Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Ja sa svojom richom, lani na 30-35 tepemrature se vozikao 10 dana po južnoj italiji i siciliji... inače po bilo kakvom vremenu mi je tempo vožnje sat-sat i nešto vožnja onda pauza 10-15min... ne mogu uopće zamislit šta bi bilo da san nosija klasik moto jaketu koju iman... ovo je sve bilo izvan grada, lokalne ceste, po gradu jedino u Messina me uvatila gužva dok ne izađeš iz grada, pa smo prokuvali i stali na prvu pumpu lokat...

Ja 2 puta otisao na daleki put u full meshu. Kombinacija Dainese mesh jakne i Rev’it Eclipse mesh hlaca sa kratkim propuh cizmama.
Nakon sto sam se jednom zeznuo i u full kozi otisao na put na kojem me uhvatio toplotni val i temperature 39-41 u trajanju 5 dana - nikad vise.
Jest da je zastita minimalna te se mozes oguliti ko hrenovka ako padnes u meshu, ali lagano, turisticki voziti (kako i treba na putu) i nadati se najboljem. Ili pomjeriti put za rano ljeto/jesen pa putovati u nekom ozbiljnijem textil odijelu (to mi je sad plan)
Ako imam mjesta u koferima, onda vozim u textil touring odijelu a u kofer ubacim mesh pa presvucem kada se vozim po gradovima i istrazujem okolinu.
U meshu vozim generalno ljeti i po lokalnim magistralama. Grad vozim samo dok izadjem iz istog.

Sto se tice hidracije, u meshu treba paziti ako je vanjska temperatura visa od tjelesne jer onda ide isusivanje i pregrijavanje pa treba piti dosta tekucine. Sve ispod tjelesne temp je hladjenje, ali opet voditi racuna i redovno unositi tekucinu (y)
Nije lose i povremeno natopiti majicu - bolje voda da isparava i hladi nego znoj preko kojeg se gubi tekucina
 
Last edited:
  • Like
Reactions: varichello
Jest da je zastita minimalna te se mozes oguliti ko hrenovka ako padnes u meshu, ali lagano, turisticki voziti (kako i treba na putu) i nadati se najboljem. Ili pomjeriti put za rano ljeto/jesen pa putovati u nekom ozbiljnijem textil odijelu (to mi je sad plan)
to je to
 
Revit Eclipse i ja imam i jedino za po gradu na nižim brzinama. Moja je srebrne boje pa se ne zagrijava kao crna. Inače ako je fakat vruće mi se čini da Mesh pogoršava stvar. Vruć zrak te direktno udara u prsa, to ništa ne hladi, samo te dehidrira. Meni osobno bolje onda uzeti redovnu Moto jaknu, otvoriti cif na rukavima, na ramenima i onda manja količina zraka brže struji preko tijela i uspije rashladiti. Svakako obući onu tanku funkcionalnu odjeću ispod koja odvodi znoj. I kada je fakat vruće smočim jaknu i hlače s vodom ili čak ubacim kocke leda u čepove tako da hladi dok evaporira voda tijekom vožnje.
i moja je srebrne boje.....da samo po gradu.....i kad se zaletin eventualno do Ciova mada tada uzmen tekstilnu Racing 3 od Dainesea....Iman i koznu.....nije to za 30 stupnjeva....
 
Meni je i dalje preko ljeta najljepše voziti u običnim trapericama. Ove moto, koliko god bile prozračne, se zalijepe za mene, pogotovo na koljenima gdje se znoj skuplja radi protektora.

Ali prošlo ljeto sam mislio da ću umrijeti. Sedmi mjesec, idem na more, stara cesta, krenuo oko 5 popodne da kao bude hladnije. Je kurac, vrućina, otvorio svu ventilaciju na odjeći, raskopčao jaknu do pola da mi prsa budu gola, mislio sam da ću umrijeti od vrućine.
Dok se drži tempo 80-100, još je i prihvatljivo, ali čim se uspori, gotovo.
Trebao sam uzeti ful bijelu opremu, da izgledam ko moler.
 
Meni je i dalje preko ljeta najljepše voziti u običnim trapericama. Ove moto, koliko god bile prozračne, se zalijepe za mene, pogotovo na koljenima gdje se znoj skuplja radi protektora.

Ali prošlo ljeto sam mislio da ću umrijeti. Sedmi mjesec, idem na more, stara cesta, krenuo oko 5 popodne da kao bude hladnije. Je kurac, vrućina, otvorio svu ventilaciju na odjeći, raskopčao jaknu do pola da mi prsa budu gola, mislio sam da ću umrijeti od vrućine.
Dok se drži tempo 80-100, još je i prihvatljivo, ali čim se uspori, gotovo.
Trebao sam uzeti ful bijelu opremu, da izgledam ko moler.
Za to pomažu funkcionalne gaće. Ful su tanke taman da stvore tanak sloj da se ne lijepi odjeća i odvodi dobro snoj i tako dobro hladi.
 
Meni je i dalje preko ljeta najljepše voziti u običnim trapericama. Ove moto, koliko god bile prozračne, se zalijepe za mene, pogotovo na koljenima gdje se znoj skuplja radi protektora.

Ali prošlo ljeto sam mislio da ću umrijeti. Sedmi mjesec, idem na more, stara cesta, krenuo oko 5 popodne da kao bude hladnije. Je kurac, vrućina, otvorio svu ventilaciju na odjeći, raskopčao jaknu do pola da mi prsa budu gola, mislio sam da ću umrijeti od vrućine.
Dok se drži tempo 80-100, još je i prihvatljivo, ali čim se uspori, gotovo.
Trebao sam uzeti ful bijelu opremu, da izgledam ko moler.
Treba krenut u 5 ujutro
 
  • Like
Reactions: Spori
Ja u 5 ustajem bez budilice jbmti posao. Ali zato po ljeti krenut motorom rano je kao baciti se u more :cool:
Je ako ides lokalno. Kad s mora krenes oko 7.30 i taman je.... znas da u Gračacu stajes i oblacis sve sto imas u ruksaku. Kriticno je tih sat vremena, pred Karlovcem ooet skidanje. Inace u ljetnim mjesecima funkcionalna sport majica, mesh jakna i rukavice.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Imaš preporuku? To je nešto poput onih majica za trening?

Slicno kao majice za trening ali vise prilagodjeno motorima. Imas od raznih brendova, Rukka, Dainese, Vanucci itd. Proberes sta ti je najpovoljnije, ali vodi racuna da je ljetno jer imas i varijante koje su za zimu a onako na prvu jako lice na ljetne. I ako hoces da radi posao kako treba - gore obavezno funkcionalno sa dugim rukavima.
Ja sam uzeo od Rukka-e, na nekoj akciji, majica dugih rukava i duge gace sve za 60 EUR. Nosim stalno jer osim sto odlicno odvodi znoj, cini mi i nosenje odijela (posebno koznog) udobnijim, jer odijelo moze fino da klize po tom funkcionalnom, posebno dio gdje su stitnici i koji inace najvise voli da zulja
 
  • Like
Reactions: FlatusIgnition
Imaš preporuku? To je nešto poput onih majica za trening?
Ja ti imam dva kompleta, IXS 365 i od Rukka. Oba dva su ljetna i od kad ih koristim sam se ljeti preporodio. Meni je bolji ovaj od Rukka, iako je mrvicu deblji bolje odvodi znoj i ugodniji je za nositi. Moto jaknu može se direktno na tu funkcionalnu odjeću obući. Ja sam doduše malo podeblji pa izgledam kao kulen u tome tako da bacim neki majci za trening preko. Ne smije biti od pamuka, onda opet nisi ništa napravio.
 
moguće da ti revit hlače nemaju ništa bolju klasifikaciju
ja imam ixs adv hlače, imaju istu klasifikaciju ko i te trilobite, jedino su trilobite jedno 3x udobnije
Bome imaju i AAA zaštitu za trkače.
IMG_8816.jpeg
 
Je ako ides lokalno. Kad s mora krenes oko 7.30 i taman je.... znas da u Gračacu stajes i oblacis sve sto imas u ruksaku. Kriticno je tih sat vremena, pred Karlovcem ooet skidanje. Inace u ljetnim mjesecima funkcionalna sport majica, mesh jakna i rukavice.
ja sam prije 3 godine tamo krajem 7. miseca nadobudno iz ST krenuo oko 6 ujutro na put (u ST prosjek 35, vruće za popizdit), ljetna jaketa i kratka majica ispod... i tamo iza Muća kod Vrbe i dalje skoro do Drniša, tih po ure vožnje se smrzli žena i ja ko pićke... neupamti leda takvog... nije nam se dalo iz kufera vadit duge majice, možemo mi... možemo pičkumaterirnu, cvokotali ajme... otada, e neš me zajebat... lakše je skinit nego se navlačit...
 
Pozdrav, jel ima itko kakav prijedlog moto tenisica/čizmi koje su ugodne za šetnju? Planiram ove godine obići dosta stvari pa bih volio imati nešto da ne moram nositi još jedne tenisice sa sobom ako ne trebam. Hvala!
 
Ja ti imam Alpinestars Sektor; cca 13tis km na motoru sam pregazio u njima i prohodao ne znam ni sam koliko.
Vidi se da su korištene ali se drže. Udobne su, mogu hodati u njima cijeli dan.
Jedino ti za noge bude vruće, to se možda da izbjeći sa nekakvim mesh šuzama.
 
  • Like
Reactions: motorinho
ja godinama koristim neke univerzalne visoke patike, lovačke adidas, ovo ono... sad nosim nike manoa kožne visoke patike... 3 godine i još dobre i udobne.
koristim ih i za planinarenje.
mana: na jaku kišu u vožnji malo puste pri vrhu di su špigete, pa sa kišnim odjelom navučem i one kišne navlake za noge.
 
  • Like
Reactions: motorinho