"Početak kraja" skrivenih tablica i otvorenih topova

Status
Not open for further replies.

Pec

Member
Danas je u Narodnim novinama osvanuo Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama ( http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_06_74_1771.html ), a u njemu i nekoliko novosti za motocikliste od kojih izdvajam:

"Članak 52.
(3) Zamjenski ispušni sustavi moraju biti takve izvedbe da ne proizvode povećanu emisiju buke niti ispušnih plinova.

Članak 54.
(5) L kategorija vozila (mopedi, motocikli, četverocikli) mora na svom stražnjem kraju imati postavljen nosač registracijske tablice, odnosno tvornički predviđen prostor za montažu tablice. Nosač registracijske tablice mora biti postavljen sukladno homologacijskim pravilima."

Što će to značiti u praksi vidjet ćemo uskoro a ja pretpostavljam da će ubrzo porast potražnja za originalnim nosačima i topovima  :mrgreen: .
 
Pec said:
Danas je u Narodnim novinama osvanuo Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama ( http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_06_74_1771.html ), a u njemu i nekoliko novosti za motocikliste od kojih izdvajam:

"Članak 52.
(3) Zamjenski ispušni sustavi moraju biti takve izvedbe da ne proizvode povećanu emisiju buke niti ispušnih plinova.

Članak 54.
(5) L kategorija vozila (mopedi, motocikli, četverocikli) mora na svom stražnjem kraju imati postavljen nosač registracijske tablice, odnosno tvornički predviđen prostor za montažu tablice. Nosač registracijske tablice mora biti postavljen sukladno homologacijskim pravilima."

Što će to značiti u praksi vidjet ćemo uskoro a ja pretpostavljam da će ubrzo porast potražnja za originalnim nosačima i topovima  :mrgreen: .
kako će znati za ispušne plinove ako motori ne idu na eko test ...  :misli:

a i što se tiče buke, većina stanica za TP nema uvjete za mjerenje buke...  :misli:
 
Tresla se brda, rodio se Miš  (y)
 
a ja bas jutros ispila nosac i bacija tablicu u garazu  :jesus:
 
dolaze EU propisi  :shock:

a kaj bu bilo, ko zna  :klopa:
 
I treba. Neka, što ima tko skrivati tablicu. Nebih baš bio sretan da me neki idiot na motoru pokupi a ni tablicu mu nisam mogao vidjeti. Ovo za auspuhe ...jbg, ak se mora, ali tablica....mislim da je kazna od 300 kn premala. :palacdolje:
 
Pec said:
a u njemu i nekoliko novosti za motocikliste

Članak 54.
(5) L kategorija vozila (mopedi, motocikli, četverocikli) mora na svom stražnjem kraju imati postavljen nosač registracijske tablice, odnosno tvornički predviđen prostor za montažu tablice. Nosač registracijske tablice mora biti postavljen sukladno homologacijskim pravilima."

Što je tu novo???  :misli: :misli: :misli:

Pa nosač tablice i registarsku pločicu postavljenu da bude vidljiva i čitljiva si trebao imati i do sada...  :wink:

Jadno je što se ljudi bune protiv uvođenja reda na ceste...
 
mene sam zanima kak su talijani rijesili to sa tablicama ... jer zaista postoje neki motori kojima je orginal nosac zaista uzas
 
markookram said:
mene sam zanima kak su talijani rijesili to sa tablicama ... jer zaista postoje neki motori kojima je orginal nosac zaista uzas


ogromna većina ima nosaće pod sam rep, veličine tablice i led diodice koje osvjetljavaju tablicu
 
tutankamon said:
ogromna većina ima nosaće pod sam rep, veličine tablice i led diodice koje osvjetljavaju tablicu
i to kod njih prolazi a mi bumo morali imati homologacijski list za nosac ovjeren svake godine ja ti velim  :LOL:
 
markookram said:
i to kod njih prolazi a mi bumo morali imati homologacijski list za nosac ovjeren svake godine ja ti velim  :LOL:

a da tek vidiš šta imaju francuzi :LOL:



napisao sam već u prvom postu :misli: još jedan razlog više za "stajanje" muriji :mrgreen:
 
strasilo said:
kako će znati za ispušne plinove ako motori ne idu na eko test ...  :misli:

a i što se tiče buke, većina stanica za TP nema uvjete za mjerenje buke...  :misli:
pa za mjerenje jačine buke i ne trebaju nikakvi uvjeti upalit češ motor uređaj za mjerenje če postavit u blizini i pokazat decibele :misli:
 
sid said:
dolaze EU propisi  :shock:

a kaj bu bilo, ko zna  :klopa:
e da ,dosta toga če se mijenjat,a mi kakvi več jesmo ,čemo se bunit,a neki če poštovat te propise,a neki če bižat policiji,samo neznam ovi koji se bune kad idu u NJemačku ili Austriju dali i tada im registracija služi kao blatobran i jesu li vozili sa otvorenim auspusima u tim zemljama :misli: :misli: :LOL: :LOL:
 
rus said:
pa za mjerenje jačine buke i ne trebaju nikakvi uvjeti upalit češ motor uređaj za mjerenje če postavit u blizini i pokazat decibele :misli:
je, ali ako se ne varam uredjaj se mora postavit tako da do njega dopire buka samo iz auspuha, a ne kao odbijanac od raznih površina

ili tako nekako :misli:
 
Status
Not open for further replies.