža je 1,2 imaju sve protektore koji su atestirani, podstavu i etc..pa ako nekog zanima neka se javi na PP...  :LOL:

Ljudi nek sami procijene da li su im kvalitetne, lijepe, udobne , povoljne.. :mrgreen:
 
BlueSteel said:
Evo da se i ja ubacim u raspravu koja je krenula u razne pravce.
i
Za mjesec dana ja krecem u dilanje jakni , nisu marka ( tipa IXS, Dainese, Heine Gericke ..)  ali su povoljne (1400 kn), koža je 1,2 imaju sve protektore koji su atestirani, podstavu i etc..pa ako nekog zanima neka se javi na PP...  :LOL:

Ljudi nek sami procijene da li su im kvalitetne, lijepe, udobne , povoljne.. :mrgreen:

jel znas ti da su postrozili zakon za dilere a?
:mrgreen:
 
BlueSteel said:
Evo da se i ja ubacim u raspravu koja je krenula u razne pravce.
i
Za mjesec dana ja krecem u dilanje jakni , nisu marka ( tipa IXS, Dainese, Heine Gericke ..)   ali su povoljne (1400 kn), koža je 1,2 imaju sve protektore koji su atestirani, podstavu i etc..pa ako nekog zanima neka se javi na PP...  :LOL:

Ljudi nek sami procijene da li su im kvalitetne, lijepe, udobne , povoljne.. :mrgreen:

Na ovu temu se možeš uključiti jedino ako buš davao bar 10% popusta za gotovinu  :mrgreen:
 
2krco : zakon za dilere.. :misli:
bas me briga ja sam uvoznik  :jesus:

2darkovsky: kak je super kak ekipa pada na te fore s popustima.. :mrgreen:
 
Ja kod Šepića ušao u dućan sa 20.000 kn i sa namjerom da kupim kompletnu opremu za motor jer ništa osim motora nisam imao, iz trgovine sam izašao sa svim novcima bez opreme i posran od glave do pete ...

Prije toga sam bio nekoliko puta i oni mlađi dečki su bili sasvim pristojni i profesionalni, no starija gospoda, e pa za njih bi bilo bolje da rade neki drugi posao ...
 
Hed said:
Ja kod Šepića ušao u dućan sa 20.000 kn i sa namjerom da kupim kompletnu opremu za motor jer ništa osim motora nisam imao, iz trgovine sam izašao sa svim novcima bez opreme i posran od glave do pete ...

Prije toga sam bio nekoliko puta i oni mlađi dečki su bili sasvim pristojni i profesionalni, no starija gospoda, e pa za njih bi bilo bolje da rade neki drugi posao ...

dobro si napravil  (y)

i meni ide na k... taj njihov pristup do mušterija!
 
ja bio danas.
ekipa je OK.
bila je gužva,ali su se trudili svima sve pojasnit,objasnit,pitali što trebamo itd.
Ali su cijene malo previsoke čini mi se,pod tim mislim na razne "accessories" za motor/opremu,(dodatna oprema)ostalo nisam ni gledao.
Kacige su više manje OK,to sam isto gledao.Shoei-kao u louisu.
Ima svega.Ako nemaš 10000 kn za ostavit u dućanu i kupuješ "sitnice",vjerujte,ne isplati se ići u Louis i slične dućane u inozemstvu.
A tržište će reći svoje,tko će radit dobro,radit će,tko neće,neće.Izbor je naš....
 
ja sam bio kod šepića, i kupio svu opremu, prodavači su bili i više nego susretljivi, stvari koje nisam znao o opremi su mi objasnili, kako šta treba stajat. da ih nisam slušao, vjerojatno bi mi već sad sva oprema bila prevelika.
ja sam bio zadovoljan (y)
 
svima je najbitnije da kupe najbolje i plate najjeftinije, a da je tako taj isti šepić sigurno nebi imao toliko robe koliko sada ima, a ak je nekom šepić skup, nek ide dalje i stvar je riješena.

slažem se i ja da nekad treba staviti neki popust, ali popusti obićno budu preko zime (onda kupujte), a preko ljeta je i samom šepiću u interesu da što više zaradi jer mi je tad najveća sezona

a što se tiče usluga, tj. ljubaznosti prodavača, to mi je manje bitno, glavno da oni imaju ono što meni treba, a uvijek kad kupujem nešta obićno naletim na vlasnika koji zna šta radi  (y)

a oni krajnje neljubazni koji rade preko k... i koji samo gledaju na sat kad će im završiti radno vrijeme, bolje da nerade taj posao, jer kao prvo ostavljaju loš dojam o sebi, kao drugo loš dojam o vlasniku i kao treće loš dojam o cijeloj firmi

toliko od mene (zasad)
 
Ako ovo netko još čita....

Danas sam bio kod Šepića kupiti par sitnica (600 kn) i u razgovoru se požalio na jedan dio opreme kupljen kod njih (bez veze, da vidim jel samo meni ili se i drugi žale). Čovjek se ponudio da mi zamijeni i isti čas donio novi artikl. Moram priznat da to nisam očekivao i ugodno sam iznenađen - pa nek se zna.

Što se tiče (ne)ljubaznosti, mislim da ekipa tamo ima takav čudan gard, no uslužni su, trude se i pomažu koliko to mogu - ne može svatko glumit dupeuvlakača!

Evo još par dućana gdje je sve ispalo super:
1. Novema Nova
2. TC Motoshop, Ljubljana

I jedan di nije:
1. Motormanija (ništa posebno, sitnice, jednostavno nije sjeo)