Pomoć: R1 curi voda- Zašto?

jasic

Member
Ako mi netko može pomoć molio bih! Na r1 čim temperatura dodje do nekih 70-80 stupnjeva počme curiti voda tj. antifriz niz ljevo deklo.
Jel moguće da je termostat ostao zatvoren?
 
Jel samo curi ili prokuvava kad parkiraš,možda je dihtung glave otišao pa nabija kompresiju!
 
jesi pao s motora  :misli:
 
djekomax said:
Jel samo curi ili prkuvava kad parkiraš,možda je dihtung glave otišao pa nabija kompresiju!

Ma ne kuha, počme curiti na 70 stupnjeva, kad je hladan i upalim ge za 2 min počme curiti. Mislim da nema veze s dihtungom.
 
jasic said:
Ma ne kuha, počme curiti na 70 stupnjeva, kad je hladan i upalim ge za 2 min počme curiti. Mislim da nema veze s dihtungom.
nema veze sa dihtungom!mislio sam da kuha pa zato sam spomenuo.
 
jasic said:
Bilo je padnuto s njega. Kakve to ima veze?

jel ti pukla ekspanziona posuda  :misli: , a njima ti je mekana rama.. gore di se glava sarafi na ramu ti se hoce pomaknut.. i onda pusta vodu..
 
jasic said:
To ću pogledati! Posuda je cijela mislim. Sljeva se niz ljevo deklo.
trebo bi pogledat odakle ti točno pušta na hladnjaku na bloku ili na nečem drugom  :wink:
koju godinu imaš  :misli:
ako imaš 2004 -2008 onda ti nemože curit na posudi i sljevat se po deklu jer je posuda iza kod amortizera tak da se može sam sljevat po podu  :mrgreen:
 
jasic said:
To ću pogledati! Posuda je cijela mislim. Sljeva se niz ljevo deklo.

a koja godina je r1 ,nema ti od kuda curiti s lijeve strane kad sjednes na motor ,jedino ako imas previse vode pa ti baca na iberlauf ,crijevo od iberlaufa je s lijeve strane, :misli: jedino ako se pri padu rama malo stisnula od udarca i pomaknula glavu motora i sad pusta na dihtungu cim se malo zgrije i napravi pritisak :misli: vec videno na r1 i r6 poslije jacih padova  :?
 
figure said:
a koja godina je r1 ,nema ti od kuda curiti s lijeve strane kad sjednes na motor ,jedino ako imas previse vode pa ti baca na iberlauf ,crijevo od iberlaufa je s lijeve strane, :misli: jedino ako se pri padu rama malo stisnula od udarca i pomaknula glavu motora i sad pusta na dihtungu cim se malo zgrije i napravi pritisak :misli: vec videno na r1 i r6 poslije jacih padova  :?
blok je pomaknut prema napred a deklovi su iza tak da mislim da nemože curit ni odande...mislim da je možda crevo koje ide od hladnjaka do posude negdje proglodano a curi možda na ljevu stranu jer je motor nagnut na tu stranu...
jel ti curi i na tu stranu kad je motor ravno ili  :misli:
najbolje da digneš rezervar i upališ ga i vidičeš točno di ti curi
 
moze curit po deklu ako curi na glavi sa zadnje strane pa se slijeva po deklu,ali i ja sumnjam na crijevo za povrat u posudu ,puno blazi kvar  :mrgreen:
 
RC46 said:
moze curit po deklu ako curi na glavi sa zadnje strane pa se slijeva po deklu,ali i ja sumnjam na crijevo za povrat u posudu ,puno blazi kvar  :mrgreen:
pa kroz to crevo jedino ide voda kad se motor zagrije i voda se počne širit i ide u posudu i iz posude a mislim da bi ovak curilo cim se motor upali
 
Vode nema previše, mislim da na mašini nije ništa jer je ovo druga a i na prvoj je isto bilo, nije ni na iberlauf jer je on ispod dekla.
Nisam probao kad stoji ravno, a kad dignem rezervar ništa ne vidim. :misli: :misli:

Jel bi moglo biti da je termostat ostao zatvoren pa izbija negdi vodu?
 
jasic said:
Vode nema previše, mislim da na mašini nije ništa jer je ovo druga a i na prvoj je isto bilo, nije ni na iberlauf jer je on ispod dekla.
Nisam probao kad stoji ravno, a kad dignem rezervar ništa ne vidim. :misli: :misli:

Jel bi moglo biti da je termostat ostao zatvoren pa izbija negdi vodu?
da je termostat zatvoren sigurno ne bi imao temperaturu 70-80 stupnjeva. Kontroliraj sve selne na crijevima...hladnjak....a zar ti nije i pumpa vode iznad lijevog dekla.???
 
bmw m 5 said:
da je termostat zatvoren sigurno ne bi imao temperaturu 70-80 stupnjeva. Kontroliraj sve selne na crijevima...hladnjak....a zar ti nije i pumpa vode iznad lijevog dekla.???

Ma tep. se digne ali na 70 stupnjeva počme curiti. Ne znam di je pumpa.

:misli: :misli: :misli: Zbunjen sam! :misli:
 
jasic said:
Vode nema previše, mislim da na mašini nije ništa jer je ovo druga a i na prvoj je isto bilo, nije ni na iberlauf jer je on ispod dekla.
Nisam probao kad stoji ravno, a kad dignem rezervar ništa ne vidim. :misli: :misli:

Jel bi moglo biti da je termostat ostao zatvoren pa izbija negdi vodu?
pa mislim da nebi da je termostat osto zatvoren pregrijavo bi ti se
 
jasic said:
Ma tep. se digne ali na 70 stupnjeva počme curiti. Ne znam di je pumpa.

:misli: :misli: :misli: Zbunjen sam! :misli:

do koliko se digne temperatura... ili ga gasiš čim počne curiti .. ?

e, a da odeš kod majstora....  :misli:
 
lemoo said:
curi zato sto je to yamaha
najbrze rjesenje problema

  kupi Suzuki  :mrgreen:
Vidio sam ja i Suzukije koji cure i to kao iz parnog kotla.  :mrgreen: