Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Registracija ti ostaje do kad je motor registriran, prijenos vlasništva uključuje porez, novu prometnu dozvolu i registarske pločice u tvojem slučaju.
 
Pa to je 250 ... to ce te doc prepis,porez,nove tablice,nova prometna...maa.,400-500 kn.,rijesis i miran si.
 
Najbolji oglas ikad
1615382838572.png
 
Za promjenu vlasnika,ja sam prije 2 godine kupio prodao auto i kupio drugi,brijem da je isti postupak i sa motorom.Ak se dobro sjećam,samo s vlasnikom i kupoprodajnim ideš u stanicu za tehnički,potpišeš kaj moraš,platiš kaj moraš,i motor je tvoj,onda ga voziš dok ne istekne rega i nakon toga ak trebaš promjeniš tablicu kad ga regaš.
 
Čekaj, znači ako ja prodajem motor moram s kupcem u STP s ugovorom i tamo sređujemo papirologiju?
 
  • Like
Reactions: Nero
Čekaj, znači ako ja prodajem motor moram s kupcem u STP s ugovorom i tamo sređujemo papirologiju?
Ne pamtim detalje,al kad sam kupio auto sve sam sredio na tehničkom,potpisali smo neke dokumente,platio sam nekaj (valjda porez,novu prometnu il kaj već),i išao doma.
 
Za promjenu vlasnika,ja sam prije 2 godine kupio prodao auto i kupio drugi,brijem da je isti postupak i sa motorom.Ak se dobro sjećam,samo s vlasnikom i kupoprodajnim ideš u stanicu za tehnički,potpišeš kaj moraš,platiš kaj moraš,i motor je tvoj,onda ga voziš dok ne istekne rega i nakon toga ak trebaš promjeniš tablicu kad ga regaš.
Upravo tako. S kupoprodajnim ugovorom, prometna i policom ide s na stanicu za tehnički, plati se prijepis vozila i dobije se nova prometna. Vrlo jednostavno.
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Prošle godine sam uzeo motor, došao kod čovjeka, ispunili smo i potpisali ugovor, uzeo sam dva primjerka ugovora, prometnu i policu, i to je sve za što mi je vlasnik trebao. Otišao sam s papirima na STP, platio porez i novu prometnu, prebacio policu na sebe, i to je bilo to (tablice su mi ostale, ista oznaka je pa tu nisam imao ništa za odraditi).
 
Jel ta naknada za ceste, 215kn x 0,35 koeficijent? Ako je tolika, ako čovik nema tu potvrdu, što da ga gnjavim...
 
Ja obicno sve racune vazda sacuvam na tehnickom pa sve do iduce registracije pa je vjerovatno da je i on.
 
I svaki primjerak ugovora potpišite posebno (ne samo prvu kopiju pa da ostale dvije imaju indigo potpis), navodno na nekim STPima znaju i zbog toga pizdit.
 
Ne moras u STP, rijesite to u kafani. :mrgreen:
Ispunite kupoprodajni, ti se potpises na sva 3 primjerka, i kupac dalje rijesava bez tebe.

i onda kad ga budala ne prepiše, onda se moraš pravdat sa ugovorom kojekuda..
zato najpametnije odmah sa kupcem u stp i miran..
 
  • Like
Reactions: josko