Predstavljen novi Yamahin cross model YZ450F

joke

Active member
Dakle, kao što se i govorkalo, obrnute pozicije usisa i ispuha, savršena centralizacija masa zahvaljujuči novoj šasiji daju izuzetne mogučnosti pri silasku u zavoj, te mogučnost dosta ranijeg otvaranja gasa.
Izuzetno je zanimljiva i dodatna oprema, čiji je dio i Yz Power tuner s kojim jednostavno podešavate postavke paljenja i ubrizgavanja goriva.
Težina sa svim tekučinama, spremnim za vožnju je nešto manje od 112 kg.
Dostupan je u plavoj i u bijeloj boji.

2010-yamaha-yz450f_DPBSE_detail_001_prv_tcm26-321677.jpg


2010-yamaha-yz450f_DPBSE_detail_002_prv_tcm26-321623.jpg


2010-yamaha-yz450f_DPBSE_detail_004_prv_tcm26-321629.jpg


2010-yamaha-yz450f_DPBSE_studio_006_tcm26-321642.jpg


2010-yamaha-yz450f_PWS1_studio_002_tcm26-321651.jpg
 
A zašto Huso može imati gumb, a kod jamahe moraš kupiti ipod da bi se uštekao i promijenio mapu paljenja?
Inače motor dobro izgleda, dobro je sakrivena grana i povećali su prostor iza prednjeg kotača....sve zajedno, vjerojatno je i centar masa pomaknut prema sredini....što je super.

Još uvijek se svi šlepaju za Husom što se tiče inovacije.
 
makazica said:
A zašto Huso može imati gumb, a kod jamahe moraš kupiti ipod da bi se uštekao i promijenio mapu paljenja?

Koliko moje skromno znanje može to pojmiti, vjerovatno su mogučnosti ovog Yamahinog sustava veče nego običnog manualnog prekidača.
 
joke said:
Koliko moje skromno znanje može to pojmiti, vjerovatno su mogučnosti ovog Yamahinog sustava veče nego običnog manualnog prekidača.

Npr.?
A cijena?
 
kolko je to gušta?
 
makazica said:
Npr.?
A cijena?

Svakim novim postom sam sve manje siguran tko ste vi(pa postavljate nebulozna pitanja), ali bogami i tko sam ja(pa bi trebao znat odgvor na ista) :misli:

Pa tko bi trenutno znao mogučnosti ovog sustava, i cijenu također, pa pobogu vozilo je službeno predstavljeno sinoć u 18;00 na svjetskoj razini, i bit če u prodaji u 2010. godini.
 
biker4life said:
Joke, ima Yamaha u planu "izbaciti" neki hard SM na temu?
Ili se nudi SM kit za ovo ili WR-a 450?

:misli: (y)

Zavirio sam u dodatnu opremu i nisam ništa pronašao glede SM programa u službenoj ponudi.

Našao sam međutim kataloški broj i kratak opis uređaja koji "zanima" makazicu(provjerio sam i cijenu u online cijeniku, ali takav kat. broj još nije uvršten u sustav cijena.)
2010_ACC-BLT_33D-859C1-0000_0008a_HR.jpg

http://www.yamaha-motor-europe.com/accessories/acc_overview.jsp#M01/ORC1/YZ450F//33D-859C1-00-00
 
Zašto Yamaha nema supermoto model baziran na nečemu ovakvom,nema ništa u ponudi ili se varam?


btw ovaj aparat izleda hebački,novi fazon prodaje dodatne opreme,sve u svemu prekrasan rižožder (y)
 
jolly the roger said:
grana je jako kratka...rekao bih da će ovo ić jako visoko u okretaje :misli:

Pa i nije baš, ukoliko misliš da je ravna od glave od prigušivača, ima neki zavijutak

9872dc46-c44c-425b-ab75-2b47.jpg
 
Kaj bu to grijaloooo  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: , jebote jamaha te jebala , ni klavire više ne delaju kak spada , di motore .... :jesus:
 
joke said:
savršena centralizacija masa zahvaljujuči novoj šasiji daju izuzetne mogučnosti pri silasku u zavoj, te mogučnost dosta ranijeg otvaranja gasa.

Pusti reklamni navodi  :D

To ce se tek vidjeti...
 
stojednaseljačina said:
Kaj bu to grijaloooo   :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: , jebote jamaha te jebala , ni klavire više ne delaju kak spada , di motore .... :jesus:

poslje voznje za gablec kuhana jaja! :mrgreen:
 
biker4life said:
Nemaju nista u "hard" klasi, zato sam i pitao ono par postova gore. Steta.

Znam imaju samo XT-X,stvarno čudno da nisu izbacili ništa baš u hard klasi. Možda Joke ima odgovor ili predskazanje :mrgreen:
 
http://www.racerxonline.com/article/2010-yamaha-yz450f-introduction.aspx

http://www.motocrossactionmag.com/ME2/dirmod.asp?sid=&nm=&type=news&mod=News&mid=9A02E3B96F2A415ABC72CB5F516B4C10&tier=3&nid=A7C44166D63F4790BECFE2FBBC7CB0A6