Pitanje servis

Ne, nego BMW ima svoj portal (BMW AOS) preko kojeg “neovlašteni” servis može upisivati na server, samo treba dobiti licencu od BMW-a, ali postoje određeni uvjeti za to koje “neovlašteni” servis mora ispunjavat’…
Upis digitalne servisne knjige samo u auto ide sve do g serije (bez servera), a g serija iskljucivo se mora syncat sa serverom, tj. Za g seriju još uvijek ne postoji solution za upisat servise samo u auto (bez servera)…
Znam, jer se bavim tim 😉
Dečki kaj si sami servise doma rade, najčešće dođu “na upis” 😁
Vec 4 godine radim redoviti servis u neovlastenom koji ima pristup AOS-u. Svaki put se servis upise na server, ali meni niti jedan od tih servisa ne stoji u digitalnoj servisnoj.
Nedavno sam bio na izmjeni AGR hladnjaka u ovlastenom (opoziv) i kad sam pokupio auto, opet nije bilo nista upisano u digitalnoj.
Vec sam mislio da nisu nista napravili i trazio da pricam sa voditeljem servisa koji mi je onda objasnio da za upis servisa mora izricito pokrenuti tu funkciju i da ne ide automatski :mrgreen:
Vozim F11 i znam da se do G serije moze upisati „rucno“, imam sve potrebno za to i napraviti (HU Service Manager), ali se nisam nikada zamarao sa tim. Dovoljno mi je da ja znam da je napravljeno.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Vec 4 godine radim redoviti servis u neovlastenom koji ima pristup AOS-u. Svaki put se servis upise na server, ali meni niti jedan od tih servisa ne stoji u digitalnoj servisnoj.
Nedavno sam bio na izmjeni AGR hladnjaka u ovlastenom (opoziv) i kad sam pokupio auto, opet nije bilo nista upisano u digitalnoj.
Vec sam mislio da nisu nista napravili i trazio da pricam sa voditeljem servisa koji mi je onda objasnio da za upis servisa mora izricito pokrenuti tu funkciju i da ne ide automatski :mrgreen:
Vozim F11 i znam da se do G serije moze upisati „rucno“, imam sve potrebno za to i napraviti (HU Service Manager), ali se nisam nikada zamarao sa tim. Dovoljno mi je da ja znam da je napravljeno.
Tak nekak da 😅
Posebno se upisuje i sim i tam :)
 
Meni su u viktora promjenilu gume samo vjv i 2 puta jer su mi vratili motor na starim gumama.
Kad je netko temeljit i ponovi za sobom pa je 13 sati nekad malo
 
Ovlašteni servis: “Hrvatska posla”
Kao što sam naveo u prijašnjim postovima vozim auto u ovlašteni servis kako je kupljen, i posljednji sam napravio veliki servis na 300kkm i platio pošteno oko 1000€, čuda su radili na autu dva dana, predihtali i karter ma svašta tamo piše.
Odem na registraciju i padnem ne rade zadnje brenze i ručna te neka kugla ima lufta
Zovem ih javlja se poruka da su na kolektivnom, odvezem auto u servis obični za sve marke, ljudi naprave izmjenu pločica zadnjih i ručne, te zamjene kuglu, platim to 500€
Kod plaćanja i preuzimanja vozila veli mi majstor ove kočnice nisu dirane jaaako dugo, vadim račun iz fascikla i pokažem mu a on se smije..... kaže a što da kažem osim da su vam naplatili a nisu napravili posao.
Odem na regu i prođem normalno koči sve uredno.
Gdje i kome vozit više vozila na servis a da znaš da ti je obavio posao koji si platio......kako da znam da su mi promijenili ulje, antifriz, remenje i ono sve što su nabacali na račun i naplatili....???
Sad sam skenirao račun iz ovlaštenog i njihov test tehničkog, pa tehnički pada, pa novi račun od servisa, pa tehnički prolaza i sve sam to poslao mailom u centralni servis uz prigovor.