Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Tomek istina, puno toga ovisi o vozacu... Al isto je puno vjerojatnje da ce se zaj**** prije s motorom koji reagira na milimetar gasa, nego s nekim kojeg okrenes do pola i dalje te ne iskrene na guzicu.
Nek promasi brzinu i odvrnne gas, sta secu pocetku svakom zna desiti, nije bas da ce mu svaki motor to jednako oprostiti.
 
Ma stoji sve ali mislim da ipak sa malo jacim motorom ako ima i malo mozga nece pogrjesit,nego uzet nesto slabije pa ce ga frkat stalno jer nece potegnut.ja vozim zx12r i iskreno motor ide ali opet nije prebrutalan da ga bilo ko i malo pametan nebi mogo vozit.Sve je u glavi,ako si bedast i 125 cm3 je jako opasan.

Poslano sa mog ONEPLUS A6013 koristeći Tapatalk

 
stranac_u_noci said:
Nove sa dva cilindra, gledam i 650 ninju, isto mi je super zanimljiva, ali nisam siguran jel to previše snage za početnika...

Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
Moja preporuka ti je ili 400 ili taj novi 250.Možda i 650 ako imaš već nekog iskustva od prije,bar na skuteru 50 ccm ili Tomosu.Može se i na 650 ccm početi,ali ipak je to ozbiljan motor na kojem je napravit početničku pogrešku (koja se može dogoditi svakome) opasnije nego na slabijem motoru ispod 500 ccm,osobno mislim da ne vrijedi riskirat.
 
Slažem se 35 kw je sasvim dovoljno za grad i otvorenu cestu ako putuješ sam.
Moja preporuka polovni 35 kw i za godinu dvije ćeš vidjeti kakovima motorima naginješ.
 
Mene ce prakticnost nagnat na skuter ali da to nije slucaj, sigurno bi vozio RC390 ili Duke390, sto mi bolje sjedne, kao prvi pravi motor nakon 50ica

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 
O praktičnosti i govorim ima na njuškalu motor star 6 ili 7 mjeseci.
 
makama said:
O praktičnosti i govorim ima na njuškalu motor star 6 ili 7 mjeseci.
Po gradu 95%+ cini mi se da skuter ispada prakticniji radi tovarnog prostora, manjka mijenjanja brzina i to. Makar rado bi novu Njinju/Z400

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 
Poanta je bila da je čovjek nakon 6 mjeseci odlučio prodati novi motor.
 
dudo42 said:
Po gradu 95%+ cini mi se da skuter ispada prakticniji radi tovarnog prostora, manjka mijenjanja brzina i to. Makar rado bi novu Njinju/Z400

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Ako želiš motor, kupi motor. Sve drugo je opravdavanje i traženje razloga za nekupnju istog.

Je, skuter je praktičniji, možeš dosta toga ubaciti ispod sica, zaštićeniji si od kiše, možeš na podnici prevesti što treba, ali hoćeš li uistinu guštati s njim?

 
Bullet1275 said:
Ako želiš motor, kupi motor. Sve drugo je opravdavanje i traženje razloga za nekupnju istog.

Je, skuter je praktičniji, možeš dosta toga ubaciti ispod sica, zaštićeniji si od kiše, možeš na podnici prevesti što treba, ali hoćeš li uistinu guštati s njim?

Slazem se sa svime sto si napisao. Za ono za sto meni treba pase i bicikl i elektricni romobil.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 
Bullet1275 said:
Ako želiš motor, kupi motor. Sve drugo je opravdavanje i traženje razloga za nekupnju istog.

Je, skuter je praktičniji, možeš dosta toga ubaciti ispod sica, zaštićeniji si od kiše, možeš na podnici prevesti što treba, ali hoćeš li uistinu guštati s njim?

Zavisi koji je skuter......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma uzmes dominator.
650ccm. 31kW. Dobar po gradu. Dobar van grada, povuce koliko natovaris na njeg. Dobar na cesti. Dobar van ceste. Lagan i jeftin za odrzavanja. I ne pisem ovo jer slucajno ja prodajem svog, nego se potrefilo tako🤣🤣🤣
 
seki22 said:
Zavisi koji je skuter......


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gledam 250ccm i vise
Trenutno su naprijed Kymco skuteri

XCITING 300/400
Downtown
XTown

Zanimljivi su mi standard beverly 350 i gledao X10 350/500 al toga i nema puno u mom price rangeu (4500€ max)

Moooozda bi imao za neki Tmax 2008+ ali to ako se dogodi super [emoji846]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 
Anticitizen419 said:
Ma uzmes dominator.
650ccm. 31kW. Dobar po gradu. Dobar van grada, povuce koliko natovaris na njeg. Dobar na cesti. Dobar van ceste. Lagan i jeftin za odrzavanja. I ne pisem ovo jer slucajno ja prodajem svog, nego se potrefilo tako🤣🤣🤣

Di je oglas
 
Bog. Uskoro kupujem motor pa me zanima mišljenje iskusnijih vozača.

Imam 40g, tek sam položio A kategoriju, do sada nisam vozio prave motore. Prije par godina kupio skuter Piaggio NRG, prošle godine Yamaha X-MAX 250. Sad kupujem neki pravi motor za uživanciju s kojim imam namjeru i provozat se možda i izvan naše države. Sviđaju mi se nakedi ali to otpada jer nemam namjeru trpit vjetar na autoputovima, adventure i tureri mi se ne sviđaju. Tako da su mi za oko zapela dva modela Yamahe: Diversion 600 i Fazer 600 (možda i jači model).

Koji od ta dva modela je ugodniji za duže vožnje? Fazer je možda ljepši i ima više modela (600, 800, 1000), al mi se malo čini da su ovi jači modeli malo prejaki za početnika.
 
zvaker said:
Bog. Uskoro kupujem motor pa me zanima mišljenje iskusnijih vozača.

Imam 40g, tek sam položio A kategoriju, do sada nisam vozio prave motore. Prije par godina kupio skuter Piaggio NRG, prošle godine Yamaha X-MAX 250. Sad kupujem neki pravi motor za uživanciju s kojim imam namjeru i provozat se možda i izvan naše države. Sviđaju mi se nakedi ali to otpada jer nemam namjeru trpit vjetar na autoputovima, adventure i tureri mi se ne sviđaju. Tako da su mi za oko zapela dva modela Yamahe: Diversion 600 i Fazer 600 (možda i jači model).

Koji od ta dva modela je ugodniji za duže vožnje? Fazer je možda ljepši i ima više modela (600, 800, 1000), al mi se malo čini da su ovi jači modeli malo prejaki za početnika.

Imao Fazer S2 i sad FZ8S oba su odlična ali FZ8 mi je bolje lega i draži mi je za vozit . 800 mi je taman i pozicija vozača mi je bolja. Ja bi na tvom mistu iša odma na FZ8S.
 
A, gledaj..., nema ti tu neke velike filozofije. Pitanje je apetita, mogućnosti, zahtjeva... Motor ne kupuješ iz potribe, za to ti služi skuter, nego ga kupuješ iz ljubavi, pa nikako ne smiš upast u trapulu i kupit ono šta ti se ne sviđa i šta ne ispunjava tvoje potribe i zahtjeve. Nema pameti, nekome je 20 konja puno za cili život, a nekome ni 200 nije dosta. Uglavnom, gas je u glavi, a ruka je samo instrument, tako da nema prejakog motora. Godine imaš, a za pamet..., a di nan je pamet kupovat motore u tin godinama. Ja iman 56, pa se još nisan izgušta. Toliko o pameti.
 
SOVA44 said:
Imao Fazer S2 i sad FZ8S oba su odlična ali FZ8 mi je bolje lega i draži mi je za vozit . 800 mi je taman i pozicija vozača mi je bolja. Ja bi na tvom mistu iša odma na FZ8S.

Kakvi ti je za duže relacije? Imam namjeru čim kupim potegnut do Dubrovnika i Rijeke za početak. Kakav je položaj tijela, je si li nagnut previše naprijed?