Oprema za putovanje

niksa said:
jesam li ja negdi napisa KREDITNE kartice?  :jesus:
Nisam bio siguran jesi li ozbiljan  :shock: , ali možda je jednostavnije poslati sve to sam sebi na npr. gmail koji ide preko sigurne konekcije....
 
Dylan said:
Da li vadite internacionalnu vozačku dozvolu? Koje je zemlje sada traže?

Ja to uvijek nosim sa sobom. Samo jednom su mi tražili slovaci,
mislim 2000-te, na granici. Jebga, ja ju imam pa nosim, ne zauzima
puno mjesta. Naravno, na djirove u Srbiju, BiH i Sloveniju ne nosim  (y)
 
Ne vadim, uglavnom putujem po zapadnoj Europi, tamo me nikad nitko nije tražio međunarodnu vozačku.
 
Baš sam malo googlao i pokušavao naći koje zemlje traže int. vozačku i nisam našao ništa pametno. Zanima me, jel zna netko, ima negdje na webu?
 
A koja je uopće procedura da ju izvadiš. Preko HAK-a ili MUP-a?
 
AnteK said:
Ja to uvijek nosim sa sobom. Samo jednom su mi tražili slovaci,
mislim 2000-te, na granici. Jebga, ja ju imam pa nosim, ne zauzima
puno mjesta. Naravno, na djirove u Srbiju, BiH i Sloveniju ne nosim  (y)
Kaj nije ova "obična" vozačka međunarodni dokument kojim se dokazuje znanje upravljanja određenim vozilom  :misli:
iskreno prvi put čujem za "međunarodnu vozačku" i nikad me nito nije tražio a dosta sam u zimi po zapadu,(aut,ita,slo)
 
Chimpa said:
i skandinavci su je trazili jedno vrijeme

Da, time su i mene plašili, tj. upozoravali me. No ja kada sam
ulazio u Norvešku, carinik je samo mahnuo da prođem, nije ni
pogledao putovnicu, čak me nije ni zaustavio  (y)
 
Chimpa said:
i skandinavci su je trazili jedno vrijeme

u danskoj su mi rekli da ako vozis na HR table ne treba.
ako ides rentat-obavezna je.
 
Da li je itko ikad imao problema zbog toga što na motoru nije imao HR naljepnicu?
Da li su za motore propisane manje HR naljepnice i da li ih igdje ima za kupiti?

Tiki
 
tiki said:
Da li je itko ikad imao problema zbog toga što na motoru nije imao HR naljepnicu?
Da li su za motore propisane manje HR naljepnice i da li ih igdje ima za kupiti?

Tiki

Nitko nikad nije pitao.
Na prošlom motoru sam imao "home made" HR naljku, na ovom nemam iako se več navozao preko grane.
 
tiki said:
Da li je itko ikad imao problema zbog toga što na motoru nije imao HR naljepnicu?
Da li su za motore propisane manje HR naljepnice i da li ih igdje ima za kupiti?

Od 'civiliziranih' zemalja sam prosao Italiju, Francusku i Austriju (dobro, ajde, svrstat cemo i Sloveniju u iste  :wink:, za Grcku nisam siguran :LOL: ), nitko nikada nije trazio naljepnicu.
 
dobra...ima puno stvari koje mi na pamet nisu pale..uvijek idem kao suputnik i treba minimalizirat sa stvarima..dodsue nikad nisam isla na duze vrijeme (samo na 1 noc)..ali vreca, sator, dokumenti, novac, svicarac, maramice, otopina za lece, kupaci, dugi rukavi, pisalo.
pomalo...svaki put nesto novo
a sto se međunarodne vozacke tice..znam da ju je stari radio kad je duze vrijeme boravio vani..iako nije rentao auto..nego je imao vlastiti