Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Dragana je došla u štalu. Papirologija će biti jednostavna. Odradio malu vožnju sa njom po poligonu, guštao kao prase. Sad polaganje i idemo. Hvala ekipa na pomoći.
 
Dragana je došla u štalu. Papirologija će biti jednostavna. Odradio malu vožnju sa njom po poligonu, guštao kao prase. Sad polaganje i idemo. Hvala ekipa na pomoći.
jel fotogenicna...
 
Evo jedna brzinska
IMG_20210313_131757_copy_1094x1459.jpg
 
Last edited by a moderator:
Pozdrav svima, uskoro zavrsavam A kategoriju, buđet je max 10500
Zanimaju me enduro/touring motori, da mogu uzet bolju polovicu sa sobom i kofere i otic na more, u neku drugu drzavu na putovanje i slicno, offroad ne neki pretjerani, cisto da mozemo skrenut po nekom makadamu, malo kroz sumu i kampirat itd


evo trenutno sta sam nasao je ovo:

SUZUKI V STROM 650 XT 71 500kn novi
HONDA NC 750 DCT 63 500kn novi
KTM 390 Adventure 50 000kn novi
HONDA AFRICA TWIN DCT 78 000kn (2016god 22tkm)

Od svih najvise mi se sviđa strom xt i honda africa dct
Hondu sam jedinu probao vozit malo po parkingu cisto da vidim jel prejaka i preteska, iznenadio sam se ugodno

Visok sam 188cm i imam 108kg + cura 55kg 160cm

Eto ako imate neke savjete bio bi vam zahvalan
 
Ako ti je to prvi motor, računaj na kakvo izvrtanje na mjestu ili pad manjom brzinom, ja bih na tvom mjestu za početak radije uzeo nekog par godina starog Versysa ili Stroma 650, dok ne sjedne sve na svoje mjesto što se tiče iskustva. A i šteta će biti manja nego na novom. To samo razum govori iz mene, ali kupnja motora ionako nije razumna.
KTM će ti za gore opisano biti neadekvatan, njega bih na tvojem mjestu odmah prekrižio, on je za neke druge namjene. Ako baš mora biti novo, prva dva na listi su ok, kupi koji ti bolje legne.
 
Gledo sam video gdje se africa izvrce na malim brzinama i nema nikakva ostecenja osim crash barova i rucka, to mi nije neki problem
 
Nisam siguran da je NC napravljena za van asfalta..
 
Zbog vožnje u dvoje bi ktm i nc odma prekrižio.
A između stroma i AT se ne bi dvoumio ni sekunde, makar je AT rabljena.

Seki bude dalje preuzeo oko kofera i opreme :mrgreen:
Dvojba je velika....
Jer Africa je prije 2018.......
Mada Strom je ta kategorija.....sajla i nista elektronike.....ako se ne varam.....
 
  • Like
Reactions: Legionar8
Može savjet za nabavku moto odjeće.
Kako nemam ništa od opreme, krećem od nule. A košta sve...
Uzeo sam jaketu i rukavice na njuškalu, prošao relativno dobro, kacigu sam uzeo novu.
Gledam još neki prslukić ili tanku jaketu za toplije dane.
Tribaju li neke hlače za gradsku i prigradsku vožnju, ili je jeans dovoljna zaštita od vjetra? Početnik sam, neće tu bit vele brzina...
U školi je jeans ok, ali kad idem na otvoreniju gradsku cestu i vozim nekih 60-70kmh, osjetim blagi vjetar "u mudima" :) a možda se triba i naviknit hahaha
Treba li mi još nešto za početak?
Jel se te ostale stvarčice mogu uzimat po našim butigama ili je bolje u neku onlajn vanka? Ako i je jeftinije vanka, rizik je bez probanja uzet...
 
Može savjet za nabavku moto odjeće.
Kako nemam ništa od opreme, krećem od nule. A košta sve...
Uzeo sam jaketu i rukavice na njuškalu, prošao relativno dobro, kacigu sam uzeo novu.
Gledam još neki prslukić ili tanku jaketu za toplije dane.
Tribaju li neke hlače za gradsku i prigradsku vožnju, ili je jeans dovoljna zaštita od vjetra? Početnik sam, neće tu bit vele brzina...
U školi je jeans ok, ali kad idem na otvoreniju gradsku cestu i vozim nekih 60-70kmh, osjetim blagi vjetar "u mudima" :) a možda se triba i naviknit hahaha
Treba li mi još nešto za početak?
Jel se te ostale stvarčice mogu uzimat po našim butigama ili je bolje u neku onlajn vanka? Ako i je jeftinije vanka, rizik je bez probanja uzet...
All gear all the time.. Kao splico cesto sjednem do mora na motor u kratkim rukavima i gacama pa sam pozalio milijun outa.. od tog da izgorim, da mi osa zleti pod majicu i ubode 3 puta, da mi auto ispred nagazi po gasu i lansira kamencinu u bedru ostavljajuci mi masnicu narednih mjesec ipo dana i cvrcnut rezervoar.. imao sam srecu sto nisam pao..
Gace s stitnicima bokova i koljena i normalno antiabrazivne da ne bi ostao bez pola koze na nogama.. cipele po mogucnosti visoke da cuvaju i glezanj..
Radim kao intenzivac u bolnici pa sam se nagledao svega i svacega svako ljeto od kolega motorista, oprema na cijelo tijelo i vozis s mirom.
Kupnja je relativna.. kad se kupuje komplet oprema, meni je isplativo bilo na zimu upalit auto i otici u novemu novu i dati 5500 kn za komplet opremu ( bez popusta skoro 9000 bi doslo ).
Online stranica ima dosta koje su dobre i pouzdane, louis, motocoin, revzilla etc. Osobno nikad moto opremu necu kupovati bez da je uzivo probam..
 
i ja sam iz ST, i planiram liti do gradskih plaža spustit se banjat, to mi je 5 min od kuće. biciklom dođem za 10-15min, nisam baš planirao u ful opremi ...al ako se ide do Podstrane ili Kaštila, e onda kako kažeš all gear obavezno.
Gaće sa štitinicima? imaš neku preporuku di pogledat, na šta pripazit?
 
i ja sam iz ST, i planiram liti do gradskih plaža spustit se banjat, to mi je 5 min od kuće. biciklom dođem za 10-15min, nisam baš planirao u ful opremi ...al ako se ide do Podstrane ili Kaštila, e onda kako kažeš all gear obavezno.
Gaće sa štitinicima? imaš neku preporuku di pogledat, na šta pripazit?
Nema neke prevelike mudrosti, sve moto hlače će biti bolje od običnih. Cijene kreću od recimo 600kn na akcijama na više. Za jeftinije modele ćeš protektore za bokove vjerojatno morati dodatno kupiti. Pretpostavljam da ćeš se najviše voziti po toplijem vremenu, pa gledaj da imaju nekakvo prozračivanje., tako da traper hlače ne bi preporučio.
Ako misliš voziti i po hladnijem, onda da imaju i termo podstavu. Ako misliš voziti i po kiši, onda i da su vodonepropusne :)

lp
P
 
I jaketu sam uzeo sa termo podstavom na skidanje, tako da ću i hlače. Lakše je skidat, nego nabacivat.
Kiša? nastojat ću pratit prognoze i maksimalno izbjegavat kišu. i izbacit svaku opciju vožnje po kiši, tako da vodonepropusno-NO.