Oprema, Šepić, Uvex, ostali

Sledgehammer said:
TNT said:
Vidim ljudi se raspisali o popustima ovakvim i onakvim pa hajde da mi netko odgovori kakva je situacija vani. Dođeš npr. u Louis, Hein Gericke, Auner ili bilo koji drugi i veliš ja imam 500 ili više eura i oni odmah padnu ničice pred tobom i daju ti popusta 20.30 ili više %. Ja osobno to nisam doživio. Koliko je koštalo toliko sam platio i točka. Ako je bilo sniženje i to sam platio koliko je pisalo i točka. Bojim se da je kod nas još onaj stari sustav dok je bila inflacija kad su svi dizali cijene za određeni postotak pa onda ako dođeš sa gotovinom onda može i popust. A što se tiće cijena kod Šepića tražite ga cjenik pa uspoređujte cijene tu i vani pa ćete vidjeti koja je razlika. Ja je osobno nisam vidio toliku razliku zbog koje bi se isplatilo prijeći više od 20km. Ako nemožete dobiti kod njega mogu vam ja dati nedjeljom u Pitu od 9-11 (mislim cjenik da nebi bilo zabune). Istina iz 2003 g. ali je još uvijek aktuelan provjereno.



Glavna stvar je što su kod njih stalno cijene podosta niže nego kod velike većine naših trgovaca. U tome je fora. Pa mi za kacigu, koja je kod Louisa na akciji 25 eura ili u punoj cijeni 35 eura, a koju naši lopovi prodaju za 850 kuna, nikakav dodatni popust i ne treba. Ova razlika u cijeni me sasvim zadovoljava.

Ja sam se osobno osvrnuo na Šepića jer kod njega manje više kupujem sve. Obilazim i druge dučane ali nisam zadovoljan sa mnogim stvarima pa uglavnom ne kupujem da ne objašnjavam zašto. Što se tiče cjenika IXS iz 2003 u njemu nema cijena nove robe jednostavno zato što je stari ali oprema koja se nalazi u starom i novom katalogu ima cijenu i ona vrijedi i danas (cijene nije napisao gosp. Šepić nego je cjenik njemački ali on naplačuje po njemu). Zašto bi rukavice sa karbonskim dodacima bile jeftinije danas nego prošle godine ako su dobre i prodaju se. Kada sam pisao o cijenama napisao sam da se usporedi cijena tu i tamo. Cijena je gotovo identična. Znači nema rabat ovakav i onakav, porez,harač, Šuker, Škegro i slično ovakvi onakvi. Mene zanima koliko isti napominjem isti proizvod košta tu i vani i onda možemo razgovarati koliko je nešto skuplje ili jeftinije i koliko netko dere ili guli. A dokazao sam već na nekoliko primjera da su vani IDENTIČNI PROIZVODI skuplji (ne svi) i da se jednostavno ne isplati ići van baš sve kupovati. Vani se bar po meni isplati ići kupovati jedino ako su akcije i to isključivo robe koja je kvalitetna bez obzira na proizvođača da netko nebi mislio da preferiram samo jednog.
O dobrim i lošim dučanima je več dosta napisano na ovom forumu pa neka ljudi izbjegavaju takve kod kojih nešto naručiš pa ne dobiješ za 6 mj. ili koji ti naplati isti proizvod 30 ili više posto. Netko je lijen čitati i pitati pa neka plati.
 
TNT said:
Zašto bi rukavice sa karbonskim dodacima bile jeftinije danas nego prošle godine ako su dobre i prodaju se.

To isto pitanje bi mogao pitati i tekstilnu industriju, industriju bicikala, pa i motocikala, automobila, cipela, HI-FI-ja, mobitela i druge potrošačke elektronike... Modeli 2005 su u dućanima skuplji od prošlogodišnjih! Ponekad je ta "smjena" generacija proizvoda i jednom ili i više puta unutar kalendarske godine! Znači li to da im nešto fali, nedostaje ili da ne valjaju ili ne znam što? Ne, naravno, ali svijest i podsvijest ljudi kao potrošača je takova, i svi želimo najnovije, jer smatramo da je to i najbolje. Zato se trgovci susreću sa problemom kako prodati prošlogodišnju, ili i stariju robu. A da bi mi trebali snositi troškove njihovih krivih procjena naručenih količina.... mislim da ne bih. Sa druge strane, pametan trgovac si neće opterećivati skupi skladišni prostor (pa čak i kada je njegov vlastiti) sa robom koju mora čuvati i o njoj brinuti cijelu jesen-zimu-proljeće, već ju radije daje jeftinije, ispadne fer i povoljan kupcima, privlači nove kupce (kojom prigodom prodaje i svoju uslužnost i druge usluge za drugi put), a cijenom opet nije na gubitku jer prodaje tako da pokrije sva svoja ulaganja i zakonske obveze, uz minimalnu maržu. Tako sam i kod Motormanie kupio dva para kožnih rukavica sa karbonom za cca 150 kuna par, koje sam poslioje poklonio frendu sa GPZ-om 600, za njega i njegovu ženu. Goričani dali popust i akciju, i tip je sve prodao u roku par dana. A mogao je to čuvati još tri godine. Ako ne za nas, onda za miševe, žohare i ostale zainteresirane.

Ustvari, barem ja neću spašavati nečiju trgovačku bilancu. Tko god to bio. Jer, ponavljam, za svoju lovu ja sam najpametniji.
 
jolly the roger said:
evo ponuda, kad si baš zagrizao.
znam da je bicikl ali neka, poslužit će svrsi

giant atx, full xtr oprema itd - 4500 kn (fumić) , 135000 SIT (maraton brežice)
o trstu da i ne pričam.
ako se ne varam tih 135000 kuna je oko 4000 kuna, pa ti vidi jel se isplati ić do tamo, pa se zajebavat s carinicima oće-neće naplatiti dadžbine ili uzet kod nas

mala opaska šipak ćeš dobiti full xtr za 4500 kn,
hihihi :p
 
Sledgehammer said:
TNT said:
Zašto bi rukavice sa karbonskim dodacima bile jeftinije danas nego prošle godine ako su dobre i prodaju se.

To isto pitanje bi mogao pitati i tekstilnu industriju, industriju bicikala, pa i motocikala, automobila, cipela, HI-FI-ja, mobitela i druge potrošačke elektronike... Modeli 2005 su u dućanima skuplji od prošlogodišnjih! Ponekad je ta "smjena" generacija proizvoda i jednom ili i više puta unutar kalendarske godine! Znači li to da im nešto fali, nedostaje ili da ne valjaju ili ne znam što? Ne, naravno, ali svijest i podsvijest ljudi kao potrošača je takova, i svi želimo najnovije, jer smatramo da je to i najbolje. Zato se trgovci susreću sa problemom kako prodati prošlogodišnju, ili i stariju robu. A da bi mi trebali snositi troškove njihovih krivih procjena naručenih količina.... mislim da ne bih. Sa druge strane, pametan trgovac si neće opterećivati skupi skladišni prostor (pa čak i kada je njegov vlastiti) sa robom koju mora čuvati i o njoj brinuti cijelu jesen-zimu-proljeće, već ju radije daje jeftinije, ispadne fer i povoljan kupcima, privlači nove kupce (kojom prigodom prodaje i svoju uslužnost i druge usluge za drugi put), a cijenom opet nije na gubitku jer prodaje tako da pokrije sva svoja ulaganja i zakonske obveze, uz minimalnu maržu. Tako sam i kod Motormanie kupio dva para kožnih rukavica sa karbonom za cca 150 kuna par, koje sam poslioje poklonio frendu sa GPZ-om 600, za njega i njegovu ženu. Goričani dali popust i akciju, i tip je sve prodao u roku par dana. A mogao je to čuvati još tri godine. Ako ne za nas, onda za miševe, žohare i ostale zainteresirane.

Ustvari, barem ja neću spašavati nečiju trgovačku bilancu. Tko god to bio. Jer, ponavljam, za svoju lovu ja sam najpametniji.

Bilo bi zgodno da prodaješ rukavice i napišeš ovako IXS - model Carbon Mesh god.pro. 2003. 68000km. Tako se prodaju auti, motori i ostala tehnička i ina roba koja prati modne trendove. Ja ih ne pratim pa se time niti ne opterečujem. Uglavnom sigurnost pa sve ostalo. Ove rukavice koje sam napisao koštaju 70€ zanimljivo tu i vani.
I da nebi zamarali svekoliko pučanstvo da to raspavimo negdje na kavi ili nečem drugom već tko kaj pije. Ja plačam prvu.
 
ja kad u motostaru kupujem nešto,nikad ne kupujem za puno love,uvijek mi da popust 15-20% za gotovinu,pitam ga popust i on mi ga da
 
TNT, zar fakat misliš da motocikli i sve oko njih ne podliježe nikakvom "modiranju" i trendovima??? Mislim da bi se jaaaaako prevario...

Glede kave, count on me...
 
smoky said:
jolly the roger said:
evo ponuda, kad si baš zagrizao.
znam da je bicikl ali neka, poslužit će svrsi

giant atx, full xtr oprema itd - 4500 kn (fumić) , 135000 SIT (maraton brežice)
o trstu da i ne pričam.
ako se ne varam tih 135000 kuna je oko 4000 kuna, pa ti vidi jel se isplati ić do tamo, pa se zajebavat s carinicima oće-neće naplatiti dadžbine ili uzet kod nas

mala opaska šipak ćeš dobiti full xtr za 4500 kn,
hihihi :p
ako se radi o xtr iz 99 onda da :p to ti je onaj sta ima 8 zupcanika na piramidi. imam ga doma
 
jolly the roger said:
smoky said:
jolly the roger said:
evo ponuda, kad si baš zagrizao.
znam da je bicikl ali neka, poslužit će svrsi

giant atx, full xtr oprema itd - 4500 kn (fumić) , 135000 SIT (maraton brežice)
o trstu da i ne pričam.
ako se ne varam tih 135000 kuna je oko 4000 kuna, pa ti vidi jel se isplati ić do tamo, pa se zajebavat s carinicima oće-neće naplatiti dadžbine ili uzet kod nas

mala opaska šipak ćeš dobiti full xtr za 4500 kn,
hihihi :p
ako se radi o xtr iz 99 onda da :p to ti je onaj sta ima 8 zupcanika na piramidi. imam ga doma

kad se kaže full xtr onda mislim na full a ne samo na kazetu ili ti mjenjač.....e :wink:
 
smoky said:
kad se kaže full xtr onda mislim na full a ne samo na kazetu ili ti mjenjač.....e :wink:
znam znam... shifteri su xtr, kočnice isto, ok, pedale su xt. eto, moja greška. i na pogonu piše "shimano IG chain only". jel moram slikat?
 
Gordan said:
zweitakt said:
.....ispod 50 % nitko ne radi jer nema isplativosti....
puno njih radi i sa 20%...

da radim sa 20% već bi bio u penziji!!!

daj mi one adrese uvoznika koji daju 50%......TO NE POSTOJI :mrgreen:
 
Da ne kvotam svakog posebno reci cu samo da neki dan sam bio u Ing Kartu i proslosezonski modeli jakni su na popustu od 30%
 
darkovsky said:
Lijepo za čizme, ali mi njihov način poslovanja stvarno nije jasan. Ja sam na početku sezone u dućan donio čizmu Stylo (bila je stara 1 god) na kojoj je cijeli unutarnji dio popucao, te sam ga pitao za savjet. Rekao je da odem postolaru, da se nada da bu se moglo složiti. Mislim, nije da sam ja očekivao išta više, ali nakon ovog tvog posta sam još zbunjeniji...

A jesi dobio kakav popust ako si uzimal na keš u Moto-Trade-u?
Nisam dobio nikakav popust,ali sam bio zadovoljan činjenicom da su cijene identične onim kod Šepića.S obzirom da mi se nije dalo ići u Zagreb,to mi se učinilo poštenim.Na većini artikala koje sam kupio(praktično sve)čak je i bila Šepićeva naljepnica sa cijenom.U međuvremenu sam na lanjskom Zg Autoshowu posjetio Šepićev štand i pitao ga za sajamski popust(falile su mi još hlače)ali rekao mi je da ništa od toga.Svejedno sam zadovoljan,jer je oprema kvalitetna.Vozio sam se u zimi i nije bilo hladno,u ljeti nije prevruće,lako se čisti i to je to.Ni u kom slučaju nisam imao računa ići van po opremu.Bio sam u Udinama i kupio par sitnica koje sam platio otprilike jednako kao i ovdje.Da sam mogao ostvariti povrat IVE i proći bez carine,možda.Moj šogor je kupio Dainese komplet u Australiji i prilično je niže cijene nego ovdje.ALi to je već druga priča. :wink:
 
Deep, sličnu temu smo imali i na nekom drugom forumu :wink: činjenica JE da neki ljudi dobiju popust a neki ne, tako je bilo i uvijek će biti.... pitanje je samo tko spada u koju skupinu kod kojeg dilera :wink: a da su popusti bili normalna stvar prije nego su Šepijevi dileri to prigovorili i to JE činjenica
 
Ja ne bih htio ništa govoriti o popustima, jer su oni rezultat volje trgovaca i apsolutno NEOBAVEZNI!! Ali bi skrenuo pažnju na sveprisutnu neljubaznost i aroganciju ovdašnjih trgovaca, koju sam zatekao u 90% naših trgovaca motoopremom. :x
Tužno je to što čovjek teško nailazi na ljubazne trgovce, a i uslužne djelatnike tipa servisera, kojima bi to trebao biti temelj poslovanja! :? Valjda je mentalitet u nas takav, da čovjek čim nešto zaradi, vine se u nebo i ostatak smrtnika smatra stokom. To zaključujem nedavnom nabavkom kako novog motocikla, tako i kompletne prateće opreme, kojom sam obišao znatan broj trgovina. :!:
A na ljubaznost sam naišao samo kod slabije renomiranih kuća i trgovaca koji bi se trenutno mogli prepoznati u ovoj priči, i kojima želim dobar posao i dalje! :cool:
Samo da se ne pokvare! :mrgreen:
 
e za ovaj avatar ćeš nadrapati! kazna je 3 karlovačka :piva:
 
VEKI said:
samo da vas pitam.
zašto bi neko morao dati bilo kakav popust na cijenu nekog proizvoda???
jel pitate popust u dućanu di svako jutro kupujete kruh??
davaje popusta je iskljućivo stvar prodavača i nije nikakava obaveza.

p.s. ja sam bio par puta u šepića i nemam nikakvih primjedbi.ka i svugdi ostalo, osim u ŠAGE :evil:

Naravno da popust nije obavezan, ali firmi je u cilju bolje poslovanje, ljubaznost i to da im mušterije dođu opet (bar se nadam). Zbog toga svega, a i zbog konkurencije, TE ZBOG PLAČANJA GOTOVINOM (što firmi najviše paše) mislim da je neki popust potreban.
Ovo sa kruhom neću komentirati, a ovo treće isto kao i prvo.

Nadalje, netko je na forumu spomenuo da se u Louis-u ne dobije popust i da nitko neće klečati za 500E, mislim da su oni to kvalitetno i pametno riješili sa Bonus karticom, koja je već prije bila spomenuta.

Ajde, neka Šepić ni nema popust za gotovinu, ali ja se ne sjećam kada je kod njega bila neka akcija, što na kraju godine (van sezone) daju gotovo sve firme, bar na određene artikle. A da ne pričam o tome kako na Auto sajmu nisu davali baš nikakav prigodan popust (isto prije spomenuto), dok su se na Uvex štandu prodavale stvari sa 10-15%. Također, na AutoHrvatskaBim štandu bile su izložene neke Nolan kacige po posebnim cjenama (a svi se slažemo da nemaju ni upola prodaju kao kod Šepića), a za kraj ću reći da sam bubrežnjak DryLex koji u Šepića dođe 235 kn platio na štandu već spomenutog AMD iz Čakovca po cijeni 200 ili čak 190 kn (više se ne sjećam). Isti, bubrežnjak, bili su skoro štand do štanda, a toliko jeftinije (mora da ovi iz AMD-a ne rade sa apsolutno nikakvim rabatom, čak idu i u minus, ako 'jadni' Šepić ima poravnate cijene sa Europom, pa jedva on zaradi..) Mislim da to sve nije u redu.

I da, vidim da se malo otišlo u offtopic, ja nikad nisam rekao da IXS nije kvalitetan, hlače su odlične, jakna je super, za čizme sam napisao što se dogodilo, a meni se čičak na bubrežnjaku brzo izlizao, dakle- nisu najkvalitetniji, ali mislim da su od hrvatskih ponuđača jedni od boljih.
 
Listam novi Moto-Puls pa sam došao do teksta 'Popusti'. I baš me zanimalo tko što nudi. Znači (citiram):
M-Tech, Spool, IXS- Superbike 10%
Dainese, Box15 10%
A-PRO, Ave 10-20%
Uvex, Autocroatia 20%
Shoei, Superbike, Moto Trade 10%
AXO, Moto Trade 15%
Givi, Superbike 10%
.
.
itd…
Znači, roba poput IXS-a (koju svi uzimaju od Šepića) i Shoei-a ipak može biti snižena, a da dućan ne propadne zbog minimalnih marži, kako je netko spomenuo.. Čak i ako nema popusta na gotovinu tijekom cijele godine, vremena poput jeseni ipak zaslužuju 'nešto'. I to u većini dućana, osim u Šepić Commerce-u.
 
Ja se ispričavam, ali ova tema bi tribala bit u Raspravama o dilerima. I tamo ću je pribacit. Fala na razumijevanju.
 
darkovsky said:
Listam novi Moto-Puls pa sam došao do teksta 'Popusti'. I baš me zanimalo tko što nudi. Znači (citiram):
M-Tech, Spool, IXS- Superbike 10%
Dainese, Box15 10%
A-PRO, Ave 10-20%
Uvex, Autocroatia 20%
Shoei, Superbike, Moto Trade 10%
AXO, Moto Trade 15%
Givi, Superbike 10%
.
.
itd…
Znači, roba poput IXS-a (koju svi uzimaju od Šepića) i Shoei-a ipak može biti snižena, a da dućan ne propadne zbog minimalnih marži, kako je netko spomenuo.. Čak i ako nema popusta na gotovinu tijekom cijele godine, vremena poput jeseni ipak zaslužuju 'nešto'. I to u većini dućana, osim u Šepić Commerce-u.

Mene zanima samo cijena za isti proizvod i to je jedino relevantno uspoređivati. Dakle taj IXS - ov proizvod kod jednog proizvođača naspram Šepića ili nekog drugog. Kolika je razlika? Isplativa?