Piaggio Vespa PX200

Meni troši oko 4.5 litara kada se normalno vozim, a ako je gas do kraja onda puno više ali to ne prakticiram previše.
2 Nike: koliko dođe samo prijenos i ima li to smisla ugrađivati bez kita?
računaj da na taj kit moraš staviti i novu glavu (ili brusiti staru) i još nova radilica. pa bi novi auspuh... popne se to na dobru cifru
 
Lemmy said:
Meni troši oko 4.5 litara kada se normalno vozim, a ako je gas do kraja onda puno više ali to ne prakticiram previše.
2 Nike: koliko dođe samo prijenos i ima li to smisla ugrađivati bez kita?
računaj da na taj kit moraš staviti i novu glavu (ili brusiti staru) i još nova radilica. pa bi novi auspuh... popne se to na dobru cifru

Prijenos 24/63 je 859 kuna
Prijenos 23/64 je 750 kuna

Ja ću ugraditi prijenos bez kita pa ću ti javiti kako ide i kolika će mu bit potrošnja.I za kit za px 200 ne treba mijenjati radilicu, a Malossi ne proizvodi ni drukčiji auspuh
 
ja sam sa svojom skinuo nekih 30ak tisuca...

ono sto me smetalo je precesto busenje zadnje gume(2-5puta godisnje) i premali kotaci.. sjebe ledja :evil:


i potrosnja od 4-4.5L uz standardno trosenje ulja nije bas neki ekonomik za te performanse :? ..ali zato ide na kraj svijeta..

novu nebih preporucio nikome, ali polovnu staru PXicu za sitnu lovu naravno :cool:
 
Prijenos 24/63 je 859 kuna
Prijenos 23/64 je 750 kuna

Ja ću ugraditi prijenos bez kita pa ću ti javiti kako ide i kolika će mu bit potrošnja.I za kit za px 200 ne treba mijenjati radilicu, a Malossi ne proizvodi ni drukčiji auspuh[/quote]

Čitao sam da ne treba nova radilica ali bi bilo dobro modificirati staru jer više goriva povuče ako se skine jedan dio s radilice. Ima novih pripremljenih za malossi kit za kojih cca 100 eura. Malossi ne proizvodi auspuhe ali ima drugih proizvođača koji prave strašne stvari (full krom i ostalo) ali i cijena je paprena. Imam test 10-ak auspuha na stolu rađeno sa krivuljama snage i momenta. Ako hoćeš pošaljem ti... Dobar auspuh dođe i do 300 eura ali sam nalazio takve na e-bayu nove po znatno nižim cijenama pa pogledaj malo i tamo. možda se nađe nešto povoljno...
Svakako javi za prijenos!
 
jebote, meni jučer nakon silaska s rinzola (0.5 km/h) ostala ručka gasa u ruci, gledam ja koji kurac se događa?! skinem poklopac volana i vidim da je pukla poluga ručke gasa na pola :shock:
došo frend po mene s kombijem i odma na črnomerec kod Horvata po novu polugu (70 kn) i sam sam ju montiro za pol sata... i vozi dalje :D
 
brzo si to sredio.. :)

e sad malo pitanje.. :) kako da obojam svoju "makinu"? :) :)

lajsne znaci ima za kupit? zmigavci? retrovizor? i takvi detalji... :)
e sad..za iza..kao gepek..jel ima neka orgigi kutija..il nes slicno? :)

fala..i sorry na gnjavazi.. :)

iako je ovih dana bilo hladno..nisam se dao.. :) smrzo sam se.. :) al je ok.. :) nabavio sam si full zatvorenu kacigu..
i to murijacku.. :) hehe..dobre su..jedino kaj se magli kad stojis negdje.. :)
 
Odgodio sam ugradnju prijenosa jer je kod mene novi model kvačila, pa moram ugradit staro kvačilo.
Šta se tiče radilice, kod malossi kitova za neke starije Piaggio modele (ciao) OBAVEZNO treba zapilati radilicu
 
Ekipa, morao sam sem uključiti jer sa i ja do sada vozio PX 150, 79. godina, ali ugradena joj je bila nova mašina 96.
Ja sam je kupio sa nekih 20000 km, i samo standardni servisi, par sajli i žaruljice, ali pali od prve, i bez greške sam napravio daljnjih 30000 km.

Ja je nisam nikada vozio preko 90, ali je išla i više.

Za po gradu daleko najbolji motor, i iskreno jako žalim kaj sam ju prodal, dobil sam 4000 kn za nju. VRIJEDI SVAKU KUNU !!!

Dečko kaj ju sada vozi kaže da ide 110, ide na more sa njom i svaki dan se vozi, nema nikakvih, ponavljam, nikakvih, problema sa njom.

Meni je jedino žao kaj je tak forsira, al kaj možeš, sada je njegova.



SRETNO SVIMA, I NEMOJTE PRODAVATI DOBRE STVARI.
 
beetleman said:
brzo si to sredio.. :)

e sad malo pitanje.. :) kako da obojam svoju "makinu"? :) :)

lajsne znaci ima za kupit? zmigavci? retrovizor? i takvi detalji... :)
e sad..za iza..kao gepek..jel ima neka orgigi kutija..il nes slicno? :)

fala..i sorry na gnjavazi.. :)

iako je ovih dana bilo hladno..nisam se dao.. :) smrzo sam se.. :) al je ok.. :) nabavio sam si full zatvorenu kacigu..
i to murijacku.. :) hehe..dobre su..jedino kaj se magli kad stojis negdje.. :)

Imaš za kupiti i lajsnu i retrovizore (samo pazi kako se pričvršćuju jer na novima je to drugačije) i žmigavce (one bijele) i još hrpu stvari... ako odeš na net neće ti ni 2000 eura biti dovoljno kad vidiš šta sve ima za nju...
Samo ja imam jedan problem.... kupio sam tu kao "kromiranu" lajsnu i nema teorije da ju stavim kako spada... jedan dio uđe jedva i kad treba sjesti do kraja neide ili ispadne van.... ima li ko kakav savjet u vezi toga?
 
dajte preporučite neke gume za vespu. ja imam sava mc18 naprijed i mc 13 nazad al kad se vozim 'na nož' to kliže i bježi na sve strane...a mokru podlogu neću ni spominjat
 
@nte said:
dajte preporučite neke gume za vespu. ja imam sava mc18 naprijed i mc 13 nazad al kad se vozim 'na nož' to kliže i bježi na sve strane...a mokru podlogu neću ni spominjat
Michelin S83 3.50-10
Ništa drugo
 
Nike said:
Odgodio sam ugradnju prijenosa jer je kod mene novi model kvačila, pa moram ugradit staro kvačilo.
Šta se tiče radilice, kod malossi kitova za neke starije Piaggio modele (ciao) OBAVEZNO treba zapilati radilicu

Nisam mogao odoliti. Ugrađujem danas produženi prijenos pa ću testirati sutra do Zagreba :cool:
Prije ugradnje:
1. brzina 40 km/h
2.65
3.90
4.120
 
tomee said:
a kakve brzine očekuješ?????
Pa uglavnom po bar 5 km više i to na manjim okretajima :wink:
 
Nike said:
Nike said:
Odgodio sam ugradnju prijenosa jer je kod mene novi model kvačila, pa moram ugradit staro kvačilo.
Šta se tiče radilice, kod malossi kitova za neke starije Piaggio modele (ciao) OBAVEZNO treba zapilati radilicu

Nisam mogao odoliti. Ugrađujem danas produženi prijenos pa ću testirati sutra do Zagreba :cool:
Prije ugradnje:
1. brzina 40 km/h
2.65
3.90
4.120

Evo kako sam i mislio: Sad od servisa do dućana testirao:

1. brzina 45 km/h
2.72
3.100 8)
4. ću testirati večeras :mrgreen: