Osiguranje i bonus

mi hrvati, prvo 3 dana vičeš hop hop hop, a onda malo poskočiš :mrgreen:
zbog razlike od valjda max 300 kn godišnje :LOL:
 
jel ima ko broj fonke od forumaša Prgo, bil je aktivan, sad baš i nije, za osiguranja-žnjora :mrgreen:
 
prpa said:
jel ima ko broj fonke od forumaša Prgo, bil je aktivan, sad baš i nije, za osiguranja-žnjora :mrgreen:
A da mu pregledaš profil, ili postove?  :misli:
U potpisu mu je naime i br. mob.  :mrgreen:
 
Ima tko kakovih informacja - je li moguće parcijalno osigurati vozilo, npr. ne na 12 nego na 6 mjeseci, i kako to u praksi izgleda, ista stvar i za motocikl?

Također, za prijenos osiguranja sa sebe na sina ili kćer, imam u Eurohercu 60%, neka osiguranja se prče da daju prijenos (dupliranje) osiguranja unutar uže obitelji bez gubitka bonusa za glavnog nositelja, pa da sin od 24 godine dođe do 50%...
 
F800X said:
Ima tko kakovih informacja - je li moguće parcijalno osigurati vozilo, npr. ne na 12 nego na 6 mjeseci, i kako to u praksi izgleda, ista stvar i za motocikl?

Također, za prijenos osiguranja sa sebe na sina ili kćer, imam u Eurohercu 60%, neka osiguranja se prče da daju prijenos (dupliranje) osiguranja unutar uže obitelji bez gubitka bonusa za glavnog nositelja, pa da sin od 24 godine dođe do 50%...


Nazovi par osiguranja pa pitaj, mozda se nesto i mijenjalo, ali, moglo se osigurat prije ako se ne varam i na kraci period od godinu dana, nije bilo neke bitne racunice u tome, ali, bilo je moguce. Ako se moze, provjeri i da li se gubi bonus nakon par takvih uzastopnih osiguranja koja nisu cjelogodisnja, da ne bude skuplja pita od tepsije dugorocno

Ako se i moze, jaaaaako bi me cudilo da bi u tom slucaju ista osim obaveznog oiguranja bilo jeftinije (cestarina, porez itd)..... Ustedu u tom smislu gledas samo kroz obavezno osiguranje pa procjenis jel se isplati, ali ponavaljam, vidi kako je sa zadrzavanjem bonusa u tom slucaju
 
Pitao... i jasno, kupleraj na hrvatski način, u stilu "kako od kurve dobiti quaaa, kada ga i sama treba..."...

Parcijalna (privremena ili ograničena) registracija (u biti samo osiguranje) su moguće, uglavnom teoretski, a velim teoretski jer je praksa toliko bijedna, lopovska i nepovoljna da na nju neće nitko ni računati... znači:

1. kraće osiguranje od 12 mjeseci = osiguranje bez bonusa, pa ispada da je 12 mjeseci uz bonus ista stvar kao i 6 mjeseci bez bonusa, sad još samo pronaći majmuna koji u tome ima računicu (jasno, osiguranje šuti i jede govna - "zadovoljavaju formu, odgovaraju na zahtjeve korisnika, nije da vam nismo ponudili"...), oni će svoje ubrati ovako ili onako)... zašto bi netko gubio bonus u kraćem osiguravanju, nejasno je (u biti je jasno, jer je time dobit osiguravatelja manja za pola - iako je bonus zasluga vozača koja ne prestaje njegovim neučešćem u prometu unutar iste registarske godine), pa da spriječe to "zlo", onda su se osigurali stavkom koju zakon ne propisuje, koja je njihova "autohtona" prijevara - skinu ti bonus...

2. prijenos bonusa je teoretski moguć, usta su im puna tih "pogodnosti", jasno - dok ne priupitaš za konkretne stvari... imam 60% kod Euroherca, osiguranja koja nude prijenos (dupliciranje) bonusa unutar članova uže obitelji su npr. Generali, Triglav... no kada tražiš ponudu, uz podatke za dijete izračunaju ti onako kako bi dobio od bilo koga bilo gdje, znači "ima 24 godine = 30% bonusa, 6 godina ima vozačku po 5% = 30%...", a na upit kako izgleda to dupliciranje, nastaje muk, mucanje itd, jer se jeben i pošten ne može biti... Generali je prvo rekao da "može, ali ako otac ima 50% u Generaliju na njihovoj polici, onda može i dijete", no kada veliš "OK, radim policu kod Vas na 50% i prepisujem auto na dijete i da njemu date 50%!" - e tada vrag odnosi šalu i ne može, sin može dobiti samo 30% iz gore navedene formule... na pitanje u kojim slučajevima onda, ako ne daju u praksi ni sa police na policu unutar vlastitog osiguranja diplicirati bonus, odgovora nema...

Jasno je da su osiguravatelji mafijaši koji tu i tamo nešto naprave samo zato jer je to tražila javnost na temelju vanjskih iskustva ai praksi, no u biti - kako njihovi predstavnici čine radnu skupinu za promjene zakona - kriminalno karteliziranje odrađuje svoje i jasno je da sve može, samo manja dobit ne... a to znači i da promjena koje bi išle na ruku potrošačima su isti kita... gdje smo mi od stranih rješenja, npr. švicarskih gdje možeš odrediti maltene koliko točno mjeseci želiš registrirati vozilo, osobito motocikl, ili da uzmeš jednu tablicu više vozila pa ih mijenjaš po potrebi i seliš tablice sa vozila na vozilo (ionako ne može voziti po cesti tri auta ili dva motocikla u isto vrijeme...)... tako da bananistan jaši dalje...
 
F800X said:
1. kraće osiguranje od 12 mjeseci = osiguranje bez bonusa

Bio sam na dobrom tragu iako se nikad nisam raspitivao, al crv sumnje uvijek radi  :mrgreen:
 
Čuj, za dupliciranje probaj kontaktirati kompare.hr. Imam dobra iskustva s njihovom uslugom, a rade sa 6-7 osiguranja i naći će ti vjerojatno to što želiš u nekoj od njih.
 
Pa preko njih i jesam prikupio najviše saznanja koja sam i napisao...  :wink:  (y)  (y)

Pola sata sam "mesenđerio" sa nekom ugodnom ženskom osobom... i prenio sam i njezina iskustva, tako da je zaključak - država je koma koja to dozvoljava...
 
F800X said:
Pa preko njih i jesam prikupio najviše saznanja koja sam i napisao...  :wink:  (y)  (y)

Pola sata sam "mesenđerio" sa nekom ugodnom ženskom osobom... i prenio sam i njezina iskustva, tako da je zaključak - država je koma koja to dozvoljava...

A jebga onda....  :palacdolje:
 
antkes said:
Ja sam u generalia dobio 50% na materin bonus  :D

Što su tražili za to? Koja je bila procedura?
 
Svi traze da ti netko u familiji ima 50% bonusa, kopira se polica i tjt
Ista stvar u jadranskog i euroherca je bila
 
antkes said:
Ista stvar u jadranskog i euroherca je bila

To znaš ili nagađaš?? Jer ja sam u Eurohercu i nisu htjeli dati sinu više negoli ga po njima pripada, znači 30%...
 
promjeni kuću ili agenta....

po mom starom smo dobili ja i braća 50%

i na motor sam dobio 50% vezano na policu od auta....

i žena dobila po meni 50%...

dijele bonuse ko lizalice  :mrgreen:
 
Matek said:
promjeni kuću ili agenta....

po mom starom smo dobili ja i braća 50%

i na motor sam dobio 50% vezano na policu od auta....

i žena dobila po meni 50%...

dijele bonuse ko lizalice  :mrgreen:

Pa gdje to, u kojem osiguranju??

I kada je to bilo??
 
F800X said:
To znaš ili nagađaš?? Jer ja sam u Eurohercu i nisu htjeli dati sinu više negoli ga po njima pripada, znači 30%...

registrira sam motor prije 10 dana ( prvo vozilo na moje ime ), prosao sam sva osiguranja u st, svi su me trazili tako ( mater ima 60% u jadranskog )
 
HOK...

motor ove godine... ženin auto prošle... moj je već više godina na 50
 
Koje je najjeftinije osiguranje za auto trenutno


Sent from my internet mobile device