Propadanje ručice kočnice

choco

New member
Imam problema sa kočnicom. Nehvata ravnomjerno, već naglo blokira kotač tj. nemam osjećaj doziranja. Kad ozračim sve bude ok 3 dana, nakon toga isto.
Diskovi i pločice su ok. Mislim da je do pumpe, možda su gumice u njoj otišle?
 
Jesi prekontrolirao klipove u kliještima?
 
ajmo ispočetka... jel ti se to počelo "odjednom" dešavati ili je to tako oduvijek, ali ti je sad počelo smetati ?
 
poslušaj kingmana i pogledaj klipove, koje čeljusti imas gore ?, 6 klipni tokico navodno znaju zajebavati na vise načina.
 
Da, takve su celjusti i na yzf 750 i znaju raditi probleme. Zapravo problem rade gumice koje postanu "za broj vece"  :mrgreen:
 
ja sam nabavio za svoju svinju prakticki nove 4 klipne nissine sa bandita 1200 za koje citam sve najbolje, pa na proljece 6 klipni idu dolje. Koce tokici kolko tolko ok , ali dosta spuzvast je efekt kad pritisnes rucicu.
 
Postepeno je počelo, bar mislim :misli: A moguće je i što strašilo kaže, da sam tek sad počeo primjećivati.
Prvi sam put to primjetio ovo ljeto kad sam isao za Trebinje, maltretirali smo ih koliko smo mogli. Meni je na jednom naglom kočenju ručica kočnice dodirnula gas. Kasnije sam odzračio i bilo je ok 3 dana. A kasnije opet isto.
A kad ulje nije skroz vruće, po gradu izgubim osjećaj "doziranja", motor nemogu ravnomjerno zaustaviti, jedino pri kraju kočnice-naglo uhvati i blokira kotač.
Što je zanimljivo, primjetio sam da se nekada u vožnji sama vrrati-tj otvrdne na stisak :misli:
Napomena, dvoklipna tokico klijesta kawa zxr750
 
choco said:
Postepeno je počelo, bar mislim :misli: A moguće je i što strašilo kaže, da sam tek sad počeo primjećivati.
Prvi sam put to primjetio ovo ljeto kad sam isao za Trebinje, maltretirali smo ih koliko smo mogli. Meni je na jednom naglom kočenju ručica kočnice dodirnula gas. Kasnije sam odzračio i bilo je ok 3 dana. A kasnije opet isto.
A kad ulje nije skroz vruće, po gradu izgubim osjećaj "doziranja", motor nemogu ravnomjerno zaustaviti, jedino pri kraju kočnice-naglo uhvati i blokira kotač.
Što je zanimljivo, primjetio sam da se nekada u vožnji sama vrrati-tj otvrdne na stisak :misli:
Napomena, dvoklipna tokico klijesta kawa zxr750

Meni to "smrdi" na zrak u sistemu
 
3alfa3 said:
Meni to "smrdi" na zrak u sistemu

dosta ti je trebalo da to izguglaš .... znao si biti i brži ...  :jesus: :LOL:

šta misliš, zašto sam postavio ono prvo pitanje ...  :mrgreen: :mrgreen:
 
choco said:
Postepeno je počelo, bar mislim :misli: A moguće je i što strašilo kaže, da sam tek sad počeo primjećivati.
Prvi sam put to primjetio ovo ljeto kad sam isao za Trebinje, maltretirali smo ih koliko smo mogli. Meni je na jednom naglom kočenju ručica kočnice dodirnula gas. Kasnije sam odzračio i bilo je ok 3 dana. A kasnije opet isto.
A kad ulje nije skroz vruće, po gradu izgubim osjećaj "doziranja", motor nemogu ravnomjerno zaustaviti, jedino pri kraju kočnice-naglo uhvati i blokira kotač.
Što je zanimljivo, primjetio sam da se nekada u vožnji sama vrrati-tj otvrdne na stisak :misli:
Napomena, dvoklipna tokico klijesta kawa zxr750

de ti lijepo ponovo promijeni ulje u sistemu i kvalitetno ga odzrači ...  (y) (y)

i kupi pola litre NOVOG ulja za kočnice DOT4 ili DOT5.1 ... manje je bitan proizvođač ...  (y)
 
choco said:
Aj uradit cu opet. Ali vec sam 2x odzračivao, sa kratkotrajnim učinkom.

Da tebi ne blokiraju kljesta na nekom od diskova  :misli: :misli: :misli:
 
strasilo said:
dosta ti je trebalo da to izguglaš .... znao si biti i brži ...  :jesus: :LOL:

šta misliš, zašto sam postavio ono prvo pitanje ...  :mrgreen: :mrgreen:

Nisam citao nista prije posta kojeg sam kvotao  :mrgreen:
 
vickodu said:
Da tebi ne blokiraju kljesta na nekom od diskova  :misli: :misli: :misli:

Na brzinu bi mogao skinut klijesta sa vilice, stisnut kocnicu 2-3 puta da klipici izadju vise nego sto stoje kad je disk izmedju plocica, oprat ih starom cetkicom za zube ili necim slicnim u toploj vodi sa carlijem ili slicnim (da ne siluje gumice sa nekom agresivnom kemijom). Poslije rukom vratiti klipice pa opet pumpati kocnicu da vidi jel klipici ravnomjerno izlaze. Ako ne izlaze ravnomjerno, barem da razlika nije velika - prstima malo otezati izlazenje klipicima koji idu lakse pa vidit jel velika razlika kod kretanja klipica.
 
da te pitam samo ... koliko si puta to radio ? i koliko puta od toga je bilo uspješno ?
 
strasilo said:
da te pitam samo ... koliko si puta to radio ? i koliko puta od toga je bilo uspješno ?

Cistio klipice? 2-3 puta. Preventivno.  :mrgreen:

Imao sam situaciju jednom davno na autu da sam prljave klipice rasirio da stavim nove disk plocice (koju su bile naravno sire od postojecih) i tada sam imao polublokirane klipice (pregrijavala se kocnica). Rastavio, oprao, slozio nazad i sve 5
 
to nije odgovor na pitanje.. ;)

reci mi samo jesi otvarao posudu kočnice pri tom preventivnom čiščenju klipića ?