pranje jakne

Renata said:
nacrtana ti je kadica za pranje i na njoj dozvoljena temperatura ( ne vidim što piše), nema na toj sličici ruke, što znači da je možeš staviti u perilicu, ali nemoj centrifugirati

30 stupnjeva pise,zanima me jos nakon pranja je sigurno jakna sva zguzvana,kak da ju poravnam ak je,a nesmijem sa peglom :mrgreen: ili se nakon nekog vremena sama poravna,imam neki filing da je to takav materijal koji se bu zguzval pa reko bolje da pitam kak vi to radite
 
ja sam ti svoju jaknu opral jedno 5 puta za redom u mašini (motor prek noći završil na boku i natopila se jakna benzinom...) i nikak se smrada riješiti..ovo za omekšivač nisam znal da nesmije...uglavnom od benzina i omekšivača mi se povraćalo :povraca: al se opralo i dugo sam ju luftal...ali i danas ju nosim i OK je. Čak se i centrifugirala a neznam ni na kojoj je temp oprana...još uvijek mi paše :wink:
 
nebu ti baš zgužvana. Staviš ju da se ocijedi i miran si, no.....jel voziš motor ili ideš na svadbu u jakni :misli: :mrgreen:
 
GhostRider said:
30 stupnjeva pise,zanima me jos nakon pranja je sigurno jakna sva zguzvana,kak da ju poravnam ak je,a nesmijem sa peglom :mrgreen: ili se nakon nekog vremena sama poravna,imam neki filing da je to takav materijal koji se bu zguzval pa reko bolje da pitam kak vi to radite

Neće se zgužvati, osobito na 30 stupnjeva, stavi je sušiti na vješalicu , onu koju si dobio s jaknom ( ako jesi) , a negdje sam pročitala da je dobro sušiti je polegnutu na sušilo.
Ja sam svoju sušila na vješalici i sve ok.
 
samo ju nemoj skuhat jer buš onda sebe morao kuhat da staneš u tu jaknu.
 
live-for-ride said:
nebu ti baš zgužvana. Staviš ju da se ocijedi i miran si, no.....jel voziš motor ili ideš na svadbu u jakni :misli: :mrgreen:

pa vozim motor ali sminkerski pa kak bi to sad izgledalo da sam sav zguzvan :mrgreen: ,fala svima opral ju bum danas,posto mi stara nece to prati bum ju sam opral,valjda nebu jakna izasla druge boje iz vešmašine :mrgreen: al nebi se bunil da mi izade bijela 8)

mrcina said:
samo ju nemoj skuhat jer buš onda sebe morao kuhat da staneš u tu jaknu.

nebum :mrgreen:
 
Ja imam uvexovu all season i jasno mi piše da ne smije ići u perilicu,da se ne smije sušiti u sušilici,ne smije se čistiti u kemijskim čistionicama i trebaju se maknuti štitnici prije pranja.Dozvoljeno je samo ručno pranje u toploj vodi 30 stupnjeva.Vjerujem da sve ovo vrijedi i za ostale jakne,moja je od cordure a na ramenima i laktovima je koža.
 
SVE GOROTEX JAKETE PA I KOŽNE  SAM PRA U MAŠINI NA 30 STUPNJEVA SAMO ŠTA KOŽNU OBAVEZNO KAD SE OSUŠI NAMAZAT DOBRIM SLOJEM NIVA KREME (y)
 
tekstil- 30 stupnjeva na ruke malo praška za pranje i obavezno bez omekšivača!  (y)
koža  krpica namočena vodom i nivea krema (y)
 
TUMBLE DRY, susiti? ima ves masina koje i suse, mozda je to to, ili kaj centirfuga na masini radi, jel ona osusi? :misli: ajmo forumasice.
GhostRider said:
meni pise na jakni,a trebalo bi pisati na svakoj :misli:
mozda na onoj iz lidla ne pise :mrgreen:
 
centrifuga ne osusi  :LOL:
ne stavljati u susilicu
 
Tananda said:
centrifuga ne osusi  :LOL:
ne stavljati u susilicu
Vise bi mi neugodno bilo da sam pogodio sta radi centrifuga  :D Hvala.
 
sutra cu je stavit prati,necu u perilicu,topla voda i prašak i deri pa šta bude ..imam cijelo životinjsko carstvo,steta unistit takvu kolekciju al eto
 
papa strumf said:
Vise bi mi neugodno bilo da sam pogodio sta radi centrifuga  :D Hvala.

e ovo me nasmija samo tako  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Ja uden cili u masinu pa lagano na trideset....... :misli:
Ja san svoju jaketu od gortexa opra miljon puta u masini na 30,posli na visalicu dok se ne osusi i bude ka nova i nije izguzvana...
Za one znakove citat ima zenski rod u kuci pa njima to prepustim......
 
Ajme, muške filozofije o banalnim stvarima idu u nedogled  :LOL:
Da malo više radite po kući znali bi i kako dobro čistiti i motor i opremu  :mrgreen:
I da ne offtopičarim, što se tiče jakne od kordure - perilica, 30-40°C, BEZ omekšivača, samo detergent, IZVADITI protektore, može centrifuga, objesiti da se ispravi jer se ne pegla, nakon što se osuši vrati protektore i vozi. Moja jakna je narančasta i perem ju tako skoro svakih tjedan do dva bez posljedica. Povremeno našpricati sprejem za impregnaciju s obzirom na monsunsku godinu. Ukoliko je jakna kožna ili ima našivene kožne detalje preskočiti perilicu i dati stričekima i/ili tetama u čistionici da se oni zafrkavaju s njom.  :wink:
Namakanje u kadi je samo oduzimanje vremena bez većeg uspjeha, osim ako izričito nije na jakni navedeno da se pere samo ručno.
Isti je postupak i za hlače  (y)