osigurač izgori kad palim svjetla

kraut

Member
Pozdrav,

imam mali problemčić sa strujom na Yamahi SR250, nakon stavljanja novog volana motor nije htio upalit na start gumb i onda sam skužio da taj novi volan ne provodi struju kako treba!? te spojio kučište gdje je start gumb sa ramom i stvar je proradila. Uglavnom, spojio žmigavce, štop svijetlo i poziciju. To sve radi kak treba. Problem nastaje kada probam upaliti svjetla...bilo HI ili LOW ili samo zablendat osigurač izgori... U čemu bi mogla biti caka?
 
fakin struja aaaaaaaa odustajem!!! trazim elektricara koji ce mi sredit struju HITNO molim vas!! u zagrebu sam, istocni dio grada pozeljan pliiiiz
 
evo da svima znatiželjnima i susretljivima javim da je problem sa stujom riješen od strane umirovljenog auto električara. fakjea  :021:
ali se ispostavilo da alnaser zapinje kada se zagrije pa se sada molim svevišnjem koji ne postoji da su samo četkice potrošene  :evil:
 
kraut said:
evo da svima znatiželjnima i susretljivima javim da je problem sa stujom riješen od strane umirovljenog auto električara. fakjea  :021:
ali se ispostavilo da alnaser zapinje kada se zagrije pa se sada molim svevišnjem koji ne postoji da su samo četkice potrošene  :evil:
Ne trebaš se moliti,piksne možeš kupiti kao i četkice a može ih i umirovljenik napraviti ako ima tokarski..
 
ipak su samo četkice a nisam se ni molio previše  :LOL:
di ima kupit četkice u zgb? frend mi kaže da ima iza nebodera na križanju branimirova/heinzelova?
 
Tako je, ne znam kak se trgovina zove, osim da je u prolazu nasuprot nekakve trgovine (mislim diona il slicno), samo uzmi uzorak.
 
biso1 said:
Tako je, ne znam kak se trgovina zove, osim da je u prolazu nasuprot nekakve trgovine (mislim diona il slicno), samo uzmi uzorak.

Mercator
 
imaš u jasmar poljanice milion vrsta, uzmeš najsličnije i pobrusiš si ih na mjeru, isprobano i radi a nečeš 20 kn potrošit
 
bilo koja bolja trgovina auto dijelova.... nađeš po uzorku i jedino ti je bitno kako ti stoji opletena žica .. tj. jel bočno ili na vrhu ... a same četkice obradiš turpijom na željenu dimenziju ..  (y)

recimo četkice od golfa I, II, III ti se mogu obraditi i prilagoditi za 99% motora...  (y) a cijeli set košta 45 kuna
 
da morat ću uzet neku veću i turpijat izgleda. u jasmaru su imali nešto što mi paše ali samo jednu :D
u volanu (dućan do) nisam našo ništa slično a nisam planiro turpijat...još
 
ovaj motor je rupa bez dna. znači sredio alnaser, sredio struju, pali vozi zakon!¨dođem do pola sljemena i ugasi se...nedaje signal da je u neutralu, zapalim ga na guranac i dovezem se do garaže, mast oko neutral switcha uzrokovala prekid, očistim, vratim switch al ga prejako zategnem i smrad pukne...ok..stavim šaraf unutra i žicu spojim na njega da daje signal cijelo vrijeme da ga mogu vozit normalno, prođem 500 metara i zgasi se prilikom downshiftanja...kontam žica se odspojila ko ga jebe upalim ga na guranac i vozim dalje, prođem par kilometara tako i odjednom se sve ugasi, nema kontakta više, nemrem ga upalit ni na guranac. nisam ga više otvaro al ovak napamet si mislim da nije osigurač jer lampice počnu blinkat kada ga probam na guranac upalit. lud sam više. (pozitivno lud). dobro da kiša pada danas (a možda i sutra).

pitanje; dal je moguće pošto sam kratko spojio taj neutral switch da se sigurnosni relej spalio pošto je cijelo vrijeme bio pod naponom?
 
uglavnom osigurac je izletio opet, i sad maloprije opet, i to prilikom downshiftanja, jel to ima veze sa prebrikanim neutral switchem?
 
kraut said:
uglavnom osigurac je izletio opet, i sad maloprije opet, i to prilikom downshiftanja, jel to ima veze sa prebrikanim neutral switchem?

Tesko je reci,ali zadnje po cemu si prckao je taj prekidac. Tako da bi ti bilo pametno najprije kupiti taj prekidac,i zamjeniti ga,pa onda dalje vidjeti kako se motor ponasa. 

Ako i dalje pregara osigurac,pogledaj od cega je,i di dolazi do kratkog spoja. 
 
ma to je sto posto, jer sad sam se sjetio da na vrhu tog šarafa/prekidača je bio komad gume, koja vjerojatno izolira sve skupa od ovakvih situacija...a jbtga..sad moram čekat ebay tjedan do dva...krasno. ili mogu to nabavit negdje u zagrebu? (malo vjerojatno)