Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Imam Heldove hlače s kevlar podstavom i služe mi za zimi po gradu i tu su super - podstava na stražnjici štiti mjehur od upale a na koljenima zglobove od reume :mrgreen: ali čim zatopli ide obični jeans i krunica na volan pa jbg šta bude :mrgreen:
 
  • Haha
  • Like
Reactions: infinity and 3alfa3
naravno svačiji izbor... ali ako postoji takva ljetna meshana jaketa, pitam jel možda postoje i hlače... jel se ko sjetio sa unutrašnje strane od dna nogavice pa recimo do "omudine" ostavit mesh da lipo ladica nogice... a sa vanjske strane da je normalni moto tekstil i da se mogu protektori stavit...
i ja ljeti nosim jeans ili neke što sam uzeo na aliju, al to je sve vruće... liti nosin i kratke hlače za locco vožnjice od pizde do guzice i do mora...
 
potoje li neke ljetne hlače, tekstilne, mesh i da imaju protektore ili đepove za potektore.. ma sve ovo đins, ali espres. kevlar kurci palci, da prostiš vruće ka u paklu sa tim... imam richa ljetnu jaketu mesh, cijela unutrašnja strana od jakete od struka preko pauzuha do kraja rukava je prozračno u meshu tom prozračno lipo.. a sa vanjske stane su protektori... ja koji se znojim ko prase, sa tom jaketom izdržim ljetne vožnje... jel postoji nešto i od hlača? ono zip otvarači ništa, nego da je čisti mesh prozračni sa unutrašnje strane, a izvanka nek su one pojačane...
Možda imamo istu jaknu - ja sam svoju na kraju relegirao za gradsku vožnju (do 25°, a preko 25 ide kratki rukav i krunica na volan) jer mi se čini preslaba/tanka

Screenshot_20240606-124421_Gallery.jpg
 
Naravno da ima. Guglaš Richa Mesh pants i vidi rezultata.
hvala asu, uzimao sam jaketu u ST u jedan dućan oni nisu imali hlače prije misec dana... sad vidim da imaju, ali i cjena 45€ veća od ove... pa ću ić doli vidit na ruke šta je to, probat broj, i naravno po naški naručit ove jeptinije sa FC:)
 
  • Like
Reactions: snoopyx
ja nosim ovu richinu ljetnu na duže ture ljeti... a kažen, znojin se ka prase i uvik mi je vruće... piđamu ne nosin od osnovne škole... još te mesh gaće vidit, ako je ista šema uzet bez trzanja za lito, 85€ super cijena... ništa đins kevlar ovo ono...
 
Ako je dobra oprema i ako se vozi iznad 50 kmh, džepovi za zrak funkcioniraju i to vrlo dobro. Osobno nisam teški znojač pa ne znam, ali hidriraj se, skini viška kile, itd, itd.. i izdržat će se. Povremeno ustaneš ili raširiš noge da ti se muda ohlade. Samo izbjegavat gradsku vožnju i velike gradove ljeti. A čim uđeš u grad ili neku kolonu, ide otkopčavanje jakne do pupka, otvaranje džepova, popuštanje rukavica... svakako se uznojiš pa odma ide sušenje čim udariš po gasu. Nekad se u vožnji znam uznojit i osušit po 20 puta.. Nema idealno jebiga, na motoru smo, treba istrpit.
Ali osobno neću žrtvovat komad kože na asfaltu jer mi se nije dalo uznojit.
 
  • Like
Reactions: Spori and go-go
Potpis (y) i još nekakva "funkcionalna" ultratanka majica je čudo razlika od obične pamučne ispod jakne.
 
  • Like
Reactions: Spori
Revit Eclipse i ja imam i jedino za po gradu na nižim brzinama. Moja je srebrne boje pa se ne zagrijava kao crna. Inače ako je fakat vruće mi se čini da Mesh pogoršava stvar. Vruć zrak te direktno udara u prsa, to ništa ne hladi, samo te dehidrira. Meni osobno bolje onda uzeti redovnu Moto jaknu, otvoriti cif na rukavima, na ramenima i onda manja količina zraka brže struji preko tijela i uspije rashladiti. Svakako obući onu tanku funkcionalnu odjeću ispod koja odvodi znoj. I kada je fakat vruće smočim jaknu i hlače s vodom ili čak ubacim kocke leda u čepove tako da hladi dok evaporira voda tijekom vožnje.
 
Revit Eclipse i ja imam i jedino za po gradu na nižim brzinama. Moja je srebrne boje pa se ne zagrijava kao crna. Inače ako je fakat vruće mi se čini da Mesh pogoršava stvar. Vruć zrak te direktno udara u prsa, to ništa ne hladi, samo te dehidrira.
Ja sa svojom richom, lani na 30-35 tepemrature se vozikao 10 dana po južnoj italiji i siciliji... inače po bilo kakvom vremenu mi je tempo vožnje sat-sat i nešto vožnja onda pauza 10-15min... ne mogu uopće zamislit šta bi bilo da san nosija klasik moto jaketu koju iman... ovo je sve bilo izvan grada, lokalne ceste, po gradu jedino u Messina me uvatila gužva dok ne izađeš iz grada, pa smo prokuvali i stali na prvu pumpu lokat...
 
Ako je dobra oprema i ako se vozi iznad 50 kmh, džepovi za zrak funkcioniraju i to vrlo dobro. Osobno nisam teški znojač pa ne znam, ali hidriraj se, skini viška kile, itd, itd.. i izdržat će se. Povremeno ustaneš ili raširiš noge da ti se muda ohlade. Samo izbjegavat gradsku vožnju i velike gradove ljeti. A čim uđeš u grad ili neku kolonu, ide otkopčavanje jakne do pupka, otvaranje džepova, popuštanje rukavica... svakako se uznojiš pa odma ide sušenje čim udariš po gasu. Nekad se u vožnji znam uznojit i osušit po 20 puta.. Nema idealno jebiga, na motoru smo, treba istrpit.
Ali osobno neću žrtvovat komad kože na asfaltu jer mi se nije dalo uznojit.
Zapravo se ovi koji se znoje jace bolje hlade, pogotovo ako je neki protok zraka u pitanju tipa mesh, otvora i sl. To i je svrha znojenja - otpustanje temperature ako je vanjska temperatura ispod tjelesne, jer ako nije, onda se treba izolirat da se sprijeci dodatno zagrijavanje i samo hidratizacija za gubitak tekucine ako vec ne neko aktivno hladjenje
 
U vezi ljetnih jakni.
Uzeo sam Revit Sand 4.
Ima 2 otvora na prsima, 2 na leđima, svaki rukav po otvor i prozračni patent ispod glavnog patenta.
U sred ljeta nije vruće kada se vozim.
 
Za vožnju se treba i žrtvovati.Kožna oprema nema premca ,može biti sto kordura ,kevlara i inih tekstila ,nema tu usporedbe.Za šminkicu do birca,naravno samo japanke na japanskom motoru ,za sve ostale marke isusovke.🤣👍Kaciga na glavi obavezno pa da je i plus 100.
 
  • Haha
Reactions: Spori
naravno svačiji izbor... ali ako postoji takva ljetna meshana jaketa, pitam jel možda postoje i hlače... jel se ko sjetio sa unutrašnje strane od dna nogavice pa recimo do "omudine" ostavit mesh da lipo ladica nogice... a sa vanjske strane da je normalni moto tekstil i da se mogu protektori stavit...
i ja ljeti nosim jeans ili neke što sam uzeo na aliju, al to je sve vruće... liti nosin i kratke hlače za locco vožnjice od pizde do guzice i do mora...
Imam ja iz Motocarda jeans hlace,komplet postava je mesh
 
za zic pomažu oni 3d meshevi, osjetiš kod jaja da puse dok se voziš, ja uzeo sa alija to i radi