pocetak cb 900

STobulj said:
za sada se samo vozim dok još lijepog vremena ima  :mrgreen:

Moram još par stvari riješiti a onda budem slike stavio , sad trenutno imam puno posla i obaveza tako da ne mogu ali kroz ovaj mjesec  :misli: cu morati ili ce mi se poceti sviđati i ovako nedovršen jer je navika zajeb... stvar

PS. drago mi je da netko prati napredovanje moga projekta  :mrgreen:  (y)

zbog ovog projekta san se i zaljubia u boldorku :wink:
 
CB 900 Bol'D or ili kako vech ima varijanta imena je u sushtini jako Reliable (doverljiv dir. prevod) mashina. Ja je posedujem oko 6 godina, i ona se direktno razvila od CB 740 K SOHC i svojevremena bila best seller u svjetu. Ova 900 cc DOHC je samo savremeni odgovor u trku sa ostalim tvrdkama....ne toliko popularan kao 750 K SOHC model no, ipak snazniji i savremeniji.
Ako mu se udje u shtos, taj ce motor trajati, svojom reltivno niskom kompresijom, za razlike od svojih konkurenata......pravo je uzivanje zaljubiti se i posedovati ga  (y)
Srechno i cekamo finish proizvod!!!
 
evo naša sam sliju od još jedne Hondice iz STa  :)
slikano prošlo lito....čini mi se da je trenutno stanje:"da joj jedan klip neradi"!  :?
i da ju je momak prodava.....

ps:da malo 'podignem' topic!  :mrgreen:
STobulj....što je sa strojem?  :misli:
kolko se sićam;posli "onog proklizavanja"unfala)" na semaforu"!!!  :( jesili išta dalje radia!? :misli:
:?
 
mašina joj je otisla,bila se prodavala a bio je Berislav zainteresiran

Ja sam u potrazi za ramom tj. vjerojatno nije ni ova platila ali što je sigurno, sigurno je
Naime vec sam i našao neke rame a pozitivna je stvar ta što je od 900 i 750 indeticna rama te cu da stavim od 750 i uštedim si na registraciji

Sutra cu najvjerojatnije da je vozim u garažu jer sam cekao da mi iz osiguranja je slikaju
 
Ajde Super  (y) pomalo šarafaj!  :wink: isplati se svaki trud uložen u nju  (y)
..

 
uz malo informiranja i kalkuliranja korištenja vilica koje vec posjedujem zakljucio sam da se ne isplati jer samo za distance klješta traže 1000kn  :shock:
Malo zvrcanja okolo i ostvario se najgori san, naime na ovaj motor jedino pašu vilice od fzr1000, gsxr i xjr a relativno uz malo više posla od cbr900
Ja sam slucano naletio na gsxr  :mrgreen: sa felgom,diskovima,klješta,blatobran..... i morao sam kupiti jer i prvi put sam bio u potrazi za USD ali nisam pronasao povoljno

Kad kažem da jedino pašu ove tri vilice onda mislim na to da se ne izgubi na voznosti...... zbog predtrga....... itd. koji se pomice ako su vilice krace ili duže


Slike su sa mob pa su malo lošije ali izgledaju perverzno dobro
 
Ponovno nastavak  :mrgreen:

Uglavnom je tek ima par dana stavljen na noge i provjerava se dali je sve ok
Nasao sam meštra za nove od prokroma grane jer su ove posuđene a i užasne
Slijede mnogi detalji,celer,vide,poliranje....... a masku još budem vidio dali ce ostati a moram je i bolje prilagoditi da ne "puše" oko svijetla

Pituravanje ce vjerojatno biti ali nakon sezone jer pri sudaru je malo rezervar platio, ne vidi se puno ali ja vidim
Vjerojatno ce biti bijela perla sa crvenim trakama a i ohlinsi zada su u planu
 
ljepo izgleda  (y)
 
Svaka cast (y) (y) (y)
USD vila je digla vizualno motor odlicno

Samo nastavi, ali ne pretjeruj vec sad izgleda super
 
ma necu pretjerivati jer to nije motor za te stvari, cak mi i ova maska nije nešto pa sam je malo pokusao ubiti bijelim crtama ala ducati   :mrgreen:

Trenutno tražim lijepe celere pa dok ih nema bolje i maska nego nista
Aftermarket celeri su svi malih dimenzija tj bar ove koja ja gledam, okrugli i kromirani
Gledao sam da ubacim od xjr ali ne mogu naci po prihvatljivoj cijeni za sada
Kad još sa novim amortizerima povisim za par cm guzicu biti ce po mom mišljenju još bolje


Po mom mišljenju stare prerade diže puno detalji i urednost a na tome jkoš moram da poradim i popravim neke stvari koje su pri sudaru platile


pravi primjer za te stvari je Bolina z900
 
STobulj said:
pravi primjer za te stvari je Bolina z900

konacno se slazemo  :wink: bole ima pravi bomboncic  (y)
 
Bole, daj neku fotku, nijesam još vidijo... (y)
 
z-1000mk said:
Bole, daj neku fotku, nijesam još vidijo... (y)
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,17912.0.html

ali fale najljepše slike ondnosno ne mogu se otvoriti
 
...sad sam isao pogledat,...stvarno slike se ne vide,...???
kad dojem doma na brzi net cu ponovit slike,... a i bilo je jos par zahvata pa mozda malo nadopunim  (y)

hvala
 
Jednom smo tankirali skupa na sjevernoj u Starome... :shock:

'Benti miša, skoro san te zatuka i maznija motor, samo da nije bilo onoliko svjedoka... :mrgreen:

Motor je prelijep, svi detalji na mistu, zvuk isto, položaj tijela meni jako drag... Ma sve 5... (y)

Nažalost, ja neman ni mašte ni strpljenja za ovako sredit stariju mašinu... Iako, da je love, rado bi je kupija... 8)
 
STobulj said:
ma necu pretjerivati jer to nije motor za te stvari, cak mi i ova maska nije nešto pa sam je malo pokusao ubiti bijelim crtama ala ducati  :mrgreen:

Trenutno tražim lijepe celere pa dok ih nema bolje i maska nego nista
Aftermarket celeri su svi malih dimenzija tj bar ove koja ja gledam, okrugli i kromirani
Gledao sam da ubacim od xjr ali ne mogu naci po prihvatljivoj cijeni za sada
Kad još sa novim amortizerima povisim za par cm guzicu biti ce po mom mišljenju još bolje


Po mom mišljenju stare prerade diže puno detalji i urednost a na tome jkoš moram da poradim i popravim neke stvari koje su pri sudaru platile


pravi primjer za te stvari je Bolina z900



Mislim da ce ti se promjeniti teziste motora pa bi mogao vise izgubiti nego dobiti.
Stavi kvalitetnije amortizere, ali nemoj podizati zadnji kraj.