Oprema za putovanje

Niksa, ja ne kampiram vec sator imam zlu netrebalo a prostora hvala bogu imam.
 
linza said:
Niksa, ja ne kampiram vec sator imam zlu netrebalo a prostora hvala bogu imam.

Ja isto volim imati šator na putu, makar u zadnje vrijeme ne kampiram baš puno.
 
čitam sve što ste napisali i vidim da se gomile toga ne bi sjetio a može život značiti. Svaka čast putnicima koji su školom došli do mogu slobodno reći: mudrog odabira stvari i podataka koje treba ponesti na put.
 
SixDays02 said:
Pranje rublja na tako dugim putovanjima je neizbjezno stoga ne vidim razlog zasto bih nosio 14 pari gaca, 14 pari carapa i 14 kratkih majica. :)

Nije pranje neizbježno - uz današnje cijene gaća i čarapa, kupiš
usput novo i kad se zaprljaš jednostavno baciš  (y)
 
niksa said:
pa fino... skeniras, stavis na imageshack, i zapises si adresu. pa mozes isprintat od bilo gdje.

ili jos jednostavnije, skeniras ih i te fotke posaljes sebi na bilo koji free e-mail account (hotmail, gmail, yahoo...). Ja to radim sa dosta stvari a gmail account mi ponekad sluzi i kao prenosivi disk :)
 
niksa said:
pa fino... skeniras, stavis na imageshack, i zapises si adresu. pa mozes isprintat od bilo gdje.
:shock: sve dokumente kažeš... ima li slučajno broj kreditne kartice sa PIN-om :D
 
niksa said:
ako tako gledas, zasto nosis sator sa sobom? I za 70 do 120kn mozes prespavat u hrvatskoj takodjer gdje zelis, cak s ukljucenim doruckom.

Pročitao sam cijelu temu, al ovo mi je nekak čudno. To misliš van sezone valjda  :misli:

Ostalo je sve na broju, možda bih dodao manikir- škarice i to, maramice i ako se vozi po Hr, onda zdravstvena iskaznica.
 
linza said:
Kisno odjelo i kisne rukavice
windstoper
podstavu za jaknu
sator
vreca za spavanje
madrac na napuhavanje i jastucnica
pumpa za madarac
satorsko krilo
stolcek na razvacenje
spagu tebeelu i tanku
kvacice
dak tape
bateriju
sprej za lanac i sprej za gumu
lanac i dick lock
cerada za motor
svicarski noz
rezervne plasticne vrecice razlicitiog volumena
dodatni pauk
kopija SVIH dokumenata u papirnatom obliku i jedna na netu

donjeg vesa po potrebi ovisi o broju dana
kupace gace
veliki rucnik
3majce
dvije kosulje
cipele
traperice
osobnu kozmetiku

fotic ( obavezno posudjeni )  :mrgreen:
karte
olovku i biljeznicu ( unutra upisani bitni brojevi i adrese, ambasade,    prijetelji)
unaprijed napravljen itinerer
knjigu

u pravilu je to need to have a ostalo...
Naguram ja svasta u 230L tovarnog prostora  :mrgreen:
A kam onda staviš kožnu fotelju i plasmu TV? :misli:
 
Šator, vreče za spavanje i ostalo kaj ide uz to sam izbacio sa popisa opreme jer mi zauzme čitav kofer, a ne naspavam se kao u krevetu.
Ovako vozim prazan top case u koji stavimo jakne kad se udaljavamo od motora.
A i sva prtljaga žene i mene stane u 82 litre.
 
niksa said:
cudna ti je cijena? Kad idem na put, ne trazim smjestaj u centru hvara, dubrovnika ili novalje - tamo sigurno neces proc za 100kn s doruckom, ali ako se maknes 20 ili 30 km od tih mjesta, bez problema mozes spavat i doruckovat za 100kn. Ako ne vjerujes, imas u podrubrici hrana i spavanje 15km od rijeke i na bracu i u crnoj gori mjesta u kojima mozes spavat i jest za 100 kn, a cisto je i uredno. a ima i telefon, pa nazoves, rezerviras i nemoras nosit sator i molit boga da ne padne pljusak  :wink:

Uzeto u obzir! Idem odmah pogledat. Ja sam obično sa šatorom, istina da sa svime zauzme 1 kofer, ali sam tak siguran da mogu spavat bilo gdje. A što se tiče kiše, isprobano nedavno, drži ko dva metra betona iznad
 
Pudla said:
Jesi probao dizati ili spuštati šator po kiši.  :wink:

Nemoj me podsjećat.. Po kiši sam ga sklapao, a kad sam bio gotov, za 5 min je prestala kiša.. Dobro da se stigao osušit prije spavanja tu većer.
Baš gledam temu o spavanju- ima dobrih smještaja, a ni cijene nisu loše, možda slijedeće godine i ja krenem bez šatora  :misli:
Opet, sve ima svoj + i -