Propadanje ručice kočnice

strasilo said:
to nije odgovor na pitanje.. ;)

reci mi samo jesi otvarao posudu kočnice pri tom preventivnom čiščenju klipića ?

Ne, bilo je dovoljno zraka na vrhu da tekucina ode tamo kad sam klipice stisnuo. Malo teze, al islo je (2 su klipica pa nije komplicirano).
 
strasilo said:
neću komentirati ... ;) samo pitam ...  :mrgreen:

Komentiraj.  :mrgreen:
Osim sto skidanje cepa posude olaksava posao, koji bi jos razlog bio da ga se skine? Ja nisam htio higroskopnu tekucinu izlagat vlagi pa zato nisam otvarao posudu.
 
Da ti se nisu možda "raskvasile" gumice u cilindru zbog upotrebe neodgovarajučeg ulja.Ne podnose sve gumice sintetička ulja kao ni mineralna.Ovisi o proizvođaču. A zna se desit da netko pogriješi zamijenivši kantice.!!!!!!!!!!!
 
Ne znam zašto toliko mudrovanja oko jednostavne stvari. U pitanju je prednja kočnica! A motor nije baš novije proizvodnje i vjerojatno je vrijeme  za reparaturu kompletnog sklopa prednje kočnice. Skidanje, pranje, mijenjanje gumica, semeringa, nova tekućina i trebalo bi biti OK. I nije toliko skupo da bi izlagao život riziku.
 
ovjde su u pitanju samo gumice glavnog kocionog cilindra....koje su uslijed taloga ispod njih (u utorima na klipicu) postale "prevelike"...i sada teze klize prilikom kocenja....sto za sobom povlaci gubitak osjecaja...i teze doziranje kocenja...skini van glavni cilindr...komplet rastavi...ako nemas nove gumice...onda PAZLJIVO skini stare...i zapamti kako su bile montirane...finim vodobrusnim(1000) ocisti utore na samome klipicu ....dobro sve ispusi zrakom...montiraj nove gumice(ili stare koje si takodjer predhodno ocistio pogotovo na unutarnjem rubu)..sve lagano naulji friskim kocionim uljem...i montiraj...odzraci...i to bi bilo to...naravno da ce to biti samo djelomicno rijesenje jer su u svakome slucaju potrebne nove gumice... :wink:
 
choco said:
Gdje naci nove gumice, ili da uradim iste takve prema mjeri klipića?

Kad rastavis shvatit ces da ova druga mogucnost otpada  :mrgreen:
 
boRRis929 said:
Kad rastavis shvatit ces da ova druga mogucnost otpada  :mrgreen:

Iz kojeg razloga  :misli:
 
boRRis929 said:
Pa recimo da nitko tko se bavi time nece raditi kalup da bi napravio 2 gumice

Gumice se ne rade u kalupu  nego na CNC -u  :wink:
 
vickodu said:
Gumice se ne rade u kalupu  nego na CNC -u  :wink:

Onda sorry....neka ih nosi praviti  :mrgreen:

Mi smo jos u proslom stoljecu...ovaj kod nas sto se bavi time izljeva ih u kalupima....a mislim da takvu gumicu ne moze ni napraviti...jos kad bi cuo da je za motor i kocnicu....ma nema teorije
 
boRRis929 said:
Onda sorry....neka ih nosi praviti  :mrgreen:

Mi smo jos u proslom stoljecu...ovaj kod nas sto se bavi time izljeva ih u kalupima....a mislim da takvu gumicu ne moze ni napraviti...jos kad bi cuo da je za motor i kocnicu....ma nema teorije

Izgleda da jeste u proslom stoljecu  :mrgreen: .Ta gumica je za hidrauliku bez obzira za sto se ta hidraulika koristi .Evo pa daj tvome  da pita covjeka kako se to radi http://www.balic.hr/index.php?kat=proizvodi
 
strasilo said:
ovo sam spremio u favorite...  (y) :mrgreen:

Meni ih je pravio za HD i motor koci vise od godinu dana  :mrgreen:
 
strasilo said:
ovo sam spremio u favorite...  (y) :mrgreen:
           
Kad nisam mogao naći semeringe za hidraulični cilindar od dizalice za auto i motore otišao sam tamo do čovjeka i za pet minuta mi napravio nove.Isprogramirao za pola minute ,  ENTER ,  i za tren gotov proizvod.Platio i sretan otišao montirat.Rade ( mislim ,ne cure) odlično. (y)
 
eto još jedna preporuka koja na ovom forumu nije zanemariva...  (y)
 
3alfa3 said:
Komentiraj.  :mrgreen:
Osim sto skidanje cepa posude olaksava posao, koji bi jos razlog bio da ga se skine? Ja nisam htio higroskopnu tekucinu izlagat vlagi pa zato nisam otvarao posudu.

Mislim da ti je straško htio komentirati to što si u suštini napravio protuslugu sam sebi.
Tebi kad izbaci klipiče van(a posuda nije otvorena) uvuče zrak na istom mjestu prilikom stisanja polugice,u stvari si efektivno ozračio,a ne odzračio kočnice.
Princip zatvorenog sustava sa jedne strane,uvuč će zrak od dolje prilikom stiskanja polugice jer bi u protivnom radio vakuum u posudici.

Pokušaj napunit bocu vodom i okrenut ju,pa pogledaj kako uvlači zrak prilikom izlaska vode.

Straško ispravi me ako sam u krivu ili te krivo shvatio...  :mrgreen:
 
tko sam ja da nekome popujem ...  :wink:

šta god da napišem, google majstori znaju bolje ...  (y)
 
http://www.balic.hr/
Ovaj čovjek mi je susjed. Već sam jednom na forumu pisao o njemu.
Meni je radio gumice kad sam reparirao letvu volana. 20km ili 80kn me je izaslo.
A u opel servisu su mi tražili mislim 1200km ili 600eur.