PROJEKT GPZ 900 R

Posjedujem GPZ - a 900 R u odličnom stanju, 54000 originalnih kilometara! Posjedujem i GPZ 600 R na kojem je zaribala mašina. Čim budem našao vremena upuštam se u ovakav pothvat pa će i meni biti potrebna pomoć:)
 
Ja bi ti preporučio da pustiš sve origigi, to je kultni model, legenda i vrijednost će mu uskoro rast i rast ali samo ako je original! Na mojem je sve originalno, i najmanji vijak!
 
Ovo će biti prekrašno, a najviše mi se dopada ova ducatieva vilica  :slinavac:
 
NicSO said:
Ja bi ti preporučio da pustiš sve origigi, to je kultni model, legenda i vrijednost će mu uskoro rast i rast ali samo ako je original! Na mojem je sve originalno, i najmanji vijak!
Hm ako je tvoj onaj na maloj slici čini mi se da nije original ali možda se varam :LOL:
 
Da moj je original! GPZ 900 R, samo boja nije originalna zbog novog rezervara!
 
Vidim da si ispilio ramu. Jel praviš mjesta za neku veću mašinu?

Dobro to zavari nazad  :mrgreen:, super će izgledati...... (y)
 
kubik said:
Vidim da si ispilio ramu. Jel praviš mjesta za neku veću mašinu?

Dobro to zavari nazad  :mrgreen:, super će izgledati...... (y)
Već je napisano na početku teme da će biti mašina 900 ccm.
 
Eto stigli ležajevi i dihtunzi, pa da i mašinu posložim, zapeo sam na stezanju, nemam pojma kako to sve postezat.

Dali netko zna gdje mogu nač podatke o stezanju, redosljedu i jačini stezanja blokova i radilice?
Nemam knjigu od motora, a nemam pojma gdje bih to mogao tražit uopče.

Hvala unaprijed!
 
FZR_1000 said:
Eto stigli ležajevi i dihtunzi, pa da i mašinu posložim, zapeo sam na stezanju, nemam pojma kako to sve postezat.

Dali netko zna gdje mogu nač podatke o stezanju, redosljedu i jačini stezanja blokova i radilice?
Nemam knjigu od motora, a nemam pojma gdje bih to mogao tražit uopče.

Hvala unaprijed!


Napiši gpz 900 user manual ili service manual, pitaj po Kawa forumima i sl.

Bez toga ni nemoj raditi
 
Poslal sam ti na tvoj email user manual za kawasaki gpz 900r link za download jer ovdje ne prolazi
 
Hvala svima za manuale, evo da i ja obnovim malo temu.

Odusto sam od ideje da radim željezni rezervar ispod plastičnog i bacio sam se na posao da ga napravim iz stakloplastike, evo nekih slika;

Prvo sam ovaj postoječi koji mi nije pasao izrezao, iz unutra ga namazao smolom i vunom, kad se to stvrdnulo izvadio i obradio.
Isti takav postupak napravio sam na rami da bi dobio dno rezervara izmodelirano tocno po rami. Sad sam to dno spojio sa ostatkom rezervara i dobio model koji treba obraditi, a opet uzeti kalupe i izraditi pravi rezervar koji če mi doči ispod ovo plastičnog.

 
Več sam stavljo u drugoj temi,
ako itko zna gdje mogu nabavit ispravne klipnjače za gpz 900, bio bi mu stvarno zahvalan da mi javi!

Također bi mi trebao neki tokar koji bi mi mogao izraditi prihvat za auto felgu koju bi montirao na ovu svoju mono vilicu. Mislim da to nebi trebao bi problem za napravit to bi izgledalo kao distancer, koji bi se na vilicu stezo na 4 rupe,a felga bi isla na njega i stezala se na 5 vijaka.

 
mešitre svaka čast na podhvatu!!! Motor bu prava pila!!! Nažalost ja ti tu u ri imam tokara za to ali tvoje krajeve baš ni ne poznam!!! (y) Samo hrabro naprijed!!!
 
Evo kolega ja sam sakupljao za svojeg gpz-a neke dijelove po oglasnicima mozda ti sta od ovih telefonskih brojeva pomogne
Kawasaki gpz 900r, dijelovi(To su oglasi stari par mijeseci ja sam si sacuvao brojeve da nedaj boze sta zatreba)
1) lokacija:Velika Gorica 098/9056-182, 091/5526-173
2) lokacija:Osijek 0989808338
3) lokacija:slavonija 091558656