policijska nekorektnost

Status
Not open for further replies.
Sledgehammer said:
Platit ću... ali po skrivečki, inače bi se to protumačilo i kao da sam ja "u govnima" pa te kupujem da me ne prijaviš...  :LOL: :LOL: :LOL:

cuo sam vas! ocu pivo za sutnju :jesus:
 
Sledgehammer said:
Kada to vidiš, nemoj šutjeti!!! Policajac mora biti ispravan, imati upaljena svjetla i biti vezan pojasom. Uglavnom, sve što se tiče i svih ostalih. Ali kretanje vozila policije nisu u domeni ocjene i procjene građana.

Poseban problem, na kojemu bi i policajci bili zahvalni, je da se prijavljuju i sva neispravna vozila, jer to i nije njihova odgovornost. Sramotno je da patrola sa neispravnim svjetlima na službenom autu zaustavlja druga vozila i to im uzima za grijeh. Ali to je odraz politike i njezine brige za policiju, jer - osim nemara i neodgovornosti određenih faca u policiji - to je i rezultat nebrige politike koja ne želi opremljenu, profesionalnu i time i učinkovitu policiju. Bez obzira na svu deklarativnost u suprotno.
:oops: ... na moj progovor, jedan je čika polijajac promijenio sijalicu štop svjetla na službenom vozilu i još mi je rekao hvala..  (y)
 
strasilo said:
:oops: ... na moj progovor, jedan je čika polijajac promijenio sijalicu štop svjetla na službenom vozilu i još mi je rekao hvala..  (y)

samo da te se rijesi.. ko zna koliko si covjeku dosadjivao :jesus:
 
Sledgehammer said:
Platit ću... ali po skrivečki, inače bi se to protumačilo i kao da sam ja "u govnima" pa te kupujem da me ne prijaviš...  :LOL: :LOL: :LOL:
eto.. dogovoreno..  (y)
 
demza said:
cuo sam vas! ocu pivo za sutnju :jesus:

Može, ali nemoj to razglasiti, inače će to pokrenuti cijelu lavinu...  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Sledgehammer said:
Nemam ništa protiv toga da se prijave policajac koji radi sranja. I treba ga prijaviti, jer samo na taj način će se i on korigirati, i popraviti ponašanje policije, kao i time cjelokupno podići na jedan bolji glas i veći ugled.

Međutim, protiv sam da se za pravdu javljaju oni koji sami stoje u govnima do grla, i koji bi išli tjerati pravdu temeljem nekih samo njima znanih principa. Meni je moralno, karakterno i profesionalno tražiti nešto od nekoga kada i sam nisam u sranju, ali preskakati svojih milijun sranja na način "moje ćemo lako", a onda ići srati tamo gdje ne treba i tražiti, kako kaže Biblija, "trun u tuđem oku a ne vidjeti cijelo drvo u vlastitom" mi je negativno u svakom pogledu.


Sladge zanimljiva ti je logika.
Prvo tvrdiš da treba odijeliti zrno od kukolja,a onda da kamen smije baciti samo onaj ko je bez grijeha.

Pa svi mi griješimo.Vozimo prebrzo,ne poštujemo prometne znakove,prolazimo kroz žuta,tj crvena svijetla,vozimo pod gasom....i što sad?
Jel bi bilo u redu da se ne kažnjavamo,jer to svi radimo? (priču o iznimkakma koje to ne rade ne želim ni čuti,jer to ne pušim)
Ili bi ipak bilo u redu da se zakoni poštuju i vrijede za svih isto?
 
pak said:
Ili bi ipak bilo u redu da se zakoni poštuju i vrijede za svih isto?

onda se odi prijavi u policiju za svaki puta kada si brzo vozio, pretjecao na punoj liniji ili sl. :jesus:

white lies, kuzis?
 
mate said:
Osobno, da je policajac stvarno napravio neki teži prekršaj ili nekoga doveo u opasnost nikad ne bih napravio takvo nešto. U ovom slučaju, kad je napravio ono što radi 99% motorista, mogu ti samo reći da si smrad. Smrad si zato što bi zbog istog ovog prekršaja ti prošao s kaznom a on moguće sa suspenzijom ili nečim gorim. Možeš mi pričat o poštivanju zakona al ovo je kurvinski do boli. Možeš se sramit.
Slažem se osim kaj bi se suzdržao od ovog epiteta smrad.
Jedna je stvar kad se netko tko provodi zakon bezrazložno bahati i time dovodi oko sebe druge u opasnost bez ikakve potrebe, a druga je stvar ovakav prekršaj.
Jebemu miša svi ih napravimo dnevno 1-20 ili 100 takvih. I onda kad se bilo kome od nas dogodi da ga murija klepi jednom- dvaput godišnje nakon 163028 prekršaja sa kojima smo nekažnjeno prošli onda su svi drugi krivi, a ne mi sami.
 
Pivi said:
U SAD-U nesmiješ prdnut policiji, ali bogami tamo policija ima nekog reda za razliku od naše!

Dobraaaaaaaaaaaaaaaaa. U SAD-u svaki 37. policajac bude ubijen na poslu, kaj bi im još trebali i prditi  :misli: :mrgreen:

Krampus tužibaba  :palacdolje:
 
Hrvoje said:
Slažem se osim kaj bi se suzdržao od ovog epiteta smrad.
Jedna je stvar kad se netko tko provodi zakon bezrazložno bahati i time dovodi oko sebe druge u opasnost bez ikakve potrebe, a druga je stvar ovakav prekršaj.
Jebemu miša svi ih napravimo dnevno 1-20 ili 100 takvih. I onda kad se bilo kome od nas dogodi da ga murija klepi jednom- dvaput godišnje nakon 163028 prekršaja sa kojima smo nekažnjeno prošli onda su svi drugi krivi, a ne mi sami.
možda ne TI.. jer si polijajac... ali mi obični smrtnici... eeeee ...  :mrgreen:  :jesus:  :LOL:  :jesus:  :LOL:
 
demza said:
onda se odi prijavi u policiju za svaki puta kada si brzo vozio, pretjecao na punoj liniji ili sl. :jesus:

white lies, kuzis?

ma bez veze...
oni bi trebali provoditi zakon korektno i ne kršiti ga,tj. služiti kao primjer
A s druge strane kad me uvat dernu me 500,700kn,a njega osim ovog usamljenog primjera nema ko uvatiti,.....čisto sumnjam da policija kad je u civilu plača kazne,jer oni su si ipak svoji,ne.....ali kako očekujete da policija bude korektna ako ih niko nikad ni za šta neče prijaviti?....mislite da će se sami od sebe popraviti?
tužakanje nije moj način....ali stvarno ne vidim kako bi oni to mogli postati bolji....počet skretat s žmigavcima,recimo,za promjenu?
 
Pivi said:
Na kakvom je zadatku bio ovaj policajac od Krampusa, na koji način je on pazio o ostalim sudionicima u prometu, kakve je to on zvučne i svjetlosne signale davao?

To se tebe ne tiče. On ti nije dužan davati objašnjenja. Zašto i bi, tko si ti da bi to trebao znati? Za sve nejasnoće obrati se nadležnima. On auto ne smije ostaviti, i sama zabrana kretanja tamo se na njega ne odnosi. Koliko god ti to htio, ali nisi u pravu.

Pivi said:
Ja se hvalim time? Pa jesi ti čovjeće božji normalan. Ja niti radim prekršaje (nastojim ne raditi), niti podupirem one koji ih rade (upravo suprotno), a još najmanje da se time hvalim.
Pa ti stvarno stalno tražiš neki razlog za svađu...i vrijeđaš ljude bez ikakve osnove!

Ispričavam se ako je tako, no nisam imao takav dojam.


Pivi said:
Ma jeli, a na koji način ja nisam nadležan ocjenjivati? Pa ja živim tu, zabranjen je promet, dužina rive nekih 500 metara, nesmiju ni oni prolazit (dam ti dokaz dolje niže).
Ja znam da nema razloga jer se oni vozikaju i to rivom pa da im ne bude dosadno da vide čim više ljudi.
Imaju cestu - zaobilaznicu ali njom se ne služe (kad idu na dio zvan LUKA)
Procesuiranje i utvrđivanje neispravnosti mogu utvrditi (u ta 3 mjeseca koliko je riva zatvorena) i hodanjem po rive, dežuranjem...itd..., a ne prolazom automobilo jer je zabranjeno!
Skuteraši su tamo bili naravno u prekršaju i policajac je tamo trebao biti pješke da ih kazni, a ne automobilom jer je ZABRANJENO! Vis od njihove stanice pa do kraja rive ima oko 2 km ali to nije potrebno objašnjavati jer policajci su jednostavno također u prekršaju.
Uostalom, promet rivom je zabranjen već godinama ljeti, a ovo je bilo prvo ljeto da su se uobrazili stalno tu prolazit...do sada to nisu radili i naravno nisu ni smjeli!
I nema dvostrukih mjerila...kao što policajac nije smio na tom mjestu biti u to vrijeme sa autom nisu smjeli biti ni oni...Neka im naplati kaznu što im i treba ali nek se tu ne pojavljuje sa autom...

Ponavljam, nisi nadležan ocjenjivati službena postupanja bilo koga (niti policije, niti hitne, niti vatrogasaca, kao niti još cijele mase i liste drugih službi i njihovih vozila...). Ako smatraš da nisi u pravu, onda se obratiš nadležnima i pitaš, čisto da se informiraš. To si i napravio, i nisi ništa postigao, pa taj, kako ga ti zoveš "dokazom", ustvari nije apsolutno ništa, a najmanje "dokaz" za bilo što. Osim što je dokaz da sam ti ja dobro rekao to isto tako i prije tvog posta.

Policajac je u slučaju prekršaja skuteraša mogao i smio ići do njih sa čime god hoće, jer je dužan primijeniti bilo koje sredstvo da bi osigurao postupanje i procesuiranje (Zakon o kaznenom postupku... nemoj čitati, ima preko 300 stranica...). Tako je zaobilaznica rezervirana za tebe, ne i za policiju. Da li bi isto rekao i hitnoj da nekome pozli na rivi? Ili vatrogascima kao bi se nekome zapalila kuća? A zakonski NEMA razlike između svih tih službi i policije... Zato na rivi nisu bili jer su se "uobrazili", nego je donijet novi zakon prošle zime koji im to omogućuje. I opet pokazuješ da nije dovoljno "što se babi htilo, to joj se i snilo...", već da nešto treba i znati.

Oni su se tamo pojavili sa autom, a to će napraviti i ubuduće. Jel' te još nešto muči?
 
pak said:
a s druge strane čisto sumnjam da policija kad je u civilu plača kazne,jer oni su si ipak svoji,ne.....

Ja sam platio. Dvaput.
 
pak said:
ma bez veze...
oni bi trebali provoditi zakon korektno i ne kršiti ga,tj. služiti kao primjer
A s druge strane kad me uvat dernu me 500,700kn,a njega osim ovog usamljenog primjera nema ko uvatiti,.....a s druge strane čisto sumnjam da policija kad je u civilu plača kazne,jer oni su si ipak svoji,ne.....ali kako očekujete da policija bude korektna ako ih niko nikad ni za šta neče prijaviti?....mislite da će se sami od sebe popraviti?
tužakanje nije moj način....ali stvarno ne vidim kako bi oni to mogli postati bolji....počet skretat s žmigavcima,recimo,za promjenu?
Definitivno moraju biti primjer, ali cinkati za sve gluposti koje i sam radiš i koje nikom ne škode je stvarno pederski. Nije li?
 
pak said:
ma bez veze...
oni bi trebali provoditi zakon korektno i ne kršiti ga,tj. služiti kao primjer
A s druge strane kad me uvat dernu me 500,700kn,a njega osim ovog usamljenog primjera nema ko uvatiti,.....a s druge strane čisto sumnjam da policija kad je u civilu plača kazne,jer oni su si ipak svoji,ne.....ali kako očekujete da policija bude korektna ako ih niko nikad ni za šta neče prijaviti?....mislite da će se sami od sebe popraviti?
tužakanje nije moj način....ali stvarno ne vidim kako bi oni to mogli postati bolji....počet skretat s žmigavcima,recimo,za promjenu?
stari, a šta je tu čudno.. ? ... pazi, da se razumijemo, ni ja ne volim muriju pogotovo ove kvarnjake... recimo, ovdjena forumu ima ljudi koji su mi pomogli, kojima sam ja pomogao, jer smo "svoji" ... svugdje i na svakom mjestu ima onih koji su "svoji" .... i na taj način prolaze bolje na nekom mjestu od onih drugih.. i ti se vjerovatno baviš nečim i nekom "svom" si to napravio za pivo ili džabe, samo zato jer ste "svoji" .... pa što to onda nebi mogli i policajci, kod manjih prekršaja... a uostalom, garant su i tebi više puta progledali kroz prste.. pa što se i onda nisi bunio..  :misli:
 
Hrvoje said:
Definitivno moraju biti primjer, ali cinkati za sve gluposti koje i sam radiš i koje nikom ne škode je stvarno pederski. Nije li?

Nije. To je odraz karaktera.  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Status
Not open for further replies.