Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Ako imaš priliku probat bilo bi idealno, za f800r ne mogu ništa napisati jer ga nisam niti vozio niti posjedovao,,,,,,........sretno.
On je vozio svoju curu često sa tom NC po HR do Dubrovnika i nazad do ZG, njegova najveća zamjerka je da je motor malo nejak. Yamaha mt07 je u toj klasi sa dva cilindra i kubikažom no ipak ima više snage i konja pa si i to provjeri kad već gledaš, mada i Tracer je super, Verys, Strom itd.
mt-07 mi se sviđa, ali cura i ja imamo velike guzice pa si mislim da bi mi više odgovarao NC zbog udobnosti..
 
  • Like
Reactions: Luke
nebi rekao da je nešto nc udoban, u dvoje i s velikim guiscama pogotovo a i taj nc novije godine što su malo radili upgrade isto nije jeftin, neide nešto, troši malo vjerojatno samo kad se vučeš po cesti ko magla 🤣bar tako neke recenzije pročito... E sad ako cura se počinje vozit s tobom, imat češ problem da nikud bez nje nečeš moć ili će bit drama i svađa, hm što sad imam tih problema sve + još neodgovarajućim motorom za dvoje. Ono što sam imao prije pun q love potrošio u konfor i ovjes ali je motor bio preslab i prodan stoga + puno pređenih km, al amortizirao se kroz km pređene. Sadašnji motor u biti meni je ok al njoj baš iza nije dobar položaj, katastrofalan. A i on je već izvozio se s preko 100tkm.
Pasao bi mi versys 1000, na njemu nebi trebalo nikaka upgrade ni ovjesa ni sjedalla, al trenutno izvan buđeta, pa onda bi top lista išla s nekim kompromisima vstrom 650, možda transalp, pa onda versys 650, tracer 7, tek možda onda nc, cbf 600-1000. Nisam nešto honda fan group.A i taj izbor ovisi kakve sam volje koji dan 😅
A opet s bilo čim možeš u dvoje, od skutera cca 125ccm pa na više, tak sve je to relativno, bitno se vozit,imat neku opremu, a s čime nebitno, stiči češ več na cilj.
Baš nevolim i nebi htio puno love potrošit na motor, al za mali buđet možeš dobit malo motora, al uvijek se da malo poboljšat naknadno kočnice,ovjes i sjedalo.
 
ne možeš baš bilo čim putovati u dvoje, naročito natovaren... al činjenica je isto tako da ti i ne treba motor od 1000 i + kubika da bi putovao udobno u dvoje.
ljudi se ograničavaju, a ja ti odma mogu reć da možeš uzest polovni motor od 4-5k€, nabacit malo opreme tipa koferi i odjeća i odma sutra krenut na put od 10 dana u dvoje, di god oćeš... planine, more...
 
  • Like
Reactions: diesel power
@bulin u ovaj dio "u dvoje" samo bih nadodao, naravno, uvjetno rečeno "udobno"...

ma da, motor za 5 kila, još u to upucaš kilu opreme i imaš bazu za ozbiljna putovanja...
 
gle
@bulin u ovaj dio "u dvoje" samo bih nadodao, naravno, uvjetno rečeno "udobno"...

ma da, motor za 5 kila, još u to upucaš kilu opreme i imaš bazu za ozbiljna putovanja...
a gle, na nijednom motoru neće bit udobno u dvoje kao kad si sam...samo ja i zaboravio što je to putovati sam hahaha

žena i ja sa po 50 godina u guzici putujemo sa motorom koji vridi brat-bratu maksimalno 4k€, "u dvoje", još ne tražimo kičmu i guzicu nakon putovanja
naravno, udobnije bi bilo kojim jačim motorom, ali nas ovaj zadovoljava za sada za ta putovanja +2000km koja idemo 1 put godišnje, a i za ostale vikend izlete kojih bude i ohoho
 
s nexusom smo nas dvoje putovali po obali našoj pa vjerujem da je sve nakon toga dovoljno jako za nas dvoje :D
svađa neće bit, ona je ko mali ruksak, sretna da ide makar je na koferu sjedila..
buđet mi je kojih 5k€ (400-500 gore dole) tako da ću sve te koje ste mi nabrojali probat obić prije kupnje i vidjet koji mi najviše odgovara pod guzicom.. ali obzirom na godinu proizvodnje motora i održavanje, mislim da će honda presudit (najviše mi se čini taj NC jer ih ima novijih)
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
s nexusom smo nas dvoje putovali po obali našoj pa vjerujem da je sve nakon toga dovoljno jako za nas dvoje :D
svađa neće bit, ona je ko mali ruksak, sretna da ide makar je na koferu sjedila..
buđet mi je kojih 5k€ (400-500 gore dole) tako da ću sve te koje ste mi nabrojali probat obić prije kupnje i vidjet koji mi najviše odgovara pod guzicom.. ali obzirom na godinu proizvodnje motora i održavanje, mislim da će honda presudit (najviše mi se čini taj NC jer ih ima novijih)
Neces pogrijesiti s NC-om. Pouzdan, mali potrosac, niski troskovi odrzavanja. Dovoljno prostran za dvoje, dovoljno jak za dvoje a spor i nezanimljiv sigurno nece biti nekome tko prelazi sa skutera.
 
  • Like
Reactions: small rider
Od Cestovnih motora, ne sto ga ja imam, al za u dvoje, udobnost i prekrcan kuferima,gradelama...zuji prenzzione gdje god i kako oces, a ni za pretjecanje nema problema...V-Strom 1000 XT.
 
Večer gospodo,
Nisam Vas se javljao od onih prošlih postova o prvom motoru jer sam se bacio nakon toga u istraživanje svega i svačega malo detaljnije te češljanja po oglasnicima i naravno čekanja prilike. Prilika stigla, danas išao po istu 😁. Odluka pala na Z650 prvenstveno zbog ergonomije( niže sjedište od MT07) i udobnosti, a također "lufta" za daljnji napredak u vidu da mi ne dosadi prebrzo. 2023 Z650, 1700km na satu, kupio za 7400e te se smrznuo od Petrinje do Kutine 🤣.
Mogu reći da mi se čini, u tom sitnom periodu što sam ga vozio doma, da je "pitomiji" od MT 07, vibracije su prisutne, više na niskim okretajima, ali već nakon 3,5-4k okretaja zanemarive (ili je to do anesteziranosti od hladnoće 😂). Ostalo mi se čini više manje isto kao kod MT-a tako da za sada prezadovoljan. Stavljam par slikica, nije nešto, ali s obzirom da nije slikano po danu oprostiti ćete mi. Hvala još jednom na savjetima i podršci.😁👍
 

Attachments

  • IMG_20231220_171716.jpg
    IMG_20231220_171716.jpg
    2.6 MB · Views: 0
  • IMG_20231220_171722.jpg
    IMG_20231220_171722.jpg
    2.8 MB · Views: 0
  • IMG_20231220_171738.jpg
    IMG_20231220_171738.jpg
    2.4 MB · Views: 0
  • IMG_20231220_171752.jpg
    IMG_20231220_171752.jpg
    3.1 MB · Views: 0
Pozz, evo kao relativno nov i neiskusam kupac motora ponovo otvaram ovu temu.

Isao bih pogledat ovaj motor ovih dana.


Pegaso Strada 2007...Na sto da pazim i jel ima ista sumnjivo na slikama? Meni osobno na prvu pada to sto nema niti jednu naljepnicu, a 90% pegasica na oglasima ima.

Prema rijecima vlasnika, pred 4 godine je mijenjan display (jer je riknuo, navodno relativno cesta pojava na Stradi) i tih 78000 nije njegovo vec od motora s kojeg je uzet display. Slao mi je ispis sa tehnickog iz 2019., na papiru pise cca 35tkm. On je vlasnik od 2020. ili 2021., nisam vise siguran.
 
Ne vidim to na fejsu, ali ako nema nalja, vjerovatno pituravano ... muljaža sa km satom ..... ne znam koliko povoljno bi to tribalo bit za uopće pogledat.
Prijatelj je lani prodao svoju, oko 35 na satu, održavana, nove gume, ulja, filteri....3 ili 3100 je prodao. Dakle, motorić u original stanju. Možda bar posluži kao okvir neki.
 
  • Like
Reactions: vrolek