pranje jakne

Ovako nekako?  :mrgreen:

cotton.jpg
 
sve od kordure perem u veš mašini na 30 stupnjeva bez centrifuge (stavila bi na centrifugu da imam one super truper mašine s selektivnom centrifugom) i objesim na vješalice da se osuše i ujedno izravnaju. Okovratnike prije veš mašine protrljam deterdžentom da se bolje očisti.

Koža se čisti mlijekom kako je već netko naveo prije.  :wink:
 
High 46 said:
a zašto vam žene služe  :misli: :eyebrow: :no:
da im trgaju pinlockove dok im čiste kacige. :jesus:
 
High 46 said:
:dobar: :no:
ja još ništa nisam uništila, a perem dva seta i to ljetnu i zimsku kombinaciju.  :neznam:  :mrgreen:
 
Dawg said:
Ajme, muške filozofije o banalnim stvarima idu u nedogled  :LOL:
Da malo više radite po kući znali bi i kako dobro čistiti i motor i opremu  :mrgreen:
I da ne offtopičarim, što se tiče jakne od kordure - perilica, 30-40°C, BEZ omekšivača, samo detergent, IZVADITI protektore, može centrifuga, objesiti da se ispravi jer se ne pegla, nakon što se osuši vrati protektore i vozi. Moja jakna je narančasta i perem ju tako skoro svakih tjedan do dva bez posljedica. Povremeno našpricati sprejem za impregnaciju s obzirom na monsunsku godinu. Ukoliko je jakna kožna ili ima našivene kožne detalje preskočiti perilicu i dati stričekima i/ili tetama u čistionici da se oni zafrkavaju s njom.  :wink:
Namakanje u kadi je samo oduzimanje vremena bez većeg uspjeha, osim ako izričito nije na jakni navedeno da se pere samo ručno.
Isti je postupak i za hlače  (y)
Ajme ženske filozofije
pratite malo kakvo je vrijeme vani, utrljaš lagani tekući deterđent po sebi(obučenom) napraviš đir po gradu, i objesiš odjelo na vješalicu, a sebe pod vrući tuš, sušenje uz pivicu
i gotovo
 
darko57 said:
Ajme ženske filozofije
pratite malo kakvo je vrijeme vani, utrljaš lagani tekući deterđent po sebi(obučenom) napraviš đir po gradu, i objesiš odjelo na vješalicu, a sebe pod vrući tuš, sušenje uz pivicu
i gotovo

U ovom slučaju odmah prelazim na pivicu bez nepotrebnih komplikacija.  (y)
 
xr said:
Kako se brinete za kožu? Naime ja nemam u jakni postavu za skidanje ko ni u hlačama.. ,a jbg. oznojio sam se u njoj mali milijon puta. Izvana je prođem krpom ali iznutra  :neznam: .. ?

Imam Suomy Lanzo i Spool Racing obadva kožna, jedno dvodijelno i jedno kombinezon ljetni tanki, svakih 6 - 7 tkm ( ovisi o vremenu dal je kiša pa me kamion zasrao ili sam se znojio ko svinja ) ubacim ga u veš mašinu na 40', sva moguća gamad nestane i nikad nikakvih problema, pustim da se osuši samo, ne u sušilici, kupim onu zaštitu kože u spreju u Getrou za 30-ak kn, posprejam, malo ostavim da upije, izglancam suhom krpom i gas  (y), tako radim godinama, a ta kemijska sranja platim masno a opet to po meni nije to, nosio par puta i uvijek isto  :x :x :x :x
 
RideHard said:
:LOL:  :LOL: na kojoj je jakni ova etiketa???
Ma kakva jaketa... nakurnjak za zimsku vožnju.  :mrgreen:
 
Opet ja dižem malo stariju temu  :wink:
Kupio sam bijelu jaknu. Iz louisa speedlane tekstilna.
Oprana 2-3 puta u veš mašini, na koliko stupnjeva i s čim neznam(vjerovatno s omekšivačem na niskoj temperaturi) i onda mi se počeo konac od slova izvlačit.
No nije se potpuno oprala, ostalo na njoj raznoranih mrlja (od pive,mrčavih ruka...) ma ko bijela,samo je pogledaš i već je prljava.
Dakle perilica rublja 30° bez omekšivača, a šta ću s ovim tvrdokornim mrljama?
 
Izreži, ono kao rupe za ventilaciju. Možda zvuči glupo ali nije ništa više od kupovine bijele tekstilne jakne za motor. :mrgreen:
 
Izgledala bi ko švajcarski sir  :LOL:
Jakna je kupljena na sniženju, kod mene je već 3. god i velika mi je.
Kad sam je kupovao računao sam da ću se zdebljat ali izgleda da ništa od toga  :mrgreen:
Tako da bi je oprao i vjerovatno poklonio nekome.
Nemože moj motor preko 80 pa tako da se na nju ne skupljaju mušice,a na +40 je puno puno bolja nego crna
 
Kupio sam ovo
http://www.konzum.hr/var/plain_site/storage/images/proizvodi/kucne-potrepstine/sredstva-za-pranje-i-ciscenje/sredstva-za-odstranjivanje-mrlja/opal-krem-deterdzent-375-ml/431128-1-cro-HR/Opal-krem-deterdzent-375-ml_product_full.gif

Namočio jaknu u mješavinu toga i vode. Ove žešće mrlje sam namazao s tim i ostavio nekoliko minuta da se "safta". Onda uzeo četkicu za zube i te mrlje istrljao.
Ostavio da se namače još nekih 20 min, ispravo vodom. Dosta mrlja je otišlo ali opet nisam bio zadovoljan. Ubacim je u mašinu na 30°
Izvadim i ko nova  :D
 
Opal je super, ali on se ne miješa sa vodom prije stavljanja. Samo ga uzmeš i utrljaš na mrlju te trljaš taj zmazani dio četkom i lgano ispireš. I to je to.  8)
 
Znam da je tema o jaknama, al isti klinac, pranje je pranje  :mrgreen: Kupio Held Gavia tekstilne hlace i trebao bi ih oprati, al ima na dupetu usivenu kozu da se ne klize po sjedalu. Protektore sam povadio. Dal hlace mogu ici u masinu na 40 C?
 
Ja sam hlače iste koncepcije, ali i tekstilnu jaknu stavio u perilicu, stavim na hladnu vodu i bez centrifuge. Rezultat je odličan ;)