Piaggio skipper st 150

da,gumica kosta 10kn,ali kako se svi bunite na cijenu filtera ulja to mi je smijesno :LOL:
 
Ajme, uvik neke muke bez razloga.
Iden sad odvit vidu (čep) od kartera da ispustim ulje i ne ide nikako.
Jeli stegnuto bilo prejako, jeli zapeklo pitaj boga.
Jedamput mi je ključ izletia sa vide pa me sve strah da je ne izližen. Zaletit ću se posli do majstora nekog da mi on to sa nekim svojim boljim alatom proba odvidat.
Neki savjet?
 
sa gedorom odvidajte,te vide svi jako stezu,tako je meni na runneru bilo kad sam ga kupio, ja sam morao stavit gedoru,ispod nesto podlozit i svom tezinom sa nogom odvidati...tu vidu netreba jako stiskati...
 
Ma tia san isprva sa gedoron ali nikako da mi upadne na maticu jer cijev auspuha smeta polugi gedora. Milimetar mi fali.
Da ne skidan sad auspuh jer stvarno nemam trenutno kod sebe neke alate (mora bi se gore zavlačit sa nekim ključićem, gedora malih i produžetak za do izlaza auspuha nemam) zaletit ću se do majstora.
Malo san već "načea" zube od vide kad mi je izletia ključ pa me je sve strah da ne napravim s*anje.
U slučaju da poželim novu vidu (čep) kartera koja je cijena?
 
neznam koliko kosta taj cep,ali sa kljucem ces jako tesko odvidati i samo ces unustiti glavu vide,skini auspuh i sa gedorom odvidaj...
 
Bia san do majstora, proba je on sa svojim ključem jednostavno ne ide.
Stoji na mjestu. Pa ko je to toko zatega nije mi jasno i kako je bit će i malo zapeklo, ne ide.
Neznam šta ću sad napravit. On meni može tamo gdje se uljeva ulje sa jednom posebnom pumpom ispumpat staro ulje vani ali mislim da to i nije neko riješenje.
Moga bi ga odnit i u piaggio servis, ali nisam siguran da bi i oni mogli odvit?
 
vadenje starog ulja na taj nacin nije nikakvo rijesecenje,ali ne kuzim ni tebe ni tog "majstora" pa skinite taj auspuh, nabi gedoru i odvidat ces,sta places oko te gluposti...
 
Pa on i je uzea gedor. Auspuh se nije mora skidat jer je njegov gedor uži i uspia je uć između kartera i cijevi auspuha.
E sad, jedino šta je gedor u poziciji da se morao rukom odvidavat. On je pokušao svom snagom i nije uspio.
Napominjem da gedor nije proklizao, nego vida jednostavno ne mrda sa mjesta.
E sad dali ipak skinut auspuh pa da poluga gedora dođe u poziciju gdje će se moči i nogom pritisnuti, ali strah je da šta ne pukne?

Nije da plačem, ni po meni riješenje nije ispumpavanje ulja, ali vida ne mrda.
 
kazem ti nisam ni ja svoju mogao sa rukom odvidati,zato sam stavio goderu i onda ispod nesto podlozio tako da gedora nebi ispala sa vide i jednostavno sa nogom odvidao, i sa nogom je isla tesko tako da nema tog boga koji bi ju sa rukom odvidao...
 
Uhvatia me mrak dok san skinia auspuh pa ću sutra nastojat odvidat tu vidu.
Nego jedno usputno pitanje, šta ako sutra oštetim vidu od vani (izližem joj zube), ima li ljudi koji to uopće mogu sredit takvu izlizanu vidu da se odvida.
Šta se radi u takvim slučajevima?
 
Pero_ said:
Uhvatia me mrak dok san skinia auspuh pa ću sutra nastojat odvidat tu vidu.
Nego jedno usputno pitanje, šta ako sutra oštetim vidu od vani (izližem joj zube), ima li ljudi koji to uopće mogu sredit takvu izlizanu vidu da se odvida.
Šta se radi u takvim slučajevima?
taj se saraf stisne na 30nm....To je dovoljno. Ako nije glava matice ostecena....uzmi dobar gedore 24...i pneumatski pistolj.....i da vidis kako ce popustiti...Imao sam slucajeva...konjine to stisnu ludjacki....a nema potrebe...Kupi si usput nov saraf... (y)
 
Za novi šaraf sam već zvao danas to se u svakom slučaju mjenja  (y)
Samo da mi je ovu mrcinu odvrnut. Najjačom snagom ruke nije išlo. Sutra ću probat nogom.

Glava je mrvicu oštečena, ali gedor sa svom snagom ruke nemože skliznut kroz nju pa pretpostavljam da je u redu.
Da sutra odem do majstora da mu kažem da mi to sa pneumatskim proba?  Postoji li mogučnost da se ovakvom silom ošteti blok motora?

I šta napraviti ako se glava vide ošteti toliko da ključ skliže sa glave?
 
Pero_ said:
Za novi šaraf sam već zvao danas to se u svakom slučaju mjenja  (y)
Samo da mi je ovu mrcinu odvrnut. Najjačom snagom ruke nije išlo. Sutra ću probat nogom.

Glava je mrvicu oštečena, ali gedor sa svom snagom ruke nemože skliznut kroz nju pa pretpostavljam da je u redu.
Da sutra odem do majstora da mu kažem da mi to sa pneumatskim proba?  Postoji li mogučnost da se ovakvom silom ošteti blok motora?

I šta napraviti ako se glava vide ošteti toliko da ključ skliže sa glave?
zato nemoj nogom..jer ce ti kljuc pobjec u krivo...i sjebati ces glavu matice definitivno. Odi do mestra i nek pistoljem laganini par puta krkne....popustit ces... :wink:
 
Okasti kljuc i nabi neku cijev na njega mora popustiti. Naravno ako ima pristupa. Meni se par puta desilo da ovom metodom odvrnem i ono sto pneumatski pistolj ne moze 
 
ajde po treci ili cetvrti put,zaboravi kljuc za odvidavanje te vide,stavi gedoru,podlozi nesto i nogom odvidaj...pa tu se raspravlja o odvidavanju vide kao radimo generalku...boze sacuvaj  :mrgreen:
 
Sačuva je bog!  :mrgreen:
Govori majstor mogu ti ja "forcat" ali ako šta pukne na tvoju je odgovornost.
Ja posudia od njega dobar gedor, podložia kako je malaguti napisa, trznia 2 puta i popustila.  (y)
Uf, problemi oko ničega. Ali problemi  :wink:
 
Pero_ said:
Sačuva je bog!  :mrgreen:
Govori majstor mogu ti ja "forcat" ali ako šta pukne na tvoju je odgovornost.
Ja posudia od njega dobar gedor, podložia kako je malaguti napisa, trznia 2 puta i popustila.  (y)
Uf, problemi oko ničega. Ali problemi  :wink:
a sta sam ti je rekao :wink:
 
malaguti said:
ajde po treci ili cetvrti put,zaboravi kljuc za odvidavanje te vide,stavi gedoru,podlozi nesto i nogom odvidaj...pa tu se raspravlja o odvidavanju vide kao radimo generalku...boze sacuvaj  :mrgreen:
opet ti nesto ne pase ?  :misli:
 
bmw m 5 said:
opet ti nesto ne pase ?  :misli:
:mrgreen: :mrgreen: me ne,nego komplikacije 5 dana oko vide koja se na kraju odvidala kako sam napisao par puta...