PH- Bjelovar- Križevci

Vedran_ZG said:
Ni ne moraju se svi slagat... :wink:


Niko nikog ne prisiljava d avozi gradske trke ak neće, al ko vozi trebao bi biti nagrađen a ne da još mora platit... :palacdolje:
Mislim da se sa ovako skupim startninama uništavaju mladi perspektivni vozači koji jednostavno nikad neće doć do izražaja ako im stari nema brdo love... :palacdolje:
 
z-1000mk said:
Niko nikog ne prisiljava d avozi gradske trke ak neće, al ko vozi trebao bi biti nagrađen a ne da još mora platit... :palacdolje:
Mislim da se sa ovako skupim startninama uništavaju mladi perspektivni vozači koji jednostavno nikad neće doć do izražaja ako im stari nema brdo love... :palacdolje:

Sve stratnine če biti kao i proišle godine, i zato ne dižite paniku bez razloga.
 
59 said:
Sve stratnine če biti kao i proišle godine, i zato ne dižite paniku bez razloga.

Ma diskutiramo.... (y)
 
Upravo čitam pravilnik za PH u cest.moto utrkama u Dodatku br.01 pod stavkom CMU 01.11 lijepo sve piše.
I još na kraju ako se utrka vozi u sklopu AA onda je startnina 140 eura. :palacdolje:

Jeb... ti ja takav savez kad nam nemože trku odvojeno organizirat ali glavno da imaju novaca za platit si dnevnice od par tisuća kuna.
I to tako već traje 20 godina. :palacdolje:
Kažu motosport umire....pa kako i neće kad nas vlastiti savez ubija i u njemu ljudi koji nemaju pojma kak motor i izgleda a kamoli kako se pali. :x :x

Druga stvar je da gradske utke se ne bi smjele bodovati za Prvenstvo nego bi trebale biti pozivne pa tko želi neka vozi.
Pa bogte otišao sam trke vozit da ne riskiram po cesti i onda još moram tamo glumit gladijatora.
I šta je opčenito to utrka......to se zove utka.????? Pa to je SMIJEH.Nemožeš gas dat ,nemožeš kočit a niti se nagnut i to se boduje za PH.
Sad zamisli nekog vozaća koji se strašno vozi po pisti i onda spuši prvenstvo zbog dvije utke u kojima nije htio glavu izgubit jer u biti to nema veze sa sportom.

A možda bi trebalo pustit i promet pa da bude zanimljivije. Onako između kamiona i traktora pa op op pješak i tak.Baš pravo sportski.

I da nezaboravim na kraju uz te sve startnine i pederluk :palacdolje: dođeš u Panoniaring i gle vraga nemreš startat trku za SVOJE PRVENSTVO jer se nisi kvalificirao u TUĐEM PRVENSTVU. A zašto?
E to bi volio da mi netko iz našeg dragog saveza to objasni.
K A T A S T R O F A :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
Sad si me sjebo , a ja taman htio u KMS racing tim , kak da sad je vozim PH , ja se samo znam preseravat po gradu ... a tu nesmem vozit zato kaj si ti očeš bit dobar s SERT-om .... k tome još i savez zajebavaš , nebuju te zato ni registrirat hteli ... :shock:
 
odavno se zna da savez i ta cijela priča ne funkcionira kak bi trebala, a najviše to osjete entuzijasti koji vole ovaj sport.
sramota je uopće da vozači trebaju plačat startnine...
ma..
 
zweky said:
odavno se zna da savez i ta cijela priča ne funkcionira kak bi trebala, a najviše to osjete entuzijasti koji vole ovaj sport.
sramota je uopće da vozači trebaju plačat startnine...
ma..

...mislim da smo na ovom forumu lani u ovo doba vodili istu debatu,startnine i gradske utrke.Kome se da nek malo potraži.Na sreću,ovi moji iz moto-crossa su zasad odustali,ali je bilo isto tak "blizu" uvođenje startnina od ove godine.Mi u Savskom Marofu imamo prvu utrku(Uskršnji ponedjeljak),i uz sve probleme(umro nam je predsjednik),još nam bi samo trebao bojkot vozača zbog startnina :palacdolje: .Pozdrav,odoh dalje sređivat papirologiju za utrku :wink: .Bok.
 
KAZE said:
Upravo čitam pravilnik za PH u cest.moto utrkama u Dodatku br.01 pod stavkom CMU 01.11 lijepo sve piše.
I još na kraju ako se utrka vozi u sklopu AA onda je startnina 140 eura. :palacdolje:

Jeb... ti ja takav savez kad nam nemože trku odvojeno organizirat ali glavno da imaju novaca za platit si dnevnice od par tisuća kuna.
I to tako već traje 20 godina. :palacdolje:
Kažu motosport umire....pa kako i neće kad nas vlastiti savez ubija i u njemu ljudi koji nemaju pojma kak motor i izgleda a kamoli kako se pali. :x :x

Druga stvar je da gradske utke se ne bi smjele bodovati za Prvenstvo nego bi trebale biti pozivne pa tko želi neka vozi.
Pa bogte otišao sam trke vozit da ne riskiram po cesti i onda još moram tamo glumit gladijatora.
I šta je opčenito to utrka......to se zove utka.????? Pa to je SMIJEH.Nemožeš gas dat ,nemožeš kočit a niti se nagnut i to se boduje za PH.
Sad zamisli nekog vozaća koji se strašno vozi po pisti i onda spuši prvenstvo zbog dvije utke u kojima nije htio glavu izgubit jer u biti to nema veze sa sportom.

A možda bi trebalo pustit i promet pa da bude zanimljivije. Onako između kamiona i traktora pa op op pješak i tak.Baš pravo sportski.

I da nezaboravim na kraju uz te sve startnine i pederluk :palacdolje: dođeš u Panoniaring i gle vraga nemreš startat trku za SVOJE PRVENSTVO jer se nisi kvalificirao u TUĐEM PRVENSTVU. A zašto?
E to bi volio da mi netko iz našeg dragog saveza to objasni.
K A T A S T R O F A :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
...neću reć ni da se slažem niti da se ne slažem, neg bi te samo pital da si ti recimo u mogućnosti i da organiziraš prvenstvo Hrvatske, kak bi po tebi to izgledalo, koje bi se utrke vozile, gdje i sl., odnosno ti ovdje ne iznosiš nikakav prijedlog i rješenje nego samo svoje protivljenje nećemu što je godinama tako. :neznam:
...ja nikog ne branim, niti zauzimam nikakv stav, pa da me krivo ne shvatiš ja sam samo znatiželjan!  (y)

...nisam ni ja za gradske utrke, al niti sam protiv sve dok ne postoji neka alternativa! :neznam:
 
Alternativa bi bila da se nas savez bolje pobrine da mi vozimo kvalitetnije utrke. Ako mogu Madjari, Svicarci i slicni dobiti na Grobniku svoju utrku,ne vidim zasto mi ne mozemo dobiti svoju na hungaroringu i panonijaringu. Da imamo 3 grobnika, jedan hungaroring i jedan panonijaring, te eventualno neku utrku poput osijeka ili kad bi se uredila pozega to bi bilo puno kvalitetnije prvenstvo. Ali o tome svemu mora brinuti savez. Potpuno isto kao sto se federacija brine da se Alpe Adrija prvenstva ne voze na neadekvatnim stazama i stalno stiscu vlasnike i voditelje staza za izmjenama, tako bi savez trebao pristupiti prema domacim organizatorima. Ako Grobnik moze kopat cijelu zimu, mogu i drugi iz svog proracuna izdvojit da se urede neke stvari. No ta pravila i te ristrikcije mora uvest savez. Nece vozaci ici u Panonijaring dogovarat zasebnu utrku, to treba delegat saveza napraviti. koliko se ja sjecam na niti jednoj utrci prosle sezone nije bilo niti jednog delegata iz Saveza. Vjerojatno u proracunu nije bilo dovoljno novaca da se plati trosak puta i dnevnica, ali di je tu ljubav, nama niko nije platio trosak puta i dnevnice pa smo ipak isli. Neki su se iz Panonije vratili bez odvozene utrke sa hrpom potrosenih novaca. ko ih je pitao za refundaciju a greska zasto je tako bilo je iskljucivo od Saveza.

I da ne nabrajam vise ...  :mrgreen:
 
Saša 69 said:
Alternativa bi bila da se nas savez bolje pobrine da mi vozimo kvalitetnije utrke. Ako mogu Madjari, Svicarci i slicni dobiti na Grobniku svoju utrku,ne vidim zasto mi ne mozemo dobiti svoju na hungaroringu i panonijaringu. Da imamo 3 grobnika, jedan hungaroring i jedan panonijaring, te eventualno neku utrku poput osijeka ili kad bi se uredila pozega to bi bilo puno kvalitetnije prvenstvo. Ali o tome svemu mora brinuti savez. Potpuno isto kao sto se federacija brine da se Alpe Adrija prvenstva ne voze na neadekvatnim stazama i stalno stiscu vlasnike i voditelje staza za izmjenama, tako bi savez trebao pristupiti prema domacim organizatorima. Ako Grobnik moze kopat cijelu zimu, mogu i drugi iz svog proracuna izdvojit da se urede neke stvari. No ta pravila i te ristrikcije mora uvest savez. Nece vozaci ici u Panonijaring dogovarat zasebnu utrku, to treba delegat saveza napraviti. koliko se ja sjecam na niti jednoj utrci prosle sezone nije bilo niti jednog delegata iz Saveza. Vjerojatno u proracunu nije bilo dovoljno novaca da se plati trosak puta i dnevnica, ali di je tu ljubav, nama niko nije platio trosak puta i dnevnice pa smo ipak isli. Neki su se iz Panonije vratili bez odvozene utrke sa hrpom potrosenih novaca. ko ih je pitao za refundaciju a greska zasto je tako bilo je iskljucivo od Saveza.

I da ne nabrajam vise ...  :mrgreen:
...jako ti je opsežan post, pa ću samo reći da se je slažem sa gotovo svime kaj si napisal! Problem je u zasebnim utrkama u sklopu Alpe Adrije što vozači koji voze i to prvenstvo bi imali 2 utrke u jednom vikendu, što samim time znači i duple troškove u vidu stratnina, guma, goriva, etc., a da ne spominjem i fizičku iscrpljenost. Ruku na srce ima i vozača koji to zaista voze, dal po zahtjevu sponzora ili iz vlastitih interesa sasvim je nebitno ali ih ima i mislim da treba misliti i na to odnosno njih! ..meni osobno Panoniaring kao i još nekima nije ostal u lijepom sjećanju, ali mi je dao do znanja neke stvari i sigurno jedno iskustvo više i nije mi žao kaj sam išel tam i bacil 260 eura za stratninu i treninge, a vratil se doma bez odvožene utrke! :LOL:

...bitno je da počinjemo iznosit svoja mišljenja, stajališta i želje ka promjenama i boljitku, a ne da samo kritiziramo gradske utrke, a samim time i organizatore gradskih utrka koji stvarno se svake godine toliko trude da je to zapravo jako teško opisat riječima, a niti su oni krivi što nam je prvestvo ovakvo ili onakvo! :mrgreen:
 
KAZE said:
Sad zamisli nekog vozaća koji se strašno vozi po pisti i onda spuši prvenstvo zbog dvije utke u kojima nije htio glavu izgubit jer u biti to nema veze sa sportom.
kolko ja znam svi vozači koji jure po stazi jure i u gradu :misli: kec, điđi, gajs, kemo, dampa, prekušić itd da ne nabrajam, a mogu se kladit da bi i kerbl ili camlek ili tak neki vozač koji vozi sam po stazama koji je neka klasa vozača i da opće ne vozi motor po gradu,da bi kod nas na gradskima jurili

a ovo da se vozi posebna trka ph, može al onda nek je nekog drugog datuma a ne kad je aa,jel dvije trke su previše u dva dana a ne u jednom, i još dva para guma više, jedne za kvalifikaciju i za trku jedne, dosta naših vozača će se ove god aa posvetit kolko ja mislim, onda da se na panoniji vozila posebna trka ja bi vozil aa, i još dosta vozača koje znam
nisam ja predlagal da se vanbi vozi, najbolje onda stavit na grobnik sve i gotovo, da se mene pita ja bi 2 grobnika metnul, 3 trke na istoj stazi su previše, i tu onda dođe do izražaja ko tu vozi, a ne da nekom vozaču sjebu neko mjesto gradske trke, sjebalo bi njemu najviše da se grobnik makne
 
Mato ajde ne laprdaj, ti se tako i onako sjebes na pocetku sezone pa ne potrosis niti 10% novaca koje trose drugi vozaci a kao aktivni si trkac  :jesus:
 
Saša 69 said:
Mato ajde ne laprdaj, ti se tako i onako sjebes na pocetku sezone pa ne potrosis niti 10% novaca koje trose drugi vozaci a kao aktivni si trkac  :jesus:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

mato svi su te skužili :LOL: :LOL: :LOL:

najbolje da ni ne voziš ovu sezone neg sve na cajku potrošiš :mrgreen: :mrgreen:


šalu na stranu

mislim da mato po potrošnji je u vrhu ph-a jer treba posložit motor svaki put kad padne  :mrgreen: a to nije rijetkost :mrgreen:
 
Ak se vozi vise put na grobniku, jel se nemre slozit da se jedna trka vozi u kontra smijeru?  :misli:
 
burnout said:
Ak se vozi vise put na grobniku, jel se nemre slozit da se jedna trka vozi u kontra smijeru?  :misli:
mislim da izletne zone bi bile glavni problem kod toga tako da je to nemoguće


sjećam se da su to davno neki htjeli napravit još dok je moj stari auto-trke napravio i nije se vozilo baš iz tog razloga  :wink:
 
marko88 said:
mislim da izletne zone bi bile glavni problem kod toga tako da je to nemoguće


sjećam se da su to davno neki htjeli napravit još dok je moj stari auto-trke napravio i nije se vozilo baš iz tog razloga  :wink:

To uopće nije nemoguće, problematična su četiri zavoja koja se daju riješiti usporenjem i dodatnom zaštitom , no pitanje je da li se smije to napraviti na stazi koja ima međunarodnu homologaciju.
 
baxy said:
To uopće nije nemoguće, problematična su četiri zavoja koja se daju riješiti usporenjem i dodatnom zaštitom , no pitanje je da li se smije to napraviti na stazi koja ima međunarodnu homologaciju.

on je mislio na PH ali ja iskrenomislim da bi na ulasku u rupu (brzi desni) letili van ko muhe  :mrgreen: :mrgreen: