Prosječan hrvatski motorist se ne oblači po JUS-u.

miro

Well-known member
Ovaj vikend bijah u Kž. Posjetio sam i moto susret i moto trke. Gledajući sve te ljude koji su došli na bajkovima s tugom zaključujem da se moto oprema u najvećoj većini slučajeva sastoji od jakne, kacige, traperica i tenisca. Čast izuzetcima. Ako se mene pita, to je katastrofalno, jer sve te silne cure koje strše odozad golih člinaka i tankih hlaća, kao i fajtera koji nervozno turiraju motore u trapericama vjerojatno nemaju pojma što znači rasut se sa motora i ostavit meso na hrapavom asfaltu ili nešto gore. :palacdolje:
 
A JUS nije u modi.

A i vruće je druže!
 
E Miro sta ces.. Misle da su kul.. Svaki dan gledam takve "frajere" i patim.. Te ima atraktivan i super motor, te ima para.. A nece da nosi opremu, jer onda nece biti dovoljno macho i nece biti po nashki "jebach".. A ja bijedo nemam ni za posten motor, neg se patim i skupljam a opet me nije sramota dobro se obuc sa vishe slojeva odjece, zimske "ski" rukavice i kapu jer znam da bi me to zastitilo u slucaju pada, kol'ko tol'ko.. A tek da imam kakvu motorchinu i love za neku super opremu..  (y) A i sto se tice izgleda meni bolje uvijek izgleda netko u opremi neg bez.. Sta ja znam.. Da covjeku neku karizmu ta kaciga i oprema.. Barem se meni tako cini.. Ali eto, mozda dobijem na kladionici ili lotu.. Heheheheheheheh..  :mrgreen:  :?  

PS. A sto je to JUS? I kakav je to standard?
 
miro said:
Ovaj vikend bijah u Kž. Posjetio sam i moto susret i moto trke. Gledajući sve te ljude koji su došli na bajkovima s tugom zaključujem da se moto oprema u najvećoj većini slučajeva sastoji od jakne, kacige, traperica i tenisca. Čast izuzetcima. Ako se mene pita, to je katastrofalno, jer sve te silne cure koje strše odozad golih člinaka i tankih hlaća, kao i fajtera koji nervozno turiraju motore u trapericama vjerojatno nemaju pojma što znači rasut se sa motora i ostavit meso na hrapavom asfaltu ili nešto gore. :palacdolje:

Pa svi računaju da pada netko drugi :misli: :palacdolje:
 
braco_s_kiflom said:
E Miro sta ces.. Misle da su kul.. Svaki dan gledam takve "frajere" i patim.. Te ima atraktivan i super motor, te ima para.. A nece da nosi opremu, jer onda nece biti dovoljno macho i nece biti po nashki "jebach".. A ja bijedo nemam ni za posten motor, neg se patim i skupljam a opet me nije sramota dobro se obuc sa vishe slojeva odjece, zimske "ski" rukavice i kapu jer znam da bi me to zastitilo u slucaju pada, kol'ko tol'ko.. A tek da imam kakvu motorchinu i love za neku super opremu..  (y) A i sto se tice izgleda meni bolje uvijek izgleda netko u opremi neg bez.. Sta ja znam.. Da covjeku neku karizmu ta kaciga i oprema.. Barem se meni tako cini.. Ali eto, mozda dobijem na kladionici ili lotu.. Heheheheheheheh..  :mrgreen:  :? 

PS. A sto je to JUS? I kakav je to standard?

Evo ko da sebe slušam... Nadam se da će se stvari promjenit u našu korist!!! (y)
 
Jeste zapeli!
Ja se baš trudim oblačiti što je više moguće ali nisam lud oblačiti kožne hlače od kombinezona po ovoj vrućini dok idem negdje na kratko do grada. A i malo bi me ljudi čudno gledali.
Kacigu i bubrežnjak i jaknu imam uvijek. Rukavice i čizme većinom, a hlače samo dok idem van grada.
Šta da radim sa opremom dok idem na kupanje na plažu do koje imam 4-5 km. Nego kaciga i bubrežnjak i lagano 35-40 do plaže. Pa na biciklu sam se brže vozio pa nisam bio u ful opremi već u japankama i cvikama! :mrgreen:
 
ADAM said:
Pa svi računaju da pada netko drugi :misli: :palacdolje:
A čemu tolika uznemirenost?
Riječ je o njihovim blesavim glavama. Ako sami nisu shvatili teško da ćemo im mi uspjet pomoći. Da vidim dripca od 16 godina još bi mu i pokušao nešto reći. Ali kad vidim kitove sa pripadajućim sponzorušama... ma šta da se ja oko toga živciram?

Druga je stvar da sam se i ja ovih dana vozikao po gradu i okolici samo sa bubrežnjakom i kacigom što mi stvarno nije običaj. :oops: Ali hebeno je vruće i kad sam sve odvagnuo u svojoj šupljoj glavi rekao sam da ću radije riskirat nego se preznojavat.
Glupa je logika- znam, ali milijon drugih stvari u životu ljudi rade na sličan način. Jednostavno odvagnu rizik. Naravno, kada se dogodi p..darija onda se lupaju po glavi (ak im ostane na ramenima) do kraja života ili kraće.
Al tak je to...
 
Medo said:
Jeste zapeli!
Ja se baš trudim oblačiti što je više moguće ali nisam lud oblačiti kožne hlače od kombinezona po ovoj vrućini dok idem negdje na kratko do grada. A i malo bi me ljudi čudno gledali.
Kacigu i bubrežnjak i jaknu imam uvijek. Rukavice i čizme većinom, a hlače samo dok idem van grada.
Šta da radim sa opremom dok idem na kupanje na plažu do koje imam 4-5 km. Nego kaciga i bubrežnjak i lagano 35-40 do plaže. Pa na biciklu sam se brže vozio pa nisam bio u ful opremi već u japankama i cvikama! :mrgreen:
Ma sram te bilo! Metroseksualac jedan najobičniji, neodgovorni! :LOL:
 
Newmie said:
Evo ko da sebe slušam... Nadam se da će se stvari promjenit u našu korist!!! (y)

I ja se nadam.. Ali u skorije vrijeme.. A ne za 10 godina ko sto mi se cini da ce biti..  :mrgreen:

Cujte ja ne znam, nisam nikad ni nosio kacigu niti jaknu niti bilo sta niti sam imao priliku nositi tako da nisam kompetentam mozda srackati, ali kad bi imao love, nosio bih definitivno i po vrucini i po svemu..  :)
 
braco_s_kiflom said:
Cujte ja ne znam, nisam nikad ni nosio kacigu niti jaknu niti bilo sta niti sam imao priliku nositi tako da nisam kompetentam mozda srackati, ali kad bi imao love, nosio bih definitivno i po vrucini i po svemu..  :)
E vidiš, lako je reći: "Ja budem UVIJEK nosio KOMPLET opremu". To je malo teže sprovesti u stvarnosti.  :wink:
 
Medo said:
E vidiš, lako je reći: "Ja budem UVIJEK nosio KOMPLET opremu". To je malo teže sprovesti u stvarnosti.  :wink:
To je neizvedivo.
 
Medo said:
E vidiš, lako je reći: "Ja budem UVIJEK nosio KOMPLET opremu". To je malo teže sprovesti u stvarnosti.  :wink:

E pa ne znam.. Ja kad se s APN-om vozim navecer do negdje 2-3 ujutro, obucem se ko stoka i smrznem se ko pi***..  :mrgreen:

Vidit cemo.. Samo dok se oparim.. Buhahahahahahha..  :misli: :mrgreen:
 
Zabole me ona stvar ko ima šta na sebi!
Ionako šta god (ne)obučem na sebe, onda je to radi mene, a ne radi sela.

Ko voli, nek izvoli. Njegova glava!
 
Tak je shonyo!  (y)
Bar sa nenošenjem opreme ne ugrožavaš nikoga drugog sem sebe samoga.
 
Medo kad dodjes u Zupanju dash mi krug na yamahi?  :mrgreen: Bit cu u ful opremi..  :wink:  :LOL:
 
ja sam nekidan imao ponudu da vozim zx10 ali nisam htio, nisad nisam vozio nista jače od 125 ccm i mislim da to ne bi završilo dobro... rekao sam tipu da me bolje on malo prvoza..
 
Newmie said:
ja sam nekidan imao ponudu da vozim zx10 ali nisam htio, nisad nisam vozio nista jače od 125 ccm i mislim da to ne bi završilo... rekao sam tipu da me bolje on malo prvoza..

A najjace sam vozio 180ccm.. Ne bi ni ja vozio tisucice, naravno.. 600-tice nisu tako brutalne na nizim okretajima, a ja bi itak samo krug napravio, a ne sad isprobavao, jer nemam muda za neku jurnjavu a ni iskustvo..  :wink: A i imam skoro pa 21. tak da ono mogu zrelo razmisljat i sam odluciti o svojim postupcima.. :mrgreen: Nisam neki nabrijani klinac tak da znam sto pricam.. Samo ak je medo voljan..  :LOL:
 
a osobe od 20 se smatraju zrelim??? :mrgreen:
pitam jer i ja imam tolko...
 
Newmie said:
onda ti samo nick zvuči ko da 17 godina imas  :LOL:

A kako tvoj nick zvuchi? Newmie?  :jesus: :LOL: Gay is NOT okej.. :mrgreen: NHF  :wink:

@penny_lane: A cuj zavisi kak se ti ponashas.. Ja sebe smatram zrelim u dosta stvari.. Ima kretena i sa 40, ako sudish po godinama.. Alles ist relativishce!  (y) Zato ne volim generalizaciju i truckanje i pametovanje i... Ups zanio sam se..  8)  :mrgreen:

I btw. ja sam '85. tak da imam 21 8) heheheheh.. ;)