pranje jakne

tomo21

Member
eto isprike ako je bilo,trazio sam i nemogu naci,imam jaknu istu kao i na slici i nakupilo se različite insektoidne živadi po njoj pa me zanima kako to oprat?jel smije u weš mašinu?probao sam četkom i vodom al ništa..
 
Na svakom proizvodu pa tako i na tvojoj jakni proizvođač na maloj etiketi objašnjava kako je najbolje održavati proizvod.
Tako i tvoja jakna negdje ima onu malu etiketu na kojoj piše kako se održava.
Najbolje je da ju potražiš i postupiš po uputama na njoj.
 
Ne mora pisati.............ima nacrtano. :mrgreen:
Imaš znakove koji označavaju zabranjeno pranje, peglanje itd.
Sad ne znam napamet koji točno označava što ali "google is your friend". (y)
 
Evo ja sa čarobnom krpom namočenom vodom perem jaknu, samo mušice izvana i dosta dobro se pokazalo....

A sad jednom u sezoni baš operem jaknu tako da napunim kadu toplom vodom, stavim deterdženta za pranje i malo promješam da se otopi... Kad se otopi onda ubacim jaknu unutra i sve dobro prođem rukama tako da ne ostane ništa izvana na jakni.. Onda unutrašnjost dobro istiskam i prođem rukama.. Ostavim jedno 10 minuta tako. I onda isperem vodom.. Nikako ne smiješ stavljati omekšivač... A i mislim da se nebi smjelo u perilici prati..  
 
Dugo nisam prao svoju jaknu,razmisljao sam i o kemijskom ciscenju,sve dok nije zena popizdila i stavila je u perilici na malu temperaturu i rezultat sjajan,ko nova i cista.

Jer nekako cete one ostatke od letece gamadi i isprat krpicom ali sto sa znojem na ovratniku i ostalim djelovima u doticaju s kozom.Ali u svakom slucaju dobro pogledajte specifikacije na jakni.
 
Žbla said:
A i mislim da se nebi smjelo u perilici prati..  

Evo jucer oprao u perilici jaknu, danas se vozio s njom ...nije da sam ju prvi put prao, sve je uredu  :neznam:
--------

Ako ti je bad, operes ju na ruke u mlakoj vodi, malo deterdenta u vodu, prvo ju "zažmikas" s rukama, pa izribas s cetkicom, dobro isperes i to je to, velis da si probao i da nejde, moras malo uprijet s rukama pa ce ic  :mrgreen:
Naravno izvadis podstavu i sve protektore prije pranja ..ja podstavu perem posebno..
 
ja sam svoju stavila u perilicu na 40 stupnjeva, bez centrifuge i omekšivača i sve ok, naravno, bez podstave i protektora
 
tomo21 said:
eto isprike ako je bilo,trazio sam i nemogu naci,imam jaknu istu kao i na slici i nakupilo se različite insektoidne živadi po njoj pa me zanima kako to oprat?jel smije u weš mašinu?probao sam četkom i vodom al ništa..

imao istu ko ti, oprana bezbroj puta u mašini, nema nikakvih problema  (y)
 
peri bez beda. Što joj može biti? Ne bi ti bilo loše da uzmeš onaj obični sprej za impregnaciju i nakon svakog trećeg-četvrtog pranja ju posprejaš. Naime, pranje jakne će ti skinuti zaštitni sloj protiv kiše i jakna će ti propuštat kao platnena. Ako ju posprejaš, nečeš imati takvih problema. Ja svoju redovito perem u vešmašini već 3 godine (u sezoni minimalno jednom mjesečno). Jbg...300 km i pun mušica..
 
dajte malo vise infoa o inpregnaciji?

Postoji neki spraj koji je ono world wide poznat kao dobar?

naime, moja jakna je oprana samo jednom i pusta kisu kao platnetna....pa pokusavam sad nac neko rijesenje  (y)
 
Eto, ja sam svoju jučer oprao na onom pljusku, bolje nego u veš mašini ili kemijskoj, kad se osuši za par dana javim kaj dalje, za sprej za impregnaciju bi trebalo pogledat u dućanima kaj prodaju starke vjerojatno imaju nešto za platno i vjerojatno je jeftinije nego u nekim spec. trgovinama.
 
Kako se brinete za kožu? Naime ja nemam u jakni postavu za skidanje ko ni u hlačama.. ,a jbg. oznojio sam se u njoj mali milijon puta. Izvana je prođem krpom ali iznutra  :neznam: .. ?
 
xr said:
Kako se brinete za kožu? Naime ja nemam u jakni postavu za skidanje ko ni u hlačama.. ,a jbg. oznojio sam se u njoj mali milijon puta. Izvana je prođem krpom ali iznutra  :neznam: .. ?
Kemijsko čišćenje, na kemijskoj MORA pisati da čiste kožu i sve ok
 
tomo21 said:
eto isprike ako je bilo,trazio sam i nemogu naci,imam jaknu istu kao i na slici i nakupilo se različite insektoidne živadi po njoj pa me zanima kako to oprat?jel smije u weš mašinu?probao sam četkom i vodom al ništa..

Ako nema membranu, izvadiš protektore i u veš mašinu na 40.

Ako ima membranu, potopiš u kadu sa detrđentom, ostaviš da se paca, napadneš sa spužvom, potopiš nekoliko puta u čistu vodu.
 
Neću reči da svaki, ali svaki drugi dučan koji prodaje obuću ima u prodajnom asortimanu i sprejeve za impregnaciju istih.

Što se tiče pranja jakni od Cordure (npr), ja upotrebljavam šampon za djecu (ph5.5), jer razno razni prašci za rublje mogu sadržavati i manji udio omekšivača, koji je smrt za impregnirani tekstil.

Kadu napuni vodom, razmuti šampon, istrljaj rukama i dobro isperi.
Osuši na zraku, a ne direktno na suncu.

Koža se izvana najbolje čisti običnim mlijekom (Dukat, Z'bregov...), krpica ili vata i peri.
Kada je očišćena i suha premaži Nivea kremom ili vazelinom.
Nivea krema ima najviši udio lanolina u sebi i kao takva je najkvalitetnija za održavanje kože gipkom, neispucalom i trajnom.

Unutrašnjost kožnih hlača (npr) je vjerojatno presvučena svilom, koju pereš blagom otopinom šampona i mlakom vodom.
 
meni pise na jakni,a trebalo bi pisati na svakoj :misli: ,mene zanima jel ja svoju isto smijem prati u vešmašini ili na ruke da ju operem,nisam ju nikad ni prao,samo sam ju dobro iscetkao ali su mi se konci ko rasparali od cetkanja i jel se stisne kaj jakna kad se pere u vešmašini :misli:
 
Fanatic said:
dajte malo vise infoa o inpregnaciji?

Postoji neki spraj koji je ono world wide poznat kao dobar?

naime, moja jakna je oprana samo jednom i pusta kisu kao platnetna....pa pokusavam sad nac neko rijesenje  (y)
ja sam kupio u importaneu onaj sho bee doo u podrumu. Kad siđeš stepenicama u podrum (ne one s glavnog već one na -2) , ravno do kraja pa desno. uzeo veliki (y)
 
GhostRider said:
meni pise na jakni,a trebalo bi pisati na svakoj :misli: ,mene zanima jel ja svoju isto smijem prati u vešmašini ili na ruke da ju operem,nisam ju nikad ni prao,samo sam ju dobro iscetkao ali su mi se konci ko rasparali od cetkanja i jel se stisne kaj jakna kad se pere u vešmašini :misli:

nacrtana ti je kadica za pranje i na njoj dozvoljena temperatura ( ne vidim što piše), nema na toj sličici ruke, što znači da je možeš staviti u perilicu, ali nemoj centrifugirati