Predstavljen novi Yamahin cross model YZ450F

Sada malo googlam i naletim na nekakvu Yamahu V-IXION GREEN GOBLIN??? Očigledno fotoshop ili zajebancija.
 
joke said:
Pa i nije baš, ukoliko misliš da je ravna od glave od prigušivača, ima neki zavijutak

9872dc46-c44c-425b-ab75-2b47.jpg
vidio sad...svejedno mi se cini da je kraća...a i ima onaj "resonator" koji je vjerojatno nekakav ventil koji prigušuje protok ispušnih plinova u manjim okretajima, zbog kratkoće grane
a i nije mi jasno zašto su stavili DOHC (osim da jednu koriste kao balansnu osovinu)
 
jolly the roger said:
a lijepo ti piše na slici :dobar:
imas pravo....tek sad procitao....Onda su promijenili koncepciju "svaki ventil - svoj kanal"....Kao sto je imao klasicni xt...ili honda xl...i ostali... :(
 
joke said:
Svakim novim postom sam sve manje siguran tko ste vi(pa postavljate nebulozna pitanja), ali bogami i tko sam ja(pa bi trebao znat odgvor na ista) :misli:

Pa tko bi trenutno znao mogučnosti ovog sustava, i cijenu također, pa pobogu vozilo je službeno predstavljeno sinoć u 18;00 na svjetskoj razini, i bit če u prodaji u 2010. godini.

Onda te ja mogu pitati isto, mene znaš. Ti si prvi zaključio da ovo čudo " ima veće mogućnosti" da bi nakon toga napisao da nemaš pojma o čemu se radi. Svejedno, ovo će u Hr voziti samo Šipek i njegovih par fanova.  :mrgreen:
 
Prepisao sam doslovno rečenicu iz Yamahine službene najave.
S obzirom da je istu izrekao i USA Supercross Prvak James Stewart koji je i testirao ovaj model vjerujem da je istinita.

Evo Jamesa; http://www.youtube.com/watch?v=8a9EEAxqDrs
 
Evo i par službenih videa i objašnjenja modela

http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/competition/yz450f.jsp?view=explorer&subview=video&source=v07rsb4s
 
bmw m 5 said:
imas pravo....tek sad procitao....Onda su promijenili koncepciju "svaki ventil - svoj kanal"....Kao sto je imao klasicni xt...ili honda xl...i ostali... :(

i opet si krivo skužio :dobar:
pogledaj bolje sliku, taj rezonator je na spoju (tj malo poslije) dvaju ispušnih cijevi
 
jolly the roger said:
i opet si krivo skužio :dobar:
pogledaj bolje sliku, taj rezonator je na spoju (tj malo poslije) dvaju ispušnih cijevi
meni ono plavo lici na najobicniju šelnu... :misli:
 
hmmm...sudeći po literaturi, taj "resonator" upravlja samim sobom - da bi se smanjile turbulencije koje bi ometale protok ispušnih plinova
 
Bilo je več rasprava o njemu na forumu, mislim točno da sam i ja pitao što radi na najmodernijem racing ispuhu, pa je na kraju iznikao i zaključak da je tu primarno zbog emisije zvuka koja je u cross natjecanjima ograničena.

cf07ed0e2d4265fed4f33d5ca59b1b10.jpg


....New for 2008 is additional chamber that helps to reduce noise emission and
provides better power and torque at low rpm range....
 
joke said:
Bilo je več rasprava o njemu na forumu, mislim točno da sam i ja pitao što radi na najmodernijem racing ispuhu, pa je na kraju iznikao i zaključak da je tu primarno zbog emisije zvuka koja je u cross natjecanjima ograničena.

cf07ed0e2d4265fed4f33d5ca59b1b10.jpg


....New for 2008 is additional chamber that helps to reduce noise emission and
provides better power and torque at low rpm range....
pitao ja u temi o MX utrci na mladini 8)

jolly the roger said:
e a čemu služi onaj komad cijevi iznad grane?

misterij riješen
 
Stewart je vec odavno prvak u AMA Supercross a Cairolli je je vec prvak u MX1 sa starim strojem a medju prvih 6 su 3 Yamahe  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
Stewart je vec odavno prvak u AMA Supercross a Cairolli je je vec prvak u MX1 sa starim strojem a medju prvih 6 su 3 Yamahe  :mrgreen:

Da, al prošle godine kad je bil na kawasakiju niko mu nije mogel ni blizu a ove mu je frka bila...  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
Stewart je vec odavno prvak u AMA Supercross a Cairolli je je vec prvak u MX1 sa starim strojem a medju prvih 6 su 3 Yamahe  :mrgreen:

Ti motori koje oni voze imaju samo naljepnice slične tvorničkima. Pogledaj Šipekov motor, pa prebroji orginalne dijelove  :misli:
 
Stavili su auspuh iza, ali im je trebala dužina, pa su napravili nekoliko koljena da ga produže. Koji je onda smisao? A to o centralizaciji masa  :palacdolje: :palacdolje:
 
skala said:
Stavili su auspuh iza, ali im je trebala dužina, pa su napravili nekoliko koljena da ga produže. Koji je onda smisao? A to o centralizaciji masa  :palacdolje: :palacdolje:

Neznaju više kaj bi pa izmišljaju toplu vodu...  :palacdolje:
 
mate said:
Svejedno, ovo će u Hr voziti samo Šipek i njegovih par fanova.  :mrgreen:


Hahaha :mrgreen: bojim se da bude tako. Pogledajte koliko je Šipek uložil u svoju YZ da bude konkurentna jednom KTM-u ili Husi.