Osnivanje novih klubova i naravno odmah organizacija moto susreta

Nike

Active member
Netko je napisao da stariji ne daju savjete mladima.
Sada kad se djele savjeti besplatno sad je to nametanje.

Ljudi koji nemaju pojma o ničemu osnivaju klubove, dijele se boje šakom i kapom, uskače se susjedima u datume...
Rade se susreti jer je netko na forumu pročitao da i susjedno selo ima klub i radi susret. Osnivaju se klubovi sa istim i sličnim imenima. Stanite malo na loptu.


Ako već želite biti dio moto scene, prije osnivanja obavezno navratite do susjednog starijeg kluba, popričajte sa njihovim članovima, sigurno ćete nešto korisno naučiti.
Tako ćete saznati dali ime koje ste htjeli dati svom klubu već postoji... Da li netko ima sličan grb vašem koji ste odlučili napraviti. (Najskuplje je kad već napravite oznake da morate praviti nove.)
Sigurno ćete dobit savjet u vezi vrsta oznaka kakve pripadnik moto kluba treba imati (gdje se na prsima stavlja mali grb kluba, kako treba izgledati oznaka na leđima) zatim da li i kakve pločice ili natpise treba stavljati na prsa (titule, nadimke...)
Svatko će vam rado reći i gdje je kupio kožni prsluk, tko se bavi izradom a tko šivanjem oznaka.
(možda ćete odlučit postat članovi postojećeg kluba i tako ga ojačati umjesto imat dva mala kluba)


Prva godina je najkritičnija. Najjeftinije je zbog Vas samih prvu godinu ne nositi prsluke nego recimo oštampati majice sa logom i imenom kluba. Nakon godine dana najčešće se od dvadesetak ljudi koji su nabrzinu dovedeni u klub polovica zasiti svega i napusti klub (često odmah osnuje novi). Pošto i sam prodajem prsluke znam za takve slučajeve  :wink: (nakon godinu dana kad se pojavite sa bojama kluba svi će Vam čestitati, ne brinite)

Prikupljanje članova: Najbolje je ne primati u klub u osnivanju nepoznate osobe. Krug dobrih starih prijatelja je najzdravija sredina za trajnost kluba. Vožnjom i druženjem sa sugrađanima malo po malo doći ćete do novih članova koji će Vam sami pristupiti sa željom za ulazak u klub. Nikakvo traženje članova preko foruma vas neće usrećit.

Stažiranje:
Minimalno jedna sezona! Nakon prve godine dana, lako se može vidjeti tko ide na susrete, tko dolazi na tjedna ili mjesečna klupska druženja i tko se zalaže u klupskim aktivnostima. Tko ne, taj nije za klub. Za nove članove (ako ih nepoznate) najbolje je da se par mjeseci voze i druže sa Vama i tek onda odluče da li bi htjeli pristupiti klubu ili ne, a ne da imate stažiste koji nakon par mjeseci odustanu. U tih par mjeseci prije stažiranja sa tim osobama ćete se bolje upoznati i steći sa njima jedno prijateljstvo koje se onda neće za vrijeme stažiranja pretvoriti u "ja sam iznad tebe" odnos.
Bilo bi dobro i da osnivači ne nose boje ako do sada nisu odlazili na susrete i ako ih drugi klubovi ne poznaju (majice sam več spominjao) jer boje treba zaraditi vožnjom i odlascima na susrete, a ne ih samo staviti na leđa. Zarađene boje se više cijene, kako od Vas samih, tako i od drugih klubova.
(Ja osobno za svoje boje moram dvije godine stažirati i vjerujte mi da ću ih znati cijeniti).
Netko tko se za boje kluba nije namučio olako će nakon prve nesuglasice sa nekim iz kluba otići i baciti prsluk kao staru krpu.

Prvi moto susret:
Razmislite dobro prije organizacijem moto susreta da li Vam je to potrebno i da li ćete susretom naškoditi sami sebi nekom susjednom klubu. Do sada su se najbolje pokazale proslave osnivanja klubova koje su organizirane u ranoproljetnim ili kasnojesenskim terminima kada nema nijednog susreta u bližoj ni daljoj okolici.
Na susretima se okreće novac kakav se ne zarađuje mjesečnim radom u firmi. Najčešće zbog (bilo viška ili manjka) novca nastane svađa u klubu. Tko je koliko zaslužan, šta napraviti sa viškom, ako je gubitak, tko je kriv za to itd itd.
Za dobrobit kluba bolje je za početak ne raditi komercijalan susret...


Imao bi još toga za dodati ali kasno je i radim ujutro  :mrgreen:
Nadam se da se nisam nametao.

Laku noć

p.s.
Veliki respect svima koji su u zadnje vrijeme zbog sličnosti imena promjenili ime ili boje kluba. Znaju oni sami na koje mislim, neću ih imenovati jer stara imena više ionako ne postoje. Momci svaka Vam čast!

Također svaka čast svim klubovima koji imaju razumjevanja prema susjedima i ne uskaču u termine održvanja susreta starijih klubova. Posebno onima koje sam osobno kontaktirao i moj poziv su shvatili da je dobronamjeran savjet a ne kao neki dežurni pametnjakovići po forumu koji svaki savjet tumače kao "nametanje"
 
Svaka čast Nike (y) (y)

odlično objašnjeno i dosta dobrih savjeta oko stažiranja (y),ova tema je trebala ovom forumu
 
Sve je lijepo što si napisao. Problem je jedino što sad nove klubove ima svaka selendra. Većinom su to dva-tri člana i odmah prave neke feštice vjerovatno samo zato da zarade koju kunu radi inih razloga. Sjebu ti sve i ne zanima ih tko i kada ima susrete. Ulete u termin i zabole ih. Onda sebe zovu bajkerima, a godišnje naprave 2000 km na motoru i to većinom od birtije do kuće ili odu na susrete koji su im 20km od kuće. Nema više obzira prema nikom. Ne vrijedi se više zamarati s time. Tko ti uleti u termin od tih nazovi klubova, a u krugu cca 50km, odma po pički. Očito je jedino još to preostalo  :wink: Moje mišljenje i ne odražava mišljenje javnosti :mrgreen:

Još nešto, mislim da bi i moderatori koji vode kalendar moto-susreta trebali jednostavno pokušati upozoriti novi moto-klub da je upao u termin. Ako ne pomogne ne treba ih uvrstiti u kalendar i gotovo. To bi mogao biti prvi korak u rješavanju tih "problema".
 
ZEKAN_OS said:
Još nešto, mislim da bi i moderatori koji vode kalendar moto-susreta trebali jednostavno pokušati upozoriti novi moto-klub da je upao u termin.

Mi smo "nestranački" forum. :mrgreen:

Klubovi između sebe trebaju komunicirati i rješavati probleme. Kalendar postoji, treba gledati i dogovarati se. Ne vidim razlog da se susreti (ili party) ne održavaju svake dvije godine kad su klubovi u blizini, ili da ga ne rade zajedno.

Razgovor je normalna komunikacija između ljudi. Probajte komunicirati. I ako ne ide razgovorom, možete im i bojkotirati susret.
 
Ako se netko u lijepoj našoj obratio  " starijem klubu " onda smo to mi . Mi koji ni po čemu se ne osječano mladim i neiskusnim . Na moto sceni jako dugo postojimo doduše kao individalci i pojedinci koji su osnivali ovu našu moto scenu u hrvata . Tražiti savjete pojedinaca koji se nisu niti rodili kada sam osnivao moto klub u bivšoj kada to nije bilo lako učiniti , jer su tadašnje vlasti i u tom segmentu imale zadnju rijeć mislim regionalno . Već sam o tome pisao , postojao je AMSJ koji je bio krov krovova i zakon zakona.

Da se vratim osnivanju jer se povijest ponovila , ali ovaj puta ne od sustava nego od skupine "stare" skupine koja se ne slaže pod prijetnjom sile osnivanja kluba uz potporu  strane asocijacije . Razlog svima znani samo jedan je veliki , dva velika nemože biti .Današnja situacija sa ekspanzijom osnivanja klubova mora kulminirati , nebih volio da kulminira u negativnom kontekstu da dođe do nasilnog ponašanja , a toga za sada tu i tamo ima . Opće poznato je da niko , ali baš niko ne prihvača autoritet , a pogotovo ako autoritet dolazi nasilno i ne utemeljeno .

Kako pišem iz osebujnog iskustva , nebih htio uzburkati duhove i ako sam to kroz svoje pisanje vrlo često činio . Zašto se  ne stavi ruku na srce i prepozna ishodište naše današnje "moto scene" . Neka se svi ti "stari " pohvale jesu li davnih kasnih sedamdesetih bili asocijacija , skupina ili nešto treće . Ne mogu jer je tada bilo 2-3 moto kluba u sklopi gore navedene asovijacije .

Iz činjenice da je sve više motora poizlazi da će sve više biti grupica koji se zajedno druže i imaju potrebu da se udruže .Zašto bih netko tražio već postojeću skupinu kada će u njoj odmah na početku biti sigmatiziran kao novi u čoporu .
 
Lako se prepozna "stari" bajker i novi tzv bajker. Ne treba to mješati i mislim da to nije poanta ove priče. Na jedan klub "starih" bajkera osnuje se 10 klubova koji nemaju veze sa stvarnošću. Na žalost sve je manje pokušaja da se ljudi priključe  nekom klubu sa "dužim" stažom, već odmah osnivaju klub. Ni to nije problem, neka se klubovi osnivaju. Ali problem je tzv susreta "jednodnevnih druženja". Naravno da uvijek ima izuzetaka. Jako mali broj nvonastalih klubova pravi druženje da bi se predstavili, većina ih pravi druženje sa malo ulaganja, malo truda, a pokušavajući zaradit koju pinku. To je činjenica i tom se ne može oduprijet. Činjenica je i to kad pokušavaš sa njima popričati i dogovoriti osnove oni idu okolo i pljuju po tebi, te te proglašavaju klubom koji samo sere svima, koji kroji pravdu svima... Pokušavaju te blatit di stignu. Da, doživjeli smo to od više "skupina" koji sebe nazivaju klubom  :wink:
 
Dosta tih starih klubova zivi na staroj slavi odnosno 95 %clanova se uopce ne vozi i normalna je stvar da mladi koji se voze ne prihvacju misljenje nekih muzejskih bikera
 
Bandit said:
Mi smo "nestranački" forum. :mrgreen:

Klubovi između sebe trebaju komunicirati i rješavati probleme. Kalendar postoji, treba gledati i dogovarati se. Ne vidim razlog da se susreti (ili party) ne održavaju svake dvije godine kad su klubovi u blizini, ili da ga ne rade zajedno.

Razgovor je normalna komunikacija između ljudi. Probajte komunicirati. I ako ne ide razgovorom, možete im i bojkotirati susret.

To se i radi  :wink: Ali nema više nimalo ljudskosti. Nema dogovora. Sve je manje istinskih bajkera. Neki novi klinci krče put i nesvjesno uništavaju sve ovo ( bojim se i pomisliti da to neki rade namjerno )
 
vickodu said:
Dosta tih starih klubova zivi na staroj slavi odnosno 95 %clanova se uopce ne vozi i normalna je stvar da mladi koji se voze ne prihvacju misljenje nekih muzejskih bikera

O tome ja pričam, to ti je odnos prema ovome svemu i tome nema pomoći :mrgreen:
 
Bandit said:
Mi smo "nestranački" forum. :mrgreen:

Klubovi između sebe trebaju komunicirati i rješavati probleme. Kalendar postoji, treba gledati i dogovarati se. Ne vidim razlog da se susreti (ili party) ne održavaju svake dvije godine kad su klubovi u blizini, ili da ga ne rade zajedno.

Razgovor je normalna komunikacija između ljudi. Probajte komunicirati. I ako ne ide razgovorom, možete im i bojkotirati susret.

Upravo tako Bandit  (y) Demokracija je i neka svatko radi što hoće, ako hoće klub neka si ga napravi, Deep je dobro rekao da "veliki" klubovi manje stigmatiziraju nove članove nebi ni bilo toliko novih klubova. Dođeš u klub i odmah si "obilježen" ko da je to neka jaka stvar ili sam član ili nisam, a ne godinu dana neko "stažiranje" ko da sam u bolnici, razlog zašto neću nikada biti član nekog kluba, motore vozim odkad sam klinac bio gotovo 20 godina i dan danas mi se gadi kad vidim kako se pojedinci u nekim klubovima ponašaju  :palacdolje: :palacdolje:
 
vickodu said:
Dosta tih starih klubova zivi na staroj slavi odnosno 95 %clanova se uopce ne vozi i normalna je stvar da mladi koji se voze ne prihvacju misljenje nekih muzejskih bikera
Nek prihvate onda mišljenje od onih koji se voze  :wink:
 
Ma pogledajte samo u kalendaru kako piše:pozivamo vas na prve,druge ili treće tradicionalne susrete :misli:e ko je tu lud?
Pozdrav generaciji Majskih susreta u Osjeku,i poštovanje svim ostalima i puno sreće u radu klubova (y)
 
Gluvi said:
Ma pogledajte samo u kalendaru kako piše:pozivamo vas na prve,druge ili treće tradicionalne susrete :misli:e ko je tu lud?
Pozdrav generaciji Majskih susreta u Osjeku,i poštovanje svim ostalima i puno sreće u radu klubova (y)

Evo generacija MSM-a 80-e
 
Gluvi said:
Ma pogledajte samo u kalendaru kako piše:pozivamo vas na prve,druge ili treće tradicionalne susrete :misli:e ko je tu lud?
Pozdrav generaciji Majskih susreta u Osjeku,i poštovanje svim ostalima i puno sreće u radu klubova (y)
..je..nekad su se odrzavali na prostorima auto-skole slavonac..
..a pocimalo se..a susjedovim apencom...onda nekako namolis starce pa ti kupe nekog polovnog.. gdje si prvo morao nauciti štelat paljenje..platine ..naravno sjebes i koji magnet .eeee...da ne spominjem ubacivanje 5 brzine .. (y)  :LOL: onda su dosle na red "pile" tipa elektronke ili crosa juniora ...seniora ..bilo je tu i lomova modrica...udaraca ajmeeeeeee...a jos ako su u blizini curice brale cvijece...ebi ga...ko se bolje polomi veci frajer...
..emzo(250)..čeza(350)..to su vec bili strojevi...negdje pocetkom 80-tih..dosli su u Os.."japanci"..i tako je to krenilo...
.. samo da napomenem..u to vrijeme nije bilo obavezno niti zakonom regulirano da se mora nositi zastita na glavi... ALI..onaj tko je imao novaca s ponosom ju je nosio..znam da sam imao NAVA-u....otprilike cifra je bila oko 300dm. cijelo ljeto sam isao čupati metlice od kukuruza samo da bih je kupio....manje se ginulo...
 
osto mi u sjećanju jedan moj bosanac koji je uvjek imo bjeli zidarski šljem na kojem je pisalo Ovo je kaciga,
Deep hvala na slikama,vratio si mi dio najljepših godina, (y) (y)
 
Ghostrider-SB said:
Upravo tako Bandit  (y) Demokracija je i neka svatko radi što hoće, ako hoće klub neka si ga napravi, Deep je dobro rekao da "veliki" klubovi manje stigmatiziraju nove članove nebi ni bilo toliko novih klubova. Dođeš u klub i odmah si "obilježen" ko da je to neka jaka stvar ili sam član ili nisam, a ne godinu dana neko "stažiranje" ko da sam u bolnici, razlog zašto neću nikada biti član nekog kluba, motore vozim odkad sam klinac bio gotovo 20 godina i dan danas mi se gadi kad vidim kako se pojedinci u nekim klubovima ponašaju  :palacdolje: :palacdolje:

U svakom žitu ima kukolja :mrgreen: U svakom klubu ima idiota. Stažiranje je samo zato ako nitko ne pozna novog člana, pa da taj novi ne bi  sa grbom kluba pravio sranja. Ako ima "preporuke" odmah dobije grb. Tako je bar kod nas :wink: A na svakom je da se sam "uklopi" u ekipu. Pa zar se očekuje, ako si novi član, da svi trče oko tebe :misli: Kod nas ima puno mladih ljudi, ima i starih. Ima onih koji se voze i onih koji se ne voze. Tako je većinom. Npr, imaš u Vukovaru, Županji, Vinkovcima, Osijeku, Brodu... "starih" klubova. Ako si iz okolice i ne možeš se uklopiti niti u jedan klub onda mislim da je problem u osobi, a ne u klubu :wink: Vidi okolna sela koliko klubova... Nije vrag da nitko ništa ne zna, nije sposoban, pa selo mora imati svoj klub :misli: Moje mišljenje i ne odražava stav javnosti :mrgreen:
 
Gluvi said:
Ma pogledajte samo u kalendaru kako piše:pozivamo vas na prve,druge ili treće tradicionalne susrete :misli:e ko je tu lud?
Pozdrav generaciji Majskih susreta u Osjeku,i poštovanje svim ostalima i puno sreće u radu klubova (y)

U čast te generacije Mk Osijek je pokušao oživiti ponovo moto-scenu na ovom području. Možda bi i uspjeli da nije ovakva situacija kakva je :wink: Neki su i danas članovi kluba, neki su nam dali punu potporu, a neki eto šute :wink:
 
ZEKAN_OS said:
U čast te generacije Mk Osijek je pokušao oživiti ponovo moto-scenu na ovom području. Možda bi i uspjeli da nije ovakva situacija kakva je :wink: Neki su i danas članovi kluba, neki su nam dali punu potporu, a neki eto šute :wink:

evo  još jedne stare koja govori 10 svetski jezika
 
Nike said:
Nek prihvate onda mišljenje od onih koji se voze  :wink:

To se slazem  (y) ali nazalost najcesce djele savjete oni koji koriste motor za do kafane  :?
 
Nike frendu prvo pozdrav pa da ti čestitam na ovome što si napisa a ovo si treba davno napisati jer se ovakve teme ubacivaju na svaku stranicu kako se kome digne .....   noga,pa iza toga počnu svađe i pripucavanja,važni,nevažni, i što je najgore Vječita Isfucana Depresivno Monotono Nakaradno Shematski Ista prepirka "Stari i Novi Klubovi i još Dramatičnija Organizacija Susreta i Preklapanje Susreta" najgora moguća vrsta iživljavanja pojedinih nekad toliko bahatih ljudi prepunih sebe da ne vide druge a što je najgore niti ne vidi a kamoli shvaća što je napisa o kome je napisa da li taj klub postoji duže ili je novi to je nevažno ali nekad u ranim jutarnjim satima sam vidija neprimjerena pisanja primjer zadnji put "Gračac" nisam komentira jer sam vidio dečko od 19 godina gura politiku u butigu a ne zna niti je bio van svoga mijesta boravišta i nije ni pročita pravila foruma pa bi iskoristija priliku da Pohvalim "BUDNO OKO" forumaša i moderatora koji su ga odmah skinuli tako da je i to lijepo završilo kao i susret bez nastavka glupih pucanja u prazno,mislim da se tu nema više što dodavati lipo si sve objasnija,Jer Moramo Biti Svjesni Da Živimo U Virtuozno-Imaginarnoj Brzini Stvaranja Novih I Nestajanju Starih Pomicanja Svih Zbivanja U Čudesnoj Okrugloj Kugli Zvanoj Zemlja Pa Kako Nešto  Pođe Drugo Dođe,Ista Stvar kao i kad smo vidili (kako ko ovisi o godinama,neko se već rodio s njim) prvi  Mobitel i  Kompjuter-Što će kome ovo trebati i neće ovo Dugo Trajati a Danas Se Svak Takmiči Ko Će Imati Bolji I Jači Kompjuter Ili Mobitel Bez Obzira Na Marku I Proizvođača za pola godine Svi Koji Su Ga Koliko Hvalili  Koliko Nehvalili Vrlo Brzo Promijene I Marku I Proizvođača.          "moga san i više i bolje reka je jedan pa je proba ponovo,vidija da može i
                                    odusta jer su mu non-stop vatali rekorde pa je osta na svom a godinama ga
                                          hvataju a on miruje uvik na svome"    

                                    "Sve dolazi i prolazi ali jedino čist obraz se uvijek poštuje i pamti"
"sa zadovoljstvom primam odgovore a s još većim ih vračam"   "poštivajmo jedni druge ili ćemo svi nestati"