Panorama fotografije

..fotka s nove setnice :)

 
fjaka said:
juce i danas
olympus epl1

Predivne boje, jesi li ih nesto tunirao?
Fotic ti sam pravi panorame ili si spajao fotke u nekoj od aplikacija?
Prva izgleda ko da imas polarizacijski filter gore, jako lijepo
 
Neno330 said:
Predivne boje, jesi li ih nesto tunirao?
Fotic ti sam pravi panorame ili si spajao fotke u nekoj od aplikacija?
Prva izgleda ko da imas polarizacijski filter gore, jako lijepo

hvala
da tjunirano je :)
sa olympusom, nikako dobiti boje/WB koji ja želim ... ovo govorim u usprebi sa nikonom

slikam sve manualno i onda u programu Ptgui spojim
bez polarizacijskog filtera, ali sam dodao gradient za nebo i dole more i malo se igro sa bojam

obrada trajala manje od minute u LR (e jesam fjaka) plus spajanje
kad slikavaš sve manuelno sa istim postavkama, mozes obradu odraditi na jednoj slici i onda samo kopiras postavke na sve ostale i export

e da ima izišao je novi LR 6 ima mogucnost panorame i hdr-a ali se jos nisam igrao sa njime...
 
Je, znam za manualne postavke, svaku fotku za panoramu malo popeglati saturaciju i slicno u LR i onda spojiti...
Makar sam to zadnji put radio pred ohoho vremena... :(
 
Balaton - dijagonala istok-zapad od jučer, i za one "nevjerne" jedna  ekskluziva njihove ratne mornarice.  :mrgreen: zbog one narodne " yebesh državu koja more nema...  "

 
rocky6 said:
Balaton - dijagonala istok-zapad od jučer, i za one "nevjerne" jedna  ekskluziva njihove ratne mornarice.  :mrgreen: zbog one narodne " yebesh državu koja more nema...  "

..Balaton uvijek lijep za vidjet.. al' masio si temu ovog puta, ovdje se radi o panoramskim fotografijama, a ne o fotografijama panorame..  :mrgreen:

..jedna iz mobitela za primjer.. snimljeno jutros u vodama Tajlandskog zaljeva:

 
Safety said:
..Balaton uvijek lijep za vidjet.. al' masio si temu ovog puta, ovdje se radi o panoramskim fotografijama, a ne o fotografijama panorame..  :mrgreen:

..jedna iz mobitela za primjer.. snimljeno jutros u vodama Tajlandskog zaljeva:

steta sto nema jos malo prostora dolje (y)
 
Safety said:
..Balaton uvijek lijep za vidjet.. al' masio si temu ovog puta, ovdje se radi o panoramskim fotografijama, a ne o fotografijama panorame..  :mrgreen:

..jedna iz mobitela za primjer.. snimljeno jutros u vodama Tajlandskog zaljeva:
od druge i treće bi se dala "spojiti" panorama -ali fali jedna u sredini  :wink: , a kao što i diesel primjećuje lokacija mi je loša tj.smeta mi drveće..

safety, jel to sada vrijeme monsuna? zimski period?
 
diesel power said:
steta sto nema jos malo prostora dolje (y)

..ma bilo bi prostora i dolje, samo da sam ja prije znao da se mobitel da za ponoranu okrenuti i portretno  :mrgreen:

..evo popravka snimljeng jutros  :)
 
rocky6 said:
safety, jel to sada vrijeme monsuna? zimski period?

..ma sta ti ja znam.. ovdje uvijek kuha ko u cepteru.. red suca, red kise.. i tako 5-6 puta.. i uvijek vruce... znam jedino da u 8-9. mjesecu krece sezona tajfuna  :D

..i jedino me jos uvijek hebe sto je sad u 'ljetnom' periodu sunce na sjeveru.. trebalo mi je sto godina dok nisam shvatio da su me u skoli i izvidjacima lagali kad sam bio mali.. probaj se ti ovdje orijentirat po suncu, nikad ne znas gdje je  :mrgreen:
 
Safety said:
..Balaton uvijek lijep za vidjet.. al' masio si temu ovog puta, ovdje se radi o panoramskim fotografijama, a ne o fotografijama panorame..  :mrgreen:

..jedna iz mobitela za primjer.. snimljeno jutros u vodama Tajlandskog zaljeva:

po meni najlošija kopozicijska slika koju sam vidio, druga je ok :)
 
fjaka said:
po meni najlošija kopozicijska slika koju sam vidio, druga je ok :)

..ma slazem se s tobom  :) ovo su samo primjeri za panorama fotke, a i malo se igram mobom.. ne smatram ni ja ovo nekim foto uratkom... pa ovo bi na kraju krajeva trebao biti moto sajt, zar ne?  :D


..ali da malo popravim dojam, mozda ti se ova vise svidi:  :D

 
..ili mozda ova?.. slikano s mpra, a Singapur je u pozadini.. meni je osobno ovo draga fotografija (ili fotografije - 6 komada spojeno u panoramu) ne toliko kompozicijski, koliko zbog mnostva detalja i svih onih oblacica u pozadini... naravno, u full rezoluciji je toga puuunooo vise vidljivo.. :)
 
fjaka said:
Kujenčeva ropa - Lastovo

..jako lijepo  (y)




..s danasnje voznjice do Plivskih jezera.. prekrasna priroda.. sjene malo ostrije, jer sam pogodio taman u podne biti tamo  :D

 
Jezero Bajer- Fužine

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk