Pitanje u vezi bonusa

kubik

Active member
Ovak, hipotetski imam regan motor do x mjeseca i 25% bonusa.

Recimo da hoću kupiti drugi motor i u istoj osiguravajućoj kući registrirati i drugi motor.
Da li plaćam 100% ili može i 25% popusta kao na prvom motoru? Tj da bonus od police prvog motora koristim i za drugi.
Ili baš moram odjaviti prvi..pa prebaciti bonus na policu drugog motora?

Neke sheme...tips & tricks?
 
kubik said:
Ovak, hipotetski imam regan motor do x mjeseca i 25% bonusa.

Recimo da hoću kupiti drugi motor i u istoj osiguravajućoj kući registrirati i drugi motor.
Da li plaćam 100% ili može i 25% popusta kao na prvom motoru? Tj da bonus od police prvog motora koristim i za drugi.
Ili baš moram odjaviti prvi..pa prebaciti bonus na policu drugog motora?

Neke sheme...tips & tricks?


Bonus možeš prebaciti tek kad prodaš/odjaviš prvi motor.


Shema postoji  :mrgreen:
 
Mene sam jebe zakaj nemas 50 posto,al ipak mislim da tebe jos i vise  :mrgreen:
 
Ma da se rijesiti i tih 50%  :mrgreen:

Zanimalo me samo da li imam ikakve koristi od ovih 25 sa prvog motora.
 
kubik said:
Ma da se rijesiti i tih 50%  :mrgreen:

Zanimalo me samo da li imam ikakve koristi od ovih 25 sa prvog motora.


Bolje išta nego ništa  :mrgreen:


A za 50% ti provjerim u ponedjeljak samo me podsjeti na PP  (y)
 
evo sa stranica CO nesto slicno:
http://www.crosig.hr/osiguranja/motorna-vozila/vrste/autoodgovornost/pitanja-i-odgovori?sid=1312166009d58614407990cf402150da


Imam auto osiguran kod vas i na njega bonus 50%, ukoliko bi htjela osigurati jos jedan auto na sebe da li na taj auto ostvarujem bonus?


Na drugom i svakom slijedećem novonabavljenom vozilu imate pravo na 25% bonusa. Odredba se odnosi isključivo na osiguranike fizičke osobe. Novonabavljeno vozilo je i kupljeno polovno vozilo.
 
Samo kod osobnih vozila se daje na drugo vozilo 25% bonusa s tim da na prvom imaš 50%  :mrgreen:

Znaći prvi odjavi ili napravi kupoprodajni pa bonus prebaci na drugi, mogu ti napravit i izračun ak te zanima  :wink:

P.S. Kalkulator od croatie je drugačiji nego IMIS u kejem radimo
 
ja sam imal tak skuter od 50 ccm s 50% i onda sam kupil motor i dobil sam na njega 25% odmah prve godine...
 
Incredible said:
ja sam imal tak skuter od 50 ccm s 50% i onda sam kupil motor i dobil sam na njega 25% odmah prve godine...

tako je  (y)  mopedi i motocikli su u istoj kategoriji
 
od kad su motori i skuteri od 50 ccm u istoj kategoriji??

ja imam 40 % trenutno na skuteru i ne daju mi ništa za kawasaki...nego ispočetka.... :palacdolje:

moped je jedna kategorija
motocikl druga
 
pazdrkan said:
od kad su motori i skuteri od 50 ccm u istoj kategoriji??

ja imam 40 % trenutno na skuteru i ne daju mi ništa za kawasaki...nego ispočetka.... :palacdolje:

moped je jedna kategorija
motocikl druga
to kaj tebi nedaju ne znači ama baš ništa, osim možda toga da se nisi dovoljno raspitao... moped i motocikl su u istoj kategoriji, ili me možda baba u osiguranju namjerno prevarila za 25% te uzela taj iznos svojoj firmi i dala ga meni :eek:hne:
 
Motor i skuter su još u istoj kategoriji. Provjereno prije 7 dana. Do kad će bit, ne zna se.
 
skuter od 50 ccm?

ako je tako ja svog još sutra odjevljujem i prenašam bonus dok se može...pita sam svake godine i svaki put mi rekli ne....to i je razlog što nisam uzima motor ovih godina jer imam auto 150 ks sa 10 % bonusa :)
 
Ovako stvari stoje:

Osobni automobili su premijska grupa 1 i nije moguce prenasati bonus na druge grupe
Mopedi i motocikli su premijska grupa 6 i unutar nje se mogu prebacivat bonusi, ali ne i na druge grupe isa drugih grupa
 
pazdrkan said:
skuter od 50 ccm?

ako je tako ja svog još sutra odjevljujem i prenašam bonus dok se može...


Ako nije istekla polica do krajnjeg datuma, moci ces prenijeti bonus, ali neces moci dobiti novih 5% popusta (ako imas manje od 50% bonusa). Takav sam ja slucaj imao - odjavio sam skuter (zbog prodaje) par mjeseci prije isteka police i jedino sam mogao prenijeti bonus koji je bio na staroj polici, ali ne i dobiti novih 5%