Pitanje za A2 kategoriju

Pa meni se čini da je XT najtanji od svih ostalih motora koje si nabrojao. Kako se ne možeš privlačiti? Pegaso ima predivan položaj sjedenja i jako udoban. Ako se ja mogu provlacit sa fazerom koji ima stvarno jako širok custom volan onda bi sa XT-om duplo brže prolazio između auta.


Savjetujem ti da probas pa onda sudis, ne znam koliko imaš iskustva ali veći kotači su uvijek sigurniji i vozniji od malih, vespa GTS je fora ali to bi jedino koristio za otići na posao i eventualno usput kupio kruha.
 
Usporedivati 15 godina stariji motor sa xt i pegasom i uzimati takav motor sa tko zna koliko kilometara,prometnih i koje sta,stvarno pametan potez.

A da ne pričamo o dobavljivosti dijelova,kocnicama,ovjesu,agregatu itd.

413f956af746e55f121768aa36355b00.jpg
 
Kawasaki Zephyr mi je bez obzira na godine atraktivan motor s mnogo mogućnosti za doradu, 4 redna cilindra, klasični izgled. Znam da nije usporediv s modernijim motorima, ali jednostavno mi se sviđa i to je to. Nisam pretjerano agresivan vozač tako da mislim da će zadovoljiti moje prohtjeve.

aceion said:
jel mislis xt ili xtx? ugl nebitno al kako ti xt moze bit prevelik a pegaso ne?

Visok sam 175 i bolje se osjećam na Pegasu, i puno mi bolje izgleda od Yamahe.
Imam iskustva i sa skuterima i motorima, kroz par dana ću odlučiti i vidjeti, srce kaže motor, ali u uvjete korištenja se bolje uklapa Vespa.

Do pisanja!
 
Nakon puno razmisljanja o motorima, odlucio sam se polagati A2 kategoriju posto jos nazalost ne mogu A. No medutim vidim da je ta A2 kategorija i dalje poprilicno ogranicavajuca i sad me zanima jel ima tko ideju za prvi motor za pocetnika da se moze vozit na A2 kategoriji i da nije skuplji od 2000 eura. Osobno me naravno najvise privlace lezaljke, ali ne znam koliko bi mi one bile prakticne za po gradu gdje bih provodio najvise vremena. Jos jedan bitan faktor je moja visina, koja je samo oko 172cm pa mi veci motori ne pasu. Svaki prijedlog je dobro dosao.
 
imaš na njuški nekoliko sportskih motora s restrikcijama za a2, serijski ispod 35 kw i nemaš neki ozbiljan izbor..
 
Do 2 soma 35kw R-a neces naci sigurno. Malo se protegni i uzmi pegaso stradu, mislim da je to dobra alternativa dok ne polozis A i uzmes R
 
lex said:
Do 2 soma 35kw R-a neces naci sigurno. Malo se protegni i uzmi pegaso stradu, mislim da je to dobra alternativa dok ne polozis A i uzmes R

Pegaso mi izgleda ogromno, to nebi bilo preveliko za vozaca niskog poput mene (172cm)?
Inace jedno pitanje nevezano za odabir motora, jel ima neka auto skola koja je poznata po jako dobrim instruktorima za motore? Ja znam osnove voznje motora, ali htio bi instruktora koji bi mi mogao objasniti i neke naprednije tehnike tipa downshifting (rev matching) i slicno. Jel uopce ima auto skola gdje bi takve stvari mogao nauciti?
 
relata said:
Pegaso mi izgleda ogromno, to nebi bilo preveliko za vozaca niskog poput mene (172cm)?
Inace jedno pitanje nevezano za odabir motora, jel ima neka auto skola koja je poznata po jako dobrim instruktorima za motore? Ja znam osnove voznje motora, ali htio bi instruktora koji bi mi mogao objasniti i neke naprednije tehnike tipa downshifting (rev matching) i slicno. Jel uopce ima auto skola gdje bi takve stvari mogao nauciti?

Ja sam 1.70 i imao sam Pegasa i visina je u redu.Meni odgovaraju motori do 82 cm sjedišta.Versys je 84 i tu mie već malo falilo.
 
Dobro, znaci onda ispada da je svjedno di odem i najbolje da polazem tamo gdje mi je najblize.

A u vezi velicine motora, u svakom slucaju bi prvo isprobao, samo mi se Pegaso na prvu cini dosta visok ovako preko slika.
 
Ja imam 193 i vozim trail pegasa sasvim ok s podignutim volanom
Pegaso je prilagodljiv motor i ima dobar polozaj sjedenja, isporbaj neki.

Goran stijepovic u vatmaru je super, stari bajker, a polaze se na cb500f novom. Moja preporuka.
 
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/suzuki-gs-500f-487-cm3-oglas-14211613