polaganje a kategorije dilema(na cemu polagati??)

nema polaganja na skuteru za A kategoriju,,,
a i zasto ne bis na svom vozio kad vec imas priliku???
 
evo ja sam prije koji dan polozio ode u Zadru A kategoriju na Fazeru i kostalo me

3000kn as (bez testova)
430 ljecnicki
450 ispit cini mi se
70ak kn vozacka
_______________
3950kn

A kat. se ne moze polagati na skuteru, dok A1 i A2 mogu, bar je tako meni receno, jer za A mora biti motor sa mjenjacom i vece kubikaze od 500ccm  i jaci od 35kw cini mi se.
A2 mi je cura polagala prosle godine na nexuxu 250 i nije joj upisana nikakva napomena da je polozila na skuteru, a bila je opcija da polaze i na venoxu ako se ne varam, ali nije htjela obzirom da nema nikakve napomene, a na skuteru je ipak lakse

sto se tice Fazera, to mi je bilo prvi put u zivotu da sam sjeo na motor, a kamoli vozio i nakon 20ak min sam ga pohvatao manje vise. Po poligonu se vozi sporo i motor se poprilicno zagrije (ne znam kako je sa drugim motorima) tako da sam se skuha sto od sunca sto od motora, al mi ga nije bio problem voziti, ni osmice ni slalom, jedino sto nisam nikako moga izbalansirati zadnju kocnicu a da mi ne bloka zadnje kolo, kod intezivnog kocenja, pa sam sve obavio sa prednjom :D
 
to sa fazerom je mila majka za polagati  (y) Fazer je po meni najači po tom pitanju! Nema skosanja kao kod dvocilindričnih motora jer jako mirno radi! Motor je sigurnost za položiti!!! Istina da je kuhinja u tjeku ali najljepše mi je sa njim bilo po poligonu raditi osmice, slalom i intenzivno kočenje. Motor je stvoren za naučiti se na njemu. Ako imaš priliku tamo gdje polaži na njemu  :wink:
 
Ja sam polagao za A kategoriju na skuteru. Mislim da je bio Beverly. Fora je bila u tome da je to bilo vrijeme kad su uveli A2 kategoriju pa nitko ništa nije znao. Nisam dobio upisana nikakva ograničenja. Koliko sam upoznat, danas se svaka kategorija polaže na motoru koji toj kategoriji i pripada.

Smiješno je bilo to da je autoškola u kojoj sam polagao sljedeće godine za A kategoriju dobila - Ducati 1098 :LOL: :LOL: :LOL:

Baš me zanima koliko ih je položilo na tome  :mrgreen: :mrgreen:
 
E sad ce vama chale napisat nekaj :)
Znaci sada po novom zakonu iamo A1, A2, A
A1 = do 250 kubika i moze se ic sa 16 godina ( mora bit motor sa brzinama, nema vise polaganja na skuterima, cingilinigijima i sl)
A2 = do 500 kubika i moze sa 18 tek izac na ispit
A = 500 + i tek sa 24 godine
U svim slucajevima motor ima brzine i nema vise skutera i takvih sranja, pogotovo nema A kategorije da se polaze na motoru manjem od 500ccm i bez brzina (naravno ak znate nekoga to mijenja stvari). A sto se tice odlaska tamo sa svojim motorom je totalna glupost, jer bolje ako si novopeceni da shebes njihov motor jer ces to ovak i onak dobro platit, a razlika da ides sa svojim je fakat mizerna. Ja bas polazem sad na xj6 i nebi mi palo na pamet da furam svoj motor, drkam ga tam u 1 po poligonu pa pokusavam kak reagira na neke stvari koje mozda na svojem nebi pokusavao.
Cijena ako imate B vam je 3400kn (sa lijecnickim i izlaskom na 1 ispit). I sad vam se vozacke izdaju na 10 godina (konacno) sto je full normalno, tak da ko nema nek ide sto prije jel opet ce cijene ic gore, u to mozete bit sigurni.
 
vux sad kad sam vidio cijene i meni je to malo nevjerovatno al jebiga, valjda zato jer tu ima vise ljudi pa se (novcana kvota) brze ispuni :)
 
Fikret said:
E sad ce vama chale napisat nekaj :)
Znaci sada po novom zakonu iamo A1, A2, A
A1 = do 250 kubika i moze se ic sa 16 godina ( mora bit motor sa brzinama, nema vise polaganja na skuterima, cingilinigijima i sl)
A2 = do 500 kubika i moze sa 18 tek izac na ispit
A = 500 + i tek sa 24 godine
U svim slucajevima motor ima brzine i nema vise skutera i takvih sranja, pogotovo nema A kategorije da se polaze na motoru manjem od 500ccm i bez brzina (naravno ak znate nekoga to mijenja stvari). A sto se tice odlaska tamo sa svojim motorom je totalna glupost, jer bolje ako si novopeceni da shebes njihov motor jer ces to ovak i onak dobro platit, a razlika da ides sa svojim je fakat mizerna. Ja bas polazem sad na xj6 i nebi mi palo na pamet da furam svoj motor, drkam ga tam u 1 po poligonu pa pokusavam kak reagira na neke stvari koje mozda na svojem nebi pokusavao.
Cijena ako imate B vam je 3400kn (sa lijecnickim i izlaskom na 1 ispit). I sad vam se vozacke izdaju na 10 godina (konacno) sto je full normalno, tak da ko nema nek ide sto prije jel opet ce cijene ic gore, u to mozete bit sigurni.


A kategoriju još možeš polagat ako sa 18 godina polažeš za A2 i onda nakon dviej godine možeš polagat A znači sa 20 godina
 
strasilo said:
U svim auto školama se može voziti na svom motoru.... pogotovo ako ta auto škola nema vozilo za tu kategoriju, onda se može znatno umanjiti cijena polaganja.... Sa školom se pravi ugovor o najmu tvog motora za potrebe škole.... Nije potrebno raditi nikakav atest, ali je potrebno napraviti dopunski tehnički pregled koji košta nekih 150 kunića (što u takvim slučajevima uglavonom opet snosi auto škola) i potrebno je kupiti (napraviti) valjanu "L" oznaku i montirati ju na motor... Ako auto škola ima vozilo za kategoriju, onda je samo stvar koliko si dobar i vješt u cjenkanju i pregovaranju za cijenu, ali i dalje možeš voziti na svom motoru ...  (y) ...


Upravo takoo  (y) neznam čemu ljudi bacaju neprovjereni info u opticaj, pa su čak i uvjereni da su u pravu  :misli:
 
Ja sam polagao na svom  :mrgreen:

Spustio sam dobro cijenu s obzirom sto sam motorom bio odlicna reklama za doticnu autoskolu, kasnije je imao jako puno poziva
s upitom da se polaze na mom motoru sto sam naravno odbio  :mrgreen:

Znao sam voziti i prije autoskole ali eto trebao mi papir  :LOL:
 
cRuNk said:
Ja sam polagao na svom  :mrgreen:

Spustio sam dobro cijenu s obzirom sto sam motorom bio odlicna reklama za doticnu autoskolu, kasnije je imao jako puno poziva
s upitom da se polaze na mom motoru sto sam naravno odbio  :mrgreen:

Znao sam voziti i prije autoskole ali eto trebao mi papir  :LOL:

(y)
 
to će mi bit najžalije potrošenih 4 soma kn ... al šta se može, mala kad krene na jesen u školu mogu zaboravit bilo šta, zato dotle položit i motorin kupit pa mir valjda  :mrgreen:
 
Ghostrider-SB said:
Upravo takoo  (y) neznam čemu ljudi bacaju neprovjereni info u opticaj, pa su čak i uvjereni da su u pravu  :misli:

Naučio sam tokom vremena provedenom na forumu da se (uglavnom) ne nastavljam i ne prepirem... Kažem šta imam (za ono za šta sam minimalno 99% siguran da sam upravu) i idem dalje... tko će me poslušati... ok... ko neće... *ebe mi se ...  :mrgreen: (y)
 
strasilo said:
Naučio sam tokom vremena provedenom na forumu da se (uglavnom) ne nastavljam i ne prepirem... Kažem šta imam (za ono za šta sam minimalno 99% siguran da sam upravu) i idem dalje... tko će me poslušati... ok... ko neće... *ebe mi se ...  :mrgreen: (y)

E jel ti radiš sad ili popodne  :misli:
 
Barabones said:
A kategoriju još možeš polagat ako sa 18 godina polažeš za A2 i onda nakon dviej godine možeš polagat A znači sa 20 godina

Neak mi se cini da je dobna granica za full A 24 godine bez obzira dal imao A1, A2 il B prije, tolko su mi rekli u skoli prije 2 tjedna kad sam krenuo, tak da ovo sa 20 ne drzi vodu
 
Ghostrider-SB said:
E jel ti radiš sad ili popodne  :misli:

Nije siguran pa ne odgovara  :LOL:

Fikret said:
Neak mi se cini da je dobna granica za full A 24 godine bez obzira dal imao A1, A2 il B prije, tolko su mi rekli u skoli prije 2 tjedna kad sam krenuo, tak da ovo sa 20 ne drzi vodu

Nije istina Fikrete  :LOL:

dobro covjek zbori ako si imao 2god a2 mozes i sa 20

 
strasilo said:
popodne.... uvijek .. ;)

ustvari, upravo krećem na posao ...  (y)

E jebiga nisi mi odgovorio odmah a moro sam otić sa foruma, trebo sam nešta kupit kod tebe pa mislio naić, jga, nema veze  (y)