Pitanje servis

Bakrena podloška se uvik naplati ali se uvik ne minja jer nekad na vidi bude aluminijska koja se ne minja.🤔
Naučite malo sami prčkat oko motora, opet pitam, filter zraka nisu minjali?
 
  • Like
Reactions: hondimir
Tako je (y) - servis ima svoje normative i po tome naplaćuje, da je otišao van servisa i platio isto ali bez da mu je majstor izdao račun na kojem je sve ovako raščlanjeno ne bi bilo nikakvog problema.
 
Bakrena podloška se uvik naplati ali se uvik ne minja jer nekad na vidi bude aluminijska koja se ne minja.🤔
Naučite malo sami prčkat oko motora, opet pitam, filter zraka nisu minjali?

piše ti u napomeni pranje i podmazivanje kn filtera..
 
  • Like
Reactions: Zog
otkad se k&n filter pere brake cleanerom?
brake cleanerom se cisti sve. ak pise brake cleaner to ne znaci da ce se lanac nakon njega rastopit

a to kaj tebi KN proda svoju maglu u spreju za ciscenje, to je vise tvoj problem, volis bi fensi




Srki
 
sat rada servisa 35€ (sa PDV) je ok cijena.
a to što je "nabio" sate, meni za promjenu ulja i filtera i malo čekiranje 1,5 sata posla bude... u većini slučajeva ja donesem djelove, a u servisu plaćam samo rad.
kad mi je minja ležaje volana, bilo je 2 sata posla... za neke radnje možda tribaju 2 čovika...
zamjena guma sigurno odnese 1-1,5sat... nemoš oičekivat da i oni trče i letaju lome noge po servisu...
da, i poželjno je pitati okvirnu cijenu i napomenut da za sve šta uoči dodatno da te nazove i pita
 
Ne znam što si sve sam tražio da ti napravi , ali na tom motoru (BMW 900) se svjećice ne mijenjaju prije 20000 kao niti provjera/podešavanje ventila.

kupi ih za slijedeći put

Kočnice je ok da si napravio jer bi to trebalo svake 2 godine.

gume si kupi drugi put sam jer posao naručivanja i plaćanja guma ima svoju cijenu.

dd.JPG


Sam zaključi da li si previše platio i koliko je tu tvojeg utjecaja.

Ako hoćeš, imaš workshop manual (netko je napisao da je Nuda u pitanju) na ovoj adresi pa provjeri što ti treba i kada raditi

 

Attachments

  • 1690268245634.png
    1690268245634.png
    66.2 KB · Views: 0
ak pise brake cleaner to ne znaci da ce se lanac nakon njega rastopit
nadam se da si svjestan kakvu si glupost napisao, a ako nisi, probaj našpricat gumenu rukavicu brake cleanerom
 
Jutro
Motor je 2014 god.
Nije bilo nikakvih problema...jedini razlog zašto je motor bio na servisu jer sam morao mijenjat gume i jer mi se pojavila notifikacija na displayu da je potreban servis...
na 11 tkm tesko da je potreban veliki servis sa kontrolom ventila, ne znam kaj pise u servisnoj knjizici al to si mozes sam pogledati

prije cijele price treba pitati za specifikaciju radova i troskove, dakle unaprijed. vecina to ne radi, sram ih je, ostave motor/auto i onda drhte poslije kad vide racun

ako servis ne zeli unaprijed napraviti ponudu sa svim podacima ("nema ko, nema vremena, ne zna se kaj ce se na servisu pojavit"), momentalno ih odjebat. naravno, osim ako si tam bio i znas kaj i kak rade i sta je za ocekivat


gume si mogo kupit prek interneta, tak mi skrti svabe radimo i onda se svadjamo oko cijene montaze. navikni se psovat mater nepoznatima u servisu, uglavnom daje rezultate, ako ne, onda nisu ni zasluzili tvoju paznju :mrgreen:


ovo sve ti moze pomoc, al s vremenom dovodi do toga da shvatis da je 96% servisa cista prevara i hladjenje jaja, da tamo rade uglavnom nestrucni schloseri i da takvima ne treba ostavit ni slanac a kamoli motor. nakon nekoliko mjeseci promatranja svakakvih jazavaca na you tubeu, bit ces bolji "serviser" od vecine po tim servisima i vecinu stvari mozes napravit sam doma



Srki
 
  • Haha
Reactions: hondimir
nadam se da si svjestan kakvu si glupost napisao, a ako nisi, probaj našpricat gumenu rukavicu brake cleanerom
vidim da nisi skuzio al ajd. pravi majstor sve sprica brake cleanerom, al ti nis "pravi majstor":mrgreen:



Srki
 
  • Sad
Reactions: MOONSHIELD
dobro mi jedan tip reko.... ak imaš za takav auto(motor) imaš i za ovlašteni servis....

nevidim čemu kuknjava.... to kaj si ti platil 1000 evra bi ja platio 500....
cijena toga(te razlike) je ta da za 500 nemogu svom neovlaštenom trajbaru srat ak se nekaj desi.... a ovom za 1000 eura bi jebo majku ak se nekaj desi a imaš i neku garanciju... valjda...
 
dobro mi jedan tip reko.... ak imaš za takav auto(motor) imaš i za ovlašteni servis....

nevidim čemu kuknjava.... to kaj si ti platil 1000 evra bi ja platio 500....
cijena toga(te razlike) je ta da za 500 nemogu svom neovlaštenom trajbaru srat ak se nekaj desi.... a ovom za 1000 eura bi jebo majku ak se nekaj desi a imaš i neku garanciju... valjda...
Sad prst u uvo i moš na lraj svita.🤭