Prijepis motocikla

bilo je gore vec slicno pitanje, pa da pitam jos malo vise u detalje...
zanima me, ukoliko kupim motor od nekog, i isti taj motor zelim prodat nekom dalje, kroz neko izvjesno vrijeme, znacilo
bi da ga ne smijem prepisivat, tj. ovjeravat kod biljeznika na sebe, nego da vlasnik ostane i dalje ON?
posto smo velike udaljenosti jedan od drugog, pa bi mozda doslo do komplikacija oko prepisa kada bih ja motor prodao nekom u mojoj blizini,
postoji li opcija davanja punomoci ili nesto, da ja taj motor mogu osobno prepisat unatoc njegovom vlasnistvu?
a da me tom punomoci ne zahvati taj porez od 5%.
i zanima me, na koji nacin to izvode prepodavaci motora kojih ima nekoliko u oglasnicima???
sumnjam da svatko od njih na svaki motor placa porez pri svakom prepisu na sebe :misli:
 
Pa nije ni čudo što nam je država u stanju u kakvom je...  :shock: :shock: kad su ljudi spremni zbog (plafon) 100€ rizikovati kaznenu i prekršajnu prijavu, višestruko veću kaznu i to samo zato da ne plate porez ... KATASTROFA ...  :palacdolje:

A da ne pričam o vrlo izvjesnim komplikacijama (o kojima je i na forumu filo već xy rasprava) kad ti stigne prijava za motor koje je u međuvremenu promijenio 63 vlasnika, ali ga nitko nije prepisao ...  :palacdolje: :palacdolje:

a već je bilo govora i o tome da su bilježnici dužni poslati ugovore na poreznu u nekom roku (razlikuje se od županije do županije, mada nema logike) i onda još dobiješ kamatu, pa kaznu i na to ... ajooooj .... a znamo da država sad koristi sva moguća i nemoguća dozvoljena sredstva za naplatu dugova....  :mrgreen:

Kad zbrojiš i oduzmeš sve, tih 5% poreza ti izađe smiješno malo ...  :wink:
 
strasilo said:
Pa nije ni čudo što nam je država u stanju u kakvom je...  :shock: :shock: kad su ljudi spremni zbog (plafon) 100€ rizikovati kaznenu i prekršajnu prijavu, višestruko veću kaznu i to samo zato da ne plate porez ... KATASTROFA ...  :palacdolje:

A da ne pričam o vrlo izvjesnim komplikacijama (o kojima je i na forumu filo već xy rasprava) kad ti stigne prijava za motor koje je u međuvremenu promijenio 63 vlasnika, ali ga nitko nije prepisao ...  :palacdolje: :palacdolje:

a već je bilo govora i o tome da su bilježnici dužni poslati ugovore na poreznu u nekom roku (razlikuje se od županije do županije, mada nema logike) i onda još dobiješ kamatu, pa kaznu i na to ... ajooooj .... a znamo da država sad koristi sva moguća i nemoguća dozvoljena sredstva za naplatu dugova....  :mrgreen:

Kad zbrojiš i oduzmeš sve, tih 5% poreza ti izađe smiješno malo ...  :wink:


Tako je starash, ko da se radi o porezu na nkei 100 milijunski transfer.
 
CeLeRitAs said:
sta ste se nasli pametni, pa nije svakom 200eura malo, a ako ce motor kod mene bit 2tjedna pogotovo. :wink:

da bude i 10 minuta ako si potpisao i ovjerio ugovor ... ;)
 
Ja znam da od mene motor odlazi isključivo sa ovjerenim ugovorom kod javnog bilježnika, odjavljenom tablicom i na ime kupca izvađenim probama ( na moj račun ) do mjesta gdje živi, onog trena kad ode iz mog dvorišta sa svim tim jedino me poslje može zvat na pivo, sve drugo me nezanima i nema šanse da bilo kom drugom napravim ponovo ugovor  8)  bajice plati porez pa prepisuj kom god hoćeš, jer ako neplatiš moš se jebat oko prijepisa dalje  :jesus:
 
pazdrkan said:
možeš i napravit punomoć i prodat dalje kad želiš
(y)
Što predstavlja divno rasadište budućih tema na forumu u stilu "Kolege bajkeri upomoć, što da radim? Motor nije kod mene, a naplaćuju mi porez, kazne a i privelo me neki dan jer je sa njime opljačkana poslovnica FINA-e. Što da radim?, prokleta bila Jaca!"
:LOL:
 
Zna li tko kako kupiti motor nedjeljom, a javni biljeznik u tom mjestu recimo ne radi tada? Doći u ponedjeljak  :hehehe: ili?
 
Mare27 said:
Zna li tko kako kupiti motor nedjeljom, a javni biljeznik u tom mjestu recimo ne radi tada? Doći u ponedjeljak  :hehehe: ili?
nek prodavač napravi ugovor prije, recimo u petak(osim ako se ne radi o ovoj nedjelji)  :LOL:
ja kupila motor nedjeljom  :mrgreen:
 
lili said:
nek prodavač napravi ugovor prije, recimo u petak(osim ako se ne radi o ovoj nedjelji)  :LOL:
ja kupila motor nedjeljom  :mrgreen:

A kakva je razlika u ugovoru napravljenom u petak i onom u nedjelju? Nedjeljni je s popustom i ne mora kod bilježnika? :LOL:
 
Radi ih vecina i subotom prijepodne  :yes: Znaci javni biljeznik ce bez problema ovjeriti ugovor u kojem nije navedeno ime kupca i cijena, vec samo prodavatelj? I onda dođem u nedjelju kod njega i ne kupim jer mi ne paše, jel mu onda trebam platiti taj trošak ovjere?
 
:shock: :shock:  bolje da nisi ovaj post napisala, nije ti to trebalo u životu :)))

što će ti ugovor ako nema ime kupca....ccc.....dođi pogledaj motor, odluči se, ugovor ti napravi u ponediljak i pošalje poštom.....

motor uzmeš, sve knjižice i napišete internu potvrdu o preuzimanju, isplaćenom iznosu i obvezi do kad će se ugovor ovjeriti
 
pa odgovorio sam ti, što ti nije jasno  :misli:

koji je smisao ugovora ako u ugovoru nisu obadvije strane upisane????
 
a tko kaze da nece biti upisano ime kupca??? nema se smisla s tobom raspravljati, jer se ne kuzimo :bann:
 
tvoje pitanje

"Znaci javni biljeznik ce bez problema ovjeriti ugovor u kojem nije navedeno ime kupca i cijena?"

normalne da se ne razumimo jer ni sama sebe na razumiš....gore sam ti napisa što trebaš napraviti ako ideš u nedilju....

ako si sigurna da češ taj motor kupiti onda može čovjek napraviti odmah ugovor na tvoje ime......a može ga napravit također pa ako ti se
ne sviđa motor ugovor se podere i gotovo......naravno platiš čoviku 50 kn.....al vidim da i postavljaš pitanja dal treba da mu platiš pa samim nemam komentara dalje  (y)
 
Mare, imaš premalo postova za zajebanciju a čini mi se da ti ni inteligencija nija jača strana. Prema tome, ne budi ironična prema nekome tko bi ti uopće dao savjet na tako glupo pitanje. Ak ti se to ne sviđa, lagano odskakući...
 
Moguće je, vrlo lako, samo ti daješ poluinformacije pa reagiram. :mrgreen: U Zagrebu nedjeljom rade bilježnici na sajmu u Jakuševcu, za ostale gradove ne znam.

EDIT: lili, ne briši postove prije nego što quotam. :jesus: :mrgreen:
 
mate said:
Moguće je, vrlo lako, samo ti daješ poluinformacije pa reagiram. :mrgreen: U Zagrebu nedjeljom rade bilježnici na sajmu u Jakuševcu, za ostale gradove ne znam.

EDIT: lili, ne briši postove prije nego što quotam. :jesus: :mrgreen:
:LOL:

oprostite visočanstvo

u zagrebu možda i rade, al u nekoj zabiti koja se zove po životinji  :misli: :LOL: :LOL: :LOL:
 
lili said:
:LOL:

oprostite visočanstvo

u zagrebu možda i rade, al u nekoj zabiti koja se zove po životinji  :misli: :LOL: :LOL: :LOL:

nađi si tipa iz ZG :jesus: :LOL: