podmazivanje lanca

Danas, 660km nakon mazanja (3-4 djira nakon svakog prebrisao lanac krpom) i dalje baca. Potrosio 0,00001kg spreja, obrisao cca 2 tone :D


Oprao lanac petrolejom maloprije, posusio i naspricao Valvolineom, ovo nije normalno, ko da mi neko svaki put prije djira naspreja lanac, a da ne znam :D . Ovaj Silkolene je sto se lanca tice stvarno savrsen, nevjerojatno koliko malo sam ga stavio, samo rolice pospriao i to jednu po jednu, ne onako u krug (i dobro obrisao suhom krpom nakon toga tako da je izgledalo kao da ga nisam ni stavio), ima ga jos na lancu jer ga baca. Ali za cistocu motora je katastrofa, cak, ne da ga baca po motoru, jako malo, skoro nista (ipak puuuuuno vise od bijelog valvolinea), ali felga uzas, ko da sam jestivo ulje koristio. Svakako je bolji po tom pitanju od novog prozirnog Valvolinea koji sprica do mjeseca, a za ciscenje i najmanje tockice krpa ne pomaze, samo kemija tipa WD40, petroleja itd :D


kao sto sam napisao, imam jos bijelog valvolinea (jedan i pol sprej), kad to ode prelazim na PTFE bez razmisljanja, pa nek i lanac krace traje, ne zanima me
 
Last edited:
Treba uzet harlija sa remenom i zaboravis na lanac. Osim kad ti pukne remen i trebas iskeshirat 4000 kuna 😁
 
Treba uzet harlija sa remenom i zaboravis na lanac. Osim kad ti pukne remen i trebas iskeshirat 4000 kuna 😁
ili BMW sa kardanom, pa kad on rikne, trebas i puno vise nego za harleya :D
 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
Ne, mislim na nekadasnji procycle sprej, a izgleda da je sada to ovaj iz linka u drugom pakiranju (jer je procycle bio brand kojeg je samo louis nudio pa mislim da su samo rebrendirali, covjek u komentarima je i pitao, al jos nije dobio odgovor, nekadasnji Procycle je na testovima prosao odlicno obzirom o kakvom tipu maziva se radi)

 
  • Like
Reactions: WraGG
A ok, mogao bih to otici kupiti ovih dana. Ne volim ici u taj Louis jer obicno odem po neku sitnicu pa izadjem 500€ laksi:mrgreen:
 
Ne, mislim na nekadasnji procycle sprej, a izgleda da je sada to ovaj iz linka u drugom pakiranju (jer je procycle bio brand kojeg je samo louis nudio pa mislim da su samo rebrendirali, covjek u komentarima je i pitao, al jos nije dobio odgovor, nekadasnji Procycle je na testovima prosao odlicno obzirom o kakvom tipu maziva se radi)

Probaj yacco,
Ja ti ga doniram ako hoces 🤣
Al bez zajebancije, 70kn te ne bude ubilo…
 
Probaj yacco,
Ja ti ga doniram ako hoces 🤣
Al bez zajebancije, 70kn te ne bude ubilo…
Tnx, ali prekrizio sam sve sto ima i potencijala da sprica, jedino PTFE mi igra, a ovaj louisov je najmanjee skup :D
 
Samo da kazem da ulje za mjenjace odlicno radi ! Namazem svakih 500km, prije svakog mazanja obrisem lanac krpom. Lanac uvijek ko tek opran, a ulje mrvicu frcne po felgi prvih par kilometara nakon podmazivanja i to je to. I ti sto frcne samo obrisem krpom. Ne treba “smeksati” fleke wd-om kao sprejeve
 
Treba uzet harlija sa remenom i zaboravis na lanac. Osim kad ti pukne remen i trebas iskeshirat 4000 kuna 😁
Navodno je vijek trajanja tih remena 100000.....milja.:rolleyes:
 
Preko prijatelja aviomehaničar sam nabavio avionski kerozin i njime čestim lanac a za podmazivanje sam sa raznovrsnih sprejeve prešao na kinesku kopiju Nemo-2 uljnog podmazivača. I tako već dvije godine. Vrlo malo šporkava felgu a i to se lako i jednostavno obriše suhom krpom ili samo blago nakvasi kerozinom. Eh, da ne zaboravim, u uljnu podmazivač točim lancol za motornu pilu. Zlatnom D.I.D. lancu također povremneo ispadne po koji O-ring ali za sada ne pokaziva zakove trošenja i znatno je nadmašio pređenu kilometražu originalnog lanca kojega sam moram mijenjati nakon 26000 km. Prethodni lanac sam podmazivao Motulovim i ponekad sprayevima iz Lidla.
Nakon povoljnih iskustava s uljnim podmazivačem ne bih se nikad vratio na sprayeve.
 
Koliku točno mrvicu?
Pa stvarno minimalno, manje nego npr. spreja sto baci. A i dosta lakse se ocisti - samo suhom krpom i to je to.
Poslije mazanja okrenem tocak/lanac par puta i onda visak ulja pokupim krpom, pa i ne ostane nesto ulja za prskanje
 
A to bi morao radit svaka 2 dana, onda radje samo pospricam sprejem jer je brze. I motorno ulje mijenjam svakih 50tak dana, gume svaka 3 mjeseca, nemam b
Pa stvarno minimalno, manje nego npr. spreja sto baci. A i dosta lakse se ocisti - samo suhom krpom i to je to.
Poslije mazanja okrenem tocak/lanac par puta i onda visak ulja pokupim krpom, pa i ne ostane nesto ulja za prskanje
Kojeg spreja?
Ja jucer prvi ili drugi put u 31.000+ km put oprao lanac (da maknem ostatke Silkolenea koji je na lancu bio 660km i bacao i dalje), podmazao bijelim Valvolineom, napravio 200km i ni tockice nigdje, felga samo prasnjava, doslovno kao da nisam ni podmazao lanac
 
Kojeg spreja?
Motul C2 Road
Nije mi nesto previse prskao, ali dosta je teze oprati lanac mazan sa sprejem nego uljem. Sprej je jednostavno ljepljiviji. Ulje ocistim krpom, ako je bas prljavo onda malo naspricam WD-a na krpu i tako prebrisem. Sprej moram petrolejem i cetkom da bi postigao isti efekat.
Kada lanac krepa, stavit cu onaj bez odrzavanja i onda necu nista raditi :)
 
Bijeli Valvoline se brise i suhom krpom, tu tockicu dvije koje mozda i zavrse gdje ne treba. Zato sam bio u potrazi za takvim, suhim sprejom, ali odustao sam i kad potrosim to sto imam, PTFE iz Louisa, pa nek lanac traje krace, ne zanima me :D
 

3, 2, 1...


:mrgreen: