PH starih kanti 2022 !

Citam duze vrijeme ovaj forum i evo nije mi jasno par stvari. Kakvo je to prvenstvo di se pravilnik prati tek toliko da se prati? Di je sst prvenstvo a voze se ssp i sbk motori? Kakvog smisla ima uopce i doci na trku dok neko vozi sa ne regularnim motorom al ajde to moze jer je bitno da ima sto vise vozaca. Zasto se ne slozi za brzince po uzoru na Slovensko prvenstvo di se vozi Pannonia i Grobnik?
 
pa7qj4t.png


Napeta utrka za najbitnije mjesto, četvrto :D :D :D
 
eto,obavili su i Grobnik, neki su imali problem kod starta :mrgreen: :mrgreen: (y)
 

Attachments

  • 2D5A0782.JPG
    2D5A0782.JPG
    5 MB · Views: 0
  • 2D5A2143.JPG
    2D5A2143.JPG
    5.3 MB · Views: 0
  • 2D5A2137.JPG
    2D5A2137.JPG
    6.2 MB · Views: 0
  • 2D5A2136.JPG
    2D5A2136.JPG
    5.8 MB · Views: 0
  • 2D5A0831.JPG
    2D5A0831.JPG
    5 MB · Views: 0
  • 2D5A0824.JPG
    2D5A0824.JPG
    5.5 MB · Views: 0
Danas je taman ovu forumsku ekipu uhvatila kisa pred njihov start i uoci utrke...

Al dobro svi zivi zdravi nakon trke... i ovi na gumama za suho i ovi na kisnim 😁
 
  • Like
Reactions: go-go and pikacu79
Mario daj jos koju sliku 👍

Ja ni ne slikam kad vidim tebe znam da je sto se tice slika sve pod kontrolom 😁
 
Nero je zadužen za sastavak i slike, a ja sam pobacam na fejs:mrgreen:Ispravak, i Vuhec se počeo baviti pisanjem, a bud i on slika ubacio, svojih naravno
 
  • Like
Reactions: karadolo46
još par samo
 

Attachments

  • 2D5A0714.JPG
    2D5A0714.JPG
    5.5 MB · Views: 0
  • 2D5A0731.JPG
    2D5A0731.JPG
    5.5 MB · Views: 0
  • 2D5A0781.JPG
    2D5A0781.JPG
    5.1 MB · Views: 0
  • 2D5A2136.JPG
    2D5A2136.JPG
    5.8 MB · Views: 0
  • 2D5A2137.JPG
    2D5A2137.JPG
    6.2 MB · Views: 0
  • 2D5A2142.JPG
    2D5A2142.JPG
    5.8 MB · Views: 0
  • 2D5A2143.JPG
    2D5A2143.JPG
    5.3 MB · Views: 0
  • 2D5A2152.JPG
    2D5A2152.JPG
    7.1 MB · Views: 0
  • 2D5A2178.JPG
    2D5A2178.JPG
    6.2 MB · Views: 0
  • 2D5A2180.JPG
    2D5A2180.JPG
    5.5 MB · Views: 0
Grobnik!

Jedina prava staza :)

TL;DR

Kao pripremu, promijenio sam ulje, nadolio famozni motorkot, prčkao opet po karbovima (povećao glavnu diznu, podigao igle gore), stavio gume za suho (ostale kišne od Broda). Već sam dobro uhvatio ruku, već brzo ide montaža demontaža guma (čak ih ne grebem po rubovima :D ), a i karbovi mi više nisu SF.

Malo sam sve odradio navrat/nanos, bez da sam stigao testirati, jer sam motor sam poslao u četvrtak(da odrade tehnički), a ja sam planirao doći u petak na slobodni trening.

Dva sudara na autoputu su odlučila drukčije, pojavio sam se na stazi u 5 (trening završio u 16:35).

Malo popizdio, ali OK. Jbg.

U subotu izlazim, poprilično samopouzdan (bez ikakvog razloga). Lampica mi je crtao putanje i kao gdje što kočiti, ali sam ja to kurac zapamtio. Vrijeme idealno (iako je bila najavljena kiša).

kHscoYu.jpg


Uglavno, samo sam zapamtio da se koči na 150 na Zagrebački. Prvi krug, ja kočim na 250. To ne valja, pa ću poslušat Lampicu. I tako držim pun gas, dolazi zagrebački, tabla 150, dižem se gore, kočim...zadnja blokaje i userem se. Kužim da nemam muda slomit u ovoj situaciji, već samo pustim motor ravno. Znam da je pijesak duboko tamo i da se jako lako iskobečit. Koristim svoje enduro sposobnosti(duge noge) i puštam sve, te držim motor uspravno. Ulijećem u pijesak, feeling je da je motor dopola u njemu. Prešaltam ga iz treće u prvu, upalim i krenem se iskopavati van. Hvala bogu na mojih 193cm i dugim nogama, pa malo mašinom malo gurkanjem, vadim motor vani i nastavljam vožnju. Meni je djelovalo godinama, ali ispada da sam ovaj krug bio sporiji 30tak sekundi od ostalih :D :D :D i nije neka drama.

Nakon treninga, gledam vrijeme, 1:56. Jadno jbg, ali što je tu je. Ostali su brži, ali nema veze. Motor djeluje OK, samo se malo guši u 6toj, na punom gasu, mislim da su dizne ipak malo prevelike. To ću morati smanjiti za Požegu. Puno je bolji nego prije, kad se gušio na niskim okretajima. Za utrku znam da će biti urnebes. Skupa su klase 6-10, a ti mali motorići odlično startaju. Ja sam na 10 mjestu (od nas 28 u ove 4 klase). Start falivam, predaleko mi je ručica kvačila, te me obilazi 7-8 motora. U dvojci je urnebes, puštam sve da prođu i čekam da se situacija malo raščisti. Do riječkog skidam par njih sa sporijim motorima i nalijećem na Rilju i Grosa (klasa 6?). Njih dva su brži od mene na ulazu, ali koristim snagu suzukija i prolazim obojicu do zagrebačkog. U dvojci me opet skoro stižu, a u riječkom me Gros i prolazi. Na izlazu opet ja prođem njega i onda se malo posložim u glavi i ubrzam. Idući krug vidim kako je Rumenović odradio zagrebački kako i ja na kvalifikacijama (u pijesku), samo se nije uspio iskopati. Odradim i svoj najbrži krug (1:55), te završavam trku. Imam još hrpu toga za popraviti (debelo rano kočim, panika me još u nagibu), te to planiram ispraviti treniranjem ove zime :D . Sve u svemu, OK. Nadao sam se boljem sutra :D

Nedjelja je bila svoja priča. Opet je sunce vani, izlazim na warmup, nekako lijeno. Dogovorio se s Vuhecom da ćemo se probati na izlazu, navodno je moj motor brži (on kaže 4 dužine u tih parsto m). Na ciljnoj me prolazi iz zavjetrine i taman se mislim idem zakočiti, kad ono ručica kočnice zablokirana :eek: :eek: :eek: Srećom, rano sam išao kočit, pa zaustavim zadnjom i nižima i skrenem na izlaz iz boksa. Tamo skužim da su mi se okrenuli prekidači i fizički blokirali ručicu :x . Okrenem ručicu i dovučem se do boksa. Tamo me dočekao Zlatko, koji je pronašao zamjensku vidu, te smo je osigurali da se ne odvidava više. Kao task, sebi sam stavio pronaći neke alternativne prekidače, koji će biti manji i da se ovo više ne može dogoditi.

Naša utrka je kasno, tek malo prije 4 i lagano se pribojavam ''riječke situacije''. Riječka situacija je ta da kiša uvijek dođe. Osobitno kad je ne želiš. Naravno da je u 2 počela kiša. Ali ne jako, već lagano da te jebe u zdrav mozak. Malo nakon toga staje, staza se suši, a 125ice izlaze na kišnim gumama. Uzvrpoljio sam se, idem ovamo onamo, pitam druge Domagoje šta ćemo, trčim u boks mijenjati, pa odustajem....kiša staje.

U 15:40 kiša opet lagano počinje. Mislim se, valjda neće. Izlazimo na stazu, samo su Zdes i Salopek na kišnima. Naravno da kiša pojačava. Krug zagrijavanja, staza mokra. Moram reći, iako je mokra, skroz ok drži. Startamo, a ovi mališi divljaju lijevo desno, ja usporavam, stvarno nemam nimalo iskustva, a još manje volje za past. Kužim Rumenovića dva motora ispred mene i krenem lagano ubrzavat. Logika je, ako može on, mogu i ja. Plan je da se dovučem iza njega, te ga onda na kraju i obiđem. Na moje iznenađenje, on mi djeluje dosta sporo, te ga prolazim. Mislim se kako sam se pojeba, jer će on sada napraviti meni što sam ja planirao njemu. U idućem krugu, vidim da je Dragan kliznuo. Ubrzavam dalje, da me Rumeni ne obiđe :D . Na pravcu za zagrebački skužim Jovu kako se vuče i skužim da je usporio jer nema Dragana više, pa mu se ne isplati riskirati. Obiđem ga i vozim dalje... Na riječkom skužim Rumenovića (odustao) i skužim da trebam samo završiti. To i radim, vozim lagano iza Vilima. Na izlazu za ciljni se mislim, možda bi ga trebao bići (iako je bespotrebno) i krenem ubrzavati, ali ga do cilja ne stižem.

Ugl, završio čitav, bodovi su tu (više nisam četvrti već peti) i to je to.

Šteta za kišu, veselio sam se drugoj utrci, ali imam cijelu zimu i proljeće.

Fotke ću ukrasti s fejsa kad ih Mario postavi.

Vidimo se u Požegi :)
 
Bravo Roso, odličan opis utrka na Grobniku.

Ja sam u četvrtak postavio boks uz LRP team iz PL za koji vozi Novosel, inače jako simpatičan i brz mladić.
Ozbiljan team, ogroman kamion, majke mi.
Ne znam kako i kada se dogodilo da smo pili prvo moju rakiju, pa njihovu, pa opet moju, pa došli neki Rusi, pa Njemci, pa Bugari, Rumunji,
pa Kurta i Murta... ukratko, pravi Alpe Adria dernek.
Ujutro svi razbacani ko atomska bomba.
Ovi iz LRP teama mi se nešto baš i ne raduju!?

Upalio kombi, preselio box, nastavio pit...
 
Bravo Roso, odličan opis utrka na Grobniku.

Ja sam u četvrtak postavio boks uz LRP team iz PL za koji vozi Novosel, inače jako simpatičan i brz mladić.
Ozbiljan team, ogroman kamion, majke mi.
Ne znam kako i kada se dogodilo da smo pili prvo moju rakiju, pa njihovu, pa opet moju, pa došli neki Rusi, pa Njemci, pa Bugari, Rumunji,
pa Kurta i Murta... ukratko, pravi Alpe Adria dernek.
Ujutro svi razbacani ko atomska bomba.
Ovi iz LRP teama mi se nešto baš i ne raduju!?

Upalio kombi, preselio box, nastavio pit...

Možda mi to fali za deset sekundi dole... :D
 
  • Like
Reactions: GePeZe
Mario je uploadao, pa ja kradem s njegovog fejsa Mario Ivic Foto :

Što se ostalog tiče, AA je bio poprilično zanimljiv.

Majcan od naših je spustio vrijeme na 1:30,5, što je jebeno. Spominjao je neki problem s rukom, navodno je gubio snagu u desnoj ruci. U svakom slučaju, završio je prvu trku 8, drugu 4, jako je malo falilo da uhvati postolje. Čiko se također ubrzao, ušao je u 31. Jako me veseli što još postoji volja i talent u naših da idu dalje.

Tisućice sam propustio zbog peripetija s gumama, žao mi je jedino što je druga trka sbk-a bila pokvarena kišom.

Da se vratimo na Old Bucket Championship 2022.

Vlakić :)

XECxGUw.jpg


Miss staraca, nikad mi ne može dosaditi gledati ovaj bike:

IZND30j.jpg


hPTtw48.jpg


e2jsLtG.jpg




Rumenović:

VrceQDu.jpg


y9yaAy2.jpg


tupGuAS.jpg


Vuhec, inače me on najviše rastužio. Bio je neveseo, Honda ga nešto muči...

NpsHS1i.jpg


LWYrWO4.jpg



Nepoznati Bucko:

E8wBmkH.jpg


lJWvBZZ.jpg


QY3rbjp.jpg
 
DK Lovrić:

rBDgle2.jpg


jBMcRqt.jpg


Jovo i Lepa Brena

9hq1K8e.jpg


NHOIS9o.jpg


Vjeko divlja

3WB8NUX.jpg


WmvkgwG.jpg


362fG79.jpg


Dragan, nadam se da je sve OK s njim i motorom, pao je u drugoj trci. Inače je spasio mene, prodao mi je gume :D

3MUGDWD.jpg


G290hS3.jpg


Rain man :D

lxFD6nC.jpg


VFsA9AA.jpg


Fajfar, jebeno brz, šteta za drugu utrku

RsNMhv9.jpg


Lajkam boju

SE2V6ND.jpg


7Tb5vbT.jpg


Gros, moram reći da jebeno vozi i bas ga je lijepo vidjeti u akciji:

bIEMeZq.jpg


Meni nepoznat motor, djeluje kao da je totalno out of space u ovoj klasi, navodno VFR400? ako sam dobro čuo

SXCH3YT.jpg


Gospodin :)

sIsCvBi.jpg