PC tema

Samsung smart TV žicom povezan sa routerom (Siemens Gigaset sx 763) več 2 godine bez problema povezan na internet. Od jučer se ne povezuje sa internetom, kod provjere veze izbaci poruku da je veza do routera u redu ali nije moguče povezivanje sa internetom-obratite se davatelju internet usluga
U postavkama rotera sve je ostalo isto,vidi se da je TV dobio IP adresu i koje je vrijeme spojen .Ostali uređaji spajaju se bez problema na internet.
Zvao T-com,oni resetirali liniju,router-ali i dalje ne radi.Što dalje?
 
ktm08 said:
Samsung smart TV žicom povezan sa routerom (Siemens Gigaset sx 763) več 2 godine bez problema povezan na internet. Od jučer se ne povezuje sa internetom, kod provjere veze izbaci poruku da je veza do routera u redu ali nije moguče povezivanje sa internetom-obratite se davatelju internet usluga
U postavkama rotera sve je ostalo isto,vidi se da je TV dobio IP adresu i koje je vrijeme spojen .Ostali uređaji spajaju se bez problema na internet.
Zvao T-com,oni resetirali liniju,router-ali i dalje ne radi.Što dalje?
jel na dhcp-u
 
MA-Zvone said:
Na poslu sam imao identične probleme sa Samsung SyncMaster-ima. Zamjena napajanja mi je rješila problem.

kolko te izašlo napajanje?
 
ktm08 said:
Šta je taj dhcp?

eliminacijsko pitanje..  :LOL: da vidi jel bu sad probal pomoć il kad bu imal više vremena.. :mrgreen:

nego, jel možeš na TV-u sam upisati IP adresu i da li možeš vidjeti na tim ostalim uređajima (bar na jednom) koji mogu na internet, koju IP adresu koriste?
 
stock said:
eliminacijsko pitanje..  :LOL: da vidi jel bu sad probal pomoć il kad bu imal više vremena.. :mrgreen:

nego, jel možeš na TV-u sam upisati IP adresu i da li možeš vidjeti na tim ostalim uređajima (bar na jednom) koji mogu na internet, koju IP adresu koriste?
Svi dobivaju različitu IP adresu. Na TV-u se dodjeljuje automatski.
 
ovo je sve ok.. jedino što bi probao (mada i ovako treba raditi) pod one "IP postavke" promjeniti IP adresu DNS poslužitelja u 8.8.8.8 . ostalo ostaviti isto.

aj probaj još jednu stvar, može i prije ovog DNS-a. - na routeru

Izbornik - Advanced settings
Pod izbornik - Internet connection -> Firewall - ako je na on, stavi na off - pa probaj onda..
 
jbga, možda će Zapru znati više..  :mrgreen:

al po ovome nije problem niti u postavkama niti u T-com-u, već u TV-u/mrežnoj kartici..  :misli:
 
probaj telku spojiti u drugi lan port, tj u neki u kojem drugi pc radi
Probaj mu ti sam upisati ip adresu
Ako imas mogucnost resetiraj mrezne postavke na tv-u
 
Odnija TV u drugi stan spojio na router i radi.Vratija doma na staro misto i proradilo i tu!