policijska nekorektnost

Status
Not open for further replies.
E jebiga ljudi! Kad ja vozim preko ograničenja i pretičem preko pune-ja riskiram svoj i tuđi život. Zato se nebih žalio da me kazne. Jebiga, zajebo sam, ali zašto branit njih kad oni riskiraju svoj i tuđi život. Neka i on plati kaznu. I on riskira. Ovaj put je ulovljen i prijavljen. Milion puta nije. Isto kao i mi. Pa pobogu ljudi pa mi ih plačamo, na našoj grbači žive, oni trebaju služiti nama, a ne mi njima. Oni bi trebali biti uzor nama, a ne mi njima. Što se PTSP-a tiće. Nebih im bio u koži. Veeelika im hvala z aono što su napravili za nas i omogućili da nas jebe hr policija a ne YU policija, ali kako čovjek s PTSP-em ima dozvolu za nošenje oružja. Po zakonu nebi ni autom smio upravljat, a oni nam pametuju na cesti. Istina, Mi motoristi najmanje pošztujemo punu liniju, ograničenje brzine, ali zato i plačamo. Pa neka svi plačaju. Ja nisam divljak na cest, ali boga mi nisam ni svetac, ali nisu ni oni. Krampus, kad bi bilo više takvih kao ti policija bi nam stvarno bila uzor, Služila bi nama,a ne pojedincima i siguran sam više bi ih voljeli i bili bi sretniji kad bi ih sreli na cesti.
 
Flegma said:
Pa pobogu ljudi pa mi ih plačamo, na našoj grbači žive, oni trebaju služiti nama, a ne mi njima. Oni bi trebali biti uzor nama, a ne mi njima. Krampus, kad bi bilo više takvih kao ti policija bi nam stvarno bila uzor, Služila bi nama,a ne pojedincima i siguran sam više bi ih voljeli i bili bi sretniji kad bi ih sreli na cesti.
:LOL: :LOL: :LOL:
Ti mene plaćaš???
Ja tebi trebam služiti???
Jel ti imaš 6 godina da ti treba uzor?

Žalosno.
 
Poštovani gospodine. Da, i ja i moja majka i moj otac, i moji prijatelji i svi ostali porezni obveznici, kako fizičke tako i pravne osobe. Svi mi te plačamo. I tebe i tvoje kolege. Vi živite na teret naroda ovog jadnog, omalovaženog, iskorištenog i isisanog i to svaki put kad primiš plaču imaj na umu. I kao takav moraš biti svjestan da se novac ne štampa da bi ti dobio plaču, već da bi se napravila tržišna ravnoteža, a kada neće biti nas, neće biti ni vas. Da ves nema mi bi svejedno postojali. Vi ste ti koji dobivaju plaču iz državnog proračuna, a mi smo ti koji taj proračun pune. Sjeti se toga kad ju budeš primao i kad sljedeći put zaustaviš čovjeka na cesti. Pa se ti smij koliko hočeš.
 
Evo dokaza kako HRVATSKA POLICIJA razmišlja (ili barem neki neupučeni policajac).
 
Flegma said:
Poštovani gospodine. Da, i ja i moja majka i moj otac, i moji prijatelji i svi ostali porezni obveznici, kako fizičke tako i pravne osobe. Svi mi te plačamo. I tebe i tvoje kolege. Vi živite na teret naroda ovog jadnog, omalovaženog, iskorištenog i isisanog i to svaki put kad primiš plaču imaj na umu. I kao takav moraš biti svjestan da se novac ne štampa da bi ti dobio plaču, već da bi se napravila tržišna ravnoteža, a kada neće biti nas, neće biti ni vas. Da ves nema mi bi svejedno postojali. Vi ste ti koji dobivaju plaču iz državnog proračuna, a mi smo ti koji taj proračun pune. Sjeti se toga kad ju budeš primao i kad sljedeći put zaustaviš čovjeka na cesti. Pa se ti smij koliko hočeš.
Imaj TI na umu da i meni iz plaće odlazi isti jebeni postotak kao i tebi. Za iste stvari. Prema tome nemoj mi se tu kurčit sa takvim navučenim patetičnim kvazi-argumentima i spominjat isisani narod i druge srcedrapateljne fraze kao i svoje roditelje i rodbinu. Imam ih i ja. Zvučiš ko gđa. Pašteta. :palacdolje:
Da NAS nema onda VI (idiotske li podjele, ali nisam ju ja skrojio) ne bi niti imali besplatne doktore (kakvigod bili) niti učitelje u školi niti 150 više- manje pametnih ili glupih službi koje ovise o proračunu. Glupu policiju uopće niti ne spominjem, a mogao bih.
Bajdvej ne zaustavljam ljude na cesti. A kad sam ih i zaustavljao nisam se vodio tom mišlju da oni mene plaćaju. Vodio sam se prvenstveno kućnim odgojem i pravilima službe. I ponašao sam se najljudskije moguće dok sam u toj drugoj osobi (koja "jadna pušta zadnju kap krvi za mene i samo mene") vidio bar trunak osnovnog ljudskog poštovanja. Šta bi trebao, biti idiotu, kretenu, smradu i lopovčini zahvalan jer me plaća? Izgleda da bi. I još mu dat sve novce iz džepa da si smanjim grižnju savjesti?!

Dopizdili su mi ovakvi mudri komentari. Inače se uopće ne uzrujavam jer smatram da me se uopće ne tiču. I inače ljudi koji me malo bolje znaju bit će vjerojatno začuđeni jer ovaj ton ne upotrebljavam na forumu. Ali postoji granica dokle mogu slušati tuđe pizdarije i omalovažavanja i naguravanja raznih gluposti i neistina pod nos kao svemirskih istina.
Još k tome kakve sam volje (neovisno o ovoj premudroj temi) čudim se da nisam napisao post za doživotni bann.
 
Flegma said:
Evo dokaza kako HRVATSKA POLICIJA razmišlja (ili barem neki neupučeni policajac).
Ušputi se u prethodnih nekoliko stranica ovog topica i malo bolje sa cijelim forumom i mojim postovima. Pa me onda etiketiraj kak hoćeš.
Uostalom ne trebaš, boli me k*rac kaj ti o meni misliš.
 
nego Hrvoje, kad ćemo opet na pivo... pa možemo u Samoborskoj zajebavati muriju ( ja tebe ) do mile volje i ne može nam niko ništa...  (y)  :LOL:
 
strasilo said:
nego Hrvoje, kad ćemo opet na pivo... pa možemo u Samoborskoj zajebavati muriju ( ja tebe ) do mile volje i ne može nam niko ništa...  (y)  :LOL:
Ak ovak nastavi uskoro na mojim karminama u sv Pitu i stopu. Infarkt će me čopit od živaca.
 
Hrvoje said:
Ak ovak nastavi uskoro na mojim karminama u sv Pitu i stopu. Infarkt će me čopit od živaca.
hehehehe... ako će biti pečenke... zajebavaću te i onda...  (y) :jesus: :LOL:
 
Gospodine Hrvoje. Ne želim ispraviti napisano jer tako mislim. Istina je sve što si napisao, no istina je i sve što sam ja napisao. Činjenica je da mi platimo kada nas ulove. Konkretno ja ni ne pomošljam na izvlačenje. S motorom hvala bogu nijednom nisam ništa platio. S autom me par puta ulovio i samo sam rekao "kriv sam, koliko?". Čovjek ga je prijavio. Neka se ne žali i neka bude korektan. Sljedeći put će upalit žmigavac i rotirku i nikom ništa. To ti je isto kao da vozim 30 po dvorištu i ne vežem se. Po zakonu moram biti vezan i ti mi možeš naplatit kaznu. Vjerojatno nećeš zbog navedenih okolnosti, ali možeš. Isto tako ovaj čovijek nije morao, ali je mogao. To je i napravio i svaka mu čast. Ja nebi jer sam lijen.
Nitko TEBE nije htio uvrijedit. Iznio sam samo činjenice. No isto tako i stoji da policija treba služiti narodu, a ne narod policiji. Policija je samo jedan od sitnih segment u našem društvu. O strukturi nebih. Što se policajaca tiće uvjek sam imao korektan odnos. Osobno mislim da ako sam ja korektan prema njemu i on je korektan prema meni.Poštujem ono što radi, pogotovo ako je korektan. Pritom ne mislim da me pusti ako sam kriv, več da odradi svoj posao po pravilu i zakonu. Nije uvijek tako, ali pređem preko toga jer nije ni njemu lako. Nikad nezna kad će radit, jebe se tam po onim cestama i stvarno zaradi svoju plaču. Svaki dan mu je glava u torbi. Nemoj mislit da ja npr. nemam na umu to kad mi počne prigovarat i pravit se pametan. Poslušam ga, stvarno se potrudim ga razumjet i ne svađam se. Nisu svi ko ja, a nisu ni svi caje isti.
No hard filling.
 
Hrvoje said:
Šta bi trebao, biti idiotu, kretenu, smradu i lopovčini zahvalan jer me plaća? Izgleda da bi. I još mu dat sve novce iz džepa da si smanjim grižnju savjesti?!
Ako je čovjek napravio prekršaj , ne znaći da je sve napisano. Ne, nebi mu trebao biti zahvalan. Ali većina nije takva:)
 
Flegma said:
Ako je čovjek napravio prekršaj , ne znaći da je sve napisano. Ne, nebi mu trebao biti zahvalan. Ali većina nije takva:)
Nažalost baš ta kategorija najviše laje o tome da oni jadni otkidaju od usta, a njih nevine do neba policija maltretira bez povoda. I najglasniji su u osudi drugih, bez obzira o kome se radi. A oni su naravno nevini pred svima i pred svemirom! Dapače, ispada da je djevica Marija, da oprostite na izrazu, najobičnija kurvetina prema njima.
 
Flegma said:
Poštovani gospodine. Da, i ja i moja majka i moj otac, i moji prijatelji i svi ostali porezni obveznici, kako fizičke tako i pravne osobe. Svi mi te plačamo. I tebe i tvoje kolege. Vi živite na teret naroda ovog jadnog, omalovaženog, iskorištenog i isisanog i to svaki put kad primiš plaču imaj na umu. I kao takav moraš biti svjestan da se novac ne štampa da bi ti dobio plaču, već da bi se napravila tržišna ravnoteža, a kada neće biti nas, neće biti ni vas. Da ves nema mi bi svejedno postojali. Vi ste ti koji dobivaju plaču iz državnog proračuna, a mi smo ti koji taj proračun pune. Sjeti se toga kad ju budeš primao i kad sljedeći put zaustaviš čovjeka na cesti. Pa se ti smij koliko hočeš.

Gledaj, a za koji kuqqq i ja plaćam porez, ako od njega samo uzimam?? Pa ja plaćam više poreza mjesečno nego mnogi koji me, kako izjavljuju, "hrane i daju mi plaću", a ti isti rade kod nekog šugavca koji im daje plaću, ali ono što ide državi su davanja na minimalac, a ne na punu plaću. Takvi imaju davanja tolika koliko mi popijemo na šanku u Pitu kada nismo raspoloženi...!! Pa je od takvog malo i glupo reći da on mene "plaća", kada se njegovo zdravstveno i ostali mirovinski i drugi troškovi još nadomiruju za njega samoga iz proračuna... A to je pogotovo vidljivo jednog dana kada takav lik ode u penziju. Minimalna penzija je zagarantirana, a ista je istodobno puno veća nego što je on (tj. njegov poslodavac) plaćao državi za tu istu penziju. To je jedan od dobrih razloga zašto nam je država u banani. I zbog toga budi oprezan kada izjavljuješ "kako ti nekoga plaćaš".... možda konkretno se ne radi o tebi, ali o velikoj većini - da! Ustvari, postavimo to i ovako.... ajde probaj ne plaćati?!

Reći da mi živimo na teret ovog naroda samo je djelomično točno, zato jer mi (policija) i stvaramo određeni dohodak. Naplata kazni, osiguranja, taksi, dokumenti, nadzori, školovanja, tečajevi i mnogo drugih stvari, koje se plaćaju policiji za usluge koje može pružiti, stvaraju dohodak koji skoro u cjelosti (mada sam ziher da i preko!) može pokriti policijske plaće. Zato neću imati na umu tebe, ili bilo koga, kada primim plaću.

Kada ne bude tebe, i svih ostalih poreznih obveznika, nas će još uvijek biti. Tako je to u svim državama. I najbogatijima i najsiromašnijima. Raja pase travu da bi preživjela (Rusija, Koreja, skoro cijela Afrika... i još pun quaa država), država nema za ništa, ali ima vojsku i policiju. Bolje bi formulirao rečenicu da si rekao "da nema vas, ne bi bilo niti nas". Zvuči bahato, ali je potpuna istina. Jer da nema aparata kojeg se netko boji (nisam na to ponosan, ali policija je aparat kojega se temeljno ljudi boje i trebaju se bojati...), svatko bi radio svašta, ne bi postojao red u društvu, ne bi postojala nikakva zaštita ljudi i dobara, osim principa "tko jači taj kvači"... a kolike bi bile tvoje šanse u tom svijetu, nemoj biti preoptimističan... da te i tvoju obitelj netko napada i ubija, otima ti i uništava imovinu, a nitko za to ne bi odgovarao ili ne bi bilo aparata koji bi taj red održavao i štitio, vidio bi (pre)brzo da je moja verzija izreke puno točnija.

U ovoj zemlji postoji puno više instituta koji troše puno veću lovu, a ne zarađuju baš ništa. Pogledaj vojsku. Pogledaj socijalu. Pogledaj zdravstvo. Pogledaj Sabor i dične nam zastupnike. Pogledaj prosvjetu. Pogledaj... ma ima toga brdo. E sad; stvar je u tvojoj glavi što misliš da ima razlike između policije i prosvjete, zdravstva ili socijale. Nema razlike, jer zemlja ne bi mogla funkcionirati bez ijedne od navedenih institucija i službi. Dobro, možda bi mogla biti bez prosvjete, pa bi bili kao Talibani u najgore vrijeme! Ali principijelno, sve je to isto. Razlika je samo u tome što ti, u cijelom tom poretku, misliš da ima razlike zato jer su ti jedni draži, a drugi nisu. Policija je omražena, ali kako ti je zdravlje drago i milo, zdravstvo toleriraš u svakom pogledu. Ali da bi imao zdravlje, moraš prvo imati život... zato nemoj skidati policiju sa mjesta onih omiljenih...  (y) Od svih koji troše, osobno bih najveće rezove napravio u vojsci. Evo, i Crnogorci su pametniji od nas, pa su ukinuli vojni rok po hitnom postupku! Vojska ima najviše zaposlenih, najveću lovu troši na tehniku i naoružanje, a sve je to upitne koristi, uz činjenicu da ne zarade niti za kikiriki...
 
Zanimljiva konstatacija. Obično i je tako, ali ne i uvijek. Istina, ti se krečeš na mjestima, među takvim ljudima i jako često nalaziš u takvim situacijama gdje možeš vidjeti sve i svašta pa osobno mislim da si kompetentniji u tomačenju toga. Ako je ovo išlo mene tada mislim da si malo pogriješio. Poprilično se smatram, a i večina mojih poznanika misli tako da sam j...no prerealna osoba koja bježi od problema, ali ima jezik i to što misli jako često veli. Sada se javlja problem što jako često istina boli i vrijeđa. Žao mi je ako se netko prepoznao u svemu negativnom što sam napisao, ali mi je isto tako žao što, ako je takav, zaista postoji. Nažalost ja sam još uvijek jedan od onih koji bi da je društvo idealno i da sve ide po špagi. Svako obavlja svoj posao maksimalno korektno i 100% predano. Nijedan sustav nije loš ako je onakav kako je zapisan. Jedina mu je mana što svašta dopušta.
 
Ti si onda za moju kuću....  (y) (y) (y)

Jer i ja sam baš takav. Nema dlake na jeziku (osim kad se otkine koja pri liz...), i da se mene pita, sve bi bilo vrlo jednostavno i vrlo čisto, lijepo i točno. Baš tako, kako kažeš, pod "špagu"... na žalost, svijet u kojem glavinjamo je umnogome potpuno drugačiji, a što razni borci za nepotrebne slobode ne znaju i ne mogu predvidjeti. A poslije je kasno. lako je čovjeku dati, ali mu je teško oduzeti. A ponekad i nemoguće, najčešće kada se radi o pravima...
 
Sledgehammer said:
Gledaj, a za koji kuqqq i ja plaćam porez, ako od njega samo uzimam?? Pa ja plaćam više poreza mjesečno nego mnogi koji me, kako izjavljuju, "hrane i daju mi plaću", a ti isti rade kod nekog šugavca koji im daje plaću, ali ono što ide državi su davanja na minimalac, a ne na punu plaću. Takvi imaju davanja tolika koliko mi popijemo na šanku u Pitu kada nismo raspoloženi...!! Pa je od takvog malo i glupo reći da on mene "plaća", kada se njegovo zdravstveno i ostali mirovinski i drugi troškovi još nadomiruju za njega samoga iz proračuna... A to je pogotovo vidljivo jednog dana kada takav lik ode u penziju. Minimalna penzija je zagarantirana, a ista je istodobno puno veća nego što je on (tj. njegov poslodavac) plaćao državi za tu istu penziju. To je jedan od dobrih razloga zašto nam je država u banani. I zbog toga budi oprezan kada izjavljuješ "kako ti nekoga plaćaš".... možda konkretno se ne radi o tebi, ali o velikoj većini - da! Ustvari, postavimo to i ovako.... ajde probaj ne plaćati?!

Reći da mi živimo na teret ovog naroda samo je djelomično točno, zato jer mi (policija) i stvaramo određeni dohodak. Naplata kazni, osiguranja, taksi, dokumenti, nadzori, školovanja, tečajevi i mnogo drugih stvari, koje se plaćaju policiji za usluge koje može pružiti, stvaraju dohodak koji skoro u cjelosti (mada sam ziher da i preko!) može pokriti policijske plaće. Zato neću imati na umu tebe, ili bilo koga, kada primim plaću.

Kada ne bude tebe, i svih ostalih poreznih obveznika, nas će još uvijek biti. Tako je to u svim državama. I najbogatijima i najsiromašnijima. Raja pase travu da bi preživjela (Rusija, Koreja, skoro cijela Afrika... i još pun quaa država), država nema za ništa, ali ima vojsku i policiju. Bolje bi formulirao rečenicu da si rekao "da nema vas, ne bi bilo niti nas". Zvuči bahato, ali je potpuna istina. Jer da nema aparata kojeg se netko boji (nisam na to ponosan, ali policija je aparat kojega se temeljno ljudi boje i trebaju se bojati...), svatko bi radio svašta, ne bi postojao red u društvu, ne bi postojala nikakva zaštita ljudi i dobara, osim principa "tko jači taj kvači"... a kolike bi bile tvoje šanse u tom svijetu, nemoj biti preoptimističan... da te i tvoju obitelj netko napada i ubija, otima ti i uništava imovinu, a nitko za to ne bi odgovarao ili ne bi bilo aparata koji bi taj red održavao i štitio, vidio bi (pre)brzo da je moja verzija izreke puno točnija.

U ovoj zemlji postoji puno više instituta koji troše puno veću lovu, a ne zarađuju baš ništa. Pogledaj vojsku. Pogledaj socijalu. Pogledaj zdravstvo. Pogledaj Sabor i dične nam zastupnike. Pogledaj prosvjetu. Pogledaj... ma ima toga brdo. E sad; stvar je u tvojoj glavi što misliš da ima razlike između policije i prosvjete, zdravstva ili socijale. Nema razlike, jer zemlja ne bi mogla funkcionirati bez ijedne od navedenih institucija i službi. Dobro, možda bi mogla biti bez prosvjete, pa bi bili kao Talibani u najgore vrijeme! Ali principijelno, sve je to isto. Razlika je samo u tome što ti, u cijelom tom poretku, misliš da ima razlike zato jer su ti jedni draži, a drugi nisu. Policija je omražena, ali kako ti je zdravlje drago i milo, zdravstvo toleriraš u svakom pogledu. Ali da bi imao zdravlje, moraš prvo imati život... zato nemoj skidati policiju sa mjesta onih omiljenih...  (y) Od svih koji troše, osobno bih najveće rezove napravio u vojsci. Evo, i Crnogorci su pametniji od nas, pa su ukinuli vojni rok po hitnom postupku! Vojska ima najviše zaposlenih, najveću lovu troši na tehniku i naoružanje, a sve je to upitne koristi, uz činjenicu da ne zarade niti za kikiriki...
U potpunosti se slažem s tobom. Ali kao što sam i napisao. Vi ste jedan sitan (ali važan) segment u društvu (koje bi teško funkcioniralo  da vas nema). Ali isti, tako i trošite. I to je činjenica. I nitko nije u pitanje donio vaš teret naspram poreznih obveznika. Tako jednostavno treba biti da bi društvo funkcioniralo. I to je činjenica. Ali i taj segment ponekad treba servisirat. Krampus je to napravio na svoj način. Pa i vi imate osobe koje vama vise za vratom. Ako se svi mi moramo držat pravila i zakona mora i policija. Ako mi zajebemo- mi najebemo, ako vi zajebete netreba osuđivat čovjeka ako to prijavi. Dapaće treba ga pohvalit jer je imao muda prijavit nekorektnost. Dobro je neko napisao: sjetite se kad se počela prijavljivat korupcija, ili ti ono-potplačivanje policije. Svi su bili skeptični. Ipak se smanjilo (bar živim u tom uvjerenju).
DA SVI MI PLAČAMO POREZ. Svaki j....i da. Kad kupim kruh platim ga. I ti i hrvoje i vaši kolege i ja i moja majka.... Neki imaju više koristi od toga, neki manje. Iskreno mislim da svi, ali baš svi ljudi poput nas pa što god radili i na čiji "teret" živjeli puno više daju nego što primaju.
Ja se samo zalažem da sve bude kak spada. Konkretno u slučaju policije i naroda; ako narod zajebe narod plati, ako policija zajebe policija plati. I to je to. Sasvim jednostavno. Primjer policajca iz Splita, Policajac nema vozačku. Siguran sam da ga je policija masu puta zaustavila dok je bio civil. Što je on pokazao. Vozačku ili značku? Pa značku. U društvu kakvog ja zamišljam i po meni kakvo bi trebalo biti pokazao bi vozačku ako je ima. Ako upravlja civilnim vozilom i nije na poslu onda je civilna osoba i svi zakoni vrijede za njega kao i za mene. Samo to. I to je sve. Pa nek se ljuti ko hoće. Ja tako mislim i žao mi je što se neko osjeća povrijeđen zbog toga.
 
Status
Not open for further replies.