Osnivanje novih klubova i naravno odmah organizacija moto susreta

papillon said:
Nike frendu prvo pozdrav pa da ti čestitam na ovome što si napisa a ovo si treba davno napisati jer se ovakve teme ubacivaju na svaku stranicu kako se kome digne .....  
Meni osobno smeta šta se na Vaš datum bez pardona ubacio novokomponirani susjedni klub koji je i prošle godine udarao datume kad ga volja. Naravno da ga ne podržavamo i dolazimo na Vaš susret koji nam je udaljeniji.
Vidimo se!
 
Nike said:
...Naravno da ga ne podržavamo ...

I to je jedan od načina. Bojkot susreta. Ako dogovorom ne ide.

Znam da je glupo i pitat, ali zaboravio sam kako se to razvijalo i gdje je zapelo u povijesti. Nekad je djelovao U.B.O.D., a mislim i da su klubovi iz Istre i sjevernog Jadrana imali svoju udrugu...gdje je to zapelo, i zakaj se ne radi i dalje na sličan način...

Iwa, kak se to nekad zvalo kod nas u metropoli...Koordinacija moto klubova, ili tak nekak. Ajd lijepo dogovoriti taj nekakav "upravni odbor" i dogovoriti datume susreta, partty-ja i inih zbivanja, a ne da nam se u jednom vikendu desi 5 susreta na 100 km promjera. Ove dalje nisam ni brojal.

 
Mislim da smo mi sa ovim forumom i kalendarom susreta napravili jako puno pošto nijedna od tih udruga godinama ne postoji.

Bandit said:
I to je jedan od načina. Bojkot susreta. Ako dogovorom ne ide.
Tihi bojkot je zakon:  svima koji me pitaju šta ima ovaj tjedan naravno preporučiti klub koji je na isti datum radio i prošle godine
 
Bandit said:
Ajd lijepo dogovoriti taj nekakav "upravni odbor" i dogovoriti datume susreta, partty-ja i inih zbivanja, a ne da nam se u jednom vikendu desi 5 susreta na 100 km promjera. Ove dalje nisam ni brojal.

Pa neka bude i deset susreta!!

Ionako će svatko otići na onaj koji mu odgovara, umjesto da mu netko posredno rasporedom nameće kome će ići na susret (zvuči kao mafijaška podjela utjecajnih zona). Kako je i Nike priznao, otići će na onaj susret na koji želi ići, bez obzira na udaljenost. Zar isti princip ne vrijedi i ako je ta udaljenost - manja??

BTW, kojom regulativom bi taj Upravni odbor nekome nešto branio ili dozvoljavao??
 :wink:

Kako tržišno gospodarstvo uspješno pojede one koji nisu konkurentni, tako će pojesti i otpisati one koji nisu konkurentni kao dobri organizatori susreta, jer je stvarno dobar susret jako teško napraviti, i isti se organizira cijelu godinu uz pomoć velikog broja vrijednih entuzijasta. A sa takvim "know-how" resursima ipak raspolaže premalo klubova. Nemaju brojnost, nemaju novca, nemaju podršku lokalne nemotociklističke zajednice, nemaju svoj prostor, ustvari - nemaju ništa!, osim dobre volje. A i ona je počesto upitna, barem kada sam vidio rezultate...

Kako veli NIke, tihi bojkot je zakon! Jer si pušing dva puta za redom ne bi mogli dozvoliti ni najjači...
 
Bandit said:
I to je jedan od načina. Bojkot susreta. Ako dogovorom ne ide.

...a ne da nam se u jednom vikendu desi 5 susreta na 100 km promjera. Ove dalje nisam ni brojal.

Uvijek sam bio za dogovor a što se tiče susreta u promjeru 50-100 kilometara napisa sam u  temi "Preklapanje moto susreta " osobno i dok se nisam vozio sa logom na leđima i na prsima od svog grada smatra sam da (100 ljudi 100 čudi) u tom radijusu ako si bajker ako ti negdje nešto ne paše ili ti se ne sviđa nije problem skočiti  do drugog susreta bio on 30,50 ili 100 km ako već nisi upoznat s klubom a na kraju krajeva ni svaki klub nema svake godine isti "dobar" program,a što se tiče starih klubova još mi je najdraže sjetiti se kad sam ko klinjo svaku godinu išao u Bjelovar koji mi je drag i gledati onda trke oko parka,što je rekao Gluvi za M.K Osijek takvo mišljenje imam za M.K. Bjelovar koji je utemeljen ako se ne varam 1930,a ima ih još samo Bandit poćeti ću puno pisati pa nikad kraja.

        "neka ljudi pogledaju datume kad je ko najavio svoj susret pa nek odluče ko hoće gdje ići"  


 
 
Nama #starcima# je sve jasno,znamo di idemo godinama,di je dobro,di smo dobrodošli mi,a di naši novci
mladi se dokazuju,traže svoje mjesto,pokušavaju,i treba tako,neću spominjati ništa loše,mada je i toga bilo,ali jedan pozitivan moram navest, gračac me oduševio,mala ekipa ,5 ljudi a toliko dobro kao da je 100 radilo, (y)
 
Totalna istina 5 ljudi je napravilo sve što su i stavili u program a skeptika je bilo ko soli u moru samo za Gračac  (y) Gluvi vidimo se,drugi nek pročitaju malo ispočetka da ne umaraju ljude da im moraju ponavljati iste stvari,Nike vrijeme leti idem do susjeda "Beštija" pa se vidimo u Biogradu kod nas a i svi dobre i loše volje
  M.K. "Duhovi" još uređivaju i rade da bi se ugodilo i nekim skepticima ali mislim da će i oni doći a posli nek iznose svoja mišljenja,demokracija  :wink:
 
a boga ti ne idem na takve susrete,samo one koje osobno znam i prijateljske moto klubove koje već znam,jako rjetko idem na neke đu-bu
išao sam prije.....
a iskreno...sad kad imam djete ne stignem ove godine niđe  :D a Bogu hvala  8) :mrgreen:
 
Faber said:
a boga ti ne idem na takve susrete,samo one koje osobno znam i prijateljske moto klubove koje već znam,jako rjetko idem na neke đu-bu
išao sam prije.....
a iskreno...sad kad imam djete ne stignem ove godine niđe  :D a Bogu hvala  8) :mrgreen:


Pih ja ih imam troje pa stignem  :jesus:
 
Dobar si  (y)  ja dvoje,žena treća i najžešća i peglamo a uskoro i jedan junior (ženski) za nama kako je počelo  :D
 
Gluvi, Papilon
hvala na razumijevanju i podršci. Iako je od osnivanja našeg malog kluba prošlo niti dvije godine, nadam se da smo puno naučili, i dalje moramo učiti.
Malo smo starija generacija, ali niti u jednom trenutku nas nije bilo sram pitati za savjet članove klubova sa dugogodišnjim iskustvom. Moje je mišljenje da se ne moramo dijeliti na "stare" i "nove" klubove , na članove sa ili bez iskustva.
Ja bi svima dala priliku da se dokažu i pokažu koliko su sposobni i koliko stvarno nešto žele. Onima koji žele pitati moramo dati prave odgovore i pomoći im da ostvare svoj cilj. Ne smijemo biti ljubomorni niti jalni jedni na druge. Možda bi trebalo razmisliti i o motivima koji navode pojedince da osnivaju klubove. Motivi često nisu komercijalni, već imaju svrhu okupljanje mladih ljudi, koji u ovom otuđenom svijetu, kada malo marimo jedni za druge, žele naći sigurnost u prijateljstvu i druženju.
Vjerujem, kao i vi, da su svi naši susreti fenomenalan primjer kako gotovo savršeno funkcioniraju različiti ljudi (po godinama, po obrazovanju, po porijeklu..........). Osobno nikada nisam bila sretnija niti zadovoljnija u svom životu, do ovih trenutaka naših susreta i upoznavanja.  Divni ste ljudi, osjećam da mi možete biti i pravi prijatelji i voljela bi da ovakve osjećaje dožive još mnogi koje ćemo bez "mudrovanja" pustiti u "naše društvo". 
 
papillon said:
Dobar si  (y)  ja dvoje,žena treća i najžešća i peglamo a uskoro i jedan junior (ženski) za nama kako je počelo  :D
a šta bi ja sad trebo da se ženim pod stare dane i pravim dicu,e neću,ja se sam sa sobom teško dogovorim,nažalost u zadnje vrjeme
dolazim na noge i opet sam dobro došo,sutra krećem put biograda,da stignem na vrijeme (y)
 
Evo čisti dokaz da nas neko sad i u zatvor strpa napravili bi i klub i susret i Gluvi bi se oženija,Faber bi dobija izlazak,naša Vesna (Leona) bi skuhala grah,vickodu bi napravija još koje dijete i voza se oko zatvora,Nike bi bija presjednik,Sledgehammer bi bio izvršni kontrolor reda,mira i stege,Bandit bi nas sve počastija pićem.  :wink:

  "malo sam poša off ali što ćeš,kiša pomalo staje pa san i vedriji a i malo šale nikom ne škodi ali tema je i dalje 5+"
 
Pa nama bi u stvari unutra bilo dobro  :mrgreen:
 
Sledgehammer said:
Pa neka bude i deset susreta!!

Ionako će svatko otići na onaj koji mu odgovara, umjesto da mu netko posredno rasporedom nameće kome će ići na susret (zvuči kao mafijaška podjela utjecajnih zona). Kako je i Nike priznao, otići će na onaj susret na koji želi ići, bez obzira na udaljenost. Zar isti princip ne vrijedi i ako je ta udaljenost - manja??

BTW, kojom regulativom bi taj Upravni odbor nekome nešto branio ili dozvoljavao??
 :wink:

Kako tržišno gospodarstvo uspješno pojede one koji nisu konkurentni, tako će pojesti i otpisati one koji nisu konkurentni kao dobri organizatori susreta, jer je stvarno dobar susret jako teško napraviti, i isti se organizira cijelu godinu uz pomoć velikog broja vrijednih entuzijasta. A sa takvim "know-how" resursima ipak raspolaže premalo klubova. Nemaju brojnost, nemaju novca, nemaju podršku lokalne nemotociklističke zajednice, nemaju svoj prostor, ustvari - nemaju ništa!, osim dobre volje. A i ona je počesto upitna, barem kada sam vidio rezultate...

Kako veli NIke, tihi bojkot je zakon! Jer si pušing dva puta za redom ne bi mogli dozvoliti ni najjači...
Problem je šta ćeš u te dvije godine i susjednom klubu nanjeti štetu
 
vickodu said:
Dosta tih starih klubova zivi na staroj slavi odnosno 95 %clanova se uopce ne vozi i normalna je stvar da mladi koji se voze ne prihvacju misljenje nekih muzejskih bikera
nebi se složija s tobon Vicko u postotku koji si napisa,a je ima toga ,a li ipak evo vrtim u glavi ove stare (dalmatinske )klubove ipak se velika večina tih ljudi vozi,a je neki su se zasitili susreta pa in je draže iči na nekakvo putovanje,ali eto isto češ vidit dosta METUZALEMA i na susretima
 
rus said:
nebi se složija s tobon Vicko u postotku koji si napisa,a je ima toga ,a li ipak evo vrtim u glavi ove stare (dalmatinske )klubove ipak se velika večina tih ljudi vozi,a je neki su se zasitili susreta pa in je draže iči na nekakvo putovanje,ali eto isto češ vidit dosta METUZALEMA i na susretima


Vjerovatno sam malo prtjero u postotku  :? Na susretima nema metuzalema to su sve dragi ljudi  koji dolaze provest vrjeme sa prijateljima  :wink:
Jbt i meni je draze ici na putovanje jeli to znaci da sam posta metuzalem  :mrgreen:
 
Sve prave i prve klubove u bivšoj državi a danas oni koji su ostali u kakvom-takvom formatu stvorili su  "Metuzalemi"  koji se još itekako voze a svaki noviji ili stariji klub teško ima perspektivu ako u njoj nemaju "Starog Kadra" (govorim iz iskustva) jer baš ovo što je Nike napisa ako je ko pomno i dobro pročita "pitaj savjet u starijem klubu" a još ima u tim klubovima (ružna riječ Metuzalemi)ljudi tog "starog kadra" koji i voze i drže još taj klub na životu,samo bi još doda Vicko nisi ništa loše mislija ali da ti pravo kažem ta riječ "Metuzalem" mi se baš sad sviđa jer bože daj da budem "Metuzalem" to bi mi značilo da sam se i navoza i proživija i uša u lijepe godine (da nisam ostao ležati negdje na vrućem asfaltu) u kojima gledam unuke i ako me netko onda bude pitao savjet od srca ću mu ga dati baš iz razloga što je prije bilo poštivanja prema starijima a danas na žalost NE. 

    " Šjor Ruse vidimo se uskoro-nemoj brzo i daleko voziti mogu te kazniti zbog starosne dobi-novi zakon
      članak 56 stavak 20 narodne novine 08/09 :wink:"
 
ovo sam napisao na temi: "Skuteri....." ali odgovara i na ovom mjestu. Izgleda da pobuda otvaranja ovakvih tema /koje su zapravo slične u korijenu/ leži u činjenici da stvari ne štimaju kako treba. No, o tom, potom...

...e ovako......

U nasem drustvu /civilizaciji, kako god hocete/ postoji "pravo" /oblik drustvene svijesti/. Stop.

Možete se pozivati na "pravila" /izvedenicu od riječi "pravo"/ koliko god hocete. Stop.

Ukoliko su neka "pravila" u kontradikciji s pravom nikad nece zazivjeti - kako bi se sublimirala u "pravo". Stop.



Stoga, ova diskusija je sama po sebi bespredmetna, dok se "pravo" na izmijeni.

Živjela demokracija! Neka svatko radi što hoće, ukoliko je u skladu s "pravom".


p.s. u svakom slucaju podrzavam "pravo" na bojkot, mirne demonstracije...i ine demokratske stecevine, ali ne zabrane, prisile i nepisana "pravila" koja nisu u skladu s "pravom".....




:troll: